מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

תגובות למאמר: משוב שלילי - מה זה ולמה זה כל כך חשוב במגברים?

עמוד 2 מתוך 9
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 
   פורומים > טכני > שאלות בנושאים טכניים
מחבר הודעה
KOOKE
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2005
הבעות תודה: 18
מספר הודעות: 2243

#16  נשלח: ו' 14/08/2009 9:56

יוסי

ברוך שובך.

בהיותי חובב והדיוט מוחלט בתחום האלקרוניקה/ חשמל....לא הבנתי כלום...

האמת גם לא ניסיתי להתעמק...

אם מדובר במאמר שמכוון לקהל חובבים והדיוטות חסרי כל ידע בתחומי החשמל והאלקטרוניקה חייבים להביא כמה שיותר דוגמאות מעשיות ואנאלוגיות...

את התופעה הבנתי רק מאיזכור תופעת הציפצוף בהגברת אירועים...את התיקון הבנתי רק מהאנאלוגיה לנהיגה....

גלים אותות וכו'...לא הבנתי כלום (אם כי ייתכן ואם הייתי מתעמק הייתי בסוף מבין..)

יהושוע

לא חייבים להעלות בכל פוסט את זעקת השומעים/ המאמינים/ האודיופילים הנגזלים והנרדפים על ידי ה"טכנוקראטים"...

זה לא המקום...ואני מאמין שלא זו הייתה כוונתו של יוסי...
(1) הבעות תודה: zy
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 1271

#17  נשלח: ו' 14/08/2009 11:52
יהושע ידידי

Joshua_G כתב:
חבל לי שכמה מהכותבים באתר הם אמנם בעלי השכלה טכנית, אבל רחוקים מאוד מאודיופיליה – שהיא החתירה לקבלת איכות גבוהה ונאמנות גבוהה ממערכת השמע. חבל לי לקרוא שוב ושוב ביטול של קבוצה זאת.

אתייחס בעיקר לקטע הבא:
" התייחסות שגויה למשוב שלילי
בכל מיני פרסומים והתייחסויות לנושא המשוב, שנכתבו על ידי אודיופילים (שלעתי הם דמגוגים חסרי אחריות - אם הבינו מה שכתבו או בורים, כאשר לא הבינו) במגזינים ובאינטרנט, יוחס לטכניקה הזו משהו כמו מקסם שווא, טכניקה שמשפרת את הנתונים הכתובים ולא משפיעה (או אפילו משפיעה בצורה רעה) על הביצועים המוסיקליים הנשמעים של מגבר."

מה שבעיניך שגוי – אחרים שומעים היטב.
מה שבעיניך הוא דמגוגיה – הוא לחם-חוקם של הטובים במתכנני האודיו.

עצתי לך, לפני שאתה כותב על דמגוגיה – פקח את אוזנייך וטול קורה מבין עיניך.

דבר נוסף.
האתר הזה כולל מגוון גדול של משתמשים, ביניהם גם אודיופילים.
אכן, אחוז האודיופילים מכלל האוכלוסייה הוא קטן. גם אחוז האודיופילים מבין המשתתפים באתר הוא קטן.
עדיין, נראה לי לא ראוי שבמאמר מטעם האתר מובע ביטול לגבי קבוצה שלמה של משתתפים – גם אם היא מיעוט.
זה לא ראוי, לא מכובד ולא מכבד, לא את כותב המאמר ולא את האתר.

יוסי הררי,
לפני שאתה כותב מאמרים על מערכות שמע – צא ולמד מה משפיע על איכות הצליל של מערכות שמע.

אני מאוד מקווה שתרשה לי לקרוא לך ידידי
לפחות תנסה לאיית את שמי כראוי.

מה שאתה מביע כאן הוא דעה שמבוססת על דעות רבות, אך אין לכך שום אחיזה טכנולוגית.
זוהי כמובן זכותך המליאה להחזיק בכל דעה שתבחר, והדעה המנומקת שלי - הנימוקים הם טכניים ואפשר להתווכח לגביהם רק במישור הטכני.
הביקורת שלי לא היתה כנגדך או כנגד החובבים האודיופילים. הביקורת שלי היא כנגד הסמכויות בעולם האודיופילי שלדעתי מקדמות דעות קדומות ובלתי מבוססות או שמבוססות על חצאי אמיתות, שלעניות דעתי התחביב הנהדר שלנו נפגע מכך בצורה אנושה. זו דעתי:
כאשר נכתבים הדברים בפרסום רשמי כמגזין או אתר בעל שם, יש אחריות על הכתבים לכתוב אמת ולא חצאי אמיתות או דעות אישיות. במאמר שלי אם תבחין סייגתי מתי אני מביע רק דעה, ואם פישלתי אני מתנצל.

לגבי כל העניין של הסתמכות על האזנה בלבד, לדעתי זו טכניקה פגומה שאין להסתמך עליה, אך כאן זה לא המקום, וחבל שנתפשת לנקודה שולית.
אשמח להשתתף בשרשור חדש בנושא של "מה פסול לדעתי בבבחינה המסתמכת רק על האוזן"

יום טוב
פרופיל | שלח הודעה | חפש
moti17
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Sep 05, 2005
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 25

#18  נשלח: ו' 14/08/2009 13:25

יוסי שלום
ראשית הערכתי על הכתבה המאוד מושקעת.
לדעתי הכתבה בבסיסה טכנית וברמה גבוהה למי שאינו בעל ידע טכני, אך הצלחת ויפה ליצור אנלוגיה מעניינת עם דוגמאות פשוטות ומובנות מחיי היומיום ועל כך כל הכבוד.
מעבר לכתבה אני מוצא ידע טכני חשוב ורב שנשמח ללמוד ולהשכיל ממנו, אך כאודיופילים נראה שכל אחד מאיתנו (מי יותר ומי פחות) מוכנים מעט לשחרר את המושכות וליהנות גם ממעט עובדות ללא הסבר מדעי מדויק (וזה יכול להגיע ממקום פילוסופי שלא תמיד הולך יד ביד עם עובדות מדעיות - "וודו") ואולי כדאי לכבד גם מקום זה.
שוב המסר העיקרי שלי הוא הערכתי לידע שאתה מציג כאן, ואני מאד אשמח ללמוד עוד ממך בנושאים נוספים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#19  נשלח: ו' 14/08/2009 13:51
Re: יהושע ידידי

yosihary כתב:
[לגבי כל העניין של הסתמכות על האזנה בלבד, לדעתי זו טכניקה פגומה שאין להסתמך עליה, אך כאן זה לא המקום, וחבל שנתפשת לנקודה שולית.

יום טוב

אני אשמח להבין למה אתה חושב כך , ואשמח אם תרים את הכפפה ותפתח שירשור בנושא
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Joshua_G (יהושע גומא)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 14, 2008

הבעות תודה: 31
מספר הודעות: 3471

#20  נשלח: ו' 14/08/2009 17:25

yosihary כתב:

מה שאתה מביע כאן הוא דעה שמבוססת על דעות רבות, אך אין לכך שום אחיזה טכנולוגית.

זאת לא דעה – הדברים מבוססים על ידע טכני. יותר בהמשך.

yosihary כתב:

זוהי כמובן זכותך המליאה להחזיק בכל דעה שתבחר, והדעה המנומקת שלי - הנימוקים הם טכניים ואפשר להתווכח לגביהם רק במישור הטכני.

לעניין המישור הטכני, הידע שלך לוקה בחסר.
היית מיטיב לעשות אם בטרם היציאה עם מאמר כמו זה שלך, היית לומד קצת יותר את השפעת המשוב השלילי הכולל על התנהגות מגברים, בעיקר בנושא TIM וכן Slew Rate .
כדי לקצר לך את הדרך, תוכל להתחיל מכאן:
http://gabevee.tripod.com/nfb.html
http://www.aksaonline.com/discussion/discussion_pa...
http://books.google.co.il/books?id=-5UPyE6dcWgC&am...

yosihary כתב:

הביקורת שלי לא היתה כנגדך או כנגד החובבים האודיופילים. הביקורת שלי היא כנגד הסמכויות בעולם האודיופילי שלדעתי מקדמות דעות קדומות ובלתי מבוססות או שמבוססות על חצאי אמיתות, שלעניות דעתי התחביב הנהדר שלנו נפגע מכך בצורה אנושה.

מיהן אותן סמכויות בעולם האודיופילי אליהם אתה מתייחס?

אגב, לידיעתך, הסמכות האחת והיחידה עבורי היא מה שאוזניי שומעות – לא מילים כלשהן שאומר או כותב אי-מי.

yosihary כתב:

זו דעתי:
כאשר נכתבים הדברים בפרסום רשמי כמגזין או אתר בעל שם, יש אחריות על הכתבים לכתוב אמת ולא חצאי אמיתות או דעות אישיות. במאמר שלי אם תבחין סייגתי מתי אני מביע רק דעה, ואם פישלתי אני מתנצל.

טול קורה מבין עיניך. אתה מביע דעות ומתייחס אליהן כאל עובדות.
הידע הטכני שהבעת במאמר הוא ידע טכני בסיסי, שאינו כולל ידע חשוב הנדרש להבנת השפעתם של מרכיבים (נמדדים) שונים על איכות הצליל של מגברי שמע, אותם הזכרתי למעלה.

כאשר אתה כותב:
"נאמר למשל:
שבעזרת משוב שלילי מרחיבים כאילו באופן מלאכותי את רוחב הסרט של המגבר.
לוקחים מגבר מחורבן ובעזרת משוב שלילי הוא נמדד מצוין.
שמשוב שלילי מקלקל את ה-SR = Slew Rate של המגבר.
ועוד קלישאות."
מה שאתה קורא לו קלישאות אלה עובדות טכניות, ברות מדידה.
צא ולמד על תכנון מגברי שמע לפני שאתה מכשיל את עצמך בהצהרות שגויות.

yosihary כתב:

לגבי כל העניין של הסתמכות על האזנה בלבד, לדעתי זו טכניקה פגומה שאין להסתמך עליה, אך כאן זה לא המקום, וחבל שנתפשת לנקודה שולית.

יש הבדל בין ידע טכני אקדמי נלמד, לבין ידע כזה המבוסס גם על ניסיון בתכנון ובניית מגברי שמע באיכות צליל גבוהה.
מרבית מתכנני ויצרני מערכות השמע האיכותיות נעזרים, בנוסף למדידות, גם במבחני שמיעה.
את זה כנראה לא מלמדים בטכניון, אבל כל מתכנן מערכות שמע ראוי לשמו יודע את זה.

דבר נוסף.
תואר בהנדסת אלקטרוניקה אינו נותן לאי-מי יתרון כלשהו על פני אחרים ללא תואר כזה, כאשר מדובר באיכויות נשמעות לאוזן של מערכות שמע.
לא את הכול מלמדים בטכניון ובמוסדות אקדמאים אחרים.

יתכן שיש מהנדסים וטכנופילים אחרים הבוחרים מערכות שמע על פי המפרט הטכני בלבד.
מי שמעוניין בשיפור חוויית ההאזנה שלו ממערכת השמע שלו, בוחר אותה ואת רכיביה על פי איך שהיא נשמעת לאוזן.
לא תמיד ולא בהכרח יש התאמה (קורלציה) מלאה בין המפרט הטכני לבין האיכות הנשמעת לאוזן.
יתר-על-כן, את נתוני ה- Slew Rate רק מיעוט היצרנים מפרסם.
את נתוני ה- TIM , ככל הידוע לי, אף לא יצרן אחד מפרסם. משמעות הדבר היא שאין לצרכן נתונים טכניים כלשהם לגבי הגורם המשפיע יותר מכול על האיכות הנשמעת לאוזן של ציוד שמע.

Joshua_G (יהושע גומא)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 14, 2008

#21  נשלח: ו' 14/08/2009 17:26

truejoker כתב:
yosihary כתב:
[לגבי כל העניין של הסתמכות על האזנה בלבד, לדעתי זו טכניקה פגומה שאין להסתמך עליה, אך כאן זה לא המקום, וחבל שנתפשת לנקודה שולית.

יום טוב

מצטרף.

מסכם_עניין
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2008
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 430

#22  נשלח: ו' 14/08/2009 17:30

יוסי שלום,

קודם כל אקדים ואומר שאין לי כל רקע באלקטרוניקה או בנושאים טכניים מתקדמים של מוסיקה ולכן קבל מראש את סליחתי אם אני לא מדייק במונחים כאלה או אחרים.

לגבי הגברה,

לנו הצרכנים של רסיברים ושאר מוצרי האלקטרוניקה חשוב מאוד שהאות המוסיקלי יוגבר בצורה מדויקת.

1. ל 99% מאיתנו ואני ביניהם - האם יש קיצור דרך לדעת (חוץ משמיעה) האם מגבר עושה את העבודה כמו שצריך (אולי מהסתכלות בנתונים הטכניים או משהו דומה לכך) ?

2. לפי מה שידוע לך ובהתייחס אך ורק לאות אנלוגי, האם ברוב הרסיברים (mainstream) שנמכרים כיום ההגברה שומרת על האות האנלוגי ?

3. האם יש ירידה באיכות הגברת האות האנלוגי ככל שמגבירים את עוצמת השמיעה ?

תודה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ramkol
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Apr 27, 2006
הבעות תודה: 42
מספר הודעות: 3082

#23  נשלח: ו' 14/08/2009 18:01

יהושוע,

התגובה שכתבת ליוסי הרי נשמעת לי תוקפנית מידי.
אני מניח שלא התכוונת לכך, ולכן מבקש ומציע לערוך אותה.

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Joshua_G (יהושע גומא)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 14, 2008

#24  נשלח: ו' 14/08/2009 18:03

ramkol כתב:
יהושוע,

התגובה שכתבת ליוסי הרי נשמעת לי תוקפנית מידי.
אני מניח שלא התכוונת לכך, ולכן מבקש ומציע לערוך אותה.

.

תודה.
המאמר המקורי לא פחות תוקפני מתגובתי.

yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#25  נשלח: ו' 14/08/2009 18:16
תגובה ליהושע

אני לא מבין למה אתה כל כך כועס כאשר מביעים דעה בנושא שהיא מנוגדת לדעתך.

ואני לא חושב שפניתך "טול קורה" היא מנומסת, היא מתחילה לגלוש מתוך גופו של עניין לתחומים אחרים.

בו נשאיר את הויכוח לנושא האוזן והחשיבות של האזנה למקום אחר, כי כאן יש לך דעה שונה משלי. וברגע שמדובר בדעה הלגיטימיות של דעתי שווה לדעתך. הבה נשאר בנושא זה חלוקים ולא מסכימים בידידות.

לגבי הנושא הטכני - על מה אני מתבסס?
על הידע והניסיון שלי שכולל גם עשרות שנים באלביט כמעט בכל תחום אלקטרוניקה שתעלה על הדעת מזה 20 שנים האחרונות בנושא איכות הבחינה והבדיקה.

לגבי מאמר זה שמשו לי 3 מקורות:

שני ספרים של מהנדס אודיו בריטי שעובד (או עבד עד לפני שנתיים) בקמברידג' אודיו בשם דוגלס סלף:
Self on Audio
Audio power Amplifier Audio Design Handbook
ומאת G. Randy Slone
High -Power Audio Amplifier Construction Manual

אם אתה טוען שטעיתי בדברי הטכניים, עליך להביא טיעון נגדי מוכח.
בקישור הראשון מצאתי טענות "ידועות" ללא שמץ של הוכחה. אני מבטיח לאט לעבור על השאר, אבל דרוש יותר מאשר מכבסת מילים בשביל לטעון טענה, וזריקת ה- TIM ו- SR היא בדיוק אותו טיעון שמשתמש בממבו ג'מבו מדעי שמאוד מרשים את התמימים אבל ללא פירוט, גרפים ומדידות אין לו משמעות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009
הבעות תודה: 243
מספר הודעות: 550

#26  נשלח: ו' 14/08/2009 18:38

יהושע,

הנושא מאוד מעניין אותי ולי דווקא יש רקע טכני, לכן אני מבקש ללמוד משהו מויכוחים טכניים מבורכים מסוג זה.
יוסי אומר דבר אחד, אתה שולל אותו. זהו פוטנציאל לויכוח תרבותי ואינטיליגנטי.
אבל לעניין הטכני, אתה, יהושע, כלל לא מגבה את הטענות הנגדיות שלך למאמר, וחבל:

כפי שניתן לראות ב-URL,
הקישור השלישי שהבאת הוא תוצאת החיפוש הראשונה ב-Google Books של ביטוי שהקשת:
Global negative feedback versus slew rate
התוצאה מביאה לתצוגת עמודים מתוך ספר רציני ומרשים, שהמילים האלה שחיפשת זרוקות בהם בתפזורת ובקונטקסטים שונים, ללא כל קשר לטענות שיוסי הרי מציג.

נשים את הנימה הלא-מנומסת שלך בצד רגע.
זה מבורך להעלות בסימן שאלה טענות שונות על-מנת לקיים דיון וויכוח רציני, וגם להחכים בדרך.

אבל אם אתה שולל טענה מסוימת - מן הראוי שתסביר את עצמך ותציג את הטענה הנגדית, ולא סתם תתייחס בביטול ובמחי-יד.
יתרה מזו - צירוף סימוכין בומבסטי בצורה אקראית - שכלל אינו מתייחס לטענות המדוברות לגופן - רק מחליש את רצינות טענותיך.
אתה מוזמן להפנות לסימוכין מהימן שמתייחס ישירות לקשר בין SR למשוב השלילי, כי הויכוח עצמו כן רלבנטי, אבל טענותיך הנגדיות אינן ענייניות כלל. נראה כי אתה אינך יכול להתאפק מלתקוף את הטוען במקום לתקוף את הטענה. במקום לצאת בקריאה "צא ולמד", האם אתה מסוגל לתת טיעון נגדי מוכח?

לי יש חומר אקדמי בנושא ואני אבדוק ואדווח אם יש לי השגות משלי (עם סימוכין לכך), שמבוססות על הבנה טכנית בלבד ולא על-סמך האזנה (שאינה רלבנטית לויכוח האובייקטיבי בדבר הנכונות הטכנית של הטענות).

לויכוח ה"סובייקטיבית מה נשמע יותר טוב" אני אישית לא רואה טעם להכנס, ולא, לא עשיתי השוואות שמיעה.

נערך בפעם אחרונה על-ידי DigiSUN בתאריך ו' 14/08/2009 22:46, נערך בסך הכל 2 פעמים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#27  נשלח: ו' 14/08/2009 18:55

Joshua_G כתב:
truejoker כתב:
yosihary כתב:

יום טוב

מצטרף.

באיזה מהפורומים ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#28  נשלח: ו' 14/08/2009 19:03
שאלות קשות

מסכם_עניין כתב:
יוסי שלום,

קודם כל אקדים ואומר שאין לי כל רקע באלקטרוניקה או בנושאים טכניים מתקדמים של מוסיקה ולכן קבל מראש את סליחתי אם אני לא מדייק במונחים כאלה או אחרים.

לגבי הגברה,

לנו הצרכנים של רסיברים ושאר מוצרי האלקטרוניקה חשוב מאוד שהאות המוסיקלי יוגבר בצורה מדויקת.

1. ל 99% מאיתנו ואני ביניהם - האם יש קיצור דרך לדעת (חוץ משמיעה) האם מגבר עושה את העבודה כמו שצריך (אולי מהסתכלות בנתונים הטכניים או משהו דומה לכך) ?

2. לפי מה שידוע לך ובהתייחס אך ורק לאות אנלוגי, האם ברוב הרסיברים (mainstream) שנמכרים כיום ההגברה שומרת על האות האנלוגי ?

3. האם יש ירידה באיכות הגברת האות האנלוגי ככל שמגבירים את עוצמת השמיעה ?

תודה.

כרגע מחוסר זמן תשובות קצרות:
1. לדעתי אין
2. ברמת דיוק שטובה מ- 0.1%
3. ככל שמגבירים עוצמה דורשים יותר מאמץ מהמגבר ואז תלוי במגבר. מבחינה סובייקטיבית - ככל שמגברים עוצמה אנו שומעים יותר טוב (בהנחה שהמגבר לא מתקשה) כי האוזן נחלשת בתגובה שלה כאשר העוצמה נמוכה ומשתפרת בעוצמה גבוהה (לא מידי גבוהה שיכולה לגרום חרשות)
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Joshua_G (יהושע גומא)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 14, 2008

#29  נשלח: ו' 14/08/2009 19:09
Re: תגובה ליהושע

yosihary כתב:

לגבי הנושא הטכני - על מה אני מתבסס?
על הידע והניסיון שלי שכולל גם עשרות שנים באלביט כמעט בכל תחום אלקטרוניקה שתעלה על הדעת מזה 20 שנים האחרונות בנושא איכות הבחינה והבדיקה.

האם זה כולל גם ניסיון בתכנון וייצור מגברי שמע באיכות גבוהה?

אני שואל לא כדי לבטל את ניסיונך, אלא מסיבה שונה לחלוטין.
כל תחום באלקטרוניקה דורש התמתחות. אין דין תכנון מערכות מיקרו-גל כדין תכנון מערכות דיגיטאליות. אין דין תכנון מקמ"שים כדין תכנון מערכות שמע – אם כי בכל מקלט ובכל משדר יש גם חלקים בתחום השמע.

יתר-על-כן, אין דין בקרת איכות כדין תכנון. אני יודע את זה מניסיוני בשני התחומים.

yosihary כתב:

אם אתה טוען שטעיתי בדברי הטכניים, עליך להביא טיעון נגדי מוכח.

אביא טיעונים מנוגדים, מנומקים ומוכחים – בהמשך. עכשיו עלי לצאת מהבית ומחר אהיה עסוק כל היום.

הטענה העיקרית שלי כנגדך היא ההתקפה שלך על האודיופילים, התקפה המבוססת על דעותיך – ולא על נתונים טכניים, או, יותר נכון, על נתונים טכניים חלקיים שבהיותם חלקיים מסלפים את התמונה הכוללת.

Joshua_G (יהושע גומא)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 14, 2008

#30  נשלח: ו' 14/08/2009 19:11

yosihary כתב:
Joshua_G כתב:
truejoker כתב:
yosihary כתב:

יום טוב

מצטרף.

באיזה מהפורומים ?

אודיו דו ערוצי.

כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > שאלות בנושאים טכניים עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה