מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מחירי המים , או בקיצור, חוצפה ישראלית

עמוד 2 מתוך 3
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  הבא 
   פורומים > כללי > ללא קשר
מחבר הודעה
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2675
מספר הודעות: 45261

#16  נשלח: א' 19/07/2009 12:25

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3748482,00...

יו"ר מרכז השלטון המקומי השווה את המס ל"פקודה בלתי חוקית בעליל": הנחתי להפריד את חשבונות המים - חלק אחד יישל לצרכנים כרגיל ובחלק השני יהיה תשלום של המס, אותו לא נגבה. "אם יחפוץ משרד האוצר, הוא מוזמן לשכור את שרותיהן של חברות גביה פרטיות ולגבות את הקנס בעצמו"

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 428
מספר הודעות: 5625

#17  נשלח: א' 19/07/2009 12:51

Huber כתב:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3748482,00.html

יו"ר מרכז השלטון המקומי השווה את המס ל"פקודה בלתי חוקית בעליל": הנחתי להפריד את חשבונות המים - חלק אחד יישל לצרכנים כרגיל ובחלק השני יהיה תשלום של המס, אותו לא נגבה. "אם יחפוץ משרד האוצר, הוא מוזמן לשכור את שרותיהן של חברות גביה פרטיות ולגבות את הקנס בעצמו"

והציטוט שהכי אהבתי : עוד אמר בוחבוט: "...אנחנו לא נציית לחוק שהינו בלתי צודק, ומבוסס על הטעייה ובעצם בלתי חוקי בעליל... דגל שחור מתנוסס מעל מדינה המטעה כך את אזרחיה, המכניסה יד גסה לכיסם בגלל מחדל בן שנים, שהיא אחראית לו".

אתה צובט את עצמך וסוטר לעצמך על הלחי בשביל לוודא שאתה לא חולם כשאתה רואה עובד ציבור בישראל שלא רק מצדיק את שם התפקיד שלו, אלא גם עומד על עקרונותיו מול עיוות כזה תוך סיכון שהמערכת תאכל אותו חי. אין מילים, אני רק מקווה שהמאבק שלו יצליח והוא לא יתקפל.
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#18  נשלח: א' 19/07/2009 15:33

גם אני מקווה , אבל בהיכרות עם אנשי האוצר ואנשי המשפטים ומה שקורה למי שהולך נגדם , ומה מפעילים נגדו , אני חושש שזה יהיה גרוע . אני מקווה עבורו שהוא צח כשלג , ושאין לו אפילו לא עבירת חניה כי אחרת מי יודע
(וד"א למי שלא הבין צריך לבכות על באמת שזה הפוסט שאני שולח )
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#19  נשלח: א' 09/08/2009 14:56

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758949,00...

במה שונה חשבון המים מחשבון הבנק?

רשות המים מצפה שהיטל הבצורת יביא לחיסכון במים, אך כיצד אמור הצרכן הממוצע לדעת שהוא מתקרב ל"קו האדום" הפרטי שלו - אם חשבון המים מתקבל רק אחת לחודשיים? בדיוק כמו בחשבון הבנק: אם לא רוצים שניכנס ל"אוברדראפט", יש לספק לנו את האפשרות לעקוב בכל רגע אחר מצב חשבון המים

mrunderhill
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 06, 2009
הבעות תודה: 123
מספר הודעות: 2253

#20  נשלח: א' 09/08/2009 15:01

ואני אוסיף עוד משהו. כ"כ רוצים לעודד אותנו לחסוך במים, ו"חבל על כל טיפה" וכל שטות כזו. אבל - אני למשל משלם "תשלום מינימלי" על המים. כרווק שחי לבד, אני לא מגיע לצריכה המינימלית שעיריית ת"א רוצה לגבות ממני. בערך כמו בנק שלוקח השלמות עמלה אם לא עושים מספיק פעולות. אז איזה אינטרס יש לי לחסוך במשהו, שאני משלם עליו בעצם??? מה קורה פה? אני כ"כ יפה חוסך, שגם על זה אני משלם.
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 325
מספר הודעות: 20437

#21  נשלח: א' 09/08/2009 15:03

Huber כתב:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758949,00.html

רשות המים מצפה שהיטל הבצורת יביא לחיסכון במים, אך כיצד אמור הצרכן הממוצע לדעת שהוא מתקרב ל"קו האדום" הפרטי שלו - אם חשבון המים מתקבל רק אחת לחודשיים? בדיוק כמו בחשבון הבנק: אם לא רוצים שניכנס ל"אוברדראפט", יש לספק לנו את האפשרות לעקוב בכל רגע אחר מצב חשבון המים

זו נקודה נכונה, אבל כמו שרוב האנשים גם לא מתעדכנים במצב חשבון הבנק שלהם (אלא אם כן המנהל מצלצל להתריע) כך גם לא יתעדכנו במצב צריכת המים.

מה שכן משפיע, זה קבלת חשבון מים. לכן כל השינויים שעשו עם ההיטל, בנוסף לשאר החלמאויות באיך שעשו את זה, נעשו מאוחר מידי בשביל קיץ 2009. זה לא יכול להשפיע בטווח כל כך קצר.
זה המשך לכך שכל התקנות, הישנות שבוטלו והחדשות שהחליפו אותן, נעשו בלי מחשבה ותכנון מוקדם אלא בתגובתיות ללחצים ולביקורות.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Apr 27, 2006
הבעות תודה: 42
מספר הודעות: 3082

#22  נשלח: ב' 10/08/2009 9:25

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1105703.htm...

אפרופו מים...

.
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#23  נשלח: ב' 10/08/2009 9:31

ramkol - אתה באמת חושב שאנחנו צריכים לדאוג לרווחת האויבים שלנו?

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Dec 21, 2005
הבעות תודה: 207
מספר הודעות: 3703

#24  נשלח: ב' 10/08/2009 12:30

ramkol כתב:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1105703.html

אפרופו מים...

.

אני מוכן להקצות להם שטח להנחת צינור מים מירדן.
eg99
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2006

הבעות תודה: 58
מספר הודעות: 2999

#25  נשלח: ב' 10/08/2009 13:26

ציטוט:

אני לא בטוח שהבנתי את הבדיחה כאן

צא החוצה למד המים ותדע כמה צרכת. לא צריך לרשום כלום. רק לחסר קריאה נוכחית מהקריאה הרשומה בחשבון המים.
אלי החשבון מגיע כשבועיים אחרי סוף התקופה, וזה נותן לי כ 6 שבועות להערך לחסכון וניהול הבקרה על חשבון המים בן ה 200 שקל.

לא צריך להתחבר לאינטרנט, לא להעלות על טבלת אקסל - פשוט לחסר.
נכון, זה דורש חשבון של יותר מבית ספר יסודי (פתרון בעיות בנעלם אחד):
צריך קודם להכפיל את מספר הנפשות ולמצוא כמה מגיע למשפחה.
אח"כ לחשב כמה צרכנו במשך חודשיים ולזכור שההקצבה היא חודשית!!!
בסוף, כדאי גם לשמור על חשבון המים (נכון, זה מוגזם, אבל רבאק - 6 ניירות בשנה...), מה שיאפשר חישובים וניתוחים ברמה שעולה בהרבה על כל סטטיסטיקה שחברת חשמל נותנת.

ובעניין ההתפלה - יש כאן בלבול מסויים בין מחסור במי שתיה ובין חסכון.
לחסוך - כן, בוודאי, כמה שאפשר, ולחנך גם את הילדים.

מחסור?
כמו שכתב פלוצקר בכתבה המוזכרת בתחילת השרשור, יש פער של כשנתיים עד ארבע בין יכולת ההתפלה בפועל (כ 130 מיליון מק) לבין התכנית (500 ממ"ק שהיו מתוכננים, או 750 ממק שמתוכננים עד 2020), שנובע (כך על פי מבקר המדינה), מכשל בביצוע של הממשלה את החלטותיה.
היתה החלטה להתפיל 500 ממק בשנה מ 2008, והיה תחשיב עלויות והקצאת מימון.
כשלים בהקצאת התקציבים ובביצוע גורמים לכך שכושר ההתפלה הזה יהיה זמין רק ב 2011.
עד אז יש מחסור זמני. למה זמני - כי בנית כושר ההתפלה כבר בעיצומו.

כעיקרון, עלויות ההתפלה זניחות יחסית (עד כ 3 שקל למק) יחסית לקנס על צריכה מוגברת (20 שקל למק), ותפקיד הקנס הוא לתקן כשלי עבר (ואולי קצת להגדיל הכנסות המדינה).

את מי שזה מעניין:
http://www.mni.gov.il/mni/he-il/Water/Desalination/default.htm

גילוי נאות: אני מתקלח כמעט 10 דקות עד רבע שעה ביום .

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#26  נשלח: ב' 10/08/2009 22:25

ramkol כתב:

אפרופו מים...

.
יש סיכוי שתסביר לי למה אותם אנשים שהיום עדיין לא מוכנים להכיר בכך שמותר לנו לחיות כאן , אתה דורש שאנחנו נממן צנרת אליהם ? הרי הם קיבלו אוטונומיה , למה אני צריך ללכת ולסדר להם את המיים ? למה שבמקום להוציא את כול הכספים שהם מבקשים מבריטניה כדי לרכוש בתים בירושליים שלא יפנו את זה לבניית צנרת ? למה שלא יבקשו שהתרומות שהם מקבלים מהעולם ילכו לצנרת ?
אולי כי הם רוצים להיות מסכנים כי כך יש להם משהו פוטוגני להראות לכול העיתונות שונאת ישראל ?
בקיצור אני צריך להיות צמא אבל ללכת ולהשקיע כסף כדי שלהם יהיה יותר מיים ?
וד"א מה עם העובדה שהם מלכלכים את מי הים בעזה כי הםפ אפילו לא עושים בורות ספיגה ? (זה הרי קשה לחפור בורות ספיגה אנו צריכים לחפור מנהרות ? נכון ? אז מחר תאשים אותנו שהם חיים בביוב ?
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#27  נשלח: ג' 11/08/2009 8:25

truejoker כתב:
ramkol כתב:

אפרופו מים...

.
יש סיכוי שתסביר לי למה אותם אנשים שהיום עדיין לא מוכנים להכיר בכך שמותר לנו לחיות כאן , אתה דורש שאנחנו נממן צנרת אליהם ? הרי הם קיבלו אוטונומיה , למה אני צריך ללכת ולסדר להם את המיים ? למה שבמקום להוציא את כול הכספים שהם מבקשים מבריטניה כדי לרכוש בתים בירושליים שלא יפנו את זה לבניית צנרת ? למה שלא יבקשו שהתרומות שהם מקבלים מהעולם ילכו לצנרת ?
אולי כי הם רוצים להיות מסכנים כי כך יש להם משהו פוטוגני להראות לכול העיתונות שונאת ישראל ?
בקיצור אני צריך להיות צמא אבל ללכת ולהשקיע כסף כדי שלהם יהיה יותר מיים ?
וד"א מה עם העובדה שהם מלכלכים את מי הים בעזה כי הםפ אפילו לא עושים בורות ספיגה ? (זה הרי קשה לחפור בורות ספיגה אנו צריכים לחפור מנהרות ? נכון ? אז מחר תאשים אותנו שהם חיים בביוב ?

אתה צודק ב 100% אבל העולם של היום מסובך יותר מזה. אנחנו לא ברברים ואנחנו לא יכולים למנוע מהם מים, זה לא עובד ככה, זה כמו אוויר. שיקבלו קודם כל מה שהוסכם איתם, מה שיעשו עם זה זו כבר בעיה שלהם. תזכור, אתה לא מעניש את החמאס (שלאנשיו יש מספיק מכל דבר) אלא את התושבים, שרובם רק רוצים לעבוד ולחיות והם לא טרוריסטים בינלאומיים. בוא נגיד שאנחנו ממש לא צריכים להוסיף עוד נקודות שליליות לעצמנו מול העולם, בטח לא בנושא טעון כמו מים.

העולם מסתכל ואת זה הפלסטינים כבר למדו איך לסחוט כבר מזמן, אז צריך לשחק את אותו משחק ולנסות לקדם פתרונות אחרים, כלומר להפריד את התלות שלהם במשאבים שלנו (שיבנו תחנות חשמל, התפלה וכו').
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#28  נשלח: ג' 11/08/2009 18:50

