הנה זה קורה שוב, זה רודף אחרי חחחחח - התחדשתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
DANDI127
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: הנה זה קורה שוב, זה רודף אחרי חחחחח - התחדשתי

נושא שלא נקרא #61 

07/12/2020 12:36  
soundster כתב:
06/12/2020 21:34  
RanMoyal כתב:

קראתי את הלינק שטרחת לצרף.

אין כאן חידושים גדולים, זה עובדות למתחילים, מעין סאבוופרים 101, היינו שם כבר לפני 20 שנה... ואין כאן באמת סתירה לדברים שבני כתב.

כן תפס לי את העין שטרחת לאזכר שכולם יכולים ללמוד מהכיולים שלך, אכפת לך להרחיב קצת מה הם כוללים ואיך הם מבוצעים?
זה יותר מעניין אותי מלינק שמציין למה עדיף ריבוי סאבוופרים..

אהה ויואב, למרות שאמרתי לך בפרטי, תתחדש כמובן..:)

רן
...
רן , אין לי כוונה שילמדו מהכיולים שלי.

אני משתמש בכיול ידני מבוסס על טכניקות של minimum phase לאלמנט 4 way אקטיבי שבניתי.
זה מבוסס על טכניקות של IIR בשילוב FIR. הכיול הוא ידני , עם מיקרופון ייעודי , תוכנה REW ותוכנה לתיקון פאזות לפי פרמטרים שאחר כך מוזנים לתוך הקרוס אובר.

כל מה שקשור לHT , אני שמח להגיד שאפילו audissey הוא overkill מבחינתי. החדר שלי מטופל אקוסטית כך שאפילו בלי מערכת כיול ובלי התעסקות הוא נשמע מצויין.

בכל אופן ההערות שלי (יצאתי תוקפני ואחר כך התנצלתי) הן כי הרבה מההצהרות ותיאוריות שיצרנים מוכרים נכונות אולי על הניייר אבל לא מחזיקות מים במציאות. גם בגלל שכמעט אין דבר כזה ״אידיאלי״ וגם כיון שיש כל כך הרבה פרמטרים של החדר או המרחב האקוסטי שישנו לחלוטין את ההתנהגות של אותו אלמנט.

עכשיו לעניין הפוסט המקורי - אם מישהו היה שואל אותי האם סאב sealed יורד נמוך יותר מסאב ported? ממש לא וגם יצרנים / מפיצים לא ישכנעו אותך שהוא יהיה יותר נוכח בנמוכים מסאב פורטד. לגבי Group delay - כאמור - רוב הסיכויים שאו שהפרמטרים של החדר או הרכיבים הטוריים בהגברה של הסאב ישנו אותו. בכל אופן להתייחס לנתון כזה בימינו עם כיולים מתקדמים (כמו שרשמו פה) שמתחייסים לtime domain , הgroup delay הוא לא החוליה החלשה בשרשרת.
...
מכובד מאוד דווקא שהבאת ציטוטים וכתבות של מתיו ,אותו אני מכיר אישית ומעריך מאוד מאוד .מתיו דווקא תומך ב SEALED.כל עוד תקציב לא פקטור.אתה יכול גם לראות את זה בוידאו האחרון שהעלו לפני שנה בעניין אטום מול סגור.

לעניין הגרופ דיליי - בסאבים בקליבר המדובר - כמובן שיש EQ דינמי שמשתנה לפי עצמה וכמעט לא נכנס לפעולה רק ב XMAX שהוא על הגבול.אז ללא ספק בקליבר הזה יהיה פחות גרופ דיליי בתדרים שהם מתחת לפורט - חד משעמית.זאת עובדה .האם שומעים את זה ? לא בטוח.אין מחקר שמוכיח ששומעים אבל יש הרבה אנשים שטוענים שכן.אז מדעית TRANSIENT RESPONSE של SEALED אידאלי - הוא עדיף.

לגבי ירידה לתדר נמוך- כדי לקבל סאב פורטד שירד ל 7 הרץ אתה תצטרך יחידה בגודל של מקרר ופורט בקוטר של 30 ס"מ - אין מוצר כזה.
אז שוב - מדעית - SEALED יורד נמוך יותר.

האם זה אומר שכל סאב אטום עדיף על סאב פתוח - ממש לא.

האם זה אומר שכל סאב אטום מהיר יותר מסאב פתוח- ממש לא.

מדברים פה על סאבים שהם קצה .

הפורטד יתן לך הרבה יותר SPL באותו כסף - זה בטוח.הפורטד לא חייב אלמנט מפלצתי ולא חייב מקבל מפלצתי.אבל בוא נגיד שבסופו של דבר הוא נוצר מסיבה אקונומית.סוף פסוק

soundster
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

א. הוא לא יורד נמוך - הוא לינארי יותר בתדרים הנמוכים - אתה לא שומע אותם כי הם מתחת לSPL שמיע / מורגש. בגלל זה בפורטד מקבלים הדגשה לתדרים הנמוכים יותר בצורה יותר רדיקלית , אך לא לינארית. וגם שם יש אפשרות להגיע ללינאריות כמו שאתה רואה בSEALED. נכון שזה מצדיק תיבה של מקרר (בטח לדרייבר הנ״ל
ב. לא כל דרייבר נועד לחיות בתיבה ported , אבל יש דרייברים שעובדים יותר טוב בפורטד , ויש דרייברים שעובדים יותר טוב בSEALED. כל יצרן מציג את הQts כחלק מפרמטרים TS וכך ניתן לדעת איפה הסאב יתפקד יותר טוב. להגיד שזה אקונומי ? ממש לא. יש היום גם הרבה דרכים להקטין תיבות ולהשתמש בDSP כדי שירוויחו את האפקט של הported גם בתיבות קטנות.

לגבי טרנסיינטז - אני לא חושב שזה רלוונטי כשמסתכלים על time domain. אם אין תנאים טובים בחדר זה לא משנה כלום. עדיף לקבל טראנזיינט גבוהה בסביבה מטופלת עם impluse מאוזן מאשר transient נמוך עם impulse מחורבן

DANDI127
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

07/12/2020 14:39  
soundster כתב:
א. הוא לא יורד נמוך - הוא לינארי יותר בתדרים הנמוכים - אתה לא שומע אותם כי הם מתחת לSPL שמיע / מורגש. בגלל זה בפורטד מקבלים הדגשה לתדרים הנמוכים יותר בצורה יותר רדיקלית , אך לא לינארית. וגם שם יש אפשרות להגיע ללינאריות כמו שאתה רואה בSEALED. נכון שזה מצדיק תיבה של מקרר (בטח לדרייבר הנ״ל
ב. לא כל דרייבר נועד לחיות בתיבה ported , אבל יש דרייברים שעובדים יותר טוב בפורטד , ויש דרייברים שעובדים יותר טוב בSEALED. כל יצרן מציג את הQts כחלק מפרמטרים TS וכך ניתן לדעת איפה הסאב יתפקד יותר טוב. להגיד שזה אקונומי ? ממש לא. יש היום גם הרבה דרכים להקטין תיבות ולהשתמש בDSP כדי שירוויחו את האפקט של הported גם בתיבות קטנות.

לגבי טרנסיינטז - אני לא חושב שזה רלוונטי כשמסתכלים על time domain. אם אין תנאים טובים בחדר זה לא משנה כלום. עדיף לקבל טראנזיינט גבוהה בסביבה מטופלת עם impluse מאוזן מאשר transient נמוך עם impulse מחורבן
...
ודאי שיורד נמוך יותר.סאב פתוח- מקבל HPF חזק ביותר של במקרה הטוב של 24 די בי סביב התדר של הפורט ,על מנת לעצור את האלמנט מלרדת ולהיכנס ל OVERLOAD.מה שאני רושם פה זו לא דעה שלי .אותה אני שומר לעצמי.זה בסיס התכנון של סאב פתוח.זה לא יעבוד אחרת.

ודאי שמרגישים מתחת ל 20 הרץ ב SPL הנכון - זה למעשה יוצר תחושת לחץ מטורפת בגוף והופך את החויה לפיזית.(זו כבר דעתי האישית).

בהצלחה בהמשך!!

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

@istarmini משדרג? :lol: לא נראה לי מוצר חדש אבל רק עכשיו נתקלתי בו:
https://www.aia-cinema.com/active-speakers/smsg50.html
Jack of some trades, master of none

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #65 

08/11/2021 21:46  
Avi_Dagan כתב:
@istarmini משדרג? :lol: לא נראה לי מוצר חדש אבל רק עכשיו נתקלתי בו:
https://www.aia-cinema.com/active-speakers/smsg50.html
...
בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה הזכרתי את הסאב הזה.

הזמנתי , ממתין שיגיע.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #66 

09/11/2021 8:56  
istarmini כתב:
בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה הזכרתי את הסאב הזה.

הזמנתי , ממתין שיגיע.
...
צודק! לפני שכתבתי עברתי במהירות לראות אם צויין ולא מצאתי. אחד מהמבקרים של AVSF קיבל אחד לעשות עליו ביקורת, לכן נתקלתי בו.
לא יודע אם להאמין לך :lol:
Jack of some trades, master of none

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #67 

09/11/2021 9:16  
Avi_Dagan כתב:
צודק! לפני שכתבתי עברתי במהירות לראות אם צויין ולא מצאתי. אחד מהמבקרים של AVSF קיבל אחד לעשות עליו ביקורת, לכן נתקלתי בו.
לא יודע אם להאמין לך :lol:
...
איך אמר טל ברודי המלך ? בלי אמונה צ.ס.ק.א לא הייתה אוכלת אותה אז להאמין תמיד טוב.חחחחח
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”