תמונות של מערכות ק"ב של חברי הפורום

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Nba
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 256 פעמים
קיבל תודות: 235 פעמים

Re: תמונות של מערכות ק"ב של חברי הפורום

נושא שלא נקרא #2731 

16/11/2021 17:03  
liorreem כתב:
תתחדש. נראה פגז. הסאונד יהיה מאד איכותי אם תשים שטיח עבה (רואים רק רצפה), וספות או בולעי רעש אחרים בצדדים.
אני אישית רגיש לנושא החוטים. זה מטריף אותי לראות חוטים מסתובבים על הקיר. ותעלת המזגן..אוי... אבל היי - זה רק בראש שלי.
...
ומה עם הפורט הקדמי של הקיר? :lol:

@LeeJunFan
אחלה של ציוד תתחדש ותהנה
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #2732 

16/11/2021 17:03  
liorreem כתב:
תתחדש. נראה פגז. הסאונד יהיה מאד איכותי אם תשים שטיח עבה (רואים רק רצפה), וספות או בולעי רעש אחרים בצדדים.
אני אישית רגיש לנושא החוטים. זה מטריף אותי לראות חוטים מסתובבים על הקיר. ותעלת המזגן..אוי... אבל היי - זה רק בראש שלי.
...
תודה על הטיפים!
לצערי מדובר בדירה שכורה, אז אני מוגבל במה שאני יכול לעשות.
אני מחכה לכמה דברים שהזמנתי מאמזון שבתקווה יעזרו לי לצמצם למינימום את הנוכחות של הכבלים, אבל עם התעלה של המזגן אין לי הרבה מה לעשות 😅
לגבי הצדדים - בצד שמאל כבר יש ספה (הזזתי אותה בשביל התמונה), והיא אכן משפרת את הסאונד. צד ימין פתוח למטבח, אז אני אבדוק מה אפשר לשים שם כדי לא לחסום לגמרי את הדרך.
לגבי שטיח - לא חשבתי על זה, ואני באמת אתן לזה ניסיון. תודה!

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #2733 

הדבר היחיד שבאמת צורם זו הטלווזיה, הגיע הזמן להגדיל ולהתאים למערכת, החוויה משתפרת פלאים. אפשר היום להשיג את השיואמי 75 בגרושים, זה ישדרג את החוויה יותר מהרמקולים :). חוץ מזה, העסק נראה טוב ומפלצתי ואין כמו השכנים שמתלוננים :)
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #2734 

16/11/2021 22:55  
ice2k כתב:
הדבר היחיד שבאמת צורם זו הטלווזיה, הגיע הזמן להגדיל ולהתאים למערכת, החוויה משתפרת פלאים. אפשר היום להשיג את השיואמי 75 בגרושים, זה ישדרג את החוויה יותר מהרמקולים :). חוץ מזה, העסק נראה טוב ומפלצתי ואין כמו השכנים שמתלוננים :)
...
מסכים לחלוטין שהטלוויזיה קטנה מדי (שריד מהחדר בבית של ההורים), אבל מה שלא רואים בתמונה זה שמדובר ב-OLED, ולרדת מ-OLED לכל דבר אחר לא בא בחשבון :)

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #2735 

@LeeJunFan
תתחדש ותהנה, נראה אחלה של ציוד ובטוח גם נשמע ככה.
את הכבלים שעוברים אין שום בעיה לסדר עם מאגד כבלים (לא חסר סוגים ומינים) שאתה יכול להעביר מהאמצע של המסך ישירות למטה מאחורי הסנטר ככה שלא ייראו.
אגב, המלצה - אתה יכול להוריד את הגובה של המסך עד לתחילת הקו של הסנטר (כמה ס"מ בודדים מעליו). יהיה יותר נוח לצפות ככה.
לגבי הסנטר - הייתי נותן לו טיפונת זווית למעלה לכיוון האוזניים בסוויט ספוט.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #2736 

17/11/2021 11:01  
avihuli כתב:
@LeeJunFan
תתחדש ותהנה, נראה אחלה של ציוד ובטוח גם נשמע ככה.
את הכבלים שעוברים אין שום בעיה לסדר עם מאגד כבלים (לא חסר סוגים ומינים) שאתה יכול להעביר מהאמצע של המסך ישירות למטה מאחורי הסנטר ככה שלא ייראו.
אגב, המלצה - אתה יכול להוריד את הגובה של המסך עד לתחילת הקו של הסנטר (כמה ס"מ בודדים מעליו). יהיה יותר נוח לצפות ככה.
לגבי הסנטר - הייתי נותן לו טיפונת זווית למעלה לכיוון האוזניים בסוויט ספוט.
...
תודה!
כבלים וסנטר כבר בטיפול - הזמנתי כבר מאמזון מגביהים אקוסטיים ומאגדי כבלים בדיוק בשביל זה :)
לגבי הגובה של הטלוויזיה - המשענת של הספה שלי היא קצת בזווית, אז זה דווקא ממש נוח שהטלוויזיה טיפה יותר גבוהה.

orku
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 80 פעמים

נושא שלא נקרא #2737 

סוף סוף המערכת עברה מחדר השינה בבית ההורים לסלון בבית שרכשתי, עכשיו גם אני יכול להשתתף בפוסט ולהעלות קצת תמונות של המערכת :).

תמונה
הבמה הקדמית הכוללת זוג קדמיים, סנטר, זוג סאבים, מחשב מדיה סנטר, שני מגברים ומסך טלויזיה.

תמונה
במה אחורית הכוללת זוג אחוריים מדפיים וזוג רמקולי אטמוס.

תמונה
תמונה ספציפית למגברים.

תמונה
מעמד לחמישה שלטים, משאיר לי הרבה מקום על השולחן בסלון, הרבה זמן רציתי כזה :).

רשימת הציוד:
רמקולים קדמיים: Epos Epic 5
רמקולים אחוריים: Tannoy Mercury MX2
רמקול סנטר: SVS Ultra
רמקולי אטמוס: SVS Prime Elevation
סאב 1: SVS PC-12Plus
סאב 2: SVS PC4000
מגבר קולנוע: Marantz sr7010
מגבר סטריאו אינטגרייטד: Pioneer A70K
מסך טלויזיה: LG 75NANO80
מקור: מחשב מדיה סנטר
אור

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #2738 

@orku
תתחדש

יפה מאוד

נראה שאתה הולך להינות מהסטאפ הזה להרבה זמן

hasday
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אבי חסדאי
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #2739 

תתחדש ותהנה

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #2740 

כיף גדול
תתחדש ותהנה
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

orku
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #2741 

תודה רבה על הפרגון :)

האמת שאני נהנה מהסטאפ הזה לא מעט שנים כשכל פעם שדרגתי אותו עם המון מחשבה לעתיד הרחוק, לא מעט אנשים אמרו לי "אתה מבין שהסטאפ שאתה בונה לא מתאים לחדר שינה של 2X3 והחדר עמוס מדי?" התשובה תמיד הייתה "בסוף - הסטאפ הזה ישב בסלון של בית כלשהו ולכן אני לא מתפשר היום, כדי שבסלון העתידי אני אוכל להנות בלי לחשוב על בניית מערכת לאחר שרכשתי בית"...והנה, סוף סוף זה קרה ותמיד ידעתי שההבדלים בסאונד בין החדר הקטן והצפוף לסלון המרווח יהיו גבוהים מאוד ובכל זאת - כל פעם שהמערכת נדלקת בין אם בסטריאו ובין אם בקולנוע אני מתפעל מחדש ונהנה מכל רגע!.

לגבי השדרוג הבא - אני חושב לא מעט על העניין אבל לא מצליח למצוא כיוון, חשבתי לשדרג את הרמקולים ל Aria 936 שזה רמקול שמאוד מצא חן בעיניי מבחינת נראות לאחר ששמעתי את האח הקטן 926 אבל אני מתקשה לוותר על הרמקולים הקדמיים שלי + העובדה שהתקציב שלי מספיק ל 926 ולא ל 936 ובתוך תוכי אני מרגיש צורך לעלות לרמקול בסדרה הבינונית ולא ללכת על ה"אח הקטן", אז חשבתי אולי להוסיף מקרן ומסך חשמלי לסלון אבל אחרי שהלכתי לראות את ה tw7000 של אפסון - הבנתי שאני לא עף על זה משום מה..אז אני עדיין מחכה שיצוץ משהו בתקציב שלי שימשוך אותי ויגרום לי לשדרג את מה שיש כרגע.
אור

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #2742 

אם אתה מעוניין לשמוע שוב את ה 926 מוזמן לביקור בצפון. קח בחשבון שאתה שומע גם את החלל בכל מקום שתאזין.
בלי קשר לשבת ײעל הגדרײ זה לא רע, יכול למקד את המחשבה.
מה עם כיוונים אחרים כגון, אקוסטיקה, מערכת כיול משופרת?
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

big007
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: חיים
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 192 פעמים

נושא שלא נקרא #2743 

Orku
מרשים ביותר.תתחדש בבית החדש והנאה מרובה מהמערכת.
רק שאלה איך משלבים רסיבר+מגבר סטריאו עם אותו זוג רמקולים?

orku
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #2744 

@Madתודה רבה על הפרגונים ועל ההזמנה, להגיע לצפון זה לא בעיה כי עברתי לגור בנשר, אבל את ה 926 אני מכיר מצויין (שמעתי אותם בכמה הזדמנויות שונות עם הגברות שונות), לגבי שיפור אקוסטיקה/מערכת כיול - ברסיבר שלי יש את המערכת כיול של אודסי אז נכון לכרגע אין צורך במערכת כיול שונה, לגבי כיוונים ואקוסטיקה - המערכת כמו שהיא היום נשמעת מעולה מבחינתי, אני מאוד אוהב את הסאונד בק"ב וגם בסריאו, הרצון לשדרג זה נטו כי "חליתי" בשדרגת ולכן אני גם לא ממוקד בניגוד לפעמים הקודמות שרציתי לעבור ממדפי לרצפתי ידעתי בדיוק מה אני מחפש, כשרציתי ק"ב ידעתי בדיוק לאיזה רסיבר אני הולך וכשרציתי יותר כח לקדמיים הוספתי את המגבר סטריאו וככה זה המשיך, כשהרגשתי שיש "חוליה חלשה" או חוסר מסויים פניתי לכיוון הזה ושדרגתי את מה שהיה צריך, נכון להיום באמת לא מצאתי חוסר או חוליה חלשה (תודה לאל) ולכן הרצון לשדרג נורא מפוזר ולא ממוקד, אבל אין בזה רע - אני אתן לעצמי להתבשל קצת בעצמי ונראה בהמשך אם אשדרג ומה אשדרג.

@big007תודה רבה על הפרגון ולגבי השאלה שלך - נתחיל בזה שאת הרמקולים הקדמיים מחברים ישירות למגבר סטריאו, עכשיו יש לא מעט מגברי סטריאו שיש להם אופציה של Power Amp Direct או HT Bypass (בחלק מהמגברים זה בשם הראשון בחלק זה השם השני) שזו בעצם כניסה אנלוגית שמתחברת אל יציאת ה Pre Out של הרמקולים הקדמיים ברסיבר ק"ב ואז המכשירים מגושרים אחד לשני, כאשר אתה רוצה להנות מקולנוע אתה מדליק את שני המכשירים ועובר במגבר סטריאו לכניסת Power Amp Direct במצב הזה המגבר סטריאו משמש נטו כמגבר כח לרמקולים הקדמיים והרסיבר ק"ב שלך שולט על העוצמה הכללית והמגבר סטריאו לא לא עושה כלום מלבד להעביר את האות מהרסיבר לרמקולים הקדמיים (כמו שציינתי קודם - זה עובד כמו מגבר כח).

שים לב שיש מגברי סטריאו שאין להם כניסת Power Amp Direct אז אפשר לעשות משהו אחר קצת יותר מסורבל, אפשר לגשר את הרסיבר ק"ב מיציאת ה Pre Out של הרמקולים הקדמיים לאחת מהכניסות האנלוגיות במגבר סטריאו ואז כשרוצים להנות מקולנוע פשוט עוברים בסטריאו אל הכניסה שאליה מחובר הרסיבר ק"ב, אז למה זה מסורבל? פשוט כי במצב כזה המגבר סטריאו עדיין שולט על עוצמת הרמקולים הקדמיים *בנוסף* לרסיבר ק"ב, אז צריך למצוא את האיזון של העוצמה בין המגבר סטיראו (חלק מעדיפים שהוא יהיה על חצי מהעוצמה שלו (שעה 12:00 אם מתייחסים לחוגת העוצמה כמו לשעון אנלוגי) וחלק מעדיפים שהעוצמה בסטריאו תעמוד על 3/4 מהעוצמה (שעה 3 בשען אנלוגי) לרסיבר ק"ב כדי שהרמקולים הקדמיים לא יהיו חזקים יותר/חלשים יותר משאר חלקי המערכת ואז להגביר ולהנמיך את הווליום רק מהרסיבר ק"ב.
כמובן שאת האיזון בעוצמה של המגבר סטריאו עושים פעם אחת ואז פשוט זוכרים לאיזו עוצמה הגברנו את החוגה וכל פעם שרוצים להנות מקולנוע מגבירים לאותה עוצמה.
מבחינת השמע בסטריאו - כשרוצים להנות נטו ממוסיקה פשוט מכבים את הרסיבר ק"ב ועוברים במגבר סטריאו לכניסה אליה מחובר המקור. ככה שאת הרמקולים הקדמיים בכל מקרה מחברים אך ורק למגבר סטריאו שבמצב של קולנוע משמש כמגבר כח.
מקווה שההסבר היה יחסית ברור :)
אור

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #2745 

אור, נראה מדהים.
חתיכת דרך עשית, כל הכבוד.. !!
תמשיך ליהנות ורק בריאות.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”