יש לי כבר סלט בראש- אשמח לעזרה ל audio streaming

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

Re: יש לי כבר סלט בראש- אשמח לעזרה ל audio streaming

נושא שלא נקרא #31 

31/12/2020 19:05  
Avi_Dagan כתב:
31/12/2020 18:46  
Catskinner כתב:
ברור שלא. אבל אם אני אודה בזה ייקחו ממני את כרטיס החבר שלי במועדון האודיופילים שיש להם מקל של מטאטא תקוע בת*ת.
...
מבטיח לא לספר לאף אחד :roll:
...
אם נהייה טיפה יותר רציניים אז עבורי ההבדלים בין הפילטרים הם לא בולטים אבל גם אי אפשר להגיד שהם בלתי שמיעים לחלוטין. אני למשל לא מסוגל להקשיב ולקבוע באיזה פילטר ה DAC משתמש באותו רגע אבל שמתי לב שלאורך זמן מתפתחת אצלי לפעמים תופעה של עייפות שמיעה ויש לזה קשר לפילטרים המופעלים ב DAC.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

31/12/2020 19:17  
Catskinner כתב:
אם נהייה טיפה יותר רציניים אז עבורי ההבדלים בין הפילטרים הם לא בולטים אבל גם אי אפשר להגיד שהם בלתי שמיעים לחלוטין. אני למשל לא מסוגל להקשיב ולקבוע באיזה פילטר ה DAC משתמש באותו רגע אבל שמתי לב שלאורך זמן מתפתחת אצלי לפעמים תופעה של עייפות שמיעה ויש לזה קשר לפילטרים המופעלים ב DAC.
...
מעניין.
יש פילטר שמצאת שמפחית את התופעה (לפחות עבורך)? ואם כן, איזה?

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

31/12/2020 19:13  
Catskinner כתב:
31/12/2020 17:06  
claudia5 כתב:

יש לך ידע רב בתחום אז אולי אני לא הסברתי את עצמי נכון.
העברת אות דיגיטלית לאנלוגי יכולה להישמע טוב יותר בעזרת dac.
אני מחפש dac שעושה את זה טוב יותר ממה שעושה הdac הפנימי של המגבר שלי והנוד2.
ואז אני אשמח לקבל גם אפשרויות סטרימינג מאותו רכיב
...
איזה מגבר יש לך היום?
...
רסיבר דנון x4000 ומגבר של קאמברידג cx60.
רמקולים יחסית נצילים.יש לי כמה מקורות.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #34 

31/12/2020 19:39  
claudia5 כתב:
31/12/2020 19:13  
Catskinner כתב:

איזה מגבר יש לך היום?
...
...
הציוד בסדר גמור. ה CX60 הוא יופי של אינגרייטד ואם אתה מחפש DAC חיצוני שיהיה טוב מזה שיש בו אז לדעתי זה ידרוש השקעה לא קטנה. אם יש לך את הזמן והכוח איכפת לך לתאר כיצד הכל מחובר אחד לשני, מה מפריע בדיוק ומה אתה מנסה לשנות ולשפר?

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #35 

31/12/2020 19:22  
Avi_Dagan כתב:
31/12/2020 19:17  
Catskinner כתב:
...
מעניין.
יש פילטר שמצאת שמפחית את התופעה (לפחות עבורך)? ואם כן, איזה?
...
הפילטר שקבוע אצלי ב DAC הוא SDLY SLOW. התאור של מה הוא אמור לעשות כפי שנלקח ממפרט המוצר הוא כזה:
SDLY SLOW: A short delay filter with a slow roll-off gently cuts signals outside the audio band.

בגדול זו אחת האפשרויות ממכלול פילטרים שנועדו להפחית את תופעת ה ringing המתרחשת בהמרות מ D ל A וזה אמור להיות מורגש יותר עם אודיו בפורמט 44.1/16, כלומר איכות CD, מאודיו בקצבי ועומקי דגימה גבוהים יותר.

אני ממליץ בחום על ביקור באתר של Archimago אם הנושא מעניין אותך ולא איכפת לך לקרוא באנגלית חומר הנוטה לכיוון הטכני. הבחור יודע על מה הוא מדבר ויכול לעמוד מול כל "מומחה מטעם" בתחום האודיו הדיגיטלי ולחשוף את מערומיו, כמו למשל בסדרת הכתבות שהוא עשה בנושא ה MQA ושבהם התכבדתי להיות אחד משפני הנסיונות שלו.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #36 

01/01/2021 9:19  
Catskinner כתב:
הפילטר שקבוע אצלי ב DAC הוא SDLY SLOW. התאור של מה הוא אמור לעשות כפי שנלקח ממפרט המוצר הוא כזה:
SDLY SLOW: A short delay filter with a slow roll-off gently cuts signals outside the audio band.

בגדול זו אחת האפשרויות ממכלול פילטרים שנועדו להפחית את תופעת ה ringing המתרחשת בהמרות מ D ל A וזה אמור להיות מורגש יותר עם אודיו בפורמט 44.1/16, כלומר איכות CD, מאודיו בקצבי ועומקי דגימה גבוהים יותר.

אני ממליץ בחום על ביקור באתר של Archimago אם הנושא מעניין אותך ולא איכפת לך לקרוא באנגלית חומר הנוטה לכיוון הטכני. הבחור יודע על מה הוא מדבר ויכול לעמוד מול כל "מומחה מטעם" בתחום האודיו הדיגיטלי ולחשוף את מערומיו, כמו למשל בסדרת הכתבות שהוא עשה בנושא ה MQA ושבהם התכבדתי להיות אחד משפני הנסיונות שלו.
...
תודה Catskinner!
קראתי מה כל אחד אמור לעשות לפי AKM, אבל מאחר ולא הצלחתי לשמוע הבדלים השארתי על הדיפולט של המכשיר שהוא short delay sharp rolloff. הDAC שלי (Topping E30) משמש אותי בעיקר לCD, אין לי כל כך עניין בסטרימינג. האמת גם לא שומע הבדלים בין CD ישירות למגבר לCD דרך DAC, והנגן דיסקים די פשוט. יתכן כמובן שהציוד והשמיעה שלי לא מתקדמים מספיק :)
הנושא מעניין אותי אבל ההבנה הטכנית שלי מוגבלת, בהחלט אבדוק את האתר, תודה שוב.

עריכה: מכיר את האתר, הוא פתוח אצלי כמה שבועות בדפדפן והתחלתי לקרוא את אחד מהמאמרים (Musings/Measurements: quasi-Spinorama "qSpin" & the KEF LS50), אבל הוא ארוך ומאוד טכני אז החלטתי לחזור אליו במועד מאוחר יותר.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #37 

01/01/2021 9:02  
Catskinner כתב:
31/12/2020 19:39  
claudia5 כתב:

...
הציוד בסדר גמור. ה CX60 הוא יופי של אינגרייטד ואם אתה מחפש DAC חיצוני שיהיה טוב מזה שיש בו אז לדעתי זה ידרוש השקעה לא קטנה. אם יש לך את הזמן והכוח איכפת לך לתאר כיצד הכל מחובר אחד לשני, מה מפריע בדיוק ומה אתה מנסה לשנות ולשפר?
...
לקמברידג יש אפשרות לכניסות רבות ולכן כרגע מחוברים מספר מקורות.
1.זאפיטי שמחובר אופטי/קואוקס למגבר.כאשר אני משתמש בשירותי הסטרימינג האיכות לא משהו .כאשר אני משתמש בקבצי הרד דיסק הסאונד טוב יותר.
2.קרום קאסט אודיו -תומך בכל השירותי סטרימינג אבל סאונד לא משהו בכלל...למרות הנוחות.
3.חיבור ישיר לפאלפון נייד בעזרת 2 rca לאוזניה ששם האיכות טובה מאוד .יש לי lg v30 שזה מכשיר שהשקיעו בו בכוונה בנושא סאונד.
חשוב לי להגיד ששומעים אצלי טוב מאוד וכרגיל שעולה הרמה אנחנו הופכים ליותר קטנונים.
חשוב לי לשפר את הסאונד לרמה של הנייד לפחות ולהישאר עם האפשרות של לשלוט מהנייד בשירותים השונים ובכונן הרדיסק עם מוסיקה.
בעבר היה לי ליומיים את הנוד 2I ולומר את תאמת לא משפר יותר מדי ביחס לקרום קאסט שעולה 250 שקלים
מה שחסר לי זה סאונד נקי יותר ,תוף שיהיה פחות סאבופר.
במה לא חסרה לי והווקאל מטורף.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #38 

שמע, אני אגיד לך משהו שבטוח לא תאהב לשמוע כי אתה נמצא כרגע מחובר חזק על הפסים של שדרוג חומרה.

לדעתי, שכמובן מותר לך להתעלם ממנה, הבעיה שאתה מתאר, אם בכלל קיימת אחת כזו, היא בעיקר בשירותי ה streaming אני חושד שאתה משתמש ב tier הנמוך ביותר דרך פתרונות שהם או עתיקים מאוד (זאפיטי) או עקומים ומכאן גם איכות שאינה מספקת אותך וזה לא אומר שאתה קטנוני.

מדוע שלא תנסה משהו כמו Tidal או Deezer ברמות שבהם הם מזרימים אודיו לא דחוס? עד כמה שאני זוכר לכל אחד מאותם שירותים יש אפשרות לנסיון ללא חיוב במשך חודש. אני במקומך הייתי פשוט מחבר מחשב ישן, כזה שיש לו עוד יציאת S/PDIF ל CX60, מריץ עליו את האפליקציות של Tidal או Deezer כשבוחרים ב tier המאפשר אודיו לא דחוס ומנסה לראות אם התוצאה משביעה את רצונך. לאפליקציה של Tidal יש גם אפשרות להגדיר exclusive audio שאמור לשפר בהרבה את האיכות לעומת השיטה הרגילה שבה האודיו עובר דרך המיקסר של המערכת.

לא משביע? נחשוב על משהו אחר. תמיד אפשר להוציא אלפי שקלים ולהעביר אותם להתנעה מחדש של הכלכלה העולמית.

כן משביע? אז פה יש טריק לא כל כך ידוע כדי לאפשר לך לחבר ל CX60 כל דבר שיש לו יציאת USB במינימום של הוצאה כספית וזה נקרא Topping D10. מלבד היות USB DAC הוא גם ממיר מ USB audio ל S/PDIF audio ויש לו יציאות אופטיות וקואקס בהתאם. ההמרה היא טריוויאלית ואינה גורמת לשוני או ירידה באיכות, זה משהו מאוד פשוט לביצוע ומי שטוען אחרת כנראה מעוניין לדחוף ממירים אודיופילים יעודיים באלפי שקלים שעושים בדיוק מה שה D10 עושה. וכך, בעלות של מילוי מיכל דלק באוטו, אתה הופך את ה CX60 לתואם לכל מקור אודיו עכשווי.

זה אגב בדיוק מה שאני עושה בבית. המקור הראשי שלי בסלון הוא NUC שאין לו יציאת S/PDIF ולכן השמע לכיוון מגבר האוזניות עובר דרך Topping D10 הממיר ל S/PDIF שאליו מחובר TeddyDac המזין מגבר אוזניות Cavalli Liquid Platinum. עובד נהדר וחסך לי את ההוצאה של שדרוג ה TeddyDAC.

אותו NUC מחובר גם דרך USB ל TEAC NT-503 המשמש אותי בעיקר כ DAC חיצוני ומחובר גם לרסיבר באמצעות HDMI כך שיש לי התקנה מאוד ורסטילית המאפשרת לי לבחור את נתיב האודיו המתאים ביותר בכמעט לגחמות הרגעיות שלי. זה אגב עונה בעקיפין לשאלה שלך לגבי סטרימר איכותי. אני עדיין לא מצאתי סטרימר המתעלה בורסטיליות שלו ובאיכות שלו על מחשב NUC פשוט. נכון שזה דורש קצת עבודת קינפוג, אבל אי אפשר להתווכח עם התוצאות.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #39 

יש עכשיו גם גירסא טיפה מתקדמת יותר ומעט יותר יקרה של הD10 שגם קיבלה ביקורת מצויינת:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.14859/

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #40 

01/01/2021 12:36  
Catskinner כתב:
שמע, אני אגיד לך משהו שבטוח לא תאהב לשמוע כי אתה נמצא כרגע מחובר חזק על הפסים של שדרוג חומרה.

לדעתי, שכמובן מותר לך להתעלם ממנה, הבעיה שאתה מתאר, אם בכלל קיימת אחת כזו, היא בעיקר בשירותי ה streaming אני חושד שאתה משתמש ב tier הנמוך ביותר דרך פתרונות שהם או עתיקים מאוד (זאפיטי) או עקומים ומכאן גם איכות שאינה מספקת אותך וזה לא אומר שאתה קטנוני.

מדוע שלא תנסה משהו כמו Tidal או Deezer ברמות שבהם הם מזרימים אודיו לא דחוס? עד כמה שאני זוכר לכל אחד מאותם שירותים יש אפשרות לנסיון ללא חיוב במשך חודש. אני במקומך הייתי פשוט מחבר מחשב ישן, כזה שיש לו עוד יציאת S/PDIF ל CX60, מריץ עליו את האפליקציות של Tidal או Deezer כשבוחרים ב tier המאפשר אודיו לא דחוס ומנסה לראות אם התוצאה משביעה את רצונך. לאפליקציה של Tidal יש גם אפשרות להגדיר exclusive audio שאמור לשפר בהרבה את האיכות לעומת השיטה הרגילה שבה האודיו עובר דרך המיקסר של המערכת.

לא משביע? נחשוב על משהו אחר. תמיד אפשר להוציא אלפי שקלים ולהעביר אותם להתנעה מחדש של הכלכלה העולמית.

כן משביע? אז פה יש טריק לא כל כך ידוע כדי לאפשר לך לחבר ל CX60 כל דבר שיש לו יציאת USB במינימום של הוצאה כספית וזה נקרא Topping D10. מלבד היות USB DAC הוא גם ממיר מ USB audio ל S/PDIF audio ויש לו יציאות אופטיות וקואקס בהתאם. ההמרה היא טריוויאלית ואינה גורמת לשוני או ירידה באיכות, זה משהו מאוד פשוט לביצוע ומי שטוען אחרת כנראה מעוניין לדחוף ממירים אודיופילים יעודיים באלפי שקלים שעושים בדיוק מה שה D10 עושה. וכך, בעלות של מילוי מיכל דלק באוטו, אתה הופך את ה CX60 לתואם לכל מקור אודיו עכשווי.

זה אגב בדיוק מה שאני עושה בבית. המקור הראשי שלי בסלון הוא NUC שאין לו יציאת S/PDIF ולכן השמע לכיוון מגבר האוזניות עובר דרך Topping D10 הממיר ל S/PDIF שאליו מחובר TeddyDac המזין מגבר אוזניות Cavalli Liquid Platinum. עובד נהדר וחסך לי את ההוצאה של שדרוג ה TeddyDAC.

אותו NUC מחובר גם דרך USB ל TEAC NT-503 המשמש אותי בעיקר כ DAC חיצוני ומחובר גם לרסיבר באמצעות HDMI כך שיש לי התקנה מאוד ורסטילית המאפשרת לי לבחור את נתיב האודיו המתאים ביותר בכמעט לגחמות הרגעיות שלי. זה אגב עונה בעקיפין לשאלה שלך לגבי סטרימר איכותי. אני עדיין לא מצאתי סטרימר המתעלה בורסטיליות שלו ובאיכות שלו על מחשב NUC פשוט. נכון שזה דורש קצת עבודת קינפוג, אבל אי אפשר להתווכח עם התוצאות.
...
יש לי גם טידאל גם קוובוס וגם דיזר בתשלום והם מוגדרים על איכות מקסימלית.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

Catskinner כתב:
אני עדיין לא מצאתי סטרימר המתעלה בורסטיליות שלו ובאיכות שלו על מחשב NUC פשוט.
...
זה ממש לא נכון ואם אתה חושב כך אז לא שמעת סטרימרים ברמות הגבוהות.

מצד שני אתה טוען שאתה לא שומע כאלו הבדלים בין מכשירים ולראיה ציינת שהנוד 2 מכשיר מעולה ולכן אני לא מתפלא.
נערך לאחרונה על ידי yarino ב 01/01/2021 13:06, נערך פעם 1 בסך הכל.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #42 

יש לי קצת בעיה עם אותו אתר כך שעבורי הוא יותר מקור לחומר בידורי.

זה לא שאני לא מאמין למדידות שלו, רק שאני חושב שהוא מבצע השוואות שאינן במקומן. קודם כל המיקוד שלו הוא על אודיו דו ערוצי בלבד וזה מה שהוא מודד גם כאשר הוא בוחן רסיברים מרובי ערוצים. שנית, הציוד שהוא מקבל מגיע לרוב ממקורות לא ידועים כך שאין לך מושג עד כמה הוא באמת מייצג את מה שאתה עשוי לרכוש בחנות.

אני מודה שכמה מהמאמרים שלו מאוד משעשעים וכשלמישהו מגיע בעיטה הוא תמיד יהיה שם כדי להיות מי שבועט ראשון והכי חזק.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #43 

01/01/2021 13:04  
yarino כתב:
Catskinner כתב:
אני עדיין לא מצאתי סטרימר המתעלה בורסטיליות שלו ובאיכות שלו על מחשב NUC פשוט.
...
זה ממש לא נכון ואם אתה חושב כך אז לא שמעת סטרימרים ברמות הגבוהות.
...
שמעתי, אבל מותר לך לחשוב אחרת.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

שתף אותנו...מה שמעת?

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #45 

השאלה איך אני מקבל סטרימר עם נגן מובנה המקבל בנוחות שירותי סטרימינג (שליטה פשוטה מהפאלפון)ושאיכות הסאונד טובה מאוד.
אני לא בעד להשקיע כסף ללא תמורה מורגשת...ולכן אני לא מוכן לרכוש נוד2 שעולה פי 10 מהקרוםקאסט ובקושי עולה עליו בסאונד(השליטה נוחה באותה מידה).
אני חושב שהפיתרון הוא נגן טוב עם דאק כמכשיר אחד או 2.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”