מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

התפכחות \תובנות Vincent - SV-234 Vs Mryayd Z-140

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#31  נשלח: ב' 26/10/2009 1:46

Booboo כתב:
אני רוצה רק להוסיף את שתי האגורות שלי:

עם הסט שלי הגעתי כבר מזמן לתוצאה טובה מאוד (לטעמי כמובן) בכל סגנון של מוזיקה, כמעט.
כל המילים המפוצצות כבר שם: עומק, ניקיון, רבדים, אוויר בין הכלים וכו' וכו'

לצערי הרב הסגנון היחיד בו המערכת נשמעה בעבר כקקפוניה מוחלטת (והיום המצב טוב בהרבה אבל עדיין לא מושלם)
הוא רוק כבד/מטאל.

שמעון - ברוק כבד אין אוויר בין הכלים, אין Decay, לא צריך לשמוע את הנשימות של הזמר/ת ובטח שאין רבדים אלא אם ככה אתה קורא ל-Half Notes.
ברוק כבד אתה צריך לשמוע שהתוף הוא תוף אמיתי, שמכה על הבייס דראם עושה לי נעים בבטן, שמכה על הסנייר עושה לך צלצולים באוזניים, כשיש שתי גיטרות אתה צריך לשמוע שיש שתיים ואיפה הן נמצאות על הבמה, להרגיש את הבאס בכל הגוף גם בחדר "יבש" ומטופל אקוסטית והכי חשוב לשמוע את הסולן חזק וברור בלי שהכלים יאפילו עליו.

מניסיוני עד היום כל מגבר שיש בו הרבה רבדים ואוויר בין הכלים בשחזור של רביעיית מיתרים די יתקשה להעביר את Dream Theater בלי שהעסק יישמע קקפוניה או בלשונו של אייל קקה-פוניה.
הכל נשמע מקומפרס נורא, לא זורם, לחוץ, וכל מי שהיה פעם בהופעה של רוק כבד יודע שזה ממש לא ככה.

נכון להיום, מכל המערכות ששמעתי, הרפרנס שלי באיך צריך להישמע רוק כבד (אני לא מדבר בכלל על סגנונות אחרים) במערכת סטריאו זאת המערכת של אייל.

סתם לשם עניין , האם בלדות רוק נחשב כרוק כבד ?
ואיזה מערכת הייתה שם לרוק כבד ? והאם לדעתך יש בכלל מערכת לרוק כבד שמסוגלת לשחזר גם ג'אז כמו שצריך או שאין חיה כזו ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Eyal_W (אייל ווינדלר)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2005
הבעות תודה: 40
מספר הודעות: 7641

#32  נשלח: ב' 26/10/2009 2:15

קשה מאוד עד בלתי אפשרי.
תמיד יש תשלום,עבור רוק כבד נידרשים מהמערכת תכונות אחרות לגמרי מאשר בסגנונות אחרים.
ולכן תמיד תמיד מדובר בפשרה.

הבעיה המרכזית בסיפור הינה שהמאזין חייב להחליט עם איזו פשרה הוא חי.

אני חושב שהאדם הכי מכיר את עניין הפשרה הוא BOOBOO שחומרי האזנה שלו הם בכל הספקטרום האפשרי ולעיתים הבילתי אפשרי.
בסגנונות מוסיימים המערכת שלו מדהימה ובאחרים פחות.
בעיקר אני יכול להגיד שהפשרה היחידה בסט שלו היא ברוק כבד.
ההחלטה של BOOBOO ובחירת הסט שלו היא תהליך מורכב מאוד שאני לא בטוח שרוב קוראי הפורום בכלל יוכלו להבין את הסיבוכיות והמורכבות ,קבלת החלטות או יותר נכון קבלת הפשרות הכמעט בילתי אפשרית.
במיקרה של BOOBOO הפתרון היחיד בגדול הוא שני סטים,מה שכניראה לא רלוונטי,בטח לא הגיוני כלכלית.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#33  נשלח: ב' 26/10/2009 2:27

או קיי . בא נעשה תרגיל קטן . יש לך 5K דולר לבניית מערכת . איזה מערכת לג'אז היית עושה בסכום הזה , ואיזה מערכת לרוק?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
danlior
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

הבעות תודה: 98
מספר הודעות: 6467

#34  נשלח: ב' 26/10/2009 3:49

Booboo כתב:
danlior כתב:
[שאלתי דווקא לגבי רמקולים של סרווין ווגה שעל פי התיאור שלך הם מתאימים למטאל סוף הדרך.

רמקולים של סרווין-ווגה הם לדעתי לא מפורטים בכלל, צעקניים מדי, עושים סלט אחד גדול מכל הכלים ולדעתי בלבד הדבר הכי קרוב לקקה-פוניה שיש. פשוט לקחו רמקול של די ג'יי שכונתי (איציק מיוזיק) והפכו אותו לרמקול ביתי.

אני שמעתי כמה וכמה דגמים שלהם. אתה שמעת אותם פעם שאתה חושב שהם מתאימים למטאל סוף הדרך?

לגבי התאמה למטאל - שוב, לא קבעתי אלא שאלתי! התיאור שלך למה שנידרש לשמוע מטאל הביא לי לראש את דגמי הוינטאז של JBL וקליפש בעלי הוופרים של ה-15". מה שהכי קרוב לכך היום זו הסדרה היקרה של סרווין שלדעתי אתה מזלזל בה. היא יותר טובה מאשר אתה חושב.

דרך אגב, אילו רמקולים יש לך?

עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2005
הבעות תודה: 40
מספר הודעות: 7641

#35  נשלח: ב' 26/10/2009 8:56

truejoker כתב:
או קיי . בא נעשה תרגיל קטן . יש לך 5K דולר לבניית מערכת . איזה מערכת לג'אז היית עושה בסכום הזה , ואיזה מערכת לרוק?

צר לי לא ניחנתי ביכולות קסם,אך אני מעריך שיהיה קל יותר להגיע לתוצאה סבירה אם סגנון המוסיקה הוא גא'ז.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bossgt6
חברה מביאה חברה
חברה מביאה חברה

הצטרפה בתאריך:
  Dec 08, 2007

הבעות תודה: 146
מספר הודעות: 4499

#36  נשלח: ב' 26/10/2009 9:41

האם יש הבדל גדול בין ה 234 ל 236mk ?

התעיינתי ב 236mk לא מזמן , אבל לאחר קריאת הפוסט הנחמד הזה , עושה חשק להקשיב גם ל 234 במיוחד

אגב ה 234 נמכר בסקנדינביה בסביבות ה- 1350 יורו במספר חנויות ולא ב 1800

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Booboo
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 18, 2005

הבעות תודה: 50
מספר הודעות: 1929

#37  נשלח: ב' 26/10/2009 9:50

danlior כתב:
Booboo כתב:
danlior כתב:
[שאלתי דווקא לגבי רמקולים של סרווין ווגה שעל פי התיאור שלך הם מתאימים למטאל סוף הדרך.

רמקולים של סרווין-ווגה הם לדעתי לא מפורטים בכלל, צעקניים מדי, עושים סלט אחד גדול מכל הכלים ולדעתי בלבד הדבר הכי קרוב לקקה-פוניה שיש. פשוט לקחו רמקול של די ג'יי שכונתי (איציק מיוזיק) והפכו אותו לרמקול ביתי.

אני שמעתי כמה וכמה דגמים שלהם. אתה שמעת אותם פעם שאתה חושב שהם מתאימים למטאל סוף הדרך?

לגבי התאמה למטאל - שוב, לא קבעתי אלא שאלתי! התיאור שלך למה שנידרש לשמוע מטאל הביא לי לראש את דגמי הוינטאז של JBL וקליפש בעלי הוופרים של ה-15". מה שהכי קרוב לכך היום זו הסדרה היקרה של סרווין שלדעתי אתה מזלזל בה. היא יותר טובה מאשר אתה חושב.

דרך אגב, אילו רמקולים יש לך?

לא שמעתי את דגמי ה-Vintage של קליפש ושל JBL אבל יש לי תחושת בטן שאתה צודק.
יהיה מעניין מאוד לשמוע אותם. יש לך מושג מי מחזיק כאלו עם הגברה טובה ומספיק חזקה?

לגבי הסדרה היקרה החדשה של סרווין-ווגה - גם אותה לא שמעתי. ייתכן שהם נשמעים נהדר.
אני "מזלזל" רק בדגמים ששמעתי לפני כמה שנים בהשוואה לרמקולים "זולים" אחרים ופסלתי אותם אחרי שתי שניות בערך.

הרמקולים שלי היום הם Acoustic Zen Adagio
אחד הדברים המיוחדים בהם לטוב ולרע זה הטוויטר ריבון. בהרבה דגמים אחרים של רמקולים "אודיופיליים" ששמעתי בהם רוק כבד הטוויטר שרט לי את האוזן.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 18, 2005

#38  נשלח: ב' 26/10/2009 9:57

truejoker כתב:

סתם לשם עניין , האם בלדות רוק נחשב כרוק כבד ?
ואיזה מערכת הייתה שם לרוק כבד ? והאם לדעתך יש בכלל מערכת לרוק כבד שמסוגלת לשחזר גם ג'אז כמו שצריך או שאין חיה כזו ?

א. בלדות רוק לא נחשב בעיניי לרוק כבד. אי אפשר להשוות את Stairway to Heaven לדוגמה ל-Dazed and Confused.
זה בכלל לא באותה ליגה מבחינת מה שזה דורש מהמערכת.
ב. לרוק כבד הייתי שם את המערכת של אייל, אבל מנסה למצוא רמקולים באותה נצילות עם וופרים יותר גדולים (לפחות 10 אינטש)
ג. אין מצב בעולם שמערכת שתנגן טוב מאוד ג'אז תנגן טוב מאוד גם רוק כבד. הדרישות מהמערכת שונות לחלוטין ותאמין לי שאני מכיר מצויין את שני סוגי המוזיקה הנ"ל.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#39  נשלח: ב' 26/10/2009 15:41

Booboo

ציטוט:
לא שמעתי את דגמי ה-Vintage של קליפש ושל JBL אבל יש לי תחושת בטן שאתה צודק.
יהיה מעניין מאוד לשמוע אותם. יש לך מושג מי מחזיק כאלו עם הגברה טובה ומספיק חזקה?

הנה מישהו שמוכר מודל מעניין:

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Sale...

את אילו ספציפית לא יצא לי לשמוע אך שמעתי עליהם רק שבחים עבור רוק כבד. מדובר במודל שיצא באמצע שנות השבעים ויוצר עד תחילת שנות השמונים. מה שכן, הבחור ניסחף. מחיר חו"ל עכשווי לרמקולים אילו הוא $3,000 מקסימום. ודרך אגב הסנסטיביטי של-80DB המצוינת היא לחמישה מטרים, כמו שהיה נהוג אז ולא למטר. אם אני זוכר נכון יש להוסיף 3-4DB לכל מטר.

כשגרתי ב-LA באמצע שנות השמונים כל החברים שלי היו משוגעים על הבי-מטאל והלכו עם זקטי עור, שער ארוך....... אני זוכר את המפלצות שהם החזיקו בבית - כולם ניראו דומים מאוד לרמקול הזה.

ציטוט:
לגבי הסדרה היקרה החדשה של סרווין-ווגה - גם אותה לא שמעתי. ייתכן שהם נשמעים נהדר.
אני "מזלזל" רק בדגמים ששמעתי לפני כמה שנים בהשוואה לרמקולים "זולים" אחרים ופסלתי אותם אחרי שתי שניות בערך.

אני לא יודע מה שמעת ותחת אילו תנאים אך להזכירך שאתר מתחרה ערך מבחן לרמקולים עד 10,000 ש"ח לפני כמה שנים ובחן מגוון רחב מאוד של רמקולים כולל כמה המיובאים ע"י יבואני בוטיק. הרמקול הניבחר לרוק היה סרווין ווגה! כמו כן יש כאן משתמש ותיק בשם ADDICT שבשמחה יספר לך כמה הסרווין שלו מרגשים אותו כשהוא שומע לד-זפלין

הנה רמקול שלהם שיוכל מאוד להפתיע אותך במטאל, בטח ביחס למחירו שכאן מתומחר ביוקר ובקלות אפשר להשיג הנחה משמעותית:

http://www.netoneto.co.il/Product.asp?Pid=cls15&am...

ציטוט:
הרמקולים שלי היום הם Acoustic Zen Adagio
אחד הדברים המיוחדים בהם לטוב ולרע זה הטוויטר ריבון. בהרבה דגמים אחרים של רמקולים "אודיופיליים" ששמעתי בהם רוק כבד הטוויטר שרט לי את האוזן.

רמקולים מצויינים! היו אחד מהפיינליסטים שלי. מאוד אהבתי את הטוויטר המדהים שלהם. טוויטר קסום ומלטף. אני בטוח שהארון שלך מאכיל אותם במספיק זרם, כמו שהם אוהבים

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#40  נשלח: ב' 26/10/2009 16:00

Eyal_W כתב:
truejoker כתב:

צר לי לא ניחנתי ביכולות קסם,אך אני מעריך שיהיה קל יותר להגיע לתוצאה סבירה אם סגנון המוסיקה הוא גא'ז.

אוי! כמה שאני לא מסכים!

חבל שאנשים לא מצליחים להבדיל בין ג'אז כמוסיקת רקע המתנגנת ונשמעת חמוד לבין האזנה רצינית. לא שמעתי עדיין מערכת בסדר גודל של $5,000 שפסנתר נשמע בה כמו פסנתר.

truejoker - הנה מערכת של $5,000 שתתן תוצאה מצוינת במטאל:

רמקולים:

http://www.netoneto.co.il/Product.asp?Pid=cls15&am...

מגבר:

http://www.fuse.co.il/products/85550

או

http://www.fuse.co.il/products/100535

את שני המגברים הנ"ל אני מכיר היטב אך מעולם לא שמעתי אותם משודכים לסרווין לכן יש לבדוק מי יותר מתאים.

גם זה נראה מעניין:

http://www.fuse.co.il/products/134213

לפי מה שקראתי ברשת מדובר במשהו מיוחד. לא לבלבל עם הגברת הג'אנק של מגברי ק"ב שלהם

מקור:

http://www.fuse.co.il/products/139777

אין לי ספק שהמערכת הזו תרגש ביותר במטאל!

נו קדימה, שמישהו ירכיב לי מערכת בסכום דומה שתרגש בג'אז ושפסנתר ישמע בה כמו פסנתר.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 18, 2005

#41  נשלח: ב' 26/10/2009 16:58

דני,
בג'אז אתה מבין מצוין ולכן אתה יודע שבשביל לשחזר פסנתר כמו שצריך מערכת של 5,000$ כנראה לא תספיק.
אבל, וזה אבל גדול,
אם היית מכיר/שומע רוק כבד ומטאל באותה רמה בה אתה מכיר ג'אז היית יודע בוודאות שגם כדי לשחזר מוזיקה כזאת מערכת של 5,000$ כנראה לא תספיק.

רוב האנשים בעולם שהרפרנס מבחינתם הוא מוסיקה קלאסית וג'אז בלבד לא מכירים רוק כבד ומטאל, לא מתעניינים ברוק כבד ומטאל, לא שומעים רוק כבד ומטאל בבית או ברכב ובטח לא הולכים להופעות של רוק כבד ומטאל.
לכן העדפה מוזיקלית לסגנונות אחרים כמו קלאסית וג'אז זה בסדר, אבל חוסר היכרות עם תחום לא נותן לגיטימציה לאף אחד לפסול אותו, לזלזל בו, לא להתייחס אליו כסגנון רפרנס ולזלזל בדרישות שלו מן המערכת.

מבחינתי, כאחד ששומע המון קלאסית,ג'אז וגם רוק כבד ומטאל הדרישות ממערכת שתשחזר רוק כבד שונות לחלוטין אבל לא פחות מחמירות ממערכת שתשחזר קלאסית וג'אז.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#42  נשלח: ב' 26/10/2009 17:24

Booboo

על סמך מה החלטת מה אני מכיר ומה אני אוהב? היית אצלי? אי פעם דיברת איתי?

כן, אני חולה על קלאסית וג'אז אבל בכל זאת אני מכיר מצויין ובעל אוסף רחב של לד זפלין, פינק פלויד, בואי של שנות השבעים, סטונס, רובים ושושנים ולפעמים חוטא גם במטאליקה ומוטלי-קרו. יש לי גם הופעות של איירון מיידן. ממש ג'אז בהתגלמותו.

כמו שכתבתי, כשגרתי בלוס אנג'לס כל חבריי היו מטאל-הדס אמיתיים ונחשפתי להמון.

ואחרי כל זאת, מנקודת השקפתי אני אומר חד משמעית שהרבה יותר קשה לשחזר פסנתר מאשר דיסטורשיון של גיטרה חשמלית.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 18, 2005

#43  נשלח: ב' 26/10/2009 19:59

danlior כתב:
יש לי גם הופעות של איירון מיידן. ממש ג'אז בהתגלמותו.

טוב, אם יש לך הופעות של איירון מיידן אני בהחלט מוריד את הכובע.
בקצב הזה עוד תגיע בסוף ל-Morbid Angel ול-Canibal Corpse

danlior כתב:

ואחרי כל זאת, מנקודת השקפתי אני אומר חד משמעית שהרבה יותר קשה לשחזר פסנתר מאשר דיסטורשיון של גיטרה חשמלית.

לגבי פסנתר ובמיוחד עוגב - אני מסכים בהחלט. לעושר הטונאלי שלהם אין אח ורע.
לגבי כלים אקוסטיים אחרים בעלי ספקטרום צר יותר - מבחינתי אין שום הבדל ברמת השחזור הנדרשת בינם לבין דיסטורשן של גיטרה חשמלית.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#44  נשלח: ג' 27/10/2009 1:12

האמת היא שאני אישית לא יצא לי עדיין להשיג מערכת שתיתן פסנתר כמו שצריך , במיוחד שתיתן את כול הגוון הצלילי ואת הדעיכה והאטאק שלו בקטעים תובעניים . אנני יודע כמה צריך לשלם עבור דבר כזה , אבל ברור לי שכרגע אין לי את זה .
כמה אתם מעריכים צריך לשלם עבור מערכת כזו ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
danlior
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2006

#45  נשלח: ג' 27/10/2009 1:49

truejoker כתב:
האמת היא שאני אישית לא יצא לי עדיין להשיג מערכת שתיתן פסנתר כמו שצריך , במיוחד שתיתן את כול הגוון הצלילי ואת הדעיכה והאטאק שלו בקטעים תובעניים . אנני יודע כמה צריך לשלם עבור דבר כזה , אבל ברור לי שכרגע אין לי את זה .
כמה אתם מעריכים צריך לשלם עבור מערכת כזו ?

שאל את אבטליון, הוא יוכל לספר לך בדיוק כמה דבר כזה עולה

פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה