...

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
DANDI127
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: הדרך שלי אל Storm|Audio

נושא שלא נקרא #121 

13/04/2021 17:51  
GalZohar כתב:
אז למה בעצם אין בעוד מכשירים משהו שעושה את זה אוטומטית כדי שיהיה אפשר לשמוע בכל ווליום בלי לכוון הכל מחדש? או שזה לא באמת אפשרי ו-Dynamic EQ זה צ'יקלוף שלא באמת עושה את העבודה כמו שצריך (ונשמע לי טוב פשוט כי אני לא מכיר משהו יותר טוב)? או שכן יש דברים כאלה ופשוט לא מצאתי?

הבנתי שבשביל reference level צריך לשים את הרסיבר על 0 שזה ממש ממש חזק וכמעט אף אחד לא באמת שומע ככה בבית.
...
אין לי נסיון עם DEQ,לכן לא יכול להביע דעה עליו.
לא צריך לכוון הכל מחדש - צריך פשוט לשנות גרף מטרה במערכות שמאפשרות את זה - זה לוקח מספר דקות ואתה שומר את זה כ PRESET.

0 אומר מה שנכנס = מה שיוצא .הסיגנל לא עובר "הנחתה" או "הגברה"(כל עוד ה CH TRIM שלך גם על 0)אין לזה קשר ל REFRENCE LEVELTHX.
בלי קשר למה שאמרת - לרוב שאומרים שזה "גבוה מדי" - זה למעשה עמוס דיסטורשיין וגם בעיות אקוסטיות כאלה או אחרות והדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לשים את הידיים על האזניים או להנמיך את הווליום.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #122 

13/04/2021 16:14  
DANDI127 כתב:
השמיעה "המתקבלת" על ידי האוזן שלנו שונה ממה שמד ה SPL מודד ומשתנה לפי ווליום.
...
הרי בדיוק בשביל זה יש מצבים במד SPL וכדי להתאים את המדידה לאוזן האנושים משתמשים ב-C שמשתמש בעקומת היענות המדמה שמיעה אנושית

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #123 

מספר דקות זה הרבה זמן בשביל משהו שהייתי מצפה שפשוט יעבוד כשאתה מחליש או מגביר. אפילו במערכות יקרות אין דרך להחליש ולהגביר בלחיצת כפתור תוך שמירה על איזון?

ובכל מקום אני רואה שאחרי כיול ה-0 אמור להיות ה-reference level, זה לא בעצם מה שהתיקון של הכיול עושה? מבין שבלי כיול 0 זה פשוט מה שרשמת.

DANDI127
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #124 

13/04/2021 22:37  
GalZohar כתב:
מספר דקות זה הרבה זמן בשביל משהו שהייתי מצפה שפשוט יעבוד כשאתה מחליש או מגביר. אפילו במערכות יקרות אין דרך להחליש ולהגביר בלחיצת כפתור תוך שמירה על איזון?

ובכל מקום אני רואה שאחרי כיול ה-0 אמור להיות ה-reference level, זה לא בעצם מה שהתיקון של הכיול עושה? מבין שבלי כיול 0 זה פשוט מה שרשמת.
...
מספר דקות - לתכנן גרף מתאים לווליום ספציפי - לשמור אותו כ PRESET במכשיר - לאחר מכן - אתה פשוט לוחץ על כפתור - ועובר לך לך ל PRESET הנכון .אז בפועל מדובר בלחיצה על כפתור כמו מעבר בין INPUTS.

רוב הרסיברים - שואפים לא 75 די בי מתמשך (לא פיק)מכל רמקול לנקודת האזנה (לאחר כיול) - שוב - זה לא THX REFERNCE LEVEL.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #125 

למרבה הצער אני לא חושב שיש הרבה רסיברים "עממיים" שנותנים לשמור פריסטים, אבל אנחנו בשרשור על Storm :)
Jack of some trades, master of none

DANDI127
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #126 

14/04/2021 10:08  
Avi_Dagan כתב:
למרבה הצער אני לא חושב שיש הרבה רסיברים "עממיים" שנותנים לשמור פריסטים, אבל אנחנו בשרשור על Storm :)
...
זהו - שרשמתי "אם המוצר מאפשר" - אני לא בקיא במה קורה בשוק הרסיברים העממיים . :)
אני בהחלט רואה מגמה מבורכת שהיצרנים מבינים את הצורך בזה - ויטמיעו את זה לדעתי בעתיד .

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #127 

14/04/2021 10:22  
DANDI127 כתב:
אני בהחלט רואה מגמה מבורכת שהיצרנים מבינים את הצורך בזה - ויטמיעו את זה לדעתי בעתיד .
...
דנון בדגמים מסויימים בליין האחרון מאפשרים לשמור שני פריסטים על המכשיר (וואו!!). נדמה לי שavihuli אמר שביאמהה יש משהו יותר גמיש אבל לא יודע אם זה בדגמי ביניים גם.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #128 

בדנון נראה שאתה צריך את האפליקציה ב-20$ בשביל בכלל לקבל שליטה על גרף המטרה. והבנתי שהאפליקציה קורסת על ימין ועל שמאל, וגם לא כזה פשוט להחליף את גרף המטרה דרכה. אבל כביכול ה-dynamic eq אמור לתת לך גרף מטרה משתנה לכל ווליום, אבל שוב בלי שום שליטה על איך הוא עושה את זה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #129 

14/04/2021 23:47  
GalZohar כתב:
בדנון נראה שאתה צריך את האפליקציה ב-20$ בשביל בכלל לקבל שליטה על גרף המטרה. והבנתי שהאפליקציה קורסת על ימין ועל שמאל, וגם לא כזה פשוט להחליף את גרף המטרה דרכה. אבל כביכול ה-dynamic eq אמור לתת לך גרף מטרה משתנה לכל ווליום, אבל שוב בלי שום שליטה על איך הוא עושה את זה.
...
לי לא היתה בעיה עם האפליקציה אבל היו הרבה דיווחים כאלו שאני חושב קשורים הרבה למרחק מהמכשיר ווויפיי לא יציב (שלי מחובר קווית). אפשר לשמור אין ספור פריסטים בטלפון, אבל להעלות אותם למכשיר זה עניין של כמה דקות טובות ואף אחד לא רוצה לתפעל בצורה כזאת. בחלק מהדגמים של 2020 יש אפשרות לשמור שני פריסטים על המכשיר עצמו ולעבור בינהם במהירות. אני מניח שזה עניין של שטח איחסון במכשיר. אולי בדגמים הבאים הם ירחיבו את האפשרויות.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #130 

14/04/2021 10:31  
Avi_Dagan כתב:
14/04/2021 10:22  
DANDI127 כתב:
...
דנון בדגמים מסויימים בליין האחרון מאפשרים לשמור שני פריסטים על המכשיר (וואו!!). נדמה לי שavihuli אמר שביאמהה יש משהו יותר גמיש אבל לא יודע אם זה בדגמי ביניים גם.
...
לשאלתך, אכן בימהה (תלוי דגם כמובן), ניתן לשמור תוצאות של 2 מצבי כיול שונים (נקרא Pattern 1/2) עם הגדרות של ערכי מרחקים, עוצמה, קרוסים, עקומה וכו'... על אלה (שוב, בהתאם לדגם של הרסיבר), ישנם 4 / 8 / 12 תרחישים שבהם ניתן להגדיר את סוג הכניסה, מצב DSP, הפעלות של פילטרים שונים, עוצמת סאב, ווליום, איקולייזר וכדו'.

במידה ועובדים עם הממשק ה-WEBי שמאפשר שינוי בלחיצת כפתור, אזי תוצאת השמע הינה מובחנת ברמה המידית.
כך לדוגמא ניתן להשוות נגיד את תוצאת הכיול שהרסיבר קבע (נגיד גדולים), אל מול מצב שבו שינינו את הערכים (נגיד לקטנים ו-80 או 60 או 40 או כל נתון אחר).
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

uri120 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #131 

13/04/2021 3:13  
bariko כתב:

אבל מה קורה כאשר הווליום לא גבוה? האם האפקט הזה מורגש פחות?
אני למשל יכול לצפות בסרטים רק בשעות מאוד מאוחרות של לילה, ולכן האצבע כל הזמן בכוננות עצבנית על כפתור הווליום בשלט.
גם כדי לא להסתכסך עם השכנים, וגם מטעמי בריאות (לא רק בתחום בעיות שמיעה)
...
ראשית מתנצל על התגובה המאוחרת.
באופן הגיוני האפקט מורגש פחות.
אבל אציין שלא כל סרט אני צופה בווליום גבוה. אין לי שום צורך לכוונן את השלט בכל רגע.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #132 

23/04/2021 21:32  
uri120 כתב:
13/04/2021 3:13  
bariko כתב:

אבל מה קורה כאשר הווליום לא גבוה? האם האפקט הזה מורגש פחות?
אני למשל יכול לצפות בסרטים רק בשעות מאוד מאוחרות של לילה, ולכן האצבע כל הזמן בכוננות עצבנית על כפתור הווליום בשלט.
גם כדי לא להסתכסך עם השכנים, וגם מטעמי בריאות (לא רק בתחום בעיות שמיעה)
...
ראשית מתנצל על התגובה המאוחרת.
באופן הגיוני האפקט מורגש פחות.
אבל אציין שלא כל סרט אני צופה בווליום גבוה. אין לי שום צורך לכוונן את השלט בכל רגע.
...
אין מה להתנצל. :)
האמת שלאחרונה התחיל אצלי לדגדג הרצון לבצע שינוי, לאו דווקא בקטע של פרוססור.
הבעיה היא שאני לא מוצא כמעט פנאי להפעיל את המערכת.
כאשר זה כבר קורה, אז בעיקר בשעות הלילה המאוחרות.

כך שעובדה זאת בעצם מוציאה את כל העוקץ בשדרוג הסאונד...

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #133 

14/04/2021 9:58  
DANDI127 כתב:
רוב הרסיברים - שואפים לא 75 די בי מתמשך (לא פיק)מכל רמקול לנקודת האזנה (לאחר כיול) - שוב - זה לא THX REFERNCE LEVEL.
...
מערכת הכיול ברסיברים מביאה את המערכת למצב שבווליום 0dB תקבל 85dB במקום הישיבה המרכזי.
75dB זה ה- SPL שבו הרסיבר מנגן את ה- Test Tone, מהסיבה הפשוטה שאם הוא היה ב- 85dB זה היה חזק מידי למי שמכייל.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”