מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

סרט: RENDITION

בסוף השבוע הספקתי לראות שני סרטים.

RENDITION - סיפור שבהתחלה נראה כאילו הוא נע על ציר כרונולוגי ברור, ובהמשך טיפה מסתבך. מדובר על כמה סיפורים שמצטלבים בפיצוץ טרוריסט מתאבד במצריים אשר הורג בכיר ב-CIA בארה"ב.

הסיפור מסתבך כאשר הסגן שלו, בהנחיית האנשים המתאימים בוושינגטון מנסה לברר מי מעורב בפיצוץ, תוך שימוש בטכניקות חטיפה ועינוי של אדם שלא ברור אם הוא קשור או לא לפיצוץ. במקרה הטוב, הקשר הוא עקיף ביותר, ובמקרה הרע אין כל קשר בינם.

אשתו של החטוף מנסה לברר מה עלה בגורל בעלה, שנעלם בעצם מטיסה שיש עקבות שעלה עליה, אך מעולם לא ירד ממנה.

הסיפור נראה כאילו הוא הולך לאן שהוא, אך בפועל הסיפור עומד במקום ופשוט הופך בנאלי. אין ספק שחשוב לדעת שארה"ב מסוגלת (וסביר להניח שהיא עושה שימוש ביכולת הזו) לחטוף אנשים ולענות אותם מחוץ לגבולותיה, אך האם הסיפור היה רלוונטי אם אכן מתברר בסוף שהכל היה מוצדק ?

האמת היא שהסיפור רלוונטי יותר לנו כישראלים (שסביר להניח שהמדינה שלנו עושה פעילויות דומות ו/או קשות יותר), אלא שההתייפיפות האמריקאית והניסיון להראות שבסוף הכל עולה על מקומו בשלום פשוט מרגיש מזוייף. גם ההקשר של סיפורי המשנה, ההתלבטויות של סוכן ה-CIA (ג'ייק ג'ילנהול, הסיבה היחידה שחשבתי לצפות בסרט), הצד הוושינגטוני של העניין והצד המצרי - פשוט לא מספקים את הסחורה.

הרעים, לצורך העניין, מרגישים מזוייפים. הם לא ממש רעים, יש לכולם סיבה הגיונית לעשות את מה שהם עושים (מהמתאבד עצמו, חברתו, המענה המצרי, הבוסים בארה"ב, הסנטורים שלא רוצים להתערב במקרה מחשש לכיסאותיהם וכו').

הסרט היה הרבה יותר מעניין אם היה מסתיים באקורדים צורמים יותר...

נוסף: May 25th 2008
מסקר: עפר לאור
דירוג:
כניסות: 3248
שפה:

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht