הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'

הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

קופץ ונהנה בכיף
16
40%
לומד את התהליך בשביל להגיע מוכן, ואז קופץ
24
60%

סך הכול הצבעות: 40

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

Re: הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

נושא שלא נקרא #211 

מבחינת תהליך החיבור, לא ניתן להתחבר אל ה- ST2 באמצעות הקלדת כתובת ה-IP שלו בדפדפן (להבנתי, זאת בניגוד לפרוססורים 16/32 שבהם כן ניתן). על כן, יש למצוא את כתובת ה-IP של המכשיר בשימוש בתוכנת סריקת הרשת.
השתמשתי בזו: Advanced Port Scanner, ניתנת להורדה מכאן: https://www.advanced-port-scanner.com/
לאחר שמצאנו את כתובת ה-IP, יש להוריד תוכנת שליטה, הורדתי את RealVNC מכאן: https://www.realvnc.com/en/connect/down ... r/windows/
דאבל קליק >>> יש להזין סיסמת התחברות למכשיר.
ואז נפתח ממשק השליטה - הצלחתי !! הפתעתי את עצמי.

עיינתי קצת ב-GUI ועל פניו יש המון כפתורים, מסכים ואפשרויות.
מה שכן, יש wizard שמנחה מה לבצע אחרי שבוחרים את התצורה המתבקשת.

הכנסתי את ה-USB לצורך משיכת קבצי ההתקנה של המיקרופון, הורדנו אותם (נראה לי, כי אין הודעת אישור שאכן הם ירדו) והמשכתי בתהליך לראות מה קורה ומה נדרש לביצוע. מכאן, יש צורך להתחיל לחבר את הכבלים שזה נעשה בהמשך, התקנה של המיקרופון, חיבור שלו וכו'.
חושש לעשות כרגע כיול כי אין לי שמץ של מושג איך זה נשמע ובאיזו עוצמה.
למוד ניסיון מהצלילים של הלינגדורף שלקוחים מאיזה מחזה אימה, חחח...

** עריכה - ראיתי אחר כך שיש בתהליך הכיול אפשרות לבחירה של שם המיקרופון שמופיע גם על המיקרופון עצמו וגם על הדיסק און קי.
לא זוכר אם הופיע מספר המיקרופון שיש לי באפשרויות הבחירה.

זהו, נמשיך כבר מחר - לילה טוב.
IMG-20210926-WA0001.jpg
20210926_004003_resized.jpg
Picture1 (1).jpg
נערך לאחרונה על ידי avihuli ב 29/09/2021 10:36, נערך פעם 1 בסך הכל.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #212 

למען גילוי נאות, יונתן מאוד רצה לעזור ולהיות איתי בתהליך ההתקנה מקצה לקצה.
את הסקיצה של החיבורים שצירפתי מקודם הוא שלח לי בווטסאפ. לדעתי הוא לא בדיוק "סומך עליי" שאני אסתדר, חחח... :lol:

בכל מקרה, אני ממש רוצה לעשות (לפחות לנסות) את התהליך כמה שניתן בעצמי.
ברור לי לחלוטין שעם החוסר ידע שלי לגבי המוצר הנ"ל, אני לא אגרד את היכולות שלו בכלל, אבל המטרה שלי היא להביא אותו למצב שהוא עובד ומנגן ברמה שתשביע רצון. מה שכן, קראתי את המאמר הזה (שמהווה למעשה את כל "המחקר" שעשיתי על המוצר): https://www.monoandstereo.com/2016/05/t ... eaker.html והבנתי שיש 5 מצבי שמע אוטומטיים שנקבעים לאחר הכיול ואני יכול להוסיף אחר כך עד 29. אם אצליח להגיע למצב שיש 5 + כיול מבחינתי השגתי את היעד הראשון.
לאחר מכן, אני מאמין שאתקשר עם יונתן ואולי גם עם טרינוב על מנת שיתחברו מרחוק ויעשו את "הקסם" שלהם אצלי בחלל.

לעיונכם, זו תכתובת הווטסאפ שהייתה לי עם יונתן אתמול וככה יצאתי לדרך:
[24.9, 14:25] פיוצ'ר יונתן: איפסתי כבר את המכשיר
התהליך של המדידה לוקח דקות בודדות והרבה פחות מחרב אוזניים מאשר הלינגדורף
[24.9, 14:25] פיוצ'ר יונתן: כמה צלילים וזהו
[24.9, 14:25] פיוצ'ר יונתן: מה שכן - נדרש להקפיד על סביבה שקטה
[24.9, 14:57] פיוצ'ר יונתן: קח בחשבון שהמכשיר צריך להיות נגיש בשלב התחלה, כי צריך לטעון לו את הקובץ שמגיע עם ה-DOK בקופסא של המיקרופון
[24.9, 14:57] פיוצ'ר יונתן: אבל זה עושים אחרי שהמכשיר כבר ברשת ואנחנו מסוגלים לשלוט עליו
[24.9, 15:00] Avi Huli: יונגש
[24.9, 15:08] Avi Huli: איך אני ניגש אליו ברשת ?
ה-wizard מנחה אותי בתהליך או שאני חייב אותך לזה ?
[24.9, 15:09] פיוצ'ר יונתן: המכשיר מגיע DHCP, לכן אתה צריך לסרוק את הרשת ולאתר אותו (ממליץ על Advanced Port Scanner)
לאחר מכן הגישה למכשיר היא דרך VNC, כאשר התוכנה המומלצת ביותר לחלונות היא RealVNC Viewer:
https://www.realvnc.com/en/connect/down ... r/windows/
[24.9, 15:15] Avi Huli: לא מכיר vnc, אבל נכיר.
אי אפשר פשוט לגשת אליו מדפדפן רגיל באמצעות הקלדת כתובת ה-ip שלו ?
[24.9, 15:15] פיוצ'ר יונתן: שלילי לצערי. ב-Altitude16 / 32 אפשרי
[24.9, 15:15] פיוצ'ר יונתן: ב-ST2 רק VNC
[24.9, 15:16] Avi Huli: טוב, מקווה שאסתדר עם זה
[24.9, 15:21] פיוצ'ר יונתן: בשביל זה אני פה
[24.9, 15:22] Avi Huli: אני רוצה לבד.
אבל מבין כבר עכשיו שבטוח אצטרך אותך.
[24.9, 15:23] פיוצ'ר יונתן: אתה צריך אותי בשביל להביא את העסק למצב שאתה יכול להתחיל לעבוד עליו.
את כל המדידות והשימוש השוטף אתה בפירוש יכול לעשות לבד
[24.9, 15:24] פיוצ'ר יונתן: אם כי צריך להבין שבעיקר בתחום המדידות יש פה לא מעט אופציות ונתונים, בשונה מה-Lyngdorf שפשוט עושה את שלו
[24.9, 15:28] Avi Huli: קיצור, אם אני מבין נכון בשלב ראשון אני:
מחבר רק חשמל ורשת.
מאתר אותו ברשת.
מוריד vnc.
מכניס סיסמא.
השתלטנו.
מה הלאה ?
שאר החיבורים לפי התרשים שלך ?
[24.9, 15:29] פיוצ'ר יונתן: לפני שמתקדמים לשאר החיבורים, בזמן שאתה מחובר למכשיר, מכניסים את ה-DOK שהגיע עם המיקרופון, ואז יפתח לך מסך חדש ובו ניתן לבצע טעינה של קבצי המיקרופון הספציפי הזה למכשיר
[24.9, 15:29] פיוצ'ר יונתן: לאחר מכן ממשיכים לחבר ומתניעים עבודה
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

אבי,
עצה ידידותית...אתה רותם את הסוסים לפני העגלה.

אין ספק שמערכת כיול חשובה ומאוד אבל... ראשית אתה צריך לבנות מערכת עם הגברה ורמקולים איכותיים ורק לאחר מכן להשקיע במערכת כיול ברמה שכזו.

מצטער לומר אבל אני חושב שלשלב טרינוב עם ציוד כמו שלך זה Huge Overkill

אפרופו הערה של בני, אני בהחלט מסכים איתו.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #214 

מעניין.
זה בעצם אודישן כדי להתרשם מהמוצר או שאתה שוקל לקנות אותו? מניח שלא מאחר והוא לא רב ערוצי.
Jack of some trades, master of none

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #215 

[quote=yarino post_id=3195326 time=1632633097 user_id=10720]
אבי,
עצה ידידותית...אתה רותם את הסוסים לפני העגלה.

אין ספק שמערכת כיול חשובה ומאוד אבל... ראשית אתה צריך לבנות מערכת עם הגברה ורמקולים איכותיים ורק לאחר מכן להשקיע במערכת כיול ברמה שכזו.

מצטער לומר אבל אני חושב שלשלב טרינוב עם ציוד כמו שלך זה Huge Overkill

אפרופו הערה של בני, אני בהחלט מסכים איתו.
[/quote]
תרשה לי לא להסכים איתך.
אבי יכול לעלות ברמה הסטריאו זה א.
ב. יש לאבי הגברה נפרדת לקדמיים.
ג. מה לא בסדר ב svs ultra? רמקולים נהדרים.
ד. מה לא בסדר בסאב sb3000?

לא כל דבר צריך להסתכל לפי ה $$$.

מבטיח לך שהוא יכול לעלות ב 3 דרגות גם עם
הציוד הקיים (שהוא מעולה)
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

HDMI
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

נושא שלא נקרא #216 

אבי היקר,
תהנה מהדרך ומהתוצאה, ואין שום ספק
שאתה תהנה מהתוצאה !!!

masteraudio
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #217 

אבי היקר בהצלחה בבחינת הציוד.
תהנה מהתהליך והלמידה ובטוחני שבסופו של דבר תקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך ולרצונך.
תמשיך לעדכן.
TRINNOV ALT-16
SVS ULTRA CENTER
SONUS-FABER VENERE 2.5
SVS PRIME ELEVATION
SVS PB-16
YAMAHA MX-A5000

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #218 

26/09/2021 8:59  
LiorShap כתב:
26/09/2021 8:11  
yarino כתב:
...
תרשה לי לא להסכים איתך.
אבי יכול לעלות ברמה הסטריאו זה א.
ב. יש לאבי הגברה נפרדת לקדמיים.
ג. מה לא בסדר ב svs ultra? רמקולים נהדרים.
ד. מה לא בסדר בסאב sb3000?

לא כל דבר צריך להסתכל לפי ה $$$.

מבטיח לך שהוא יכול לעלות ב 3 דרגות גם עם
הציוד הקיים (שהוא מעולה)
...
אז בוא נסכים שאנחנו לא מסכימים.

נכון שלא כל דבר צריך להסתכל לפי הכסף אבל כשמדובר באודיו מה לעשות שצריך להשקיע ולא מעט,הלוואי וזה לא היה כך.

אשמח לשמוע איך בציוד קיים אפשר לעלות ב 3 דרגות...הודיני?

לגבי השאלה שלך לגבי הרמקולים והסאב, מעדיף לא לענות.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #219 

בוקר טוב,

אלי - את המוצר לקחתי אליי לצורך התנסות אישית בו ולא למטרת רכישה (לפחות כרגע), על מנת לסגור עם עצמי את 2 היעדים שציינתי קודם לכן. עלה עוד יעד משנה נוסף לפיו אצליח סוף סוף לראות מה קורה אצלי בחלל מבחינת גרפים ומספרים אחרי שלא הצלחתי ליישר קו עם ה-REW בהוצאה של שמע רב ערוצי וירדתי מהנושא לעת עתה.

קובי, מצד אחד אני נוטה להסכים איתך כי ברמה ההגיונית אכן צריכה להיות קיימת תאימות תמחורית בין מרכיבי הסטאפ.
מצד שני, כל עוד היכולת הכספית קיימת אני לא רואה שום מניעה לשלב מוצר קצה כזה שמהווה את אחד מהמרכיבים העיקריים של הסטאפ.
נוכחתי לדעת זאת עם השילוב של הלינגדורף בסיבוב הקודם שהרמקולים בשילוב הסאב הוציאו משהו אחר שלא הייתי רגיל לו.
עשרות מונים טוב יותר בחווית השמע אל מול המצב הרגיל שבשוטף.
במקרה דנן, מהרמקולים ומהסאב כנראה שאמקסם לחלוטין את מלוא הפוטנציאל שלהם ואף מעבר למה שהם מסוגלים.
ברמת הפרוססור, כנראה שלא אדגדג את היכולת האמיתית שלו בטווח הזמן שהקצבתי לבדיקה.
לא תמיד המוצר היקר (כזה או אחר) הוא הנכון בסטאפ.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #220 

אוסיף ואומר שאם בכל זאת, מסיבה כזו או אחרת, אחליט ללכת על מהלך של הוספת מערכת כיול דו ערוצית לסטאפ שלי אז מבחינת VFM ומבחינת ההערה שרשמת, אבחר בלינגדורף 1120.
מאפשר את כל היכולת המלאה של ה-RP מבחינת כיול קצה וברמה התמחורית שלו הוא בהחלט מיושר קו עם כל שאר מרכיבי הסטאפ הקיים. יאפשר כמובן גם חיבור בתצורה המתוכננת עם הימהה כרגע של 2.1 מנוהלים ע"י רכיב הקצה ובשאר מטפל רסיבר המיינסטרים.

קפיצה לפרוססורינג קצה רב ערוצי, תחייב מבחינתי לפחות גם התאמה של שאר מרכיבי הסטאפ. אני מאלה שמאמינים שאם כבר עושים - אז עדיף פעם אחת ועד הסוף.
להלן ערך: אני קופץ ומשם נסתדר... :-)

HDMI
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

נושא שלא נקרא #221 

26/09/2021 11:04  
avihuli כתב:
אוסיף ואומר שאם בכל זאת, מסיבה כזו או אחרת, אחליט ללכת על מהלך של הוספת מערכת כיול דו ערוצית לסטאפ שלי אז מבחינת VFM ומבחינת ההערה שרשמת, אבחר בלינגדורף 1120.
מאפשר את כל היכולת המלאה של ה-RP מבחינת כיול קצה וברמה התמחורית שלו הוא בהחלט מיושר קו עם כל שאר מרכיבי הסטאפ הקיים. יאפשר כמובן גם חיבור בתצורה המתוכננת עם הימהה כרגע של 2.1 מנוהלים ע"י רכיב הקצה ובשאר מטפל רסיבר המיינסטרים.

קפיצה לפרוססורינג קצה רב ערוצי, תחייב מבחינתי לפחות גם התאמה של שאר מרכיבי הסטאפ. אני מאלה שמאמינים שאם כבר עושים - אז עדיף פעם אחת ועד הסוף.
להלן ערך: אני קופץ ומשם נסתדר... :-)
...
אין ספק שזה ישפר פלאים אצלך את הסאונד...
Trinnov alt16
Denon POA A1HD
ROTEL 1585
dynaudio contour 60i
SVS PB16 Ultra X 3
Speakercraft

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #222 

@yarino, אני חושב שהציפיות או הסטנדרטים שלך לגבי סאונד וציוד קצת "מורמות מעם". אתה מסתכל על ציוד בצורה של דירוג (איזה ציוד "טוב" יותר) ולא על החלל שבו הציוד יהיה, האזניים של המאזין והטעם שלו וכמובן גם התקציב.
סאב ששווה 3000 ש"ח יכול להישמע בחדר א' יותר טוב מאשר סאב ששווה 6000 ש"ח בחדר ב'. כנ"ל לגבי מאזין א' או מאזין ב'.
אם Ultra Bookshelf ו-SB3000 הם מבחינתך מוצרים כ"כ נחותים שאתה לא רוצה אפילו לפרט למה, אז אנחנו לא באותו יקום. זה ציוד מצויין ואני בטוח ש-99% מהאנשים יסכימו.
לפעמים שיפור נכון צריך לעשות בשלבים. שלב ראשון פרוססור מטורף שאני בטוח שיעשה שינוי מאוד מורגש, ואולי בעתיד שדרוג נוסף לשאר הציוד. ואם לא אז גם בסדר. יש אנשים שמספיק להם ציוד טוב (והציוד של אבי נהדר לדעתי) ושהסאונד יהיה מהנה. ויש אחרים שישקיעו 200,000 ש"ח על מערכת אודיופילית שתישמע כמה שיותר קרוב למקור.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #223 

אני לא חושב שהסטאפ שלי לא "ראוי" למוצר קצה שכן הוא בהחלט יכול לתרום לאווירה מסביב.
נהפוך הוא, אני חושב שהמותג SVS נותן VFM אדיר מבחינת הביצועים שלו אל מול התמחור שלו (שלדעתי נמוך מדיי והיה בכיף יכול להיות גבוה יותר), בטח ובטח אל מול מותגים אחרים ששם משלמים יותר על המוניטין ופחות על הביצועים.
ברור לי שזה לא וילסון או מותג רמקולים נחשב יותר אחר אבל הוא לא מתיימר גם להיות כזה.
בסוף, בשורה התחתונה בין אם זה חוכמת ההמונים או אפקט העדר אי אפשר להתעלם מההצלחה המטאורית של המותג הזה שביסס את עצמו בשנים בודדות בשורה הראשונה מול לא מעט מותגים עתיקים יותר ממנו.
חברי הפורום (ומניח גם מעבר אליו) מצביעים ברגליים לגביו ואין אף דוגמא אחרת דומה או קרובה בכלל למה שהוא עשה בסטאפים של לא מעט חובבים לתחום.

בכל מקרה, זו לא מטרת השרשור האם SVS הוא מספיק ראוי או לא (יש שרשור אחר בנושא שאפשר להתייחס שם) לכן אשמח אם השרשור הנ"ל לא יגלוש לשם.
דעתו של קובי מובנת וגם לגיטימית שאין יישור קו ברמה התמחורית ובאיכות כלל הציודים. זה בסדר. איש איש בעיניו יעשה.
לא מתבייש כלל לאן שהגעתי בעשר אצבעות ולא מעט למידה בדרך. להיפך - אפילו גאה...
מה יוליד יום המחר ? נדע רק כשנגיע לגשר.

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #224 

Yarino,
אשמח שתפרט איזו הגברה ורמקולים יכבדו
את הוד מעלתו טרינוב.

לי אתה קורא הודיני?
להבדיל ממך, הייתי אצל אבי.
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #225 

נשמה תרגיע לא קראתי לך הודיני, כוונתי היתה שגם קוסם לא יכול לעלות ציוד ב 3 דרגות, לשפר בהחלט כן.

ולמה אתה לוקח קשה את הדברים שאמרתי לאבי? זה מגיע מכוונה טובה שהוא יכול לשפר משמעותית את המערכת שלו בדרכים אחרות אבל לצערי אתה לוקח את זה למחוזות אחרים וזו לא פעם ראשונה שאתה עושה זאת.

כך בכל אופן יש לי את הרושם ואם זה כך אז אני לא הכתובת ובבקשה תמנע מלהגיב לדברים שלי.

חג שמח.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”