מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

סרט: NATIONAL TREASURE BOOK OF SECRETS

את הסרט הראשון אני לא ממש זוכר. בעיקר אני זוכר שהוא היה עם ניקולס קייג'. מביך במיוחד שאני לא ממש זוכר אותו בגלל שצפיתי בו בפרימיירה שלו עם מקרן דיגיטלי TI.

אחת הסיבות שאני לא ממש זוכר אותו הוא שהוא היה העתק עלוב למדי של אינדיאנה ג'ונס. ואיך לומר, ניקולס קייג' הוא ממש לא אינדי.

גם בפרק החדש של הסדרה (כבר אפשר לקרוא לזה סדרה?) מדובר בהיסטוריון/ארכיאולוג שמנסה להתחקות אחרי רמזים שונים ומשונים (בסגון הצופן של דה-וינצ'י).

הפעם הבחור אובססיבי לגבי ניקיון שם הסב שלו שנקשר בדרך עקומה לרצח של לינקולן. בדרך הוא אוסף את שני השותפים שלו מהסרט הקודם.

עם הזמן מתברר שהכל זה תרגיל בכדי פשוט לסחוט כמה שיותר דקות מסך בקפיצה ממשימה למשימה. האמת היא שזה אחלה תסריט למשחק מחשב, אבל בתור סרט זה די אכזבה.

פתאום הם פורצים בקלילות לבית המלכה באנגליה, מטיסים טיסנים מעל עותק של ה-STATUE OF LIBERTY בצרפת, חודרים לבית הלבן וכו'.

הרעים הם אלה שמנסים לקבל קרדיט על הגילוי של... לא ברור לאורך מרבית הסרט... מה האינטרסט של אלה שעוזרים לגייטס, למה הם מסכנים את חייהם בשביל ששמו של סבו של גייטס יהיה נקי (במיוחד שעושה רושם בהתחלה שאין אהבת יתר בין הגיבורים של הסרט).

בקיצור, סוג של מישמש עלילתי שיכול לעבוד בעיקר בסרט הוליוודי.

ניקולס קייג' כריזמטי בערך כמו בגוסט ריידר. כולו שלדי, מדקלם את השורות שלו ומאופר בכבדות (השיער שלו נראה כאילו שהדביקו אותו מעודפי יצור ואז צבעו אותו כמה דרגות של שחור יותר מדי).

בעיני הסרט מהווה את הכישלון של השיטה ההוליוודית - לא רק שהוא משעמם במקום לשעשע (ע"ע טומב ריידר לעניים), הוא פשוט לא הגיוני. החידות עולות משום מקום ונפתרות תוך שניה קלה. אין טוויסטים ראויים בעלילה (אלא אם כן ביקור במונומנטים אמריקאים מפורסמים, או חטיפת הנשיא לטובת ניקוי שמו של הסבא שלך זה טוויסט ראוי בעלילה).

אם אלה היו אנשים אמיתיים, הייתי דחוף שם אותם בבית משוגעים לריפוי בעיסוק...

גם השימוש בשני כוכבים בתור הוריו של גייטס מרגיש כמו תעלול עלילתי שחוק - ע"ע אינדיאנה ג'ונס 3...

נוסף: May 25th 2008
מסקר: עפר לאור
דירוג:
כניסות: 3391
שפה:

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht