מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

גרביטציה וכח משיכה

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > כללי > ללא קשר
מחבר הודעה
KOOKE
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2005
הבעות תודה: 18
מספר הודעות: 2243

#16  נשלח: ב' 24/11/2008 12:20

ג'וקר

עוד לא הפנמת שחבל על המאמץ שלך במקרים כאלו...

אני הפנמתי ונמנע מלהגיב...

שלמה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
danlior
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

הבעות תודה: 98
מספר הודעות: 6467

#17  נשלח: ב' 24/11/2008 14:27

Varon

אני עדיין מחכה לסימוכין המפורסמים שלך ולא בכדי שלא העלת דבר. אף על פי שהבטחתי לעצמי לא להמשיך ולנסות להרביץ בך תורה בנידון, הנה רמז קטן שיזרוק אותך לכיוון הנכון. לא יודע מה גורם לך לחשוב שאין ביטויים מקבילים בשפה האנגלית לכח כבידה ולכח משיכה אבל הנה הם, כפי שהעלת:

Gravity

Gravitation

ואם אתה באמת מאמין שמדובר בביטויים מקבילים ונירדפים אייעץ לך ללמוד מעט יותר את הנושא. אם תקרא מעט את מה שכתבתי בנושא בהודעות קודמות, תוכל להגיע בקלות להבדל.

ואם נחזור שוב לשפה העברית, במידה ואי פעם תתעמק בדיון עם יודעי דבר על ארבעת כוחות היסוד ותמנה את "כח משיכה" כאחד מארבעתם מיד יתקנו אותך ל"כח כבידה" כי בהקשר זה לא נכון לומר "כח משיכה" כי לא מדובר בביטוי נירדף אלא בישום של אותו הכח.

Joker,

שים לב שגם במקום שאתה כל כך מחזיק ממנו הסבירו לך יפה כמה טעית:

ציטוט:
אחד מהכוחות הבסיסיים בטבע. כוח משיכה שפועל בין גופים בהתאם למסה שלהם

שים לה שמדובר בגופים ולא בכוכבים כמו שכתבת, דין גרגר חול כדין כוכב לכת. זה שחשבת שמדובר רק בכוכבים מראה כמה חסר לך ידע בסיסי על מנת להשתלב בדיון

KOOKE, אבל בכל זאת הגבת.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Joshua_G (יהושע גומא)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 14, 2008

הבעות תודה: 31
מספר הודעות: 3471

#18  נשלח: ב' 24/11/2008 14:51

danlior כתב:

לא יודע מה גורם לך לחשוב שאין ביטויים מקבילים בשפה האנגלית לכח כבידה ולכח משיכה אבל הנה הם, כפי שהעלת:
Gravity
Gravitation

מתוך וויקיפידיה:
"Gravity is gravitation, the mass-proportionate force of attraction among matter."
http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_(disambiguati...

.

danlior
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#19  נשלח: ב' 24/11/2008 14:55
ואם אתה מתעקש...

Joshua_G כתב:
danlior כתב:

לא יודע מה גורם לך לחשוב שאין ביטויים מקבילים בשפה האנגלית לכח כבידה ולכח משיכה אבל הנה הם, כפי שהעלת:
Gravity
Gravitation

מתוך וויקיפידיה:
"Gravity is gravitation, the mass-proportionate force of attraction among matter."
http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_(disambiguati...

.

ואם אתה מתעקש להסתמך על ויקיפדיה, אנא הבא את הציטוט במלואו, פשוט תקליק על הערך כדי להיכנס לפירוט:

ציטוט:
The terms gravitation and gravity are mostly interchangeable in everyday use, but a distinction may be made in scientific usage. "Gravitation" is a general term describing the phenomenon by which bodies with mass are attracted to one another, while "gravity" refers specifically to the gravitational force exerted by the Earth on objects in its vicinity.[

וזה בדיוק מה שאמרתי כל הזמן - אחד זה הכח הבסיסי, השני הישום שלו ומימושו בפועל. לא אותו הדבר ולא מילים נרדפות!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#20  נשלח: ב' 24/11/2008 15:29

danlior כתב:
Varon

אני עדיין מחכה לסימוכין המפורסמים שלך ולא בכדי שלא העלת דבר. אף על פי שהבטחתי לעצמי לא להמשיך ולנסות להרביץ בך תורה בנידון, הנה רמז קטן שיזרוק אותך לכיוון הנכון. לא יודע מה גורם לך לחשוב שאין ביטויים מקבילים בשפה האנגלית לכח כבידה ולכח משיכה אבל הנה הם, כפי שהעלת:

Gravity

Gravitation

ואם אתה באמת מאמין שמדובר בביטויים מקבילים ונירדפים אייעץ לך ללמוד מעט יותר את הנושא. אם תקרא מעט את מה שכתבתי בנושא בהודעות קודמות, תוכל להגיע בקלות להבדל.

ואם נחזור שוב לשפה העברית, במידה ואי פעם תתעמק בדיון עם יודעי דבר על ארבעת כוחות היסוד ותמנה את "כח משיכה" כאחד מארבעתם מיד יתקנו אותך ל"כח כבידה" כי בהקשר זה לא נכון לומר "כח משיכה" כי לא מדובר בביטוי נירדף אלא בישום של אותו הכח.

Joker,

ציטוט:

שים לה שמדובר בגופים ולא בכוכבים כמו שכתבת, דין גרגר חול כדין כוכב לכת. זה שחשבת שמדובר רק בכוכבים מראה כמה חסר לך ידע בסיסי על מנת להשתלב בדיון

KOOKE, אבל בכל זאת הגבת.

תגיד אתה תמיד מתעקש שאתה צודק גם כאשר אתה סותר את עצמך ? ראה עוד פעם את המ שכתבת כאן ואם לא תבין שאתה סותר את עצמך , אני גם אפסיק להסביר (וחבל שאין את זה שמראה מישהו דופק תראש בקיר כי זו התחושה שלי )
פרופיל | שלח הודעה | חפש
danlior
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#21  נשלח: ב' 24/11/2008 15:32

ציטוט:
תגיד אתה תמיד מתעקש שאתה צודק גם כאשר אתה סותר את עצמך ? ראה עוד פעם את המ שכתבת כאן

Joker ידידי, זה בדיוק העניין, אין כאן כל סתירה ולו היית מבין מעט בפיסיקה היית רואה זאת ישר.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 26, 2006
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 2636

#22  נשלח: ב' 24/11/2008 15:33

danlior כתב:
Varon

אני עדיין מחכה לסימוכין המפורסמים שלך ולא בכדי שלא העלת דבר. אף על פי שהבטחתי לעצמי לא להמשיך ולנסות להרביץ בך תורה בנידון, הנה רמז קטן שיזרוק אותך לכיוון הנכון. לא יודע מה גורם לך לחשוב שאין ביטויים מקבילים בשפה האנגלית לכח כבידה ולכח משיכה אבל הנה הם:

Gravity

Gravitation

ואם אתה באמת מאמין שמדובר בביטויים מקבילים ונירדפים אייעץ לך ללמוד מעט יותא את הנושא. אם תקרא מעט את מה שכתבתי בנושא בהודעות קודמות, תוכל להגיע בקלות להבדל.

ואם נחזור שוב לשפה העברית, במידה ואי פעם תתעמק בדיון עם יודעי דבר על ארבעת כוחות היסוד ותמנה את "כח משיכה" כאחד מארבעתם מיד יתקנו אותך ל"כח כבידה" כי בהקשר זה לא נכון לומר "כח משיכה" כי לא מדובר בביטוי נירדף אלא בישום שונה של הכח.

Joker,

ציטוט:

KOOKE, אבל בכל זאת הגבת.

המונחים הללו אינם מתורגמים לכוח כבידה וכוח משיכה בעברית !!

Gravity= כבידה = כובד
Gravitation = כוח הכבידה = כוח המשיכה = כוח הכובד.
(מילון ראובן אלקלעי שעל שולחני)

אין שום קשר למה שכתבת לי בהתחלה:
danlior כתב:
יש פה עניין של סיבה ותוצאה. כח משיכה היא תכונה שיש למסה עקב כח הכבידה - סמנטיקה. אני לא יודע מה כתוב בויקיפדיה אך מכיוון שכל אחד יכול לכתוב שם כרצונו, אני לא מרבה להיכנס לשם. תאר לך, אפילו לך יתנו לכתוב שם

וגם לא לציטוט שאתה בעצמך הבאת בהודעה הקודמת על ההבדל, בין המושגים באנגלית.

רד מהעץ הזה, למדתי את הנושא במסגרת קורסי הפיזיקה המתקדמים שלי
(שעברתי בהצלחה, כולל קורסי רשות שאהבתי)
ישירות מאחד המומחים הגדולים לנושא בארץ, הפרופסור לפיסיקה ולאסטרונומיה צבי מאז"ה,
המנהל את המכון לאסטרונומיה באוניברסיטת תל אביב.

תאשים את המורה שלך, אם זה מה שירגיע אותך.

אותך אני מאשים (כרגיל) בזלזול בוטה בזולת (כרגיל).

אבי.

http://www.facebook.com/ask.avi.varon
פרופיל | שלח הודעה | חפש
danlior
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#23  נשלח: ב' 24/11/2008 15:42

VARON

אתה טועה ומטעה ובגדול. ואם למישהו יש כאן חוסר כבוד אנושי ורצון לנגח זה רק לך. כמה חבל שהפעם נפלת כאן על מישהו שפשוט מבין יותר ממך. האמן לי שמקורות הלימוד שלי בארה"ב לא רק שלא נופלים משלך אלא עולים עליהם.

אז For the record

ההבדל בין כח משיכה לכח כבידה הוא בדיוק כמו ההבדל בין Gravity ו Gravitation אתה בעצמך הוא זה שהעלה את שני המונחים כסימוכין לטענתך אז עכשיו כשזה לא מתישר עם טענותיך אתה מנסה לסגת?ומכיוון שכבר כתבת כאן שאין הבדל בין Gravity לבין Graviitation הנה סימוך מדעי מאתר הלמידה של אוניברסיטת סידני:

http://alex.edfac.usyd.edu.au/Methods/Science/stud...

ציטוט:
The terms gravity and gravitation are often used to explain the same thing, but there is a definite difference between the two.

Gravitation is the attractive force existing between any two objects that have mass. The force of gravitation pulls objects together.

Gravity is the gravitational force that occurs between the earth and other bodies. Gravity is the force acting to pull objects toward the earth.

זה לחלוטין מתישר עם כל מה שאמרתי מתחילת השירשור ועד סופו: אחד זה הכח הבסיסי, השני הישום שלו ומימושו בפועל. לא אותו הדבר ולא מילים נרדפות!
אז טעית פעם, לא קרה כלום. פעם הבאה, קצת ענווה וכבוד לזולת.

נערך בפעם אחרונה על-ידי danlior בתאריך ב' 24/11/2008 18:14, נערך בסך הכל 2 פעמים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MartinHSabag (מרטין סבג)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 1616
מספר הודעות: 59194

#24  נשלח: ב' 24/11/2008 15:56

הפעם הבאה שמישהו פונה לגופו של אדם הוא יורחק מהאתר.
אין לנו את המשאבים והסבלנות להיות גננת.

ולא, לא מעניין אותי "מי התחיל"....

פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה