עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

LG G2 - סופרפון מרשים

מאת: אלי חבוש
06/10/2013 - 08:00


עמוד הקודם: הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: המצלמה >

 
 
 

 
אז לפני שאפילו פתחנו את הקופסא ולפני שהדלקנו אותו בפעם הראשונה, הסתכלנו על המפרט וצהלנו שאנחנו מחזיקים במכשיר אימתני בידיים.
את ה G2 מפעיל מעבד חזק של ארבע ליבות מבית Qualcomm snapdragon 800 במהירות שעון של 2.26GHZ ועם זכרון RAM של 2 גיגה. הנתונים האלה בהחלט מורגשים בשימוש במכשיר. העבודה חלקה מאין כמוה כשאין צורך אף להזכיר האטות או תקיעות למיניהן. הפעלת אפליקציות נעשית בצורה מהירה וביחד עם המעבד הגרפי, Adreno 330, אנחנו מקבלים עבודה חלקה, יפה ומהירה גם במשחקים כבדים ועתירי גרפיקה.
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
תוצאות מרשימות 
 
ב G2 אנחנו מקבלים מסך בגודל של 5.2" באיכות FHD (רזולוציה 1080X1920) ועם צפיפות פיקסלים של 423PPI (פיקסלים לאינץ). מפרט בצד...המסך נראה מדהים. באופן אישי אני מאוד אוהב את המסכים של מכשירי סמסונג עם הצבעים החיים שלהם וקשה למצוא מכשירים שמצליחים לתת למסך ולתוכן שבו חיות כלכך גבוהה. ה G2 עושה זאת בצורה מדהימה. המסך בהיר מאוד והצבעים חיים וחמים וניתן לצפות במסך מזויות שונות מבלי שהמסך "ידהה" לנו.
המסך עצמו מרגיש באצבע חלקלק מאוד ונעים למגע (עד כמה שזכוכית יכולה להיות נעימה).
 
 
מסך יפהפה ונראה טוב מזויות שונות 
 
ה G2 שקיבלנו לידנו מכיל זכרון פנימי של 16GB בלבד. בפועל, אנחנו לא מקבלים 16GB אלא משהו שקרוב יותר ל 9-10 גיגות. כמות הזכרון הזו לא ממש מספיקה במיוחד לאור העובדה של G2 אין חריץ הרחבה. אתם רוצים לאחסן קבצי מוסיקה? רוצים לשחק במשחקים כבדים וגדולים? אתם מצלמים הרבה? תהיה לכם בעיית זיכרון חמורה. המכשיר, בהיותו עתיר בטכנולוגיה, המריץ משחקים עתירי גרפיקה, בעל יכולת צילום באיכויות גבוהות, יגרום לכם לתסכול כשההגבלה של זכרון האחסון עוצרת אתכם מלנצל את מלוא הפוטנציאל שלו.
אמנם העולם עובר לענן ואת כל התמונות תמיד תוכלו לאחסן בענן הוירטואלי, כמו גם את המוסיקה שלכם, אבל ישנם דברים, כמו אפליקציות למשל, שעדיין תיאלצו להתקין על המכשיר.
ל G2 יש דגם נוסף שהוא בעל זיכרון של 32GB ומן הסתם עולה קצת יותר ואם אתם רואים עצמכם כצרכנים כבדים, עדיף שתרכשו את הדגם בעל הזיכרון הגבוה יותר. 
 
 LG G2 - סופרפון מרשים

הכפתור האחורי

 
מוזר לראות שינוי בגוף מכשיר סלולרי. הנוף הסלולרי כבר מוכר לנו עם מכשירים סטנדרטיים כשמיקום הכפתורים הפיזים משתנה בין צידו הימני לצידו השמאלי של המכשיר ולפעמים אפילו למעלה. LG לקחה פה סיכון גבוה כששילבה כפתורים פיזים בגב המכשיר בלי כל כפתור פיזי אחר בצדדיו.
הצרכן בצדק יחשוש וישאל את עצמו האם העניין הזה בכלל עובד...האם יהיה נוח לתפעל את הכפתור בצורה הזו?
 
התשובה החד משמעית היא - כן! הכפתורים בגב המכשיר נוחים להפליא וכפתור ההפעלה ממוקם במיקום כמעט טבעי לו. עד כדי כך שלאחר יום אחד בלבד של עבודה עם ה G2, התחלתי לחפש באופן אינסטנקטיבי את כפתור ההפעלה בגב המכשיר של ה NOTE 2 שלי.
אגב, על מנת לכבות את המסך לאחר שהוא דלוק, ניתן להקיש פעמיים על המסך באיזור ריק במסך הבית. 
 
 
 
לצד כפתור ההפעלה ישנם 2 כפתורים נוספים - ווליום למעלה וווליום למטה שמשמשים גם כמקשי קיצורי דרך כשהמכשיר כבוי עבור פתיחת מצלמה או מזכר מהיר. מאוד נוח ולמעשה קיבלנו גם פתרון טוב לבעיית הימניים/שמאליים - כשהכפתור באמצע, הוא מתאים לכל משתמש.
אבל, אליה וקוץ בה. דווקא למקשי הווליום היה קצת קשה להתרגל וכשמשמיעים מוסיקה או צופים בסרט אין גישה לכפתור האחורי. נכון שיש אפשרות להגביר את המוסיקה על גבי המסך, אבל זה דורש עקומת הרגל מסויימת ובמקומות רבים כמו למשל סרטונים שמוטמעים בדפי אינטרנט, לא ניתן לשחק עם הווליום על גבי המסך.
 

כפתורים אחרים 

 
כאמור הכפתורים הפיזיים היחידים במכשיר נמצאים מאחוריו. כפתורי תוכנה נמצאים בתוכנה בלבד. לא נמצא כאן כפתורי מגע על גבי מבנה המכשיר על כחלק מהמסך. אף פעם לא אהבתי שילוב של כפתורים תוכנתיים כחלק ממשק המערכת. זה גוזל שטח חשוב ויקר ממסך המכשיר ויוצר אי נוחות בהפעלתם במסכים שונים שלפעמים מוחבאים אוטומטית (כמו למשל בדפדפן).
מה שכן, את הכפתורים ניתן להגדיר כמעט כפי שנרצה. ניתן להחליט מה יהיה הסדר שלהם (מרשימה קבועה מראש) וניתן אף להוסיף כפתור רביעי של ה QUICK MEMO של LG. 
 
 

טוק טוק מי שם?

 
LG הטמיעה במכשיר אפשרות חדשה להדלקתו וזאת באמצעות הקשה כפולה על המסך. ואני מדגיש על המסך. הקשה כפולה על הגב לא תדליק את המכשיר. ניסיתי. למעשה LG היתה מחוייבת למצוא פתרון שכזה להדלקת המסך שכן הכפתור להדלקת המכשיר נמצא בגב המכשיר, אז איך היינו מדליקים אותו כשהמכשיר מונח על השולחן?
 ההקשה הכפולה עובדת. קשה להגיד שהיא עובדת ב-100% משום שפעמים רבות היא פשוט לא עבדה והייתי צריך להקיש שוב ולפעמים בפעם השלישית. מצאתי שההקשה הכפולה עובדת טוב יותר כשהמכשיר מונח על השולחן מאשר כשהוא מונח בכף היד ושהמקום הטוב ביותר להקיש עליו הוא החלק העליון של המסך.
ובכל זאת, ההקשה עובדת ברוב הפעמים. 
ואיך נכבה את המכשיר ללא שימוש בלחצן הפיזי? הקשה כפולה על חלק ריק במסך הבית תכבה את המסך. כאן ההקשה עובדת ב-100% מהמקרים ללא שום בעיה. אלא, שאם תבחרו להשתמש בלאונצ'ר שונה מהלאונצ'ר המקורי של LG, כיבוי המסך בצורה הזו פשוט לא יעבוד כלל. 
 

איכות השיחה והטלפון

 
ה G2 הוא גם טלפון. בהחלט. ואפילו טלפון טוב. איכות השיחה היתה טובה מאוד והרמקולים שלו בשיחה טלפונית סבירים. שמענו רמקולים טובים וחזקים יותר אך ה G2 עושה את העבודה די טוב גם מהבחינה הזו.
אפליקציית הטלפון של LG נותנת חוויה נוחה למתקשר עם חיוג באמצעות T9 (חיוג לאיש קשר במספר לחיצות דרך מקשי החיוג) הקיים גם בעברית וגם באנגלית באופן מקביל (כשהעברית מובילה בחיפוש). מי שמשתמש ב T9, שלא קיים בכל מכשיר,  פשוט יאהב את השימוש במכשיר. המעבר בין הטאבים השונים במסכי החיוג מתבצע באמצעות החלקה פשוטה של האצבע והחיוג לאיש הקשר נעשה בלחיצת כפתור פשוטה.
 
 

הסוללה

 
הסוללה ב G2 היא סוללת 3000mAh שהיא סוללה חזקה. המכשיר מחזיק אף למעלה מיום שלם (יום וממש קצת) אפילו כשהתעללנו בו, התקנו ושיחקנו בו לרוב כשכל האפשרויות דלוקות (מסך חכם, תקשורות, מסך על עוצמה גבוהה ועוד...).
חיסרון בקטיגוריה הזו הוא אי האפשרות לשלוף את הסוללה החוצה ולהחליפה באחרת. למרות שלטעמי אין בכך חיסרון או לפחות לא חיסרון מהותי, במיוחד לאלה שמחליפים מכשירים פעם בשנתיים לפחות. 
 
 

< עמוד הקודם: הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: המצלמה >


עוד מ: elihboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht