שדרוג מערכת

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

Re: שדרוג מערכת

נושא שלא נקרא #16 

02/04/2021 18:44  
niko כתב:
במידה ואין אפשרות לשדרג הכל הייתי מתחיל באולד גדולה ככל שניתן כי אחכ בא התיאבון 🙂
איזה רמקולים יש לך בדיוק?
סאב חובה לסרטים ומשחקים
...
OLED היא בהחלט כיוון אפשרי... אתמול בלילה קראתי כל מיני השוואות בינה ל-QLED של סמסונג ונראה לי שההבדל ביניהן הוא בנקודות ולא ממש חד-משמעי. אני עוד לפני סיור חנויות וצפייה השוואתית.

הרמקולים הקדמיים שלנו הם B&W DM 603 S2, כבר בני עשרים שנה וכוחם עדיין במותניהם. אנחנו מאוד מרוצים מהם, וגם אם הבאסים שלהם לא משתווים לסאב וופר, החלטנו להסתפק בהם במקום להעמיס על הסלון קובייה לא אסתטית. אנחנו נהנים מאוד מהסאונד גם ככה.

shlomis1zzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

בעלי...
מוזר ...
🧐

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

02/04/2021 18:58  
odedee כתב:
OLED היא בהחלט כיוון אפשרי... אתמול בלילה קראתי כל מיני השוואות בינה ל-QLED של סמסונג ונראה לי שההבדל ביניהן הוא בנקודות ולא ממש חד-משמעי. אני עוד לפני סיור חנויות וצפייה השוואתית.

הרמקולים הקדמיים שלנו הם B&W DM 603 S2, כבר בני עשרים שנה וכוחם עדיין במותניהם. אנחנו מאוד מרוצים מהם, וגם אם הבאסים שלהם לא משתווים לסאב וופר, החלטנו להסתפק בהם במקום להעמיס על הסלון קובייה לא אסתטית. אנחנו נהנים מאוד מהסאונד גם ככה.
...
יתרון נוסף של OLED במקרה הזה הוא תמיכה בDolby Vision שאין בסמסונג QLED. קיים הרבה מאוד תוכן עם DV.

אני דווקא חושב שציוד סאונד זה משהו כן אסתטי (כולל סאב וגם לא כולם ענקים), זה עניין של טעם.
Jack of some trades, master of none

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

03/04/2021 9:06  
shlomis1zzz כתב:
בעלי...
מוזר ...
🧐
...
מה מוזר? לא פגשת הומואים?

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #20 

03/04/2021 13:25  
Avi_Dagan כתב:
02/04/2021 18:58  
odedee כתב:

...
יתרון נוסף של OLED במקרה הזה הוא תמיכה בDolby Vision שאין בסמסונג QLED. קיים הרבה מאוד תוכן עם DV.

אני דווקא חושב שציוד סאונד זה משהו כן אסתטי (כולל סאב וגם לא כולם ענקים), זה עניין של טעם.
...
זה משהו שאני לא מכיר בכלל. ראיתי שבטלוויזיות של LG אין DTS ו-HDR-10+ ולעומת זאת אצל סמסונג יש HDR-10+ שקראתי שעשוי להפוך לתקן נפוץ. לא קל להבין מה באמת עדיף.

akira
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

02/04/2021 18:48  
odedee כתב:
02/04/2021 18:21  
akira כתב:
רק אציין שהתועלת של 8K מאוד תלויה במרחק הצפייה שלך וגודל הצג. אצל רוב האנשים גם 4K הוא גבולי או לא יעיל.
מה ששינו ב 4K זה גם הנושא של WCG וסוראנוד מבוסס אובייקטים.
בחזיתות הללו אין בשורות ב HDMI 2.1 אז לכן לא חושב שזה מהותי אלא אם אתה גיימר
...
תודה. אני ממש לא גיימר, אבל בעלי כן וגם הילדים מגלים סימנים כאלה...

אני מזמן עשיתי את החישוב שבמרחקי צפייה של סלון ביתי ממוצע לא ממש אמורים לראות שיפור מ-4K (ובטח לא 8K) אפילו עם צג ענק, כי הפיקסלים קטנים מדי. אבל אנשים נשבעים שיש שיפור... אולי הוא מגיע ממעבדים חדישים יותר ולא רק מהרזולוציה עצמה?
...
אין למיטב ידיעתי מקורות 8K בישראל. גם לא מעט מה 4K הוא לא בהכרח כזה, תלוי גם ברזולוציית הצילום.
סיבות להבדל:
1) פסיכולוגיה
2) שידור / מקור יותר איכותי
3) שימוש ב WCG
4) נדיר אבל אולי באמת יש צג גדול מספיק שהוא קרוב דיו לשים להבדל...

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

03/04/2021 20:35  
odedee כתב:
זה משהו שאני לא מכיר בכלל. ראיתי שבטלוויזיות של LG אין DTS ו-HDR-10+ ולעומת זאת אצל סמסונג יש HDR-10+ שקראתי שעשוי להפוך לתקן נפוץ. לא קל להבין מה באמת עדיף.
...
נכון. יש מעט מאוד דגמים שיש בהם את גם +HD10 וגם DV. יש הרבה יותר תכנים אחורה עם DV כנראה בגלל שהטכנולוגיה הזאת התחילה הרבה קודם. ככל שאני יודע +HDR10 עדיין הרבה פחות נפוץ למרות שנדמה לי שהתחילו להשתמש בזה כבר לפני יותר מ3 שנים.
Jack of some trades, master of none

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

02/04/2021 16:05  
odedee כתב:
02/04/2021 15:21  
Alon_Solo כתב:
כמובן שאפשר לחבר הכל לטלוויזיה. אבל בשלב זה, זה נשמע מיותר. ממילא הכל במערכת שלך עובד על FHD ולכן רק מקורות שדורשים 2.0 או 2.1 תאלץ לחבר ישירות לטלוויזיה.
מה שכן צריך לקחת בחשבון זה כמות הכניסות בתקן 2.1 שיש בטלוויזיה והאם אתה רוצה שהיא תדע להוציא DTS דרך הARC או רק DD.
...
ה-apple TV שלנו הוא 4K כבר היום, שאנחנו לא מנצלים. וכשתהיה טלוויזיה עם תמיכה ברזולוציה גבוהה אני מניח שדי מהר נשדרג את הממיר של YES לתמיכה ב-4K, ונקנה פלייסטיישן 5 (כבר מנסים להשיג אחד, זה לא פשוט :evil: ).

אני ממש לא מכיר את עניין ה-ARC. האם זה קונקטור HDMI רגיל שפשוט מזרים אודיו, ואני יכול לחבר אותו לכניסת HDMI 1.4 ברסיבר שלי ולשמוע 5.1 או 7.1? או שממש לא? אם לא, הדרך היחידה היא לבחור טלוויזיה עם יציאת אודיו אופטית?
...
ממה שאני קורא, אתם כן רוצים להשקיע אבל לא לעשות מהפכה אלא רק להחליף צג. הרמקולים נשארים כי אתם לא רוצים לשדרג, סאב לא מוסיפים כי הרעיון לא קורץ לכם (לדעתי נטו חוויה לא טובה כי סאב חשוב לקולנוע ביתי) וגם רסיבר אתם ממש רוצים לשמר.
אז בואו נתמקד בצג ולא ניגע בכלום. בעתיד הרי תמיד תוכלו לשדרג שוב.
אז קודם כל גם ל14 שנים קדימה לא הייתי משקיע ב8K גם כי כאשר יהיו תכנים, ספק רב מאוד אם הקפיצה ל8K באמת תהיה נראית לעין (זה בהנחה שיהיה לכם מזל שמסך באיכות הבניה של 2021 יחזיק עד 2030+ והתמיכה שיש היום ב8K מספיק אפויה) אבל אם מאוד תתעקשו להשקיע אז יש מסך נהדר של סוני (75Z9H) שנמכר בעסקת חבילה עם PS5 במחיר שווה לכל נפש של 22,000₪ בערך. אבל שוב, עדיף מסך 4K גדול ואיכותי בהרבה פחות מזה.
לגבי eARC זה מאפיין של HDMI 2.1 שלפעמים מוטמע גם על 2.0 שמאפשר ערוץ אודיו lossless חוזר מהמסך על כבל הHDMI שמחובר בינו לבין הרסיבר (מהרסיבר יגיע הוידאו בלבד). מה שלכם יש זה ARC שהוא loosy כמו אופטי אבל אני די בטוח שזה יהיה זניח בהשוואה לeARC. גם כי רוב התכנים הלא פיראטיים הם lossy וגם כי DTS ו-DD זה לחלוטין סבבה.
לולאי הHDCP2.2 שבטח תצטרכו, על 1.4 אפשר להעביר 4K כתלות ברסיבר.
בהצלחה!

shlomis1zzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

03/04/2021 20:14  
odedee כתב:
03/04/2021 9:06  
shlomis1zzz כתב:
בעלי...
מוזר ...
🧐
...
מה מוזר? לא פגשת הומואים?
...
אין לי בעיה ,
לא חשבתי כלל על הומואים כשאמרת בעלי ...
כל אחד יעשה מה שטוב לו .
אבל למה לא להתבטה בן זוגי ? לא טוב יותר ?

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #25 

03/04/2021 21:54  
Alon_Solo כתב:
02/04/2021 16:05  
odedee כתב:

ה-apple TV שלנו הוא 4K כבר היום, שאנחנו לא מנצלים. וכשתהיה טלוויזיה עם תמיכה ברזולוציה גבוהה אני מניח שדי מהר נשדרג את הממיר של YES לתמיכה ב-4K, ונקנה פלייסטיישן 5 (כבר מנסים להשיג אחד, זה לא פשוט :evil: ).

אני ממש לא מכיר את עניין ה-ARC. האם זה קונקטור HDMI רגיל שפשוט מזרים אודיו, ואני יכול לחבר אותו לכניסת HDMI 1.4 ברסיבר שלי ולשמוע 5.1 או 7.1? או שממש לא? אם לא, הדרך היחידה היא לבחור טלוויזיה עם יציאת אודיו אופטית?
...
ממה שאני קורא, אתם כן רוצים להשקיע אבל לא לעשות מהפכה אלא רק להחליף צג. הרמקולים נשארים כי אתם לא רוצים לשדרג, סאב לא מוסיפים כי הרעיון לא קורץ לכם (לדעתי נטו חוויה לא טובה כי סאב חשוב לקולנוע ביתי) וגם רסיבר אתם ממש רוצים לשמר.
אז בואו נתמקד בצג ולא ניגע בכלום. בעתיד הרי תמיד תוכלו לשדרג שוב.
אז קודם כל גם ל14 שנים קדימה לא הייתי משקיע ב8K גם כי כאשר יהיו תכנים, ספק רב מאוד אם הקפיצה ל8K באמת תהיה נראית לעין (זה בהנחה שיהיה לכם מזל שמסך באיכות הבניה של 2021 יחזיק עד 2030+ והתמיכה שיש היום ב8K מספיק אפויה) אבל אם מאוד תתעקשו להשקיע אז יש מסך נהדר של סוני (75Z9H) שנמכר בעסקת חבילה עם PS5 במחיר שווה לכל נפש של 22,000₪ בערך. אבל שוב, עדיף מסך 4K גדול ואיכותי בהרבה פחות מזה.
לגבי eARC זה מאפיין של HDMI 2.1 שלפעמים מוטמע גם על 2.0 שמאפשר ערוץ אודיו lossless חוזר מהמסך על כבל הHDMI שמחובר בינו לבין הרסיבר (מהרסיבר יגיע הוידאו בלבד). מה שלכם יש זה ARC שהוא loosy כמו אופטי אבל אני די בטוח שזה יהיה זניח בהשוואה לeARC. גם כי רוב התכנים הלא פיראטיים הם lossy וגם כי DTS ו-DD זה לחלוטין סבבה.
לולאי הHDCP2.2 שבטח תצטרכו, על 1.4 אפשר להעביר 4K כתלות ברסיבר.
בהצלחה!
...
תודה על התגובה.

אז בינתיים אכן החלפנו את הצג, ל-C1 65 של LG, בהחלט שדרוג משמעותי.

ייתכן שנקנה בקרוב סאב, לא שולל זאת, זה קצת מורכב כי צריך לשנות קצת את סידור הריהוט.

בינתיים אני חושב לחבר את המקורות השונים (פלייסטיישן, אפל טי וי, ממיר יס, אולי גם הנינטנדו של הילדים) אל הטלוויזיה, ואת היציאה האופטית שלה - אל הרסיבר. אמנם זה לא תומך ב-7.1 או ב-lossless אבל נראה לי מספיק טוב לנו. יש לי מחשבה אולי לקנות פרה-פרוססור עם HDMI 2.1 ולחבר את היציאות שלו לכניסות מפענח חיצוני של הרסיבר הקיים שלנו (ימאהה RX-V3800), השאלה אם זה נותן משהו כשהטלוויזיה עצמה חכמה.

Joss
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: יוסי
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

היכן רכשת LG 65 C1 ?

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

הי, קצת לא ברור לי העניין של 2.1, אני חושש שאתה לא רגוע ולחינם 🙂
אין שם משהו דרמטי לשנים הקרובות(אולי לגיימר קצה וגם לא בטוח), איזה פרוססור 2.1 מדובר?
יש דברים במערכת אודיו ווידאו שהם לשובים יותר מ 2.1
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #28 

25/04/2021 6:57  
Joss כתב:
היכן רכשת LG 65 C1 ?
...
בקרוסאובר, ת"א

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #29 

25/04/2021 17:48  
niko כתב:
הי, קצת לא ברור לי העניין של 2.1, אני חושש שאתה לא רגוע ולחינם 🙂
אין שם משהו דרמטי לשנים הקרובות(אולי לגיימר קצה וגם לא בטוח), איזה פרוססור 2.1 מדובר?
יש דברים במערכת אודיו ווידאו שהם לשובים יותר מ 2.1
...
אני לא נעול על שום פרוססור ספציפי. כרגע המגבר שלנו הוא RX-V3800 של ימאהה אז בכוונתי לבדוק מה יש להם, טרם הספקתי.

אולי יש דברים יותר חשובים מ-2.1 אבל אם אני קונה טלוויזיה שתומכת בזה, ופלייסטיישן שתומך בזה, לא סביר שאתקע ביניהם בשרשרת חוליה חלשה יותר שלא תומכת ב-4k/120Hz.

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

אוקי, סדר העדיפויות שלנו שונה 🙂
לא חושב שיש טעם(ואפשר בכלל?) לחבר פרוססור לימאהה הקיים וקח בחשבון שפרוססורים הם לא דבר זול,
אולי תמשוך עם הימאהה עד שיהיו רסיברים עם 2.1
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”