עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה: Popcorn Hour A-110

02/10/2008 - 07:00


עמוד הקודם: מה בחבילה ואיזה מחברים קיימים | המאמר המלא | עמוד הבא: הגדרת תצורה >

 
 
 

שלט

שלט

השלט גדול יחסית, אורכו כ 22 סנטימטרים והצד האחורי שלו עשוי מפלסטיק רך ונעים למגע, בדומה לחומר שניתן למצוא על הצד התחתון של שלטי yesMax. הכפתורים מעט נוקשים לשימוש ורובם בעלי גודל זהה, דבר אשר מקשה על השימוש כאשר התאורה נמוכה ומצריך התבוננות בשלט כמעט לפני כל שימוש בו. קיימים כפתורים זרחניים אשר מחזיקים מעמד קרוב לשעה, הייתי מעדיף כי נוכל למצוא תאורה אחורית לכפתורים.

הכפתורים שאנחנו נוטים הכי הרבה לעשות שימוש בהם הינם כפתור ה Pause וכפתור ה Play. הבעיה היא שמיקמו אותם בתחתית השלט, בין שלל כפתורים אחרים בעלי אותו גודל וצורה, דבר מאוד לא נוח אשר הצליח לעצבן אותי קמעה. כמו שחדי העין מבינכם כבר שמו לב, גם המיקום לכפתורים הווליום מעט תמוה, בצד ימין למעלה. סביר להניח כי רוב המשתמשים יחברו את ה A-110 לרסיבר הביתי ולכן לא יהיה ממש שימוש לכפתורים אלו.

ראוי להזכיר את כפתור ה TVMODE. כפתור זה מאפשר בקלות לשנות את רזולוצית היציאה של ה A-110 על ידי לחיצה עליו ולחיצה נוספת על אחד מכפתורי הספרות, כלומר אין לנו צורך להכנס כלל לתפריט ההגדרות על מנת לשנות רזולוציה.
לחיצה על TVMODE + 9 לדוגמה, תניב לנו 1080p60 ואילו TVMODE + 8 תניב 1080i60.
אין סיבה להרחיב יותר מידי על השימושיות של השלט, הוא לא מצטיין בארגונומיה יוצאת דופן ואורכו הגדול גורם לאיטיות מסויימת בהפעלתו מכיוון שלא קיימת אפשרות להגיע עם האגודל לכפתורים העליונים או לכפתורים התחתונים בלי לשנות את מיקום הכף יד.

כונן קשיח - עם, בלי ולמה?

בדומה למזרימדיה אחרים כגון ה TViX 6500, Egreat EG-M31A או ה HD X 1000, ה A-110 מכיל מרחב פנימי עבור כונן קשיח. הכונן הקשיח צריך להיות בגודל טיפוסי של 3.5 אינץ או חידוש - גם כונן 2.5 יתאים. אפשר כמובן להכניס כונן 2.5 במזרימי מדיה אחרים, אך ב A-110 דאגו עבורנו כבר לקיום חורים מתאימים עבור איבטוח כונן בגודל כזה למארז. חשוב להזכיר כי לא משנה באיזה גודל כונן תבחרו, הוא צריך להיות מסוג SATA. מומלץ לדבוק בסדרות של כוננים קשיחים אשר מראש תוכננו עבור אפליקציות בהן האיוורור הוא דל. בסדרות אלו הכונן הקשיח נבנה בטופולוגיה אשר תאפשר לו לפזר את החום הנוצר עקב עבודה מאומצת בצורה יעילה. זוהי תכונה חשובה מכיוון שהיא תאפשר לכונן הקשיח לעבוד בטמפרטורה נמוכה יחסית לכוננים מקבילים ותתרום לאורך חיים ארוך יותר לכונן ולמזרימדיה בו הוא מותקן.

בגדול, ניתן להשתמש ב A-110 בשתי דרכים: עם כונן קשיח ובלעדיו.
למה כן תרצו להתקין כונן קשיח פנימי?

  • מספר יישומי NMT מחייבות המצאות כונן קשיח פנימי. בינהם ניתן למצוא את קליינט הטורנטים ומספר שרתי מדיה כגון: NFS Server, SMB Server, FTP Server, myihome Server, UPnP Server וקליינט USENET בשם NBGet.
  • כאשר יש צורך להזין את ה A-110 בתכנים ולנייד אותו.

מתי אפשר לוותר על התקנת כונן קשיח?

  • אין צורך ביישומים אשר הוזכרו קודם.
  • כל התכנים יגיעו מהרשת הביתית או מכונן USB חיצוני אשר יחובר ל A-110.
לגבי ההתקנה של הכונן הקשיח, אין דבר קל מזה, הסרה של 4 ברגים על מנת לחשוף את החלק הפנימי של ה A-110 והחלקת הכונן הקשיח לסלוט המתאים בלוח האם.

אל תשכחו להפוך את ה A-110 ולחזק באמצעות 4 ברגים את הכונן הקשיח למארז המזרימדיה.

< עמוד הקודם: מה בחבילה ואיזה מחברים קיימים המאמר המלא עמוד הבא: הגדרת תצורה >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאו


עוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.8
(32) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht