מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

סרט : Kingdom of heaven ממלכת גן העדן

יש לרידלי סקוט סרט חדש!!! לא נלך לראות?

הבמאי המדהים הזה {בלייד ראנר, גלדיאטור, הנוסע השמיני} שלא בוחל באמצעים להעביר את הסרט הנפלא שלו בכל הכח נותן לנו טעימה של מלחמה על {לא פחות} מירושלים.
אנחנו {היהודים} לא מוזכרים הרבה בסרט, אבל למי זה משנה. המלחמה היא עם הצלבנים {נוצרים} לבין סאלח א דין הערבי.
סרט אפי ענק עם קרבות מרשימים שלא נופלים מלב אמיץ או המלך ארתור.
ביליאן { אורלנדו בלום} הוא blacksmith אשר אשתו התאבדה, מקבל ביקור פתע מאביו {ליאם ניסן}, הברון, שלא ראה מחייו. הברון מציע לו לחבור איתו למסע לירושלים, שם הוא יהיה אחד ממגני המלך הנוצרי. הסרט כמובן מסתבך וביליאן הופך לגיבור בעל כורחו.

קטעי המלחמה מלווים בסאונד מדהים של יותר מאלף ניצבים עם תלבושות וכלי נשק שונים אשר יוצרים אווירת מלחמה שלא מפסיקה.
המוזיקה בסרט {כמו בכל סרט של רידלי סקוט} משגעת, שילוב של כנסייה אופרה וצ'לו שצורם גם לאלו שלא מבינים בפסי קול של סרטים. המוזיקה מזכירה מאוד את המוזיקה בבלאק הוק דאון של אותו במאי, ומי שאהב אותה שם כמובן יאהב אותה במלחמת חורמה בין נוצרים לבין ערבים.

הצילום של סקוט מרהיב, השימוש שלו ב wide shots והמעברים ל Medium shots הם ללא ספק עבודה של אומן, העדשות הכחולות והפריימים שבו אנחנו יכולים לראות כל גרגיר של חול שמתנפץ על הסוסים פשוט משגעים. הנופים, המדבריות ואפילו קטע מחשב אחד שנראה לעין {סצנת הספינה} מביאים אותנו לפתיחת פה מהיופי והדיוק לכל הפרטים.
אין ספק שסקוט הוא אחד מהבמאים הגדולים של זמנינו, גם כבמאי שחקנים {זהו הסרט הראשון שאורלנדו בלום ממש משחק, ולא סתם יורה בחיץ וקשת}. בלום מוביל את הסרט כמעט לבדו ונראה מאוד משכנע, רק במאי כמו סקוט יכול לקחת שחקן צעיר ולהפוך אותו למלך. {ראו – ראסל קראו בגלדיאטור}.

עריכת הסרט היא הנקודה הפחות טובה שלו משום שהסרט קופץ מקומות וזמנים בלי לתת לנו זמן או ידע קודם, מה שמביא אותנו להבין שהיה לסקוט הרבה חומר קודם שהוא ויתר עליו בעריכה, אך עדיין הוא אסף את כל הסצנות שלו לסצנות מרהיבות.

הסרט קיבל ביקורות גרועות ונחשב לכישלון בארצות הברית אבל מי מקשיב לאנשים שחושבים ש XXX 2 הוא הסרט הטוב של השנה, או כאלו שמחשיבים את ספיידרמן לסרט טוב.

9 בסולם MAXIMUS

GO AND ENJOY

נכתב על ידי גלעד בריד .

נוסף: June 2nd 2005
מסקר: גלעד (maximus)
דירוג:
כניסות: 2516
שפה:

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht