עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

אוזניות Jaybird Bluebuds X - לא רק לספורט, להכל!

11/12/2013 - 07:00


עמוד הקודם: מבחן-טכני | המאמר המלא | עמוד הבא: סיכום >

 
 
 

מבחן האזנה

את האוזניות בדקתי גם בבית ובעבודה (בסביבה שקטה) וגם במהלך אימונים (ריצות בחוץ ואימונים בחדר כושר).

מבחינת אטימת צליל - האוזניות נפלאות, אולי אפילו קצת יותר מדי. האיטום מושלם, ובעוד בחדר הכושר או בעבודה אין לי בעיה עם זה, בזמן אימון בשטח פתוח הניתוק מהסביבה עלול להיות מסוכן, ודורש שיקול דעת.

בנוגע לאיכות הצליל, האוזניות מאוזנות מאוד. אין הדגשה בולטת של שום חלק מהמנעד, כך שחובבי באסים למשל יצטרכו להשתמש באקולייזר המובנה בנגן (וזו אגב אחת ההמלצות של החברה). כפי שציינתי קודם לכן, הקליטה נקייה לחלוטין ונטולת הפרעות, כך שאפשר לשים לב לפרטים קטנים מאוד בתוכן ולבמה שמייצרות האוזניות, אשר מרגישה רחבה מאוד.

 


בשיר Nothing Else Matters של Metallica, בגרסת ההופעה החיה עם התזמורת הסימפונית של סאן פרנסיסקו (מהאלבום S&M), ניתן להבחין במיקומים השונים של הכלים המנגנים ברקע, והשירה של ג'יימס האטפילד ברורה ונקייה. בשיר The Unforgiven מהאלבום Metallica, שהוקלט 10 שנים קודם לכן, ניתן לשים לב להבדל בקולו של הסולן, צרוד יותר ואפילו יותר "גס", בהתאם לסגנון של השיר.

  

כדי לבדוק יותר לעומק את התאמת האוזניות לקולות שירה (ווקאל), האזנתי לשיר Sing for me של Tarja Turunen, מהאלבום My Winter Stormקולה של הזמרת דומיננטי בכל השירים באלבום, אבל בשיר זה במיוחד הוא מודגש, והמוזיקה מהווה רקע בלבד, לאווירה. האוזניות מתפקדות טוב מאוד, השירה צלולה ונקיה. בקטע אחד בלבד בו היא מטפסת לסולם גבוה מאוד מרגישים שהצליל מעט פחות חד, אבל החוויה הכללית מצוינת.

כדי לבחון את התחום הגבוה ואת התגובה של האוזניות לשינויים מהירים בצליל השתמשתי בשיר שאני אוהב במיוחד (ויהיה מוכר למי שקרא ביקורות ציוד שערכתי) - The devil went down to Georgia, של The Charlie Daniels Band. זה שיר קצבי ומהיר עם הרבה נגינת כינור אנרגטית (Fiddling). האוזניות עומדות בקצב יפה מאוד, ניתן להרגיש בפריטות הבודדות גם בקטעים המהירים. בקטעים הצווחניים שוב מורגשת מעט פחות חדות, אבל אני לא בטוח שמי שלא מכיר את השיר טוב היה שם לב.

 

עוד שיר קצבי שבחנתי, בסגנון אחר, הוא Becoming Insane של Infected Mushroom. זהו אחד הטראקים האלקטרוניים המוכרים לרוב הישראלים. גם בשיר זה התוצאה נהדרת - קולות השירה והמוזיקה אינם מתנגשים, האינטנסיביות של השיר מועברת בצורה ברורה והחוויה (בפרט בזמן ספורט) - גורמת לרגליים לזוז בהילוך גבוה.

את הבאסים בדקתי עם עוד שיר שאני מאוד אוהב, Gangsta's Paradise של Coolio מהאלבום הנושא את אותו השם. לאורך כל השיר יש ברקע פעימות באסיות, אשר נשמעות טוב ואינן מודגשות יתר על המידה, ולא פוגעות בשיר. השירה צלולה, וכמו בבדיקות קודמות, תחושת הבמה רחבה והתוצאה מוצלחת.

 

השיר האחרון שבחנתי היה השיר Brother של הרכב המטאל הישראלי Orphaned Land. הסיפור מאחורי השיר (סיפור יצחק וישמעאל) מתואר באמצעות המילים הקשות למדי (מנקודת מבטו של יצחק, המבקש את סליחת אחיו בדיעבד), והמוזיקה המלווה את המילים מעצימה את תחושת ה"אסון" והמאורע הקשה.
לשמחתי, האוזניות הצליחו להעביר את התחושה שהמוזיקה יוצרת, וגם במקרה זה, למרות שמדובר בשיר איטי יחסית, הוא בהחלט הצליח להכניס אותי לאווירת אימון בחדר הכושר. 


< עמוד הקודם: מבחן-טכני המאמר המלא עמוד הבא: סיכום >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
בשיתוף עם HTMobile
בשיתוף עם HTMobile
ניידים
ניידים


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 1
בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht