...

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

Re: הדרך שלי אל Storm|Audio

נושא שלא נקרא #106 

הוא קוטל על סמך המדידות 99% מהמוצרים.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #107 

חברות מפחדות לשלוח לו מכשירים מיוזמתן הוא בדרך כלל בוחן מכשירים שמקבל ממשתמשים .
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
4 אטמוס פולק

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #108 

08/04/2021 13:09  
istarmini כתב:
חברות מפחדות לשלוח לו מכשירים מיוזמתן הוא בדרך כלל בוחן מכשירים שמקבל ממשתמשים .
...
אולי יש להן סיבה טובה :lol:

על סטורם הוא כתב שהוא התכתב איתם לפני הפרסום, מסר להם את מה שבדק, הם חזרו אליו וגם תיקנו כל מיני דברים.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #109 

08/04/2021 13:29  
mulder כתב:
08/04/2021 13:09  
istarmini כתב:
...

על סטורם הוא כתב שהוא התכתב איתם לפני הפרסום, מסר להם את מה שבדק, הם חזרו אליו וגם תיקנו כל מיני דברים.
...
נכון וזו הגישה הנכונה, לדעתי, במקום להתחיל להתווכח .

מצאו בעיות במוצר ודיווחו לכם ? תגידו תודה ותתקנו, ככה כולם מרויחים, גם החברה וגם הצרכן .
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
4 אטמוס פולק

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #110 

08/04/2021 14:07  
istarmini כתב:
08/04/2021 13:29  
mulder כתב:

...

מצאו בעיות במוצר ודיווחו לכם ? תגידו תודה ותתקנו, ככה כולם מרויחים, גם החברה וגם הצרכן .
...
לפי מה שהבנתי מהביקורת שלו, הבעיות שאמיר מצא היו פתירות ברמת עדכוני תוכנה, שלאחר מכן סטורם הוציאה.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #111 

08/04/2021 14:17  
mulder כתב:
08/04/2021 14:07  
istarmini כתב:

...
לפי מה שהבנתי מהביקורת שלו, הבעיות שאמיר מצא היו פתירות ברמת עדכוני תוכנה, שלאחר מכן סטורם הוציאה.
...
יתכן לא התעמקתי רק הנה סיפור קטן:

הפרוססור הזה מאפשר הגדרת עד 20 EQ לכל רמקול זה כלי מטורף במיוחד שאתה יכול לשנות ולשמוע באותה שניה את ההשפעה.

לא אכנס לפרטים אבל מצאתי איזו שהיא בעיה בנושא.

פניתי במייל, תוך כחצי שעה חזרו וביקשו להתחבר אלי בעזרת טיים ויואר

אישרתי להם התחברו, בדקו און ליין אמרו לי יואב אתה צודק, תמתין על הקו אנחנו בודקים מול מכשירי המדידה.

המתנתי כ 10 דקות חזרו ואישרו שהבעיה היא ״קוסמטית״ ולא פוגעת בסאונד אבל היא תטופל בעדכון הקושחה הקרוב.

זו רמת שרות מטורפת, של חברה שעומדת מאחורי המכשירים שמשחררת ומדברת גם עם לקוח קצה און ליין, ללא צורך לעבור 10 מדורי גיהנום ולהמתין ימים/שבועות ולעיתים חודשים עד שמישהו בכלל טורח להתיחס לפניה שלך.

תוסיף סאונד פגז והנה יש לך מוצר מנצח, כל עוד אתה מוכן לשלם.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
4 אטמוס פולק

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #112 

08/04/2021 13:05  
istarmini כתב:
הוא קוטל על סמך המדידות 99% מהמוצרים.
...
מבחינתו ביצוע טכני זה המדד המרכזי והחשוב ביותר והצורה האובייקטיבית היחידה להעריך מוצר. הייחודיות שלו היא בזה שהוא לא תלוי במותגים שישלחו לו מוצרים כי החברים באתר שולחים לו אין ספור מוצרים שבבעלותם ואין לו שום מחוייבות ליצרנים. החברות שכן שולחות לו מוצרים יקבלו ממצאים על בעיות שהוא מצא וכמה וכמה חברות נעזרו בהן לשפר או לתקן דברים. Schitt Audio למשל שיפרו המון מוצרים שלהם בעקבות תוצאות המדידות, דנון מצאו בעיה בקבל באחד הדגמים בעקבות ביקורת שלו ותקנו וגם סטורם היו קשובים ביותר לפידבק כפי שעולה מהביקורת. יש חברות סיניות שמתעסקות בDAC והגברות למיניהן שרכשו ציוד מדידה מתקדם וסוג של מתחרות בינהן מי יכול להגיע לתוצאות הכי טובות.
למי שמעוניין בהתרשמויות/ביקורות סובייקטיביות, יש אין סוף מקורות ביוטיוב ואתרי ביקורות ממומנים יותר או פחות.
Jack of some trades, master of none

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #113 

יצאה ביקורת לגבי מגבר דומה למגבר נשוא הפוסט, רק 16 ערוצים.
זהו אחד המגברים היחידים שאני מכיר שמכילים 16 ערוצי הגברה חזקה בקופסא אחת. זה חוסך המון מקום.

ציון הביקורת מעורר סקרנות.

https://www.avforums.com/reviews/storm- ... view.18476

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #114 

12/04/2021 12:39  
Balance כתב:
יצאה ביקורת לגבי מגבר דומה למגבר נשוא הפוסט, רק 16 ערוצים.
זהו אחד המגברים היחידים שאני מכיר שמכילים 16 ערוצי הגברה חזקה בקופסא אחת. זה חוסך המון מקום.

ציון הביקורת מעורר סקרנות.

https://www.avforums.com/reviews/storm- ... view.18476
...
מעל ל3,000₪ לערוץ הגברה. קשוח.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #115 

uri120

ראשית תתחדש, עושה רושם שמדובר בסטאפ מאוד מושקע ואיכותי.
ברשותך שאלה קטנה:

בסעיף התוצאות- קולנוע, כתבת כך:

"זה מתבטא בסצנות בסרטי מתח שאשכרה מקפיצות אותך מהכיסא, עד לסרטי האקשן שממש מרתקים אותך למסך.
אני מוצא את עצמי היום צופה בווליום גבוה יותר מבעבר. למה? כי זה כיף וזה לא מעיק בשום שלב."

אבל מה קורה כאשר הווליום לא גבוה? האם האפקט הזה מורגש פחות?
אני למשל יכול לצפות בסרטים רק בשעות מאוד מאוחרות של לילה, ולכן האצבע כל הזמן בכוננות עצבנית על כפתור הווליום בשלט.
גם כדי לא להסתכסך עם השכנים, וגם מטעמי בריאות (לא רק בתחום בעיות שמיעה)

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #116 

13/04/2021 3:13  
bariko כתב:
אני למשל יכול לצפות בסרטים רק בשעות מאוד מאוחרות של לילה, ולכן האצבע כל הזמן בכוננות עצבנית על כפתור הווליום בשלט.
גם כדי לא להסתכסך עם השכנים, וגם מטעמי בריאות (לא רק בתחום בעיות שמיעה)
...
בדנון ומרנץ (מניח שיש משהו דומה באחרים גם) יש dynamic EQ / dynamic volume שנראה לי שמיועדים במיוחד להאזנה לילית בלי להתעסק עם הווליום כל הזמן.
Jack of some trades, master of none

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #117 

לפי מה שאני מבין ה dynamic eq נועד לעשות eq תלוי ווליום, כלומר בווליום נמוך אתה תרצה להגביר בסים כי יותר קשה לשמוע אותם כשאתה מחליש וכדי שזה ישמע כמו שזה אמור להיות צריך להגביר. חוץ מזה הם טוענים שגם את הגבוהים צריך להגביר קצת, וגם את הסראונדים. במקום אחר ראיתי תלונה שבעצם את הסראונדים שנמצאים בצד לא צריך להגביר כי אנחנו שומעים טוב מאד מהצדדים גם בווליום נמוך ולא צריך לפצות על זה, אבל מה שמגיע מאחורה אכן צריך פיצוי כדי לשמור על האיזון המקורי. אני רק לאחרונה התחלתי להשתמש במערכת שלי אבל אחרי כיול אוטומטי אם אני שומע בווליום שפוי של מינוס 20 עד מינוס 35, בלי ה-dynamic eq ממש חסר באס. מה שכן הלכתי לפי ההמלצה של לשים dynamic eq offset על 0 רק לסרטים ו-10 לכל השאר, ב-0 מוזיקה וטלויזיה מקבלים בס שנשמע לי מוגזם, אבל זה לא שאני מבין יותר מדי איך זה אמור להישמע...

ראיתי המון תלונות על ה dynamic eq שהורס את הסאונד גם ברמת ה-eq ולא רק ברמה של מה שציינתי עם הסראונדים או את מה שציינתי שנראה שנפתר ע"י שינוי ה-offset בטלויזיה/סדרות/מוזיקה. אני רחוק מלהיות מספיק מנוסה בשביל להבין (ושלא נדבר על להצליח לשמוע) על מה הם מדברים.

אני משער שמי שמכייל בצורה מקצועית יותר מכייל לווליום ספציפי? כי אפילו עם המעט נסיון שלי נראה שלא הגיוני שכיול אחד יעבוד טוב לכל ווליום? בהרבה מקומות ראיתי שאנשים מגבירים את הסאב אחרי הכיול, עם dynamic eq לא הרגשתי צורך, אז אולי זה קשור, רק ש-dynamic eq מגביר בסים לא רק בסאב (שזה נראה לי עדיף)...

ה-dynamic volume זה מיועד לשמיעה בלילה ואמור להחליש מה שחזק מאד ולהגביר מה שחלש מאד, לא ניסיתי אבל די ברור שזה אמור לבוא על חשבון איכות וזה כבר לא מה שהתכוונו שתשמע. למזלי אישתי והילדים לא מתעוררים מכלום ברגע שנרדמו אז גם לא הייתי צריך לנסות את זה עדיין. אבל זה בדיוק נועד לעשות באופן אוטומטי את מה שאתה עושה כשאתה יושב עם האצבע על השלט.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #118 

13/04/2021 14:14  
GalZohar כתב:

ה-dynamic volume זה מיועד לשמיעה בלילה ואמור להחליש מה שחזק מאד ולהגביר מה שחלש מאד, לא ניסיתי אבל די ברור שזה אמור לבוא על חשבון איכות וזה כבר לא מה שהתכוונו שתשמע. למזלי אישתי והילדים לא מתעוררים מכלום ברגע שנרדמו אז גם לא הייתי צריך לנסות את זה עדיין. אבל זה בדיוק נועד לעשות באופן אוטומטי את מה שאתה עושה כשאתה יושב עם האצבע על השלט.
...
אם רוצים לשמוע כמו שיוצרי הסרט התכוונו אז צריך לשבת איתם באולפן המיקסים ..

DV אגב לא בהכרח בא על חשבון איכות, לדעתי בדנון זה נשמע לא רע. אני מדבר על מצב LOW בלבד, ההתערבות הכי מועטה. במקרים מסוימים זה עוזר בערוץ הסנטר ,שם לפעמים הכל מוקלט חלש מדי יחסית לשאר הערוצים.
אני כמעט לא משתמש בתוספים האלה. אבל למשל בסרט כמו TENET (שהיתה שם בעיה וזה פורסם) זה היה ממצב של לא להבין שום דבר שנאמר למצב שעם dv אני שומע דיאלוגים .

DANDI127
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #119 

13/04/2021 14:14  
GalZohar כתב:
לפי מה שאני מבין ה dynamic eq נועד לעשות eq תלוי ווליום, כלומר בווליום נמוך אתה תרצה להגביר בסים כי יותר קשה לשמוע אותם כשאתה מחליש וכדי שזה ישמע כמו שזה אמור להיות צריך להגביר. חוץ מזה הם טוענים שגם את הגבוהים צריך להגביר קצת, וגם את הסראונדים. במקום אחר ראיתי תלונה שבעצם את הסראונדים שנמצאים בצד לא צריך להגביר כי אנחנו שומעים טוב מאד מהצדדים גם בווליום נמוך ולא צריך לפצות על זה, אבל מה שמגיע מאחורה אכן צריך פיצוי כדי לשמור על האיזון המקורי. אני רק לאחרונה התחלתי להשתמש במערכת שלי אבל אחרי כיול אוטומטי אם אני שומע בווליום שפוי של מינוס 20 עד מינוס 35, בלי ה-dynamic eq ממש חסר באס. מה שכן הלכתי לפי ההמלצה של לשים dynamic eq offset על 0 רק לסרטים ו-10 לכל השאר, ב-0 מוזיקה וטלויזיה מקבלים בס שנשמע לי מוגזם, אבל זה לא שאני מבין יותר מדי איך זה אמור להישמע...

ראיתי המון תלונות על ה dynamic eq שהורס את הסאונד גם ברמת ה-eq ולא רק ברמה של מה שציינתי עם הסראונדים או את מה שציינתי שנראה שנפתר ע"י שינוי ה-offset בטלויזיה/סדרות/מוזיקה. אני רחוק מלהיות מספיק מנוסה בשביל להבין (ושלא נדבר על להצליח לשמוע) על מה הם מדברים.

אני משער שמי שמכייל בצורה מקצועית יותר מכייל לווליום ספציפי? כי אפילו עם המעט נסיון שלי נראה שלא הגיוני שכיול אחד יעבוד טוב לכל ווליום? בהרבה מקומות ראיתי שאנשים מגבירים את הסאב אחרי הכיול, עם dynamic eq לא הרגשתי צורך, אז אולי זה קשור, רק ש-dynamic eq מגביר בסים לא רק בסאב (שזה נראה לי עדיף)...

...
זה בדיוק מה שעושים - מי ששומע גם גבוה מאוד וגם נמוך מאוד (אני מפשט בכוונה) - צריך גרף מטרה שונה לגמרי .השמיעה "המתקבלת" על ידי האוזן שלנו שונה ממה שמד ה SPL מודד ומשתנה לפי ווליום.

" THX REFERENCE LEVEL" - רוצה לשמוע הכי קרוב שאפשר לטכנאי שעשה את המיקס ?- זה ה LEVEL בו המיקס נעשה ולפיו הוא כיוון- הוריד נמוכים ,הוסיף גבוהים וכו'.
אנשים מעלים "באס" - כי שם הרגישות הכי נמוכה שלנו (באוזן).

יש הרבה מחקרים וסרטונים בנושא אם זה מעניין אותך :

ISO 226ׁׁ(עדכני יותר)
חפש גם Equal-loudness contour
Fletcher–Munson curves

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #120 

אז למה בעצם אין בעוד מכשירים משהו שעושה את זה אוטומטית כדי שיהיה אפשר לשמוע בכל ווליום בלי לכוון הכל מחדש? או שזה לא באמת אפשרי ו-Dynamic EQ זה צ'יקלוף שלא באמת עושה את העבודה כמו שצריך (ונשמע לי טוב פשוט כי אני לא מכיר משהו יותר טוב)? או שכן יש דברים כאלה ופשוט לא מצאתי?

הבנתי שבשביל reference level צריך לשים את הרסיבר על 0 שזה ממש ממש חזק וכמעט אף אחד לא באמת שומע ככה בבית.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”