מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

DJ Kool Herc - האב המייסד של ההיפ הופ

אם תשאלו מי התחיל את סגנון מוזיקת ההיפ הופ - אנשים יגידו להקות או זמרים כגון : ראן די אם סי או פאבליק אנמי וכו', אלו אמנם בין הלהקות הראשונות שניגנו בשנות השמונים, אך הם לא נחשבים "המייסדים".
האדם שמזוהה כאבי מוזיקת ההיפ הופ הוא ללא ספק : דיג'י קול הרק (DJ KOOL HERC).

קצת על ההיסטוריה של הראפ ועל דיג'י הרק: מוזיקת ההיפ הופ מושפעת בעיקר מיסודות אפריקאים וג'מאקנים.
השורשים הקדמונים ביותר הגיעו מהילידים שהובאו כעבדים מאפריקה לאמריקה ושם זה התפתח למספר סגנונות. סגנון ה"דאב" שהתפתח בג'מאייקה שבו כלי ההקשה מודגשים ומופרדים משאר המוזיקה, נחשב לשלב הבא בהתפתחות מוזיקת ההיפ הופ. בשלב מאוחר יותר נוספו לקצב מילים ומשם התפתחו הסגנונות שנקראים ראגיי והיפ הופ.

בשנת 1955 בג'מאייקה נולד די ג'י קול הרק, כמובן שזהו השם שבו הוא מוכר, שמו האמיתי הוא: קיילב קמפבל( Clive Campbell). למה דווקא קול הרק? השם הזה הגיע בעקבות פרסומת שקיילב ראה בג'מאייקה בזמן שהוא שיחק כדורסל ומכיוון שהוא היה אגרסיבי וקפץ חזק כמו הרקולס לכן הוא בחר בקיצור של הרקולס. בשנת 1967 היגר דיג'י הרק לארה"ב והתגורר בברונקס. בתחילה הוא הופיע כרקדן ובתחילת שנות השבעים הוא החל לנגן במסיבות רחוב
שהחלו להיות פופולריות בשכונות של השחורים באותה תקופה. באותה תקופה הדיסקו שלט בארה"ב ובעולם ולכן הסגנון הייחודי שלו לא יצא והתפרסם מחוץ לגבולות שכונות העוני. במסיבות האלו החל להתפתח סגנון ריקוד הברייקדאנס שפרץ לתודעה והחל להיות מוכר בתחילת שנות השמונים.
בראיון שנערך עימו אמר הרק: "ראגיי והיפ הופ הם בני דודים,זה היה רק עניין של זמן עד שהמיזוג ביניהם תפס מקום". המוזיקה והאמנים שמהם הושפע הרק הם: Prince Buster, Don Drummond , the Skatalites , Big Youth , Daddy U Roy , Sir Coxsone Dodd וכמובן השפעה נוספת הגיעה מאביו.

הסגנון הייחודי של דיג'י הרק התבטא בכך שהוא השתמש בכמה תקליטים בו זמנית, תוך כדי סיבוב התקליטים קדימה ואחורה (אפקט המוכר כ- scratching), מאותו סגנון התפתחה שיטת טכניקת המיקסים.
בסגנון הנ"ל החלו גם לדבר בזמן נגינת המוזיקה, ודיג'י הרק וחבריו החלו להציג אחד את השני. עם הזמן החלו דיבורים בחרוזים, המילים נהיו יותר מורכבות וכללו נושאים שונים כגון: מין, מחאות, אלימות וכו'.
בסוף שנות השבעים המוזיקה החלה לצבור פופולריות גם בסגנון המוזיקה וגם בסגנון הריקוד שנלווה להיפ הופ.

לסיכום: אין ספק שדיג'י קול הרק נחשב ל"סנדק" של מוזיקת ההיפ הופ - הוא הראשון שהחל לנגן את הסגנון של ההיפ הופ עוד לפני שהוא נקרא היפ הופ.

נוסף: March 12th 2006
מסקר: גולן יצחקוב
דירוג:
כניסות: 3504
שפה:

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht