מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אלבום : Karamakanic - '''wheel of life'''

"קאראמקניק" הם להקה די חדשה (2002) אשר יסד הבסיסט( "jonas reingold") של להקת "פלוואר קינג" השוודית, המצליחה מאד היום בעולם . "קארמאקניק" הוציאה את אלבומה הראשון ב 2002 ("entering the spectra" ) אשר ביסס את מעמדה כלהקה חדשנית איכותית וחשובה בעולם הפרוג רוק והמטאל של היום . "ג'ונאס ריינגולד" חיכה שנתיים שלמות עד שהוציא את אלבומה השני של הלהקה "wheel of life" ואולי בצדק ! האלבום שיצא אפילו טוב יותר מקודמו .(לדעתי) הרבה יותר פרוגי , הרבה יותר חדשני , וסוחף הרבה יותר מכל אלבום בג'אנר ששמעתי השנה (2004) . ל "ג'ונאס ריינגולד" (בסיסט) מצטרפים נגנים נוספים אשר מרכיבים את הלהקה :
Goran edman" " ( סולן הלהקה) .
Krister jonsson" " (הגיטריסט )
Zoltan czorsz" " (המתופף )
וכיאה לאלבום פרוגי מצויין רשימת ה"אורחים " שמנגנים ומשתתפים באלבום ענקית ...
הנה כמה :
"Rone stolt" ("פלוואר קינג" "טראנסאטלאנטיק" "קייפה " )
Tomas bodin" "( "פלוואר קינג" )
"Richard Anderson" ( טיים רקוויאם " )
למרות שכמעט כל להקת "פלוואר קינג" נמצאת באלבום הוא לא משמיע סימנים של השתלטות "רוייני" על הליריקה ועל הביצועים . וטוב שכך .! להקת "קארמאקניק" היא בעצם להקת סולו של "ג'ונאס ריינגולד" ושומעים את ההשפעות הפרוגיות שלו ...ג'ונאס ריינגולד" גם נותן להרכב לפתח את המוסיקה ולתת את הצדדים של כל אחד ואחד מהם . לאלבום "wheel of life" 8 רצועות אשר לדעתי ניסה מר "ריינגולד" לחדש בכל אחת ואחת מהם , ולתת למאזין פשוט עולם ומלואו באלבום אחד . האלבום נפתח עם הפרק הראשון של הקטעים אשר נקראים master plan" " קולו של "גורדון אדמן " פשוט סוחף ומראה כי האיש בטוח בעצמו ולא מנסה "להראות " את יכולות השירה שלו .
אלה פשוט שר . הקטע הוא קטע אופיני "אפיקי" ליצירות פרוג מהסוג הזה . וניכרות בו השפעות רבות שנגני הלהקה הביאו איתם . השירה היא פרוגית קלה, מעברי המוסיקה והדואטים של הגיטריסט יחד עם התיפוף של "זולטה" נותנים תחושות של "פרוג מטאל" (דרים ת'אטר וכו) . "אלכס בגן עדן "הקטע השני באלבום הוא שיר "יסי" מאד אשר משלב הרמוניות של קלידים ובס ומשלב בתוכו סולואים גאז'יים, מידי הגיטריסט "קריסטר" . הקטע השלישי "at the speed of light" אפשר לשמוע במיוחד את נגינת הבס המיוחדת של "ג'ונאס ריינגולד" , יחד עם נגינתו המופלאה של "קריסטר " הגיטריסט אשר נותן לשיר זה פחות נופך פרוגי, אלה ניגש יותר לצד" פיוזיני" "(אלאן הולדוורת' " ושות ) ומשאיר בפה ובאוזניים טעם של עוד !. "Can you tango ? " זאת השאלה שמציג הקול הנשי הממוחשב בתחילת הקטע הרביעי .
הקטע הזה הוא אחד המענינים ביותר באלבום ומשלב בתוכו נגינה "פיוזנית" לצד "פרוגית" . פה "ריינגולד" הרשה לעצמו להתפרע ולשחרר את כל המעצורים . (וטוב שכך. ) נגינתו המהירה והמדויקת של הבסיסט הזה לא מפסיקה להדהים אותי כל פעם מחדש . הקטע הזה משלב בתוכו ספירות טיים מענינות ונופחים ספרדיים, רית'ם טאנגו ועוד ועוד . הקטע החמישי מזכיר קצת באלדות רוקיות בשל המעברים הקלאסיים והוספת הקלידים לכל המערך ..
Where erth meet the sky" " זה שמו של השיר המופלא הזה שבעזרת רמתה של הלהקה הגיע לאיכות שלא נופלת כל האלבום . הקטע השישי והקצר (טוב 5 דק' בפרוג ?? ) הוא קטע שבוא מתבטא הגיטריסט "קרייסטן " בנגינתו הנפלאה ואולי הורסטילית ביותר .
זהו קטע נחמד מאד של וירטואזיות בלוז בסולמות משתנים ...אשר להרגיש את החום ואת הרגש המופעל פה בהקלטה , וניתן להבחין את השפעות ה"מרק נופלר" על הפרזות הנבחרות .
לקטע קוראים "hindby" . שיר הנושא של האלבום wheel of life" " מסתמן כבר בדקה הראשונה כשיר אפיקי שסאונד הבס מורגשת בו במיוחד . שילוב של גיטרות אקוסטיות ושירתו המופלאה של הסולן הזה נותנים הרגשה אביבית משהו לרעיון . בקטע זה הם הוסיפו את קולו של חליל צד שנותן אולי את הרגשת הפרוג הגדולה ביותר מכל הכלים גם יחד (אולי בגלל ג'אטרו טול ) . הקטע האחרון באלבום מדהים זה בא החלק השני של הקטע השני master plan" " למרות שלא ניכרים בוא איזה שהו המשכיות של הקטע הראשון אבל כנראה שהלהקה יודעת מה היא אומרת .
סך הכל קטע אשר מנוגן ומועבר יפה מאד ביחס לכל האלבום ונותן את הסיום ההולם לאלבום מקסים שכזה . האלבום בכלליותו אנרגטי מאד והנגינה של כולם כולל כל האורחים ללא טעויות כיאה למערכת פרוג שכזאת .וההקלטה מחמיאה לכלים ולנגנים . לי הוא אחד היצירות "הפרוגיות" הטובות של שנת 2004 אם לא אחת הטובות ביותר בכלל . מומלץ ביותר לחברה שגדלו על "יס" , שומעים "פלוואר קינג" , ואוהבים "פרוג" מעניין ומקסים . מבחינתי לחכות שנתיים כל פעם ל"ריינגולד" שיוציא אלבום כזה. אם זה אומר שהוא לא יורד באיכות של אלבום כמו "wheel of life" !

נוסף: December 25th 2004
מסקר: אביעד (byrdparis)
דירוג:
קישורים קשורים: reingoldmusic
כניסות: 2965
שפה: hebrew

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht