BD או HD DVD, מה היית קונה?

פורום נגני DVD ובלוריי - כאן נדבר על נגנים שמקבלים דיסקים פיזיים...

מה היית קונה?

נגן HD DVD ייעודי
2
4%
נגן Blu-ray ייעודי
6
13%
צורב HD DVD למחשב
1
2%
צורב Blu-ray למחשב
8
17%
קונסולת PS3 (נגן Blu-ray)
25
54%
קונסולת Xbox 360 + תוסף כונן HD DVD
4
9%

סך הכול הצבעות: 46

דודיפלצת
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

אני אישית התלבטתי קשות בין צורב Blu-ray לבין PS3.
היות ויש לי XBOX360 ואני לא "צריך" את יכולות הקונסולה של ה-PS3, אני מעדיף להשתמש בצורב Blu-ray כי הוא יכול לשמש גם לגיבוי מידע בכמויות גדולות.

Gili_Regev
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: גילי
נתן תודות: 343 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

ziv_r כתב: אני מניח כי גם אם הייתי מוסיף נגן שכזה, זה לא היה מטה את תוצאות המשאל יותר מידי מכיוון שנדמה שאנשים רוצים להרוויח גם קונסולת משחקים על הדרך, אחרת היו בוחרים בנגן Blu-ray ייעודי.
...
זיו
אני אישית בחרתי PS3, אבל קונסולת המשחקים אינה הסיבה העיקרית.
הסיבה העיקרית היא שה- PS3 בתור נגן BD נותן ביצועים הרבה יותר טובים מנגנים יעודיים, כך ע"פ סקירה שלך, ומנסיון השוואה שהתאפשר לי לעשות לגבי כל מיני פרמטרים של זמני תגובה.
...

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

Giliboy,
בנקודה הזאת אתה צודק לחלוטין. למרות זאת, כבר קראתי לא פעם ב AVS שאנשים נרתעים מלהכניס קונסולת משחקים לסלון ולהשתמש בה בתור נגן ל Blu-ray בשל הדרך הלא "מקצועית" שבה זה נראה.

dragonflyXXL
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #34 

ziv_r כתב:אין ממש טעם עכשיו לערוך את המשאל ולהוסיף אופציה נוספת מכיוון שחברים כבר הצביעו ולא ניתן לשנות את ההצבעה. כמו שמרטין ציין כמה הודעות למעלה, המטרה שלי הייתה להציג אפשרויות חוקיות להצגת התכנים. כמובן שנגן combo הינו גם אופציה כזאת וטעות שלי באמת שלא הוספתי אותו. אני מניח כי גם אם הייתי מוסיף נגן שכזה, זה לא היה מטה את תוצאות המשאל יותר מידי מכיוון שנדמה שאנשים רוצים להרוויח גם קונסולת משחקים על הדרך, אחרת היו בוחרים בנגן Blu-ray ייעודי.
בכוונה לא נתתי אפשרות של "לשבת על הגדר" כי רציתי כי כל אחד ירד מהגדר ויבחר מחנה שלדעתו יוביל.
התחזית של dragonflyXXL נשמעת מאוד הגיונית ורבים בתעשייה חושבים כך, אך מחירי נגני ה combo נכון להיום רחוקים מלהיות זולים (במחיר של נגן אחד כזה ניתן לרכוש נגן ייעודי מכל אחת מהמחנות) ויעבור פרק זמן מה עד שנראה מכירות של נגנים כאלה עוברים מכירות של נגנים מאחד המחנות.
...
זו לדעתי לב הבעייה.

העובדה שאנחנו בכלל דנים בסוגייה שכזו כחמש שנים לאחר ששני הפורמטים הוצגו מוכיחה יותר מכל כמה התעשייה הייתה מנותקת מהצרכים הממשיים של ציבור הלקוחות שלה, ובמקום להתעסק במה טוב יותר ללקוחות הייתה עסוקה (ועודנה עסוקה באופן קטנוני במיוחד) במה טוב לחשבונות הבנק של בעלי התוכן.

עצם העובדה שבמשך שנים ניתנו לתעשיית התוכן עשרות הזדמנויות להגיע להחלטה חד-משמעית על הפורמט הסופי שבו הם תומכים ואנחנו עדיין תקועים על הגדר מראה יותר מכל כמה האינטרסים של הלקוחות נמצאים בסוף רשימת השיקולים שלפיהם התעשייה הזו מתנהלת. אימות נוסף לכך תוכל למצוא במשך הזמן שלקח לתעשייה לחתום את האספקטים הטכניים של הפורמטים, מול משך הזמן שהם עסקו בלהחליט מה תהיה שיטת ההגנה האבסורדית ביותר שניתן יהיה לדחוף לפורמטים האלה שעדיין לא תביא לאנטגוניזם מוחלט מצד הלקוחות (ללא הועיל כמובן, היות ובאופן די צפוי כל שיטות ההגנה כבר מזמן נפרצו והיחידים שסובלים מהן עדיין הם אותם לקוחות ששילמו כסף עבור היחידות שלהם!).

אתה יכול כמובן לטעון שללא הסכמתם ושיתוף הפעולה מצד בעלי התוכן כל העניין הוא בכלל מיותר כי אין שום הצדקה לקיום אף אחד משני הפורמטים ללא התוכן שבהם, אבל אם תשאל אותי, מישהו שם למעלה דפק את העסק וכולנו אוכלים אותה בגלל זה.

morantv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #35 

כמה סרטי BD ראית עד היום דרך נגן ה-BD שבתוך ה-PS3 שלך ?
Giliboy כתב:
ziv_r כתב: אני מניח כי גם אם הייתי מוסיף נגן שכזה, זה לא היה מטה את תוצאות המשאל יותר מידי מכיוון שנדמה שאנשים רוצים להרוויח גם קונסולת משחקים על הדרך, אחרת היו בוחרים בנגן Blu-ray ייעודי.
...
זיו
אני אישית בחרתי PS3, אבל קונסולת המשחקים אינה הסיבה העיקרית.
הסיבה העיקרית היא שה- PS3 בתור נגן BD נותן ביצועים הרבה יותר טובים מנגנים יעודיים, כך ע"פ סקירה שלך, ומנסיון השוואה שהתאפשר לי לעשות לגבי כל מיני פרמטרים של זמני תגובה.
...

Gili_Regev
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: גילי
נתן תודות: 343 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

morantv כתב:
כמה סרטי BD ראית עד היום דרך נגן ה-BD שבתוך ה-PS3 שלך ?
...
ממה הנחת שיש ברשותי PS3?
...

meni12321
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

קונסולת PS3

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

Re: BD או HD DVD, מה היית קונה?

נושא שלא נקרא #38 

ziv_r כתב:נצא מנקודת הנחה כי כל הפריטים שציינתי זהים במחירם.
מה הייתם רוכשים?
...
אף אחד מהם.
כל העולם הולך לכיוון של תכנים מהאינטרנט ולכן אין שום סיבה לקנות כונן באלפי שקלים
( למעט המקרה של קונסולת משחקים לגיימרים שביננו ).
מכיוון שנסיון העבר הוכיח שמי שקונה כונן עבור תכנים מקוריים ( ספריית וידאו למשל ) נדפק פעמיים.
בפעם הראשונה הוא יראה אחרי כולם כי עד שהסרט מגיע ל zone2 יוצאת הנשמה ( וזו גם היתה הכוונה המקורית כי הפצת סרטים בבתי הקולנוע בעולם נעשית בצורה מדורגת )
פעם שניה, הוא צריך להתמודד עם כל מיני הגנות שונות ומוזרות שמונעות ממנו להפעיל את המוצר שעליו שילם כסף רב.

אני נדפקתי פעם אחת עם DVD שעלה לי 2500 שקלים בשנת 2000. ( רק zone2 , לא קורא צרובים מכל סוג שהוא, לא קורא mp3 וכיו"ב )
לא מתכוון לעשות את הטעות הזאת בפעם השניה.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

כמות ההשכרות שנעשות כל יום עולות בהרבה על כמות ההורדות. עבור רוב האוכלוסיה הרבה יותר קל ללכת לספריה להשכיר סרט מאשר לבצע בצורה נכונה את כל הצעדים הדרושים על מנת למצוא את הסרט המבוקש ולהכין אותו לצפייה מ USENET. עבורנו הפעולה הזאת נראית כפשוטה, אך על כל אחד כמונו, יש פי כמה וכמה אשר יעדיפו לשכור.
ייתכן ופורמטי ה Blu-ray & HD DVD יהיו המדיות הפיזיות האחרונות שנכיר, אך עד שנעבור לתכנים ממקור רשת בלבד, אני מאמין שיקח עוד מספר שנים.

לגבי רכישת מכשיר ה DVD שלך, אני לא מאמין "שנדפקת", אני רכשתי באותה שנה בתקציב זהה נגן DVD. בזמנו לא היה בנמצא בכלל נגני DivX. נהנתי מהנגן מספר שנים טובות וממאות כותרים עד שמחירי הנגנים ירדו ופורמט ה DivX תפס. באותו זמן שאר החברים שלי בכלל צפו בקלטות וידאו...

שלח תגובה

חזור אל “נגני DVD/בלוריי”