בניית רמקולים DIY

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #16 

israels, קיבלתי (Y)

אני מאוד מקווה שאתה מתעד יפה יפה ועם צילומים את כל הפרוקייט, כן ? :wink:
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

alexperl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #17 

לפי מה שאתה כותב אני לא ממש מבין...
CROSSOVER בנוי במיוחד לדריברים שלך?
אם כן מי בנה?

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

מרטין שלום שוב

נושא שלא נקרא #18 

ראשית קוראים לי ישראל נעים מאוד,
שנית רצה הגורל ואחי האינטליגנט ביקר אותי ואת אישתי בביתנו וביקש להשאיל את המצלמה הדיגיטאלית ובאיזה שהיא דרך עלומה הוא הצליח לגרום לה להפסיק לעבוד סופית והיא נשלחה אחר כבוד לתיקון.בכול מקרה לטובת המערכת והעם אומר כי ברגע שאחליט סופית לאחר הגעת החבילה שכוללת את האלמנטים הקרוס' ותוכניות חיבור האלקטרוניות ואחליט סופית לפי טיב החומר האם הוא שווה השקע אצלם את כל הפרוייקט במצלמת ריפלקס רגילה ואסרוק את התמונות למערכת,או שעד אז אשאיל מאבא שלי את המצלמה הדיגיטאלית שלו ותזכו לתיעוד מלא של החוויה המעשירה הזאת של בניית רמקולים לבד
ישראל.

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

alexperl הקיט מגיע

נושא שלא נקרא #19 

כאשר לפי תיאור הספק יש בתוכו שני וופרים שני טוויטרים שני קרוסאוברים שמותאמים לרמקולים האמורים,ותוכניות חיבור אלקטרוניות,
מה היכולת או מידת ההתאמה של המרכיבים אחד אל השני אין לי מושג קלוש אך אדע זאת ברגע שהחבילה תגיע וכמובן לאחר שאבנה את הרמקולים במידה ואחליט לעשות כן בסופו של עניין ,
ישראל

alexperl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

אתה יכול לתת לינק לקית שקניתה? :)

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

alexperl תיכנס

נושא שלא נקרא #21 

לאולסייל ,רמקולים אגף קולנוע ביתי תראה שם קיט לבנייה עצמית כאשר להמחשה בלבד רמקול אחד הנו סגול והאחר צהוב בפנים נמצא הפירוט של המרכיבים(אני לא יודע איך מוסיפים לינק לשרשור)שם החברה המספקת או אתר הבית שלה יותר נכון הנו שםישנו פירוט על סוג האלמנטים ומבנה החבילה עצמו http://www.marionette.co.il/product_Lis ... all&cat=18

ישראל

alexperl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

תודה ראיתי.

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

alexperl

נושא שלא נקרא #23 

אני לא מבין גדול אבל בשביל לעשות ניסויים עדיף על משהו זול ,ואז אם הניסויי מצליח אז משקיעים במשהו יותר איכותי ועמיד,
חוץ מזה אני אוהב לעבוד עם הידיים ולא איכפת לי להתאמן על בניית רמקולים כתחביב חדש .
ישראל

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #24 

ישראל, נסה להבא ללכת על תוכניות של CLONES של רמקולים ידועים.
אחד הCLONEים שמדוחים עליהם תוצאות טובות הוא ה-CLONE של Proac Response 2.5.
About.me

alexperl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

אני מסקים איתך.

alexperl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

אפשל ליקנות קיתים מעולים ממש פחות מ1500 שח.
איזה רמקולים יש לך בבית?

shlezman
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #27 

אני יכול להמליץ על ביקור באומגה אודיו
http://www.omega-audio.co.il/
יצא לי לבקר במפעל (לפני חצי שנה) והתרשמתי מאוד לחיוב מהמקצועיות ומהרמקולים שהם מייצרים. יש להם ליין של דריברים (מזכיר במשהו את מורל) איכותיים ואת כל הציוד הנחוץ לקרוסאוברים.
הם מוכרים גם קיטים שלמים (שלא ראיתי), ויעזרו גם בייעוץ ותכנון.
נראה לי שעם תכנון נכון וקצת עבודה ניתן לבנות רמקול ראוי. פרויקט כזה כבר במחסנית שלי ומחכה לזמן פנוי, בינתיים אם יש למישהו נסיון איתם אשמח לשמוע.

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

alexperl ומרטין ,

נושא שלא נקרא #28 

ראשית אני מודה לכם על המידע אך כפי שכבר ציינתי הכל הוא נגזרת של תקציב שזאת שכפי שכבר ציינתי אין לי כל כך,
שנית הרמקולים שיש לי הנם אחד ממוצריי המדבקה כפי שהגדרתם אותם במדור אחר של "פיור אקוסטיק" ,אך בניגוד לאלו שהם מוכרים כעת באינטרנט מדובר על מוצר שיובא מארה"ב ונבדק לפניי כן ע"י בן משפחה שלי שגר שם,הוא מסר לי את הדגם ואת הנתונים ואני פניתי לספק שלהם בארץ,האלמנטים של הרמקולים הקדמיים עשויים מקאוולר אמיתי שממנו עושים גם מאזני ציפה לצוללנים ,ושאר הרמקולים דהיינו הסנטר והאחוריים עשויים מפוליפרופילן עם קירור שמן למניעת התחממות יתר. הרמקולים הקדמיים בנויים 5 אלמנטים 3 וופרים בסדר יורד מ8" -4" מי ריינג' וסופט דום טוויטר.האחוריים הנם רמקולים b-polar כשבכל דופן של הרמקול נמצא וופר 6" וסופט דום טוויטר עם קירור שמן הסנטר בנוי 3 אלמנטים שני וופרים 6" וסופט דום טוויטר עם קירור שמן ,התיבות עשויות mdf בעובי ממוצע של 4 ס"מ או יותר והקרוס אוברים הינם אקטיביים ונשלטים ע"י הקרוסאובר של הרסיבר עצמו .הסאב הנו של פיליפס 10" אקטיבי שמושתת על שני אלמנטים כאשר הראשון שמהווה את הסאב עצמו הנו 10" במבנה של שופר והשני הנו אלמנט הרעדה שנמצא בתחתית של הסאב בגובה של 5 ס"מ מהריצפה .המערכת האמורה ליל נבדקה גם על רסיברים i-end וגם מול רמקולים hi-end של חברות ידועות ונמצא כי הם מנגנים באופן מדהים למדיי ומפורט כאשר הצליל יוצא חם ואיכותי יותר מאשר רמקולים מאיכות שנחשבת גבוה יותר מה שהדהים חברים אודיופילים קרובים שלי אשר מצאו עצמם עומדים משתאים מול יכולת הנגינה של הרמקולים האמורים בכול מגוון הפורמטים דהיינו:
dts,dts-ex,dts-neo,sacd,hdcd ו jvc-xrcd כמו גם הופעות חיות בדי וי די אודיו +וידאו שמוקלטות בdts או ב ac3 לדעתי הרמקולים האלו יוצאים מן הכלל ועושים את עבודתם נאמנה בכל קונספט שהם נבחנו בו,מעולם לא נדמה היה ולו לרגע כי הרמקולים מעוותים את הצליל הנכנס אליהם בכול תדר או עוצמה שנוסו,ותתפלאו לשמוע שרוב המוסיקה שאני אותה אני שומע הנה קלאסית,או ג'אז בקבצים שמוגדרים לאודיופילים מושבעים באיכות של 256 vbr ובפורמטים של dts,hdcd,sacd,xrcd שנמצאים להורדה בתוכנות שיתוף הקבצים רחמנא ליצלן.
כך שבסופו של עניין תפקיד הרמקולים אותם אני מתכנן לבנות נועדו לשדרג את המערכת שברשותי ל 7.1 במידה ואחליט לבנות שני אחוריים נוספים או ל 9.1 במידה ואחליט לבנות סנטר שכן הזמנתי בנט שני רמקולים אחוריים אך אני לא יודע אם חברת האשראי כלל אישרה את הרכישה .הרמקולים הנוספים יחוברו לפרוססור של יאמהה מדגם dsp-e390 אנלוגי עם יכולת עיבוד ל ac3 דולבי פרוליג'יק 1 ו2 .
למירב ידיעתי לא ניתן להשיג יותר את הרמקולים הקדמיים האלו למרות שאת הסנטר ואת האחוריים ראיתי גם באתריי הרכישה באינטרנט וגם בחנויות מתמחות.ואת הסאב לא ראיתי יותר בשום מקום למעט באתר של פיליפס.
ישראל

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

בקשר לאומגה אודיו ,

נושא שלא נקרא #29 

בהודעה מוקדמת יותר בשרשור כתבתי כי יצרתי קשר עם החברה האמורה ועם בעל הבית שקוראים לו לוי מרדכי וגם מסרתי את הטלפון שלו.הוא אינו מוסר מחירים אך מאידך הציוד והאלמנטים נראים מקצועיים למדיי כמו גם העובדה שהוא מוכן לספק הדרה בבנייה ובחיווט וייעוץ מקצועי באופן כללי ככול שזה קשור לציוד שנמצא ברשותו .
ישראל

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #30 

ישראל, איזה מערכות אחרות, טובות יותר משלך שמעת כבר?
אם בכלל?
About.me

שלח תגובה

חזור אל “DIY”