עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)

20/02/2011 - 07:00


עמוד הקודם: יכולות ושימוש שוטף | המאמר המלא | עמוד הבא: סיכום >

 
 
 

הקדמה

תכונה זו היא למעשה "לב" החידוש ב iXtreamer, "לפיכך נתכנסנו". מוצר זה נוצר מתוך מחשבה להעניק לחובבי המדיה את האפשרות לשלב את העולם הנייד עם מרכז המדיה הסלוני שלהם ומכאן - בסיס הרעיון הוא שניתן לבצע כמה שיותר פעולות מבלי לקום מהכסא.

כשמחברים את האייפון (במקרה שלי) למזרימדיה, הוא עובר אוטומטית לתפריט ה Dock. ניתן לעבור בין תפריט זה למסך הרגיל של המכשיר באמצעות כפתור ה Dock הנמצא בראש השלט, ליד כפתור ההפעלה (מיקום הכפתור מצביע לדעתי על חשיבות הנושא בעיצוב השלט והמוצר ככלל).

תפריט זה מציע שלוש אפשרויות - ניגון וידאו, ניגון תמונות וניגון מוזיקה.

ניגון וידאו וניגון תמונות

ממשקים אלו נשלטים בשלב זה רק מהמכשיר הנייד ולא דרך שלט המזרימדיה, אולם חברת Xtreamer שואפים לשנות זאת בעתיד (במידה ותהיה אפשרות דרך ה SDK של אפל).

כשבוחרים באפשרות תמונות (לדוגמה, כפי שמופיע בתמונה למטה), מוצגת הודעה כי ניתן להתחיל ניגון דרך האייפון. עם תחילת הניגון במכשיר, התוכן יוצג על מסך הטלויזיה, באיכות מצוינת ובזמן תגובה מהיר מאוד. שמחתי לראות זאת מכיוון שבעריסות אחרות שבדקתי היה מעט דיליי בין ההצגה על האייפון לבין ההצגה על המסך. ייתכן שהסיבה היא שמדובר בהעברה דיגיטלית לחלוטין, ללא שינוי ל S-video למשל, בשונה מהעריסה האוניברסלית של אפל (דוגמה מייצגת).


ההודעה המוצגת במרכז המסך לפני כניסה לתמונות מהאייפון

בניגון תמונות ניתן ללחוץ Play באייפון, מתחילה מצגת תמונות בליווי מוזיקה המושמעת (כמובן) דרך הרסיבר המחובר למזרימדיה.
בדרך זו, קל ופשוט להציג למשפחה אלבום תמונות שלם (שצולם באייפון או סונכרן אליו) או להראות סרט שצולם במכשיר (התהליך זהה, רק דרך קטגוריית הוידאו) על המסך הגדול.


חלק ממצגת (ניתן לעצור בכל שלב, התצוגה נשמרת בשני המכשירים)

 

ניגון אודיו

שימוש זה דרך ממשק המכשיר הוא מרכיב מרשים בהרבה. כשלוחצים על Music בתפריט הדוק מתקבל המסך הבא:

זהו למעשה מסך הניגון הראשי של המכשיר, ובדיוק כמו בשליטה דרך ממשק האייפוד - ניתן לבחור ניגון לפי אומן, סגנון, אלבום, רשימת השמעה שמורה או אף שימוש ב Genius Playlists של אפל (לאלו שלא מכירים, מדובר ברשימות אוטומטיות הנוצרות ע"י אייטונס בעת סנכרון המכשיר למחשב וכוללות שירים הממוינים לפי סגנון / תקופה וכו'. עבורי - בד"כ מדובר ברשימות איכותיות מאוד).

בכניסה לרשימת Genius ניתן להבחין שמוצגת גרפיקה זהה לזו המוצגת במכשיר - כולל עטיפות אלבומים ושמות הרשימות.

כשמתחילים לנגן דרך אחת האפשרויות, מוצג לנו מסך אינפורמטיבי ונוח מאוד, הכולל את שם השיר, המבצע והאלבום, זמן ההשמעה ותמונת האלבום (במידה והיא שמורה על המכשיר). כאשר מנוגנת רשימת השמעה, מוצג גם מספר השירים ברשימה ומה מספר השיר המנוגן כרגע. בנוסף, ניתן לקבוע (דרך השלט) אם אנו רוצים שהשירים יושמעו בסדר רציף או מעורבב (Shuffle) והאם לבצע חזרה (על שיר יחיד, כל האלבום וכו'). מעשית - מדובר על ממשק שליטה זהה לזה של האייפוד, נגיש לחלוטין וכל זאת ללא קימה למכשיר.

תשומת הלב לפרטים ניכרת גם כאן, אם זה בהתאמת הרזולוציה כך שהכל יהיה קריא ולא "עמוס", הנוחות בשליטה (למי שרגיל לשליטה מהמכשיר) ואפילו המחשבה על כך שאחוז ניכר מהמכשירים שיחוברו הם מכשירי טלפון - כאשר יש שיחה נכנסת, המוזיקה נפסקת ותמונת המתקשר מוצגת על מסך הטלויזיה (הצלצול מושמע דרך רמקולי המערכת), כך שניתן להוציא את המכשיר ולענות לשיחה.

בשלב זה, אלו אפשרויות הממשק שמציע ה iXtreamer מול מכשירי אפל. אולם, על סמך השלט ניתן להבין כי קיים תכנון להמשך. ניתן לראות באזור השליטה על האייפוד (בחלק העליון של השלט) כפתורים הממוספרים F1-F4 וכפתורי Podcast ו iMusic, אשר צפויים להיות קשורים גם הם ליישומים עתידיים הקשורים לאפל.

 


< עמוד הקודם: יכולות ושימוש שוטף המאמר המלא עמוד הבא: סיכום >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
ניידים
ניידים
כללי - Hometheater
כללי - Hometheater
4K ו-UHD
4K ו-UHD


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 3
בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht