SB 2000 לא נדלק למרות שהוא על מצב אוטומטת.

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: SB 2000 לא נדלק למרות שהוא על מצב אוטומטת.

נושא שלא נקרא #61 

21/01/2021 19:27  
CampofMusic כתב:
https://ibb.co/Pxnncqz
https://ibb.co/GcFBQNt

חדר מבולגן אבל זה הסאטאפ שלי לבינתיים, ביקורות יתקבלו בשמחה, הרמקול הימיני קחו בחשבון לא באותו גובה של השמאלי אבל בקטנה.
...
את הכיול עדית עם המקרופון במקום הישיבה כאשר הוא בגובה האוזניים?
אחרי כיול צריך לשנות מה דברים שהערכות האלו תמיד עושות והיו אצלך כבר קודם (Amir64 ציין אותם אתמול) :
Small במקום Large
80hz crossover לקדמיים + 120 לסראונדים. לא יודע למה אתה לא מוצא את הגדרות באס. @avihuli אתה יכול לכוון אותו?

כמה אפשרויות נוספות:
סראונדים קצת נמוכים - המקובל זה קצת מעל גובה האוזניים.
הקדמיים ימין/שמאל נראים בתמונה שפונים החוצה (יתכן שהתמונה מטעה). נסה לשחק עם הזווית שלהם לראות אם יש שיפור. למשל ישרים או מופנים פנימה קצת.
Jack of some trades, master of none

CampofMusic (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

21/01/2021 20:01  
Avi_Dagan כתב:
21/01/2021 19:27  
CampofMusic כתב:
https://ibb.co/Pxnncqz
https://ibb.co/GcFBQNt

חדר מבולגן אבל זה הסאטאפ שלי לבינתיים, ביקורות יתקבלו בשמחה, הרמקול הימיני קחו בחשבון לא באותו גובה של השמאלי אבל בקטנה.
...
את הכיול עדית עם המקרופון במקום הישיבה כאשר הוא בגובה האוזניים?
אחרי כיול צריך לשנות מה דברים שהערכות האלו תמיד עושות והיו אצלך כבר קודם (Amir64 ציין אותם אתמול) :
Small במקום Large
80hz crossover לקדמיים + 120 לסראונדים. לא יודע למה אתה לא מוצא את הגדרות באס. @avihuli אתה יכול לכוון אותו?

כמה אפשרויות נוספות:
סראונדים קצת נמוכים - המקובל זה קצת מעל גובה האוזניים.
הקדמיים ימין/שמאל נראים בתמונה שפונים החוצה (יתכן שהתמונה מטעה). נסה לשחק עם הזווית שלהם לראות אם יש שיפור. למשל ישרים או מופנים פנימה קצת.
...
21/01/2021 19:48  
Mad כתב:
תשנה הגדרות של קדמיים וסנטר ל small.
הייתי מיישם את חיתוך הקרוס לפי מה כתבו לך למעלה.
הרמקולים שלך בעלי פורט אחורי, משמע שהם צריכים קצת מרחק מקיר אחורי.
בנוסף הייתי משחק קצת עם הזוויות של ימין ושמאל לכיוון נקודת האזנה (toe in).
חייב לציין שהסביבה של הרמקולים מאתגרת.
...
תודה חברים מסדר את זה עכשיו, כמו שכבר הסברתי הרמקולים הולכים להיות בקיר בזווית לאוזניים מהסיבה שהחדר שלי לא סלון וזה מאתגר את המיקום, זה אחד הסיבות שאני שם אותם בקיר, בנוגע לרמקולים האחורים אני גם צריך להשים אותם בקיר עכשיו סגר בסוף הסגר בא מישהו שמסדר לי.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

קצת הזוי שהכיול קבע ערכים של 40 ו- 80 הרץ לרמקולים שלך.
הם לא מסוגלים לרדת לתדרים כאלו. אפילו היצרנים שלהם לא חושבים שהם יכולים. לא בווליום מספק, בכל אופן.

