מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

עדכון לגבי הרצח וההתאבדות של השוטר והילדים

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > כללי > ללא קשר
מחבר הודעה
moco (משה)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 344
מספר הודעות: 20525

#16  נשלח: ג' 18/11/2008 17:18

ציטוט:
אבל אני גם מבין את מה שאומר truejoker, עד שאתה לא במצב הזה אתה לא יודע איך אתה תגיב.

זה דווקא נכון מאוד, אף אחד לא יודע איך הוא היה מגיב במצב שהוא לא חווה.
זה שונה אבל לגמרי מהאמרה "אל תדון אדם לפני שתגיע למקומו". זה שבן אדם לא חווה משהו ולא יודע איך הוא בעצמו היה עומד במצב, לא שולל ממנו את הזכות המוסרית (ואף החובה המוסרית במקרים כמו אלה) לשפוט מוסרית את מעשיו של האחר. אם זה זה היה נכון, מכיוון שאף אחד לא נמצא בנעליו של האחר, אי אפשר היה בכלל להסכים על כללי התנהגות ומוסר.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 19, 2005

הבעות תודה: 72
מספר הודעות: 2836

#17  נשלח: ג' 18/11/2008 18:02

אני לא שמעתי בשום אמצעי תקשורת את הסיפור הזה של הבגידה,לדעתי אנחנו צריכים לגלות קצת יותר כבוד כי אף אחד לא באמת יודע מה היה שם.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eyk77
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 10, 2007
הבעות תודה: 19
מספר הודעות: 866

#18  נשלח: ג' 18/11/2008 19:08

מאיפה אתם מביאים את המידע הזה. אתם מנתחים את האירוע כאילו אתם יודעים בוודאות מה קרה שם. אולי זה רק שמועות.?
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 30, 2006

הבעות תודה: 824
מספר הודעות: 20279

#19  נשלח: ג' 18/11/2008 19:38

אכן מזעזע

אתם לא ממש חושבים שהאיש פעל בשפיות
אותי יותר מפחיד מה חבוי בכל אחד
טרוף שיוצא משליטה

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#20  נשלח: ג' 18/11/2008 23:20

moco כתב:
ציטוט:
יש כאן המון שיפוטיות

כן, באמת מוזר, בן אדם רוצח שלושה אנשים, ומשום מה, קשה לאנשים לקבל את זה

לגבי האמרה של חז"ל, אם האמרה הזו הייתה מקובלת, אז למעשה אי אפשר היה לנהל חברה. היית צריך להיות רוצח בשביל לשפוט רוצח, וכו. גם בתחום אחר לגמרי: אסור לנו לבקר סרטים עד שנתנסה בהפקת או בימוי סרטים בעצמנו
תשמע, חז"ל וכן חכמים אחרים אמרו הרבה דברים. עצם זה שקיימת אמרה לא עושה אותה נכונה. מותר גם לאנשים להפעיל את ראשם שלהם.

האמרה של חז"ל היא נכונה בהחלט . ולא קשה לי לקבל את זה שהוא רצח , אבל אתה לא היית במקומו , ולא ממש בטוח מה עבר עליו בראש , ולמה הוא עשה את זה . ואני מוכן לשים איתך כמה כסף שאוכל לוותר עליו , שאפשרי בהחלט לגרום לכול אחד לעשות את זה . יש מספיק דרכים לגרום לאדם ייסורים נפשיים כאלו שהוא יאבד את שפיות דעתו לרגע ואם מישהו או משהו יהווה את הטריגר שהוא יעשה את זה .
עם כול הכבוד , אם אני רוצה לנקום במישהו (ברוך ה' אני לא רוצה , אבל בזמנו כשהייתי צעיר וטיפש עשיתי את זה פעם אחת ), אני לא צריך להכות אותו , אני פשוט מטפטף דיבורים ורמיזות עד שהבנאדם נהיה משוגע והוא אפילו לא יודע למה . אם אתה פסיכולוג טוב או מבין את הפסיכלוגיה של אנשים , ואתה נכנס להם ומבין אותם , זה לא קשה בכלל . יש כמה מקומות שצריך למשוך וכמה שצריך ללחוץ ובהנתן מספיק זמן , אפשר לגרום לכול אחד לעשות מה שאתה רוצה , והוא אפילו לא יכול להלחם בזה .
אתה לא יודע עד כמה כולנו פשוטים ועד כמה לחיצות במקומות הנכונים במינון הנכון יכולים להפיק מכול אחד את החיה הכי רעה שיש . זה כתוב במפורש "יצר לב האדם רע מנעוריו " ומי שברא אותך קרא לו רע , וזה רוע מזוקק שאתה לא יכול אפילו להבין אותו ואת עוצמתו , אם היו נותנים לך להחשף לחציו היית נכנס לבית משוגעים ולא יוצא לעולם
פרופיל | שלח הודעה | חפש
moco (משה)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 344
מספר הודעות: 20525

#21  נשלח: ג' 18/11/2008 23:35

למה שכתבת עכשיו אני דווקא מסכים, אך זה לא קשור לעיניין של " אל תדון אדם... ".
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 19, 2005

הבעות תודה: 72
מספר הודעות: 2836

#22  נשלח: ג' 18/11/2008 23:39

truejoker כתב:
moco כתב:
ציטוט:
יש כאן המון שיפוטיות

כן, באמת מוזר, בן אדם רוצח שלושה אנשים, ומשום מה, קשה לאנשים לקבל את זה

לגבי האמרה של חז"ל, אם האמרה הזו הייתה מקובלת, אז למעשה אי אפשר היה לנהל חברה. היית צריך להיות רוצח בשביל לשפוט רוצח, וכו. גם בתחום אחר לגמרי: אסור לנו לבקר סרטים עד שנתנסה בהפקת או בימוי סרטים בעצמנו
תשמע, חז"ל וכן חכמים אחרים אמרו הרבה דברים. עצם זה שקיימת אמרה לא עושה אותה נכונה. מותר גם לאנשים להפעיל את ראשם שלהם.

האמרה של חז"ל היא נכונה בהחלט . ולא קשה לי לקבל את זה שהוא רצח , אבל אתה לא היית במקומו , ולא ממש בטוח מה עבר עליו בראש , ולמה הוא עשה את זה . ואני מוכן לשים איתך כמה כסף שאוכל לוותר עליו , שאפשרי בהחלט לגרום לכול אחד לעשות את זה . יש מספיק דרכים לגרום לאדם ייסורים נפשיים כאלו שהוא יאבד את שפיות דעתו לרגע ואם מישהו או משהו יהווה את הטריגר שהוא יעשה את זה .
עם כול הכבוד , אם אני רוצה לנקום במישהו (ברוך ה' אני לא רוצה , אבל בזמנו כשהייתי צעיר וטיפש עשיתי את זה פעם אחת ), אני לא צריך להכות אותו , אני פשוט מטפטף דיבורים ורמיזות עד שהבנאדם נהיה משוגע והוא אפילו לא יודע למה . אם אתה פסיכולוג טוב או מבין את הפסיכלוגיה של אנשים , ואתה נכנס להם ומבין אותם , זה לא קשה בכלל . יש כמה מקומות שצריך למשוך וכמה שצריך ללחוץ ובהנתן מספיק זמן , אפשר לגרום לכול אחד לעשות מה שאתה רוצה , והוא אפילו לא יכול להלחם בזה .
אתה לא יודע עד כמה כולנו פשוטים ועד כמה לחיצות במקומות הנכונים במינון הנכון יכולים להפיק מכול אחד את החיה הכי רעה שיש . זה כתוב במפורש "יצר לב האדם רע מנעוריו " ומי שברא אותך קרא לו רע , וזה רוע מזוקק שאתה לא יכול אפילו להבין אותו ואת עוצמתו , אם היו נותנים לך להחשף לחציו היית נכנס לבית משוגעים ולא יוצא לעולם

מאוד מעניין מה שכתבת- האם מכאן נכתב "שאין דבר שאין לו תיקון"?
היות ואם יש "רע מזוקק" מכאן אפשר רק להתקדם?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה