האולפנים למתרגמי הסרטים: פצו אותנו במיליון ש'

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

eytan99 כתב:אז השאלה היא אם מפסידים מי מפסיד ולא אם זה חוקי ?
...
בוודאי.
מדובר בהליכים אזרחיים, לא פליליים. המונח "חוקי/לא חוקי" קצת מבלבל.
מי שמפירים את זכויותיו הקינייניות או שחייבים לא כסף צריך לתבוע. לי ולך אין נזק.
אם מישהו מחליט לא לתבוע את מי שמפר את זכויותין הקינייניות, זה עיניינו.
משתמע מהשאלה שלך, שאתה מתייחס לנושא כאילו יש פה אפלייה או משהו.

הערה: ייתכן ויש גם עבירות פליליות בחלק מהפעילויות, לא יודע. בכל מקרה, אני מעדיף שהמשטרה לא תתעסק עם כאלה דברים שאין ממש עיניין לציבור בהם. ההליכים האזרחיים צריכים פה להספיק כי הנפגעים הם גופים מספיק חזקים. לא החלשים נפגעים כאן.
משה

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: nunatak
נתן תודות: 194 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

eytan99 כתב:אז השאלה היא אם מפסידים מי מפסיד ולא אם זה חוקי ?
...
השאלה היא קודם כל האם מדובר במשהו שמפר את החוק, לאחר מכן שואלים האם מניעת ההפרה תתרום במשהו? במידה וכן, עושים צעדים כדי למנוע אותה. במידה ולא, משאירים את המצב כמו שהוא משום שגם אם מבוצעת הפרה היא לא פוגעת באף אחד ואכיפת החוק לא תתרום דבר.
אם להשליך את זה על הדוגמאות שניתנו כאן אז גם במקרה של תרגום וגם במקרה של אקורדים מתבצעת הפרה, אך רק במקרה של תרגום ההפרה פוגעת בבעל הזכויות במידה שתצדיק אכיפה. אני לא יודע אם זכויות שימוש באקורדים נמכרות או לא אבל כנראה שגם אם הן אכן נמכרות אז השימוש הלא חוקי בהם אינו מצדיק מבחינה כלכלית את אכיפת ההפרה.

eytan99
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: eytan99
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #48 

אם כך התובע חייב להוכיח שהוא מפסיד כסף כתוצאה ישירה מפעולת התרגום. הם צריכים להוכיח ב 100% שאכן הם מפסידים כסף שבוודאות היה מגיע אליהם במידה ואף אחד לא היה יוצר תרגום. ובנוסף צריך לקחת בחשבון את הכסף שהם מרוויחים מפעולת התרגום ופעולות קידום התעשייה שיוצרי התרגומים מייצרים. כמה כסף הם חייבים למתרגמים על הפרסומות והקידום ?

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #49 

eytan99 כתב:אם כך התובע חייב להוכיח שהוא מפסיד כסף כתוצאה ישירה מפעולת התרגום. הם צריכים להוכיח ב 100% שאכן הם מפסידים כסף שבוודאות היה מגיע אליהם במידה ואף אחד לא היה יוצר תרגום. ובנוסף צריך לקחת בחשבון את הכסף שהם מרוויחים מפעולת התרגום ופעולות קידום התעשייה שיוצרי התרגומים מייצרים. כמה כסף הם חייבים למתרגמים על הפרסומות והקידום ?
...
אתה בטוח במה שאתה אומר?
לא יודע איך זה בתביעה על זכויות יוצרים, אבל בתביעת דיבה, שזו גם תביעה אזרחית, אתה לא צריך להוכיח שום נזק כספי (כי הנזק לא כספי).
גם אם אתה צודק, לא תמיד אפשר לתת הערכה על הנזק .

אין פה באתר איזה משפטן שיכול להבהיר את הנושא?

לגבי מה שכתבת בסוף, אתה רומז שהם בכלל מרויחים מהעיניין. האמן לי שאם הם היו מרויחים מהעיניין הם לא היו רודפים אחרי המתרגמים, אלא יושבים בצד ונהנים.
משה

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #50 

eytan99 כתב:אם כך התובע חייב להוכיח שהוא מפסיד כסף כתוצאה ישירה מפעולת התרגום. הם צריכים להוכיח ב 100% שאכן הם מפסידים כסף שבוודאות היה מגיע אליהם במידה ואף אחד לא היה יוצר תרגום. ובנוסף צריך לקחת בחשבון את הכסף שהם מרוויחים מפעולת התרגום ופעולות קידום התעשייה שיוצרי התרגומים מייצרים. כמה כסף הם חייבים למתרגמים על הפרסומות והקידום ?
...
כנראה שאתה לא הבנת אותי. מבחינה חוקית כל מה שמעניין זה אם התבצעה הפרה של החוק או לא - מרגע שהתבצע הפרה בעל הזכויות אינו צריך להוכיח נזק כדי לתבוע והוא יזכה בין אם הוא הפסיד כסף בגלל הפרת זכויותיו או לא, העניין או שאם בעל הזכויות לא מפסיד כסף בגלל הפרת זכויותיו אין לו שום סיבה שבעולם לתבוע כי כלום לא יצא לו מזה. (אך זה לא שולל את זכותו לעשות כן)

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

...
התובע (בעל זכויות היוצרים) צריך להוכיח שפגעו לו בקניין הרוחני. הוא לא צריך להוכיח נזק על מנת שתהיה הרשעה. הוא כן ידרש להראות נזק על מנת להשפיע על גובה הפיצויים שיקבל. אגב, החוק מגדיר סכום פיצוי מינימלי שאינו דורש שום הוכחת נזק.
You are never fully dressed without a smile

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #52 

shed,
אאל"ט "הרשעה" זה מושג מהמשפט הפלילי.
נתבע בתביעה אזרחית יכול להפסיד, לא להיות מורשע.
משה

eytan99
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #53 

תראו אתם לא עקביים. אחד אומר שכל מה שחשוב החוק. השני אומר כל מה שחשוב זה אם הפסידו כסף.
אם כל מה שחשוב זה החוק - אין הגיון לא לתבוע כל אחד על כל דבר ממילא יש חוק שאפשר בעזרתו לקבל כמה גרושים אז למה לא לתבוע גם על אקורדים או מילים לשירים.
אם מה שחשוב זה שהפסידו כסף - יש בעיה באמת להוכיח אם הפסידו וכמה הפסידו .

וכן אני באמת ובתמים מאמין שהם מרוויחים בגדול מכל התרגומים האלה. אני אישית הייתי רואה הרבה פחות תוכניות בטלויזיה (YES או HOT) אם לא הייתי נחשף אליהם מאנשים שמורידים ורואים לפני שזה מגיע לארץ. הולך יותר לקולנוע בעקבות המלצות שאתה מקבל מאנשים שראו סרט ונהנו. אני מניח שיש עוד המון דוגמאות.

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

eytan99 כתב:תראו אתם לא עקביים. אחד אומר שכל מה שחשוב החוק. השני אומר כל מה שחשוב זה אם הפסידו כסף.
אם כל מה שחשוב זה החוק - אין הגיון לא לתבוע כל אחד על כל דבר ממילא יש חוק שאפשר בעזרתו לקבל כמה גרושים אז למה לא לתבוע גם על אקורדים או מילים לשירים.
אם מה שחשוב זה שהפסידו כסף - יש בעיה באמת להוכיח אם הפסידו וכמה הפסידו .
...
במישור המשפטי - כל מה שחשוב זה החוק נקודה.

כדי להגיע לדיון משפטי, צריך שמישהו יגיש תביעה, וכאן אנחנו נחשפים לשיקולי פרקטיקה, עלות/תועלת וכו'.
כמה אנשים רומו על ידי סוכן-נסיעות/סוכן-ביטוח/יס/הוט ולא הגישו תביעה אזרחית? בדיוק באותו אופן, בעל זכויות יוצרים מחליט מתי שווה לו לצאת למאבק משפטי ומתי הוא מעדיף לבלוע את הגלולה המרה ולשבת בשקט.

אם עברי לידר רואה שמעתיקים אקורדים שלו, הוא יכול להגיש תביעה אזרחית אם הוא רוצה. השאלה היא מה באמת יצא לו מזה בשורה התחתונה. ההחלטה אם לתבוע או לא לתבוע היא שלו בלבד.
You are never fully dressed without a smile

eytan99
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #55 

יצא לו כסף. למה לא לעשות את זה אם אין מאבק ? אין צורך אפילו בייצוג משפטי הרי החוק כבר קבע שמגיע לו כסף גם אם הוא לא הפסיד כסף.
ובאותו עניין תקציר או טריילר לסרט. אני הייתי תובע את you tube המפרים הכי גדולים בעולם של זכויות יוצרים.

eytan99
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #56 

או אפילו יותר מזה. אני אעלה קליפ/סרטון או יצירה כלשהי שאני אצור . ואתבע את you tube על הפגיעה בי.
מה אכפת לי ?

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #57 

eytan99 כתב:יצא לו כסף. למה לא לעשות את זה אם אין מאבק ? אין צורך אפילו בייצוג משפטי הרי החוק כבר קבע שמגיע לו כסף גם אם הוא לא הפסיד כסף.
ובאותו עניין תקציר או טריילר לסרט. אני הייתי תובע את you tube המפרים הכי גדולים בעולם של זכויות יוצרים.
...
גם אם יש לך הוכחות שמישהו הפר זכויות יוצרים שלך זה לא אומר שאתה יכול לקבל פיצויים בלי לתבוע אותו ולדלג על בית משפט, זה לא עובד ככה.
לגבי אתהצינור, כל מה שחברות הסרטים/מוזיקה מפסידות ממנו לא נמצא שם, מה שנשאר זה רק מה שהן מרוויחות בזכותו כסף כמו טריילרים או קליפים. שים לב שאתה לא יכול למצוא סרטים מלאים או אלבומים שלמים ושכל זמר בקנה מידה גדול פותח עמוד משלו.

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #58 

eytan99 כתב:או אפילו יותר מזה. אני אעלה קליפ/סרטון או יצירה כלשהי שאני אצור . ואתבע את you tube על הפגיעה בי.
מה אכפת לי ?
...
כאן אתה כבר נכנס לשטויות, אתה לא יכול לתבוע את יוטיוב על קליפ שאתה העלית לשרתים שלהם ושייך לך - אתה ידעת שהוא יהיה זמין לכל. השורה התחתונה היא שהכל אינטרסים, יש תכנים שמפרים זכויות יוצרים אך היוצרים המקוריים עדיין מרוויחים עליהם כסף ולכן לא אכפת להם שמפרים את הזכויות שלהם, כמו טריילרים וסינגלים שממילא משודרים בטלוויזיה וברדיו. מהצד השני יש תכנים שהפצה לא חוקית שלהם פוגעת בהכנסות של בעלי הזכויות ולכן הם פועלים נגדם, כמו סרטים או תוכניות טלוויזיה.

eytan99
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #59 

לא אמרתי כלום על דילוג, הולכים לבית משפט. אבל התוצאה ידועה מראש החוק כבר ידוע. ומי שלא מרוויח מהם כסף עדיף לו לתבוע אותם לפחות ירויח משהו.

eytan99
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #60 

אתה יודע אני לא מתכוון להזדהות בתור מעלה התוכן אלא רק בתור הנפגע. והדוגמה נועדה להיות אבסורד.
אנחנו מדברים על כתוביות לא על סרטים וסדרות.
ושוב חזרנו לנקודה שמה שחשוב זה האם יש פגיעה כספית שאותה צריך להוכיח.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”