עכשיו, אם עדיין הסאב לא נדלק כשהוא בסטנדביי, אתה יכול להוריד בו את הווליום ב- 3dB, ולהרים את התיקון של ווליום הסאב ברסיבר ב- 3dB (ממינוס אחד לפלוס 2).
הרבה אנשים מרגישים שלאחר הכיול הסאב לא מספיק מורגש.
אם זה כך גם אצלך, אתה יכול להרים ווליום לסאב ברסיבר, בלי להוריד במקביל ווליום בסאב עצמו.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #64 

21/01/2021 20:36  
Amir64 כתב:
קצת הזוי שהכיול קבע ערכים של 40 ו- 80 הרץ לרמקולים שלך.
הם לא מסוגלים לרדת לתדרים כאלו. אפילו היצרנים שלהם לא חושבים שהם יכולים. לא בווליום מספק, בכל אופן.

עכשיו, אם עדיין הסאב לא נדלק כשהוא בסטנדביי, אתה יכול להוריד בו את הווליום ב- 3dB, ולהרים את התיקון של ווליום הסאב ברסיבר ב- 3dB (ממינוס אחד לפלוס 2).
הרבה אנשים מרגישים שלאחר הכיול הסאב לא מספיק מורגש.
אם זה כך גם אצלך, אתה יכול להרים ווליום לסאב ברסיבר, בלי להוריד במקביל ווליום בסאב עצמו.
...
אני מרגיש אבוד, אני מנסה לסדר את ההגדרות של הכיול כי אני מרגיש שהכיול עשה עבודה גרועה ביותר,
לקחתי את הכיול שקיבלתי וסידרתי אותו קצת מרגיש לי שהרמקול השמאלי ב-Front חלש מידי אני בעיקר משנה את ה-Distance כי בזה אני שם לב ישירות אם הרמקולים מרגישים ישירים ולא שאחד חלש ושני חזק יותר, אני מאמין שגם פיזיקה משחקת פה משחק בזה שהרמקול האחורי שלי בצד ימין(אם אתם מסתכלים על התמונה זה ימין בפועל שמאל) יותר רחוק מהרמקול המקביל עליו ולכן זה לא מרגיש לי אמצע שאני שומע את הסראונד מאחורי הראש שלי.

מה שבטוח שאני לוקח תכיול הנוכחי ומשנה אותו דברים טובים יותר קורים מאשר לעשות כיול אוטומטי וזה,
מנסה עדיין לסדר מקווה שיסתדר לי.

עדכון:
עשיתי עוד כיול אוטומטי ועכשיו זה נשמע טוב בFront,
לעומת זאת הסראונד נשמע די לא טוב לא "ישר מאחורה"

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #65 

בכיול, הערכים של המרחק הם לא שווה ערך למדידה פיזית עם מטר.
זה תיקון / חישוב של המערכת שתקבל את הצליל מדויק ובתזמון נכון מכל הרמקולים לנקודת הסוויט שבה אמור לשבת המיקרופון בזמן הכיול (בכיול נכון).

כל מה שרשמתי לעיל לא סותר את העובדה ששינית משהו ונשמע לך יותר טוב, כל אחד והאוזניים שלו.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #66 

תשנה אם כבר את הווליום ולא את המרחקים.
תשחק עם הזווית פנייה של הרמקולים הקדמיים כמו שMad ואני כבר אמרנו, כי הם נראים בתמונה כפונים החוצה.
אתה יכול להוריד אפליקציה של SPL Meter ולהריץ בדיקה עם פינק נוייז לכל רמקול לראות אם קיימת באמת אי אחידות בווליום. מניח שקיימת האפשרות במגבר שלך, אבל אני לא מכיר אותו. כמובן שאם יש לך אי אחידות בשמיעה בשתי האוזניים אז זה לא רלוונטי...

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #67 

@CampofMusic
לא לגעת במרחקים.
המרחק נקבע בהתאם לתנאים האקוסטיים בחדר.
מטרתו, בנוסף לקביעת העוצמה, היא קביעת התזמון בו הצלילים ייצאו מכל רמקול, כדי שהם יגיעו בו זמנית למקום הישיבה, למרות שהמרחקים של הרמקולים פיזית שונים אחד מהשני.
אם אתה חש בצורך לתקן ווליום - תקן ווליום, לא במרחק.

armagedd0n
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נושא שלא נקרא #68 

במקום להסתבך, תיקח דף ותרשום לך הכול בצורה מסודרת.
כל הטיפים שנאמרו לך בשרשור

יש מספר כללי אצבע שלא משתנים בכל כיול שתעשה:
אחרי הכיול:
1. כל הרמקולים לשנות לsmall (בתנאי שאתה משתמש בסאבוופר)
2. קרוס של הקדמיים והסנטר בדרך כלל צריך להיות על 80 (במיוחד אצלך) -- יש תנאי שלא משנים את הקרוס לערך נמוך יותר מהערך שנקבע בכיול.
אצלך אפשר לנסות גם 90
הסראונד - 120-150 במקרה שלך, אחרת לפי התנאי שרשמתי.
3. לוודא כי ערוץ LFE הנפרד ברסיבר יהיה על 100 או 120 (הערך המקסימלי בהגדרות הרסיבר שלך)
4.
סאבוופר - ערכים שצריך לוודא שהוגדרו פיזית בבקרה של המכשיר (לפני הכיול)
phase =0
lfe - הבורר עד הסוף
Volume/Gain - שעה 12 ואם הכיול מנחית ממש(נדמה לי שאצלך המקסימום זה 10- אז אסור שיהיה על ערך זה) ,לרדת בעוצמה
(לשעה 11-10-9-8 בבורר ) לכייל שוב (מספר נקודות מינימלי) עד שהכיול נותן לך ערך מתאים ,הערך לאחר הכיול צריך להיות במינוס.
אחרי הכיול מותר לבצע התאמה ולעלות במספר db כלפי מעלה אם חסר באסס.

אל תשכח שאיכות הסאונד לא תלויה רק בכיול אלא במספר אלמנטים:
החדר/חלל האזנה והאקוסטיקה שלו , טיב הרמקולים , הרסיבר וההגברה, המקור שאתה שומע, הכיול.
לכל דבר יש השפעה על התוצאה הסופית.

אצלך המינימום זה הכיול כרגע.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #69 

@armagedd0n
3. אין הגדרה כזו ברסיבר שלו, וגם אם הייתה, רק 120, לא 100.
זה Low Pass Filter לערוץ LFE, כלומר אם אתה שם 100 (או פחות) כל התדרים בערוץ LFE שמעל לערך שקבעת מוסרים מפס הקול שמגיע אל הסאב.
אין בזה שום היגיון, אלא אם אתה יודע שהסאב לא מסוגל לנגן תדרים מעל 100 הרץ.

4. ערך הכיול לסאב לא צריך להיות בתחום המינוס.
השאיפה היא שהוא יהיה קרוב לאפס ולא לקצוות הערכים האפשריים.
כל מספר בין 5- ל- 5+ הוא תקין לגמרי.
לפעמים יש בעיה של אות חלש מידי המגיע אל הסאב, שלא מספיק כדי להוציא אותו מסטנדביי (הבעיה המקורית של פותח השרשור),
ואז דווקא עוזר שהגדרה היא בתחום החיובי של הסקאלה.

armagedd0n
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נושא שלא נקרא #70 

לא מסכים עם 4 , וזה גם לא הדעה שלי אלא של האנשים הטובים בsvs בין השאר.
מוזמן ליצור קשר עם אד מולן כדי לאמת זאת.
https://www.svsound.com/blogs/subwoofer ... anding-dsp

כמובן הכוונה ל120 (lpf for lfe)

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #71 

22/01/2021 7:15  
armagedd0n כתב:
...
זה גם מה שאני רואה ברוב המדריכים/פורומים סאב והצעות של יצרנים מתמחים. לכוון לטרים שלילי בין 10 ל6 ולהוסיף כמה db ברסיבר אם יש צורך.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #72 

22/01/2021 8:27  
Avi_Dagan כתב:
22/01/2021 7:15  
armagedd0n כתב:
...
זה גם מה שאני רואה ברוב המדריכים/פורומים סאב והצעות של יצרנים מתמחים. לכוון לטרים שלילי בין 10 ל6 ולהוסיף כמה db ברסיבר אם יש צורך.
...
תחשוב קצת.
אתה לוקח אות Low Level, מנחית אותו ב- 10dB, מאבד חלק מהמידע בפס הקול (תקשיב לרמקולים שלך בווליום מסויים, תנמיך 10dB כדי להבין מה ההבדל).
צלילים שבמקור בווליום נמוך יחסית, פשוט נעלמים.
אתה מעביר את האות המנוון הזה לסאב להגברה.
אבל מה שלא קיים שם כבר אי אפשר להגביר.
בד"כ אנשים מגבירים בכמה dB בודדים לאחר הכיול, כך שיש מספיק מרווח ביטחון מקצה הסקאלה.
מי שרוצה להגביר ב- 10dB, כמובן צריך שהכיול יקבע ערך מינוס נמוך, כדי לא להגיע לקצה העליון של הסקאלה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #73 

אין כאן וויכוח עם הגיון כזה או אחר ואני לא מבין גדול. העובדה היא שבכל מקום שקראתי, אם זה אנשים שסאבוופרים זו הפרנסה שלהם, ואם זה חובבים/מומחים, הם תמיד מציעים מה שכתבתי אבל אולי לא הבנתי נכון והם אומרים את אותו הדבר שהם אומרים בצורה אחרת. גם SVS וגם Rythmik נותנים את ההנחיות האלו לכיול, לא בדקתי חברות אחרות.
הנה ציטוט מPDF של Rythmik:
b. Run the Room EQ per the AVR instructions.
Note: if you will be running the subwoofer real “hot”, substitute -11dB for -6dB in the steps below...but you probably shouldn’t until you know what you’re doing and are comfortable with the process.
Adjust the Volume (Gain) setting on the subwoofer until an approx. -6dB (or -11dB) level setting for the subwoofer is obtained by the Room EQ in the AVR. Remember this is counter-intuitive, if the gain on the subwoofer is set too high, the Room EQ tool will provide an appropriate signal that will produce a 75dB level (this will correspond to 0 (zero) on the MV), so you will see negative trim number in the AVR. If the Volume (Gain) on the subwoofer is too low, the Room EQ tool will provide a positive trim number inorder to bump up the signal to produce the 75dB level
.

ומהאתר של SVS:
AVR: For connection to an A/V receiver, it should normally be set between -15 and -5 (depending on the room size and strength of the AVR sub-out signal) prior to running auto-set-up.

The desired AVR subwoofer channel level after running auto-set-up is in the -8 to -4 range (typically on a scale of -12 to +12).

If the post-set-up AVR subwoofer channel level is bottomed out at the minimum setting (usually -12), that means the subwoofer volume was set too high. Reduce the subwoofer volume accordingly and re-run set-up. If the post-set-up AVR subwoofer channel level is in the positive region, that means the subwoofer volume was set too low. Increase the subwoofer volume accordingly and re-run set-up.

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #74 

אני רואה שsvs גם שינו את ערך ההתחלה של כיול הסאב אבל לא הייתי צריך אותם .שהיה לי את הסאב שלהם שמתי על מינוס 13- 15 . לפעמים הייתי משאיר גם על מינוס 20. מינוס 10 כמו שהם כתבו בחוברת זה באמת ווליום חזק מאוד נכון שיש נוכחות לסאב אבל צריך להיות התאמה בין הסאב לרמקולים . לא גיליתי לכם את אמריקה .
Sony 1040
Monitor mass

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #75 

אוקיי וואו חברים לא חשבתי שכיול זה דבר כל כך קשה, כאילו אני מבין שיש לי אקוסטיקה נוראית בחדר ויש לי כל מיני דברים בחדר כמו שולחן גדול מסך מחשב וארון עצום בצד ימין שלי אז אני מבין שמטרת הכיול היא לסדר את זה בצורה שיהיה נכון לחדר.

בנוגע לסאב חברים אני חושב שזה כבר הסתדר ברגע שהעברתי אותו ל Small הסאב נפתח מ-StandBy mode ברגע שהוא מגיע ל-100-120 hz ככה שאני מבין שזה בסדר?

בכל מקרה אתמול אחרי הכיול האחרון שלי הסראונד יצאו Perfect! הבעיה היא הFront ששוב מרגיש לי קצת מוזר אבל אני חושב שזה בגלל שהרמקול הימיני נמוך יותר מהשמאלי באיזה כמה סנטימטר, בנוגע לתמונה אני לא יודע מה התכוונתם שהוא עגול/לא בזווית אנערף אני כבר מאבד את עצמי בכיול הזה הרמקולים ישרים אליי(לא ישרים מולי יענו ישרים למיטה שאני יושב וצופה) ויש להם מרחק מהקיר 20 סנטימטר, אני אנסה במוצש לנסות עוד כיול נוסף בלי להוזיז את ה Distance ורק את ה-dB שלהם.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”