מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

סרט : מיליון דולר בייבי - קלינט איסטווד - 2004

לאן עוד אפשר להגיע? האיש בן 80 +, יותר מ40 סרטים מאחוריו, חלקם הוא ביים, הלחין, כתב {או עיבד מרומנים כתובים}, הפיק, וחוץ מלהביא את המים על הסט הוא עושה הכול.
לפי הרכילויות, איסטווד הוא אדם אדיב, נחמד, וטוב לב. מה שלא מסתדר עם התדמית של הקשוח שיורה לפני ששואל, מה שאומר שהוא שחקן מעולה.

אם לפני שנה, איסטווד הגיש לנו את "מיסטיק ריוור" האפל והמצוין, עם "קאסט" שבמאים רק חולמים עליו, אז השנה הוא החליט לעשות סרט אפילו יותר טוב והפעם להיות ממול המצלמה כמו גם מאחוריה.
איסטווד חבר למורגן פרימן הענק לסרט נוסף {הראשון היה "בלתי נסלח"} והביא את זוכת האוסקר הילארי סוונק לתפקיד בלתי נשכח.

אני חייב לציין שלא אהבתי את סוונק עד לסרט הזה, "בחורים אינם בוכים" הסרט שזיכה אותה באוסקר היה סרט נחמד וההופעה שלה היית בסדר {אבל אוסקר?}, היום היא הזוכה הגדולה באוסקר {מבחינתי}, איסטווד הצליח להוציא מהשחקנית הזאת את כל מה שיש לה ואפילו דברים שהיא לא ידעה שיש בתוכה.
שלושת השחקנים האלה מביאים רגש, כעס, בכי, צחוק והרבה אמת למסך יותר מאי פעם, {סוונק צריכה לנשק את איסטווד פעמיים כל בוקר על ההזדמנות הזאת}.

הסרט מספר על אמרגן מזדקן {איסטווד} בעל מכון אגרוף שמחזיק עובד מזדקן, מתאגרף לשעבר {פרימן} כעוזר במכון. כאשר בחורה {סוונק} מגיעה למכון ומחליטה שאיסטווד יאמן אותה, מתחיל הסיפור להסתבך.
{במשפט אחד שאומר איסטווד לסוונק:
Are you tough?
Yes' I'm tough
Well… girly tough ain't enough


הדרמה נבנת לאט, כמו שרק איסטווד יודע לבנות, בשילוב הצילום האפל והמוזיקה {בעיקר פסנתר שהוא הלחין וביצע}. איסטווד יוצר אווירה של חנק בגרון וחצי חיוך בצד הפה. זהו אחד הסרטים {אם לא הכי טוב} שראיתי ב 10 שנים האחרונות ואם האקדמיה לא תיתן למרטין סקורסזה את האוסקר המיוחל, איסטווד חוזר הביתה עם עוד פסלון מוזהב. מורגן פרימן נותן הופעה בלתי נשכחת וסוונק פשוט מפתיעה ונהדרת.
אחד הסרטים שקונים ברגע שהוא יוצא לדי וי די, שיהיה בבית, כדי לראות ולהבין מי המאסטר הקולנוע האמיתי של זמננו, "קלינט איסטווד".

נוסף: February 24th 2005
מסקר: גלעד (maximus)
דירוג:
כניסות: 2882
שפה:

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

סרט : מיליון דולר בייבי - קלינט איסטווד - 2004
פורסם על ידי שח_מט ביום 2005-04-10 08:41:33
הדירוג שלי:


לא ממש התלהבתי מהסרט. לדעתי בארה"ב עשו ממנו סיפור כי במקביל בית המשפט דן בעתירה לניתוק חולה סופנית ממכשירי ההחייאה...

סרט איטי, אפל ומסוגנן אבל בטח לא מאסטר-פיס.

שח

סרט : מיליון דולר בייבי - קלינט איסטווד - 2004
פורסם על ידי taotao7 ביום 2005-03-07 18:00:17
הדירוג שלי:


מצטרף להמלצה החמה, סרט מבריק עם משחק מעולה, יש כמה רגעים בסרט כשקלינט איסטווד נמצא באחד על אחד עם מורגן פרימן וזאת פשוט הנאה צרופה לזכות לראות שני שחקנים נפלאים כאלה ביחד. סוונק מדהימה גם כן. ובקשר לבימוי אני יכול להגיד שכסטודנט (גם לקולנוע) זה פשוט כמו שיעור אחד ארוך שמסכם בתוכו איך עושים סרט טוב, איסטווד פשוט גאון קולנועי.

לדעתי מי שעדיין לא ראה, שירוץ לקולנוע, זה לא סרט שרואים בבית.

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht