עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה Venice V38 HD

03/12/2009 - 07:00


עמוד הקודם: מבוא | המאמר המלא | עמוד הבא: סיכום >

 
 
 

תכונות רשת

ה Venice V38HD תומך בפרוטוקולים המקובלים לשימוש ברשת. הוא מסוגל לתפקד כשרת FTP ו SAMBA, מסוגל להתחבר ב NFS למחשב הביתי (לצורך כך, יש להריץ על המחשב את תוכנת ה VNS מבית SkyDigital), ואף מסוגל לנגן תכנים ב UPnP AV מהמחשב הביתי.

הגדרות הרשת פשוטות יחסית, אולם לאילו שאינם בקיאים בהן קיים מדריך מסודר בעברית באתר היבואן (קישור בסוף הביקורת). ניסיתי את כל שלושת השיטות, כאשר לטעמי UPnP AV, באמצעות שימוש בתוכנת TVersity ליצירת השרת, הייתה האופציה הקלה ביותר לניגון ממקור מרוחק ואילו FTP הייתה השיטה בה בחרתי להעברת תכנים.

ניתן להתחבר אל המכשיר באמצעות רשת חוטית (התשתית הקיימת אצלי היא 10/100 והצלחתי להעביר תוכן ב FTP בקצב כמעט מקסימלי) או אלחוטית.

אם כבר מדברים על תקשורת אלחוטית, ה Venice V38HD תומך במגוון כרטיסי רשת אלחוטיים בחיבור USB, כולל אלו העובדים בתקן N . היבואן בארץ בודק אילו כרטיסים מתאימים וממליץ בהתאם. בסופו של דבר בחרתי לחבר את המזרימדיה בצורה חוטית אל הראוטר שלי הסמוך למיקום הטלוויזיה, אולם החיבור אל המחשב היה אלחוטי בתקן G.

באחת מבדיקות המהירות שביצעתי, כתבתי קובץ ב FTP אל המזרימדיה בקצב העברה ממוצע של 3 MBps, ובמקביל ניגנתי סרט אחר באיכות 720p באמצעות UPnP AV. ניגון הסרט היה חלק לחלוטין וללא קיטועים, גם כאשר בצעתי קפיצות בין קטעים שונים.

מסך ראשי וניווט בתפריטים

עם הפעלת ה Venice V38HD, מופיע מסך טעינה ראשון. לאחריו המסך מחשיך, ורק לאחר פרק זמן מסוים עולה התפריט הראשי. זמן הטעינה ארוך יחסית (כדקה ו 10 שניות), ועניין המסך השחור עלול להטעות: במספר הזדמנויות ניסיתי להדליק את המכשיר שוב מכיוון שאפסה סבלנותי, ואז ראיתי את ה Goodbye המוכר על צג ה LCD...

התפריט הראשי יפה, נוח וקל לשימוש.

ניתן לדפדף בין האפשרויות השונות באמצעות המקשים המרכזיים בשלט, כאשר החיצים לצדדים מדפדפים בין הקטגוריות (ניגון מדיסק קשיח, DVD, אפשרויות רשת, כונן USB, הקלטת תוכן או תפריט ההגדרות), והחיצים למעלה ולמטה מאפשרים כניסה לתת התפריטים השונים. האופציה עליה אנו עומדים מסומנת בצורה ברורה מאוד, ותגובת המכשיר לדפדוף  מהירה ומדויקת. הכפתור המרכזי בשלט משמש גם כ play/pause, גם כ"אישור" ובנוסף מאפשר כניסה לקטגוריות השונות.

תפריט ההגדרות

הכניסה לתפריט ההגדרות יכולה להתבצע הן דרך התפריט הראשי והן באמצעות לחיצה על כפתור ה Setup בחלקו העליון של השלט. לחיצה נוספת על אותו כפתור מעבירה חזרה למיקום הקודם, מה ששימושי כאשר רוצים לשנות הגדרה מסוימת לאחר הכניסה כבר למקור הניגון, למשל ב UPnP.

תפריט זה מעוצב בצורה נוחה ואסתטית: האפשרויות הראשיות, שהן וידאו ושמע, אפשרויות מערכת, אפשרויות ניגון ורשת, נמצאות בחלקו העליון השמאלי, כאשר תת האפשרויות נמצאות מתחת לאותו אזור. עם כניסה לאפשרויות המשנה, מופיע אזור נוסף בצד ימין העליון המפרט את תתי הנושאים כשבאזור הימני התחתון מוקדש להגדרות סופיות. בסה"כ, הממשק מאוד נוח וקל לשימוש, כאשר חשוב לזכור שבדומה לכך שכפתור play משמש לאישור והמשך, כפתור stop משמש ל"אחורה" וחזרה לרמה אחת גבוהה יותר בתפריט.

לצורך יציאה מתפריט זה, חייבים ללחוץ שוב על כפתור ה setup.

השלט

השלט מעוצב בצורה מאוד נוחה. חסרונו העיקרי הוא בכך שהכפתורים אינם מוארים. אם נתעלם מהמחסור בתאורה הרי שזהו אחד השלטים הנוחים עימם עבדתי. במרכז השלט נמצא את כפתורי הדפדוף והשליטה, כאשר במרכזם נמצא כפתור ה play/pause, והכפתורים בצדדים משמשים לשליטה על עוצמת הקול.

ליד כפתורי השליטה המרכזיים נמצאים כפתורי ה Stop והחזרה לתפריט ראשי וכפתורי Skip +/-, שעליהם ארחיב בהמשך ולידם גם כפתורי ה FF/BWD או העברת קטעים ב DVD.

מעל אזור זה נמצאים שלושה כפתורים שימושיים מאוד:

  • Bookmark: המשמש לשמירת הנקודה בסרט אם עוצרים עם כפתור stop, בניגון הבא הסרט יתחיל מתחילתו. כפתור זה מאפשר לזכור את הנקודה ולחזור אליה בהשמעה הבאה.
  • Subaudio/Subtitles: מאפשר להחליף את הפסקול ואת הכתוביות (בסרטים תומכים, למשל DVD או BD מלאים).
  • בנוסף, קיים כפתור sleep המאפשר להגדיר כיבוי מתוזמן של המכשיר (במידה ורוצים להירדם תו"כ ניגון מוזיקה או סרט).

מתחת לאזור המרכזי של השלט נמצאים כפתורי שליטה שונים, המאפשרים לשנות או לצפות בפרמטרים שונים במהלך הצגת הסרט:

  • מאפייני כתוביות: גודל, מיקום על המסך, צבע ואף סנכרון (הקדמה / איחור הכתוביות, במרווחים של 0.2 שניות).

  • גודל התצוגה: התאמה למסך (ולמעשה, zoom in/out).
  • מרווח ה skip interval :כפי שניתן לראות בסרט, כפתורי ה Skip +/- מאפשרים לדלג קדימה ואחורה בקפיצות בתחום של 30 שניות ועד 10 דקות.

תכונה זו פועלת בצורה נפלאה - המעבר מיידי, אינו גורם לקיטועים בניגון או בסנכרון עם הכתוביות ולטעמי - פה נמצא אחד היתרונות הגדולים של המכשיר - מהירות תגובתו.

  • Goto: אפשרות מעבר ישיר לנקודה מסוימת בסרט. בלחיצה על הכפתור נפתח שדה המראה את משך זמן הסרט, ומאפשר להקליד (באמצעות לוח המקשים הנומרי בחלקו העליון של השלט או באמצעות הרצת הזמן עם כפתורי הדפדוף) את נקודת הזמן אליה רוצים לעבור. שוב, גם פעולה זו מבוצעת מיידית וללא גרימת עיכובים.

  • Info: מציג את המידע על הסרט הנצפה (פס הקול והכתוביות בשימוש והאם קיימים נוספים, נקודת הזמן, מידע על הקידוד והרזולוציה וכולי).

בחלקו העליון והתחתון של השלט קיימים כפתורים המאפשרים תפעול מקיף של פעולות העתקה / מחיקה / יצירת תיקיות, ולמעשה ארגון של כל תוכן המכשיר. לוח המקשים מאפשר הקלדה מהירה (יחסית) של שמות תיקיות, כפתורי copy ו paste מאפשרים העתקה או העברה של כל קובץ רצוי ממקום למקום וכפתורי השליטה ברשימת ההשמעה מאפשרים ליצור רשימות ולשנותן עפ"י הצורך. ניתן להעתיק מכל מקור (DVD/HDD/LAN/USB) לכל יעד הניתן לכתיבה (HDD/LAN/USB) בקלות ובמהירות.


עבודה שוטפת וניגון תכנים

מסך התוכן יתגלה לפנינו ברגע שנכנסים לכונן או התקן מסוים. בחלקו העליון של המסך ניתן לראות את התיקיות / הקבצים (כאשר סימון .. משמש לחזרה לרמה מעל), ואילו בחלקו התחתון קיים אזור מידע. אזור זה מציג את נפח התקן האחסון (נפח כולל ונפח פנוי) ואת מערכת הקבצים בשימוש. ניתן לראות בנוסף את קידודי האודיו והוידאו שלו כאשר עומדים עם הסמן על קובץ.

כאשר נמצאים בתיקיית קבצים, בצידו הימני של המסך מוצג גודלו של כל קובץ. תכונה הנוחה מאוד כשמחפשים קובץ שגודלו המשוער ידוע .

תכונה יעילה מאוד הקיימת ב Venice V38HD מיועדת לצפייה בעותק מלא של דיסק בלוריי. כאשר לוחצים על כפתור play על תיקיית BDMV, המזרימדיה מזהה את קובץ ה m2ts הגדול ביותר בתיקייה ומתחיל ישירות בניגון הסרט. אין תמיכה בתפריטים, אבל אפשר להחליף בקלות את הפסקול או הכתוביות. כאשר עושים stop בזמן צפייה בתוכן כזה, המכשיר יחזור לתוכן תיקיית ה Stream ואפשר לראות את קובצי ה m2ts השונים ואת גודלם.

במהלך ניגון תכנים, תגובותיו של המכשיר מהירות ומדויקות. קפיצה בזמן, pause, צפייה בנתוני הסרט, שינוי מאפייני כתוביות - הכל מתרחש במהירות וללא גרימת הפרעה בצפייה. יוצא דופן מבחינה זו הוא החלפת הפסקול כשבסרטים הכוללים מספר פסקולים (קבצי mkv, BD מלאים) גורמת החלפת הפסקול לקפיצה קטנה בסרט וחזרה של מספר שניות אחורה. לא נגרמים קיטועים או בעיות סנכרון שאני ראיתי, אולם זוהי תופעה קבועה.

צפיתי באמצעות הנגן בתכנים שונים, החל מ DivX באיכות נמוכה ביותר ("חצי המנשה", סדרה קלאסית של הערוץ הראשון), דרך תכני HD ברזולוציות שונות (720p, 1080p) ועד BD מלאים. המכשיר התמודד בכבוד עם כל התכנים שהעמדתי בפניו ונתקלתי רק בקובץ אחד שלא נוגן כהלכה. כנראה מדובר היה בקובץ שלא נתמך, כי הוא לא נוגן כראוי גם במכשיר HDX 1000.

כפי שציינתי, ה Venice V38HD אינו תומך בפסקול בפורמטים החדשים, אולם הוא מפיק מהפסקול את ה Core ומעבירו לרסיבר בצורה טובה, כך שבהחלט ניתן להנות מהתכנים הכוללים פסקול זה.

The Dark knight (האביר האפל BD מלא), Wanted ו- Master & Commander (קובץ MKV 1080p), גם The Lion King (קובץ MKV 720p ) - כולם נוגנו במכשיר להנאתי המלאה, הסאונד היה מצוין ואיכות התמונה לא נפלה ממכשירים אחרים בהם השתמשתי (לאחר כיול מתאים כמובן).

    

השימוש ב Venice V38HD לצורך צפייה בתמונות נוח למדי. ניתן להציג תמונה בודדת או להפעיל ניגון רצוף (playlist). בתמונות ברזולוציה גבוהה זמן התגובה מעט איטי עד הצגתן, אולם האיכות טובה מאוד.

שמיעת מוזיקה מהמכשיר גם היא נוחה. שמות הקבצים, משכם וגודלם מוצגים על המסך, הדפדוף נוח, וניתן בקלות ליצור רשימות השמעה או להפעיל "ערבוב" / Shuffle. בזמן ניגון הקובץ מוצג הזמן הנותר, הזמן שנוגן ובצד נראה אקולייזר גרפי מינימאלי. לטעמי הבסיס הוא ויזואלי בלבד ואין בכך תועלת מעשית כלשהי.

מבחינת יציבות, כמעט ולא נתקלתי במצבים בהם המכשיר "נתקע". היו מספר פעמים בהם הוא הגיב לאט או סירב לצאת ממצב מסוים (למשל, חיפוש שרתי Samba זמינים). ברוב המוחלט של מקרים אלו, כניסה ויציאה מתפריט ההגדרות (באמצעות כפתור setup) "שחררו" את המכשיר. היה מקרה אחד בלבד בו כיביתי והדלקתי את המכשיר בעקבות חוסר תגובה.

תכונות נוספות

הקלטה

Venice V38HD מאפשר לבצע הקלטה של אודיו ממקור חיצוני באמצעות חיבור Line In. ההקלטה אינטואטיבית וקלה במיוחד, ומבוצעת ישירות מהתפריט הראשי. בנוסף, ניתן דרך אותו התפריט להעתיק למכשיר דיסק אודיו (לבצע המרה מ- CD audio ל MP3 או Wav), ולבצע העתקה של DVD מלא וזאת במהירות ובקלות.

רדיו אינטרנט
ה Venice V38HD תומך בניגון תחנות רדיו מהרשת, בפורמט m3u. הניגון קל במיוחד: יש להעתיק את הקישור לתחנה הרצויה אל תיקיית ה radio במכשיר, ופשוט ללחוץ play. המכשיר מגיע עם מספר תחנות מראש שניתן למחוק, להעתיק, לשנות וכו´.

שרת ביטורנט
המכשיר כולל שרת ביטורנט מובנה, המאפשר הורדת תכנים מהרשת. הפעלתו קלה: מעתיקים למכשיר קובץ torrent ומריצים אותו, מה שגורם ל Venice V38HD לשאול אם להתחיל בהורדה ומיד עם האישור התהליך מתחיל. ניתן להוסיף מספר קבצים לרשימת ההורדה והם יורדו אחד לאחר השני. השמירה מתבצעת לתיקיית Torrent על הדיסק הפנימי.

החל מגרסת הקושחה  2.14 קיים שירות חדש הנקרא Bitorrent Today, המציע קישורים לקבצי טורנט עדכניים. איני יודע בדיוק כיצד שירות זה מתעדכן ומאילו מקורות, ובמהלך תקופת המבחן לא ראיתי שהקבצים עודכנו או השתנו. ייתכן ומדובר בהזנה כלשהי ע"י היצרן ולא בשירות אוטומטי.

עדכוני קושחה
עדכון הקושחה דורש רק להוריד את קובץ העדכון הדחוס מאתר היבואן, לפתוח את הקובץ ולהעתיק את ה bin להתקן USB נייד. כניסה לתפריט הגדרות המכשיר ובחירת "עדכון גרסה" תתחיל את תהליך העדכון האורך כ  5 דקות. החברה מוציאה עדכונים שפותרים בעיות ומעניקים יכולות חדשות בתדירות גבוהה מאוד.

אפשרויות עתידיות
DVB-T
: קיים דגם נוסף בקו המוצרים מסדרת Venice, הכולל מקלט DVB-T. כרגע הוא אינו מיובא לארץ אולם היבואן בודק את הנושא מבחינת התאמה לתקן הישראלי (דגם זה זהה גם הוא במארז ובשלט ל V38, ומכאן ניתן לראות בשלט כפתורים כגון TV, EPG ונוספים, אשר אינם שימושיים במכשיר כעת).

IPTV: גרסת הקושחה הבאה האמורה לצאת בקרוב עתידה לתמוך ב IPTV, אשר יאפשר, בדומה לרדיו אינטרנט, צפייה בתחנות טלוויזיה דרך המכשיר. תכונה זו עדיין אינה מיושמת ואין לדעת האם היא תיתמך בישראל.


< עמוד הקודם: מבוא המאמר המלא עמוד הבא: סיכום >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאו


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(4) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht