הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'

הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

קופץ ונהנה בכיף
16
40%
לומד את התהליך בשביל להגיע מוכן, ואז קופץ
24
60%

סך הכול הצבעות: 40

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

Re: הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

נושא שלא נקרא #271 

לתפיסה שלי יש חריג אחד, שיתפקד טוב יותר ממצב הפאנטום וזה Array של רמקולי סנטר שקועים מאחורי מסך אקוסטי.

הם יתנו את האשליה של גובה ומיקום וככל שהם יהיו באותה איכות ועם אותה חתימת צליל כמו הקדמיים...אז זה שילוב מנצח.

בדיוק בדיוק כמו בקולנוע.

רן

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #272 

28/09/2021 14:47  
RanMoyal כתב:
לתפיסה שלי יש חריג אחד, שיתפקד טוב יותר ממצב הפאנטום וזה Array של רמקולי סנטר שקועים מאחורי מסך אקוסטי.

הם יתנו את האשליה של גובה ומיקום וככל שהם יהיו באותה איכות ועם אותה חתימת צליל כמו הקדמיים...אז זה שילוב מנצח.

בדיוק בדיוק כמו בקולנוע.

רן
...
כלומר כמה סנטרים בגבהים שונים?
מה עם רמקול זהה לימין ושמאל ובאותו גובה מאחורי מסך אקוסטי? זה משהו שלא מעט עושים.
Jack of some trades, master of none

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #273 

חג שמח
דיון מאוד מעניין לגבי הסנטר ואני באופן אישי אשמח שימשיך אבל יש פה מחטף לשרשור של אבי.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #274 

28/09/2021 12:31  
Balance כתב:
אבי, תהנה מהנסיון.

שאלה... האם למכשיר הזה של טרינוב, יש יציאת LFE?
כי אני לא ראיתי כזו, אבל אולי בתוכנה ניתן להגדיר.
...
הי בני, תודה לך.
אכן ש לו את האפשרות טרם תחילת הכיול לבחור באיזו קונפיגורציה את רוצה לעבוד, החל מ-2.0 ועד ל-2.2.
זו הייתה "הטעות" שלי אתמול בכיול השני ששכחתי לסמן 2.1 עם ניהול באס וזה נשאר על ה-2.0.
ראה גם התמונה הרלוונטית מהממשק.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #275 

28/09/2021 12:38  
RanMoyal כתב:
בכל מה שקשור לטרינוב, לפחות עד לרגע זה, היות ומדובר ב- work in progress:

על מנת למצות טרינוב תדרש השקעה מאוד מאוד גדולה לימודית ו/או כספית, קרי: עזרה של אנשים מבחוץ.

עם זאת, אפשר להגיע יחסית בקלות לתוצאות משביעות רצון עם הוויזארד שהוא קל ופשוט להפעלה.

כמובן, שגם לפני הפעלת הוויזארד, כמו כל מוצר חדש שאנחנו קונים, עדיין נדרשות כאן מספר שעות של לימוד, הבנה ורקע לגביי המכשיר והיכולות שלו.
זו לא טלויזיה שמוציאים מהקופסה ולוחצים ON.

טרינוב, בניגוד לדירק ולינגדורף ואחרות, לא משתמשות בשום עקומה ביתית. הם תמיד יבצעו את המדידה והתיקון במצב FULL RANGE לכל רמקול ורמקול ויביאו אותם למצב Flat.
המצב של "אחרי" הוא מצב של חיזוי, עם זאת, אחרי עשרות רבות של שעות עם REW, אני יכול להגיד שהחיזוי שלהם זה המצב בשטח.

טרינוב "מזהירים" את המשתמש לא להשאר במצב Flat היות וזה תמיד ישמע רזה וצורם וממליצים לעבור למודול הטיונינג, הכולל כל מיני עזרים שונים, לרבות עקומות מטרה לכל רמקול ורמקול ומערכת BM מאוד נרחבת ומתוחכמת.

לאחר מכן, הם יבצעו Compute ויעבירו את כל הנתונים והפילטרים שלהם בהתאם לאותה עקומה ומשחקי באס אליהם כיוונת.

אני לא מכיר את ה ST2, אבל מצילומי המסך שצורפו, הממשק שלו שונה מהממשק והאופציות שאני מכיר מהאלטיטיוד.

גם לא ממש מכיר אופציה כזו, של עבודה חצי עם ימהה וחצי עם מכשיר שמיועד לסטריאו, אבל אם זה עובד עבור אבי במבחן התוצאה, אז הכל טוב. :)

רן
...
רן, תודה !!
גם התכתבנו בפרטי וברשותך אשתף את התייחסותי עם הקדמה קלה לשאר הקוראים.
אחרי שסיימתי עם הכיול השלישי (על נקודה אחת), כאמור קיבלתי 5 דיפולטים להאזנה. משהו במעבר ביניהם ואיך שהעסק נשמע בתחום התחתון היה לי "רזה" מדיי והסאב לא בעט איך שאני רגיל. כאילו חסרים כמה דציבלים למעלה בערוץ הספציפי הזה.
אז שלחתי ליונתן את הרשמים ואכן הוא אושש שהמצב שבחרתי היה נטול באס.
יש לציין שאם הגברתי לווליום גבוה, אז העסק נשמע בסדר יחסית והכל כביכול השתלב.
יונתן אמר גם שיעביר לטרינוב לבדיקה והם יבדקו מרחוק.
הם חזרו עם תשובה בתוספת של 3 דיפולטים נוספים:
6 - תיקון ללא נגיעה בתחום התחתון כלל
7 - בוסט לתחום התחתון
8 - בוסט פחות חזק לתחום התחתון

שבחרתי אותם אז הרגשתי שהסאב שלי חזר אליי כמו שאני "רגיל" להכיר אותו.
האזנתי בסטריאו ואנסה עוד מעט גם לשים סרט לבחון את החוויה.

למה אני רושם את כל זה ?
כי בתור אחד שמראש מגיע "אהבל" למערכה הזו עם חוסר ידע משווע על היכולות שלה מבלי למידה מקדימה - זה קצת אבסורד (גם בעיניי כמובן).
אבל זו הייתה כל המטרה מראש. האם אצליח (כאתגר אישי שלי) לגרום למוצר שנחשב כתפיסה לגביו כזה שהוא טאבו או שמור רק לכאלה שלמדו היטב את החומר לעבוד ? ואכן אני מרגיש שהצלחתי.
המוצר עובד, שומעים.
אבל הצלחתי חלקית - כי אם אני צריך לחפש עכשיו את מה טרינוב עשו בשביל להבין איך הגרפים שלהם פתאום נשמעים טוב יותר, אז אני טיפה תקוע וייקח לי קצת יותר זמן למצוא. אבל אני אצליח - אני עקשן פרד.
מה שכן, להבנתי ישנה קהילת טרינוב תומכת ואני שמח על זה שרן מיד קפץ על ההזדמנות והציע את עזרתו ובוא נעשה 3 נקודות בכיול כפי שהוא מכיר (ולא רק אחת כפי שעשיתי) וצריך לשים שמיכה דקה על הספת עור כי יש המון החזרים ממנו והמיקרופון מאוד רגיש וכו' וכו'...
בדיוק כמו קהילה עוזרת ותומכת ל-SVS, ימהה, לינגדורף (טוב, אז פחות), דנון, אנתם, הגברות DIY של אייספאור וכיוצא בזה.
ככה שממש אפשר להסתדר גם מבלי להפעיל את טרינוב עצמם או מבלי להביא מכיילים מחו"ל שיעשו את הקסם שלהם.
זה אפשרי אבל לא חובה. אפשר ליהנות (יותר מהרגיל) גם בלי למשוך את עצמנו לקצה מבחינות כאלו ואחרות.
בדיוק כמו שהשכן שלי בבניין ממול נהנה מהפרארי הלבנה והמדהימה שיש לו (ואין לי שמץ של מושג אפילו איזה דגם זה) גם אם הוא לא ממצה את היכולת של הרכב. מספיק לשמוע את נהמת המנוע שהוא עובר פה על הפסי ההאטה - לי זה מעיף את האנדרופינים במוח לקיבינימט.

רן, אאמץ בשמחה רבה את הצעתך למקסם בטיפונת את הידע שלי מהפרופסורה שעשית על המוצר (שאפו ענקי בעיניי ולא רק בעיניי, על כלל המוצרים "שעוברים תחתייך") בשביל לקחת את הסטאפ קדימה לכמה ימים שהטרינוב אצלי.

בהקשר של צורת החיבור הייחודית בנוף, בעיקרה משמשת עבור אלה שחשוב להם מוזיקה ורוצים להשקיע מאוד בסטריאו שלהם ועל הדרך (אם אפשר) גם ליהנות מרב ערוצי על בסיס היכולות הקיימות של המכשיר הדו ערוצי.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #276 

28/09/2021 12:38  
RanMoyal כתב:

טרינוב "מזהירים" את המשתמש לא להשאר במצב Flat היות וזה תמיד ישמע רזה וצורם וממליצים לעבור למודול הטיונינג, הכולל כל מיני עזרים שונים, לרבות עקומות מטרה לכל רמקול ורמקול ומערכת BM מאוד נרחבת ומתוחכמת.

לאחר מכן, הם יבצעו Compute ויעבירו את כל הנתונים והפילטרים שלהם בהתאם לאותה עקומה ומשחקי באס אליהם כיוונת.

רן
...
רן - שאתה צודק אתה צודק... (Y)
מצאתי מה הם עשו, זה נמצא בדיוק באותו מקום של הגרפים של הלפני ואחרי.
כבר מאגד את 3 המצבים החדשים (בניגוד לעקומה השטוחה של האחרי שהתקבלה בתום הכיול) ומעלה אותם לעיונכם.
כל 3 המצבים החדשים נשמעים טוב יותר מה-5 הראשונים.

יואב - גם אתה צדקת שאכן לא חייבים להתקבע לעקומה שטוחה פלס... (Y)
הנסיון שלי (לא עם טרינוב) מלמד שגרף ישר לא תמיד צריך להיות המטרה לשאוף אליה כי בתחום התחתון לאוזני הוא מסרס את האימפקט ולכן אצלי טענתי גרפי מטרה לתחום התחתון של הרמן +6/+8/+10 DB ומשנה בהתאם לתוכן המנוגן.
...
111.jpg

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #277 

מעולה אבי.

הנקודה שניסית להוכיח לעצמך, זו נקודה שטרינוב טוענים אותה השכם וערב: גם כאשר יש למשתמש ידע מאוד מוגבל ועם אפס מאמץ , ישנה אפשרות להגיע לתוצאות טובות מאוד, הכל באמצעות הוויזארד.

זה כמובן לא קרוב למיצוי, לא קרוב לחפירה, אבל בהחלט מספק קבוצה נכבדת של אנשים.

למעשה, טרינוב כבר הודיעה שבמסגרת חשיפה של אלגוריתם חדש ומשופר (חיסכון בכספי תערוכות שבוטלו בתקופת הקורונה, נוצל לגיוס עוד פיזיקאים ועוד אנשי סאונד) תוצג מערכת הפעלה חדשה לחלוטין, אשר בין שאר יתרונותיה, היא תרחיב את אותן יכולות אוטומטיות, אשר דורשות כמעט אפס ידע ונסיון במערכת.
כל זה ברבעון הראשון של 2022, .

רן

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #278 

ידע מוגבל ואפס מאמץ זה אני... 😃

וואלה, הגמישות שהטרינוב מציע על מיליון הפרמטרים שניתן לגעת בהם ולשחק איתם משולים בעיניי לאקסל: יודע לעשות הכל חוץ מקפה שחור.

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #279 

[quote=Mad post_id=3195860 time=1632831358 user_id=8423]
חג שמח
דיון מאוד מעניין לגבי הסנטר ואני באופן אישי אשמח שימשיך אבל יש פה מחטף לשרשור של אבי.
[/quote]

אמת. מתנצל
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #280 

אבי לא לקחת לי את התואר ..... מינוס אפס מאמץ ואפס מינוס 10 ידע זה אני ... ברשותך אבי היקר .
Sony 1040
Monitor mass

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #281 

שלומי / ליאור - מה יש לכם ? תרגישו חופשי לחלוטין...
עופר - בוא, עשיתי לך מקום על הספסל לידי.

עדכונים לבינתיים: רן ואני דיברנו טלפונית לצורך ביצוע מדידה נוספת עם דגשים שנתן לי מניסיונו.
רצינו לבצע 3 נקודות אולם הספקנו רק אחת עקב השעה המאוחרת וכבר כולם ישנים פה.
המדידה הקודמת הייתה פחות מדוייקת בגלל הזוית של המיקרופון שכנראה זז בזמן ששלפתי את הגליל השקוף אחרי הפילוס.
בתמונה מטה מצד ימין המדידה הישנה ומשמאל החדשה.
מדהים בעיניי שהצלחתי למקם את המיקרופון בול באותו מרחק מהרמקולים ב-2 המדידות.

רן תיקן (למעשה יצר) עקומת מטרה חדשה על בסיס תוצאת המדידה שעשינו. אני נכנס להתקלח ואחרי זה אאזין לה לבטח בהנאה רבה... 😎

משהו מוזר (חיסרון ?), אין אפשרות לכבות את המכשיר מממשק השליטה ב-VNC. הכיבוי מתבצע אך ורק דרך הכפתור ע"ג הפאנל בחזית המכשיר.
זהו לבינתיים, שיהיה לילה טוב.
Picture1.jpg

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #282 

לדעתי צריך פחות להתחבר לחוות דעת שלא נגמרות.
ואם מתחברים למשהו אז פשוט להשאר איתו.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #283 

28/09/2021 12:24  
RanMoyal כתב:
היי ליאור.

ברוב הדברים בתחום התחביב הזה אין אמת אחת. יש כאן הרבה טעם אישי, פסיכולוגיה, אמונות (הרבה מהן תפלות) והרגלים.

היכולות של מערכת הכיול והפרוססינג לבצע את הפאנטום, זה רק צד אחד של המטבע ואומנם כל מערכת עושה את זה באיכות שונה .

הצד השני, או למעשה אותו צד, זה איכות הרמקולים שלך. וההסתכלות על זה היא בכמה אופנים:

האם הקדמיים שלך הם כאלו שמסוגלים לסחוב כרגע את כל האינפורמציה, למעט אפקט פה, אפקט שם, הקשורים לאחוריים/אטמוס.

ואם התשובה לכך היא חיובית, אין שום הגיון להפקיד את המשימה הזו אצל רמקול נחות יותר, כדוגמת סנטר, שגם יהיה יותר לוקאלי (לא יוכל למקם קולות במיקומים שונים במסך, תמיד יגיע מתוך קופסה, תמיד יהיה, באופן יחסי, נמוך מאפקט של פאנטום)-

כל אלו מהווים אנטי תיזה למקום שאנחנו מכירים היטב מהעבר הרחוק- קולנוע.

תחשוב על זה, גם לגישתך, רוב האינפורמציה מגיעה לסנטר, אז מי אתה רוצה שיקח עליו את המטלה הזו, רמקול עם פחות יכולות, או זוג רמקולים עם יותר יכולות?

אטמוסים. סראונדים. שניהם נועדו להעצים חוויה.

סנטר נועד לפתור בעיה, לא להעצים שום חוויה.

אז...אם אין לך בעיה, או רצון מיוחד שאשתך, או חמתך ישמעו מהמרכז, אין הגיון (מבחינתי) לקחת אותו בחשבון בכלל.

רן
...
סנטר לא נועד לפתור בעיה. רוב התכנים מוקלטים עם ערוץ סנטר, וברוב המכריע של החדרים שאנשים משתפים בפורומים בחו"ל כמעט תמיד יש סנטר.

האיכויות והיכולות של אותו רמקול זה נושא אחר.
אין לי בעיה עם מי שמעדיף עם או בלי , עניין של טעם. בהחלט יכול להישמע מצוין בלי.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #284 

כך נראים מצבי בחירת הפריסטים לאחר הכיול החדש שבוצע עם רן.
פריסט 3 - עקומת מטרה שרן "עיצב".
פריסטים 11-13 הם למעשה שכפולים שיונתן ביצע על פריסטים של 6-8 שטרינוב ביצעו לאחר המדידה הראשונה.
Picture1.jpg
נערך לאחרונה על ידי avihuli ב 03/10/2021 23:28, נערך 2 פעמים בסך הכל.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #285 

דוגמא לאיך משנים את עקומת המטרה - כאן בצילום מוצג רמקול שמאל.
Picture4.jpg
נערך לאחרונה על ידי avihuli ב 03/10/2021 23:30, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”