אני לא רוצה להעניש אבל אם אתה רוצה , אז קח את המחווה האחרונה , סיפקנו להם אמבולנסים , הם רק נכנסו לרצועה , והחמאס החרים אותם , כי היוא יודע שאי אפשר להפציץ אותם גם אם יש לנו מודיעין אמיתי על מבוקש ו/או מסע נשק
ואנו לא מונעים מהם מיים , הם יכולים לקחת את כספם ולסדר לעצמם צנרת , אלא אם כן אתה מתכנן להכנס לשם עם חיילים/משטרה לאבטח את המקום ואח"כ למצוא שעקב רעיונות איך להרוויח מזה כול העבודה הלכה לטמייון ?
למה שהם לא יעזרו לעצמם קצת? הם רוצים אוטונומיה , אוטונומיה אומרת שאתה לא בוכה כול פעם לממשלה שאתה מחנך לשנוא אותה , תבואי תעשי לי , אוטנומיה אומרת שאתה מראה שאתה יכול לשלוט בשטח שלך ולעזור לאזרחים שלך , וזה לא שאין להם כסף , זה סדרי העדיפות שלהם להוציא את הכסף שהם מקבלים
אז כן אני בהחלט רוצה להפריד , ואני בהחלט רוצה יותר הסברה חיובית , כי את הרעיון שהבעתי כאן כול אנטישמי יבין , אבל יש כאן תקשורת , וקבוצה שפשוט רוצה לעשות מהם מסכנים כשהיא יודעת מה המחיר שמשלם כול העולם היהודי
וד"א ההשוואה ביננו לנאצים לא נעשתה ע"י גוי , אלא היא התחילה עם שמאלנים מביננו , הגויים לא העיזו (אפילו לא אחמדינג'אד לא התחיל את זה ), ובעלי הדיעות האלו הם אלו שמטיפים את נושא המיים , להוריד את גדר ההפרדה והכול . עד שהם לא יראו שלשעולם לא אכפת משואה נוספת , כי הם הפכו אותנו לגרועים יותר הם לא יפסיקו
claudia5
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2007
הבעות תודה: 135
מספר הודעות: 2947

#29  נשלח: ד' 12/08/2009 10:06

להשלמת מידע שקצת חסר...
קיימת התפלה בארץ אבל משום מה מותר לה לספק פחות מ50% מהיכולת וזה ע"פי חוזה עם המדינה ,לא לשאל אותי למה.
פחות מ10% מהצריכה של המים במדינה היא לטובת משקי הבית כל השאר זה חקלאות תעשיות ועוד
קיימת כאן מגמה ברורה של "מציצת כסף" מהאזרח וגם במחיר של להפוך את המדינה מירוקה לצהובה.
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#30  נשלח: ד' 12/08/2009 10:27

truejoker כתב:
אני לא רוצה להעניש אבל אם אתה רוצה , אז קח את המחווה האחרונה , סיפקנו להם אמבולנסים , הם רק נכנסו לרצועה , והחמאס החרים אותם , כי היוא יודע שאי אפשר להפציץ אותם גם אם יש לנו מודיעין אמיתי על מבוקש ו/או מסע נשק
ואנו לא מונעים מהם מיים , הם יכולים לקחת את כספם ולסדר לעצמם צנרת , אלא אם כן אתה מתכנן להכנס לשם עם חיילים/משטרה לאבטח את המקום ואח"כ למצוא שעקב רעיונות איך להרוויח מזה כול העבודה הלכה לטמייון ?
למה שהם לא יעזרו לעצמם קצת? הם רוצים אוטונומיה , אוטונומיה אומרת שאתה לא בוכה כול פעם לממשלה שאתה מחנך לשנוא אותה , תבואי תעשי לי , אוטנומיה אומרת שאתה מראה שאתה יכול לשלוט בשטח שלך ולעזור לאזרחים שלך , וזה לא שאין להם כסף , זה סדרי העדיפות שלהם להוציא את הכסף שהם מקבלים
אז כן אני בהחלט רוצה להפריד , ואני בהחלט רוצה יותר הסברה חיובית , כי את הרעיון שהבעתי כאן כול אנטישמי יבין , אבל יש כאן תקשורת , וקבוצה שפשוט רוצה לעשות מהם מסכנים כשהיא יודעת מה המחיר שמשלם כול העולם היהודי
וד"א ההשוואה ביננו לנאצים לא נעשתה ע"י גוי , אלא היא התחילה עם שמאלנים מביננו , הגויים לא העיזו (אפילו לא אחמדינג'אד לא התחיל את זה ), ובעלי הדיעות האלו הם אלו שמטיפים את נושא המיים , להוריד את גדר ההפרדה והכול . עד שהם לא יראו שלשעולם לא אכפת משואה נוספת , כי הם הפכו אותנו לגרועים יותר הם לא יפסיקו

תשמע, מה אומר לך. בלי לסטות יותר מדי מנושא המים, גם אנחנו היהודים פעלנו על רגשות האשם של העולם וניצלנו את תדמית הפליט הנודד כדי להשיג אוטונומיה ומדינה (וגם עשינו שימוש בכח), וזה מה שהם עושים עכשיו. אף עם לא רוצה להיות תחת כובש, וזה נכון היום כמו שזה היה נכון לפני 1000 שנה. ואגב, כמו בויכוח בשרשור אחר, התקשורת מראה מה שבא לה. כשהיו קסאמים כל רועה צאן היה מומחה בפוטנציה לייצור נשק השמדה המונית. כשלא מסכימים עם מדיניות הממשלה אז הם אוכלוסיה מסכנה.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה