שדרוג מערכת

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

Re: שדרוג מערכת

נושא שלא נקרא #31 

בוודאי אפשר לחבר פרוססור לימאהה הקיים - יש לרסיבר כניסות 5.1 (אפילו 7.1 אבל אין לי רמקולי תקרה עדיין) מקדם מגבר. ראיתי שפרוססורים יקרים, עוד לא ממש הבנתי למה כי בגדול זה נראה לי רסיבר שהוציאו ממנו את מגברי ההספק... אם לא פספסתי משהו, אולי זה רק מיתוג שיווקי. אם זה יהיה לא כלכלי, אולי בכל זאת אקנה רסיבר חדש.

יש כבר רסיברים עם HDMI 2.1, או לפחות כאלה שיתמכו ב-2.1 עם שדרוג גרסה עתידי. והם גם לא מאוד יקרים. אבל אני עוד לא בטוח שאני רוצה להוציא כסף על זה, כאשר בעיקרון אפשר לחבר את מקורות הווידאו ישירות לטלוויזיה, ולתת לרסיבר לעבוד רק על אודיו, שזה ממילא מה שהוא אמור לעשות. מה שלא מוצא חן בעיני הוא שכנראה תהיה פגיעה באיכות האודיו במוזיקה (אם אשתמש ביציאת SPDIF מהטלוויזיה) או שאצטרך לחבר דברים בצורה קצת עקומה כדי לקבל איכות אודיו טובה יותר במוזיקה, ואז הפעלת המערכת תהיה קצת מורכבת, וזה חיסרון לילדים ולבן הזוג שרוצים משהו שנדלק בכפתור, גג שניים.

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #32 

בחלוף חצי שנה...

הטלוויזיה הוחלפה ל-LG C1, הפלייסטיישן שודרג ל-5, ממיר YES שודרג ל-UHD, אפל טי וי מראש היה 4K - כל המקורות האלה מחוברים ישר לטלוויזיה. עניין הווידאו פתור היטב.

האודיו בינתיים לא השתנה - לרסיבר הוותיק שלנו (RXV-3800) אין אפילו ARC לכן האודיו עובר אליו בחיבור אופטי ממוצא הטלוויזיה. אני מנסה להבין מה אני מפסיד, ואיזה שדרוג פה יהיה cost effective, אם בכלל. מבחינת השמיעה שלי כנראה ההבדל בין lossy 5.1 לבין lossless יהיה קטן, כך התרשמתי מהשוואות בעבר. אני לא ממש רוצה להחליף את הרסיבר - מכשיר אחר ברמתו כנראה עולה באזור 10K אם לא 15K ש"ח.

חשבתי לעצמי שאני בטח לא היחיד שלא מתלהב מהחלפת רסיבר וגיליתי שיש מתאם SHARC שמתחבר לטלוויזיה ב-EARC ומוציא אודיו אל הרסיבר ב-HDMI. מישהו בדק, ממליץ? מה זה יוסיף לי בהשוואה לחיבור הנוכחי, SPDI/F?

https://www.thenaudio.com/product/sharc ... converter/

TheGabay
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #33 

היי

אני כרגע בבעיה דומה לשלך: טלוויזיה lg c1 רסיבר pioneer vsx-930 עם ARC בלבד כך שאו שאני מתפשר על תמונה או על סאונד.

מעוניין לדעת אם רכשת את המתאם sharc? אם כן איך זה עובד?

וראיתי גם מפצלים סינים בעליאקספרס האם יצא לך לשמוע/להיתקל בהם?

mulderfox
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #34 

09/11/2021 18:57  
odedee כתב:
בחלוף חצי שנה...

הטלוויזיה הוחלפה ל-LG C1, הפלייסטיישן שודרג ל-5, ממיר YES שודרג ל-UHD, אפל טי וי מראש היה 4K - כל המקורות האלה מחוברים ישר לטלוויזיה. עניין הווידאו פתור היטב.

האודיו בינתיים לא השתנה - לרסיבר הוותיק שלנו (RXV-3800) אין אפילו ARC לכן האודיו עובר אליו בחיבור אופטי ממוצא הטלוויזיה. אני מנסה להבין מה אני מפסיד, ואיזה שדרוג פה יהיה cost effective, אם בכלל. מבחינת השמיעה שלי כנראה ההבדל בין lossy 5.1 לבין lossless יהיה קטן, כך התרשמתי מהשוואות בעבר. אני לא ממש רוצה להחליף את הרסיבר - מכשיר אחר ברמתו כנראה עולה באזור 10K אם לא 15K ש"ח.

חשבתי לעצמי שאני בטח לא היחיד שלא מתלהב מהחלפת רסיבר וגיליתי שיש מתאם SHARC שמתחבר לטלוויזיה ב-EARC ומוציא אודיו אל הרסיבר ב-HDMI. מישהו בדק, ממליץ? מה זה יוסיף לי בהשוואה לחיבור הנוכחי, SPDI/F?

https://www.thenaudio.com/product/sharc ... converter/
...
בהחלט הייתי ממליץ להחליף את הרסיבר. חיבור אופטי הוא סבבה אבל הוא לא תומך בפורמטים מתקדמים (DTS-HD, DTS:X, DOLBY ATMOS) כי התעשייה עברה ל-HDMI מתקדם מזמן. מעבר לכך, צליל רב ערוצי מעל 6 ערוצים (5.1) בהחלט דורש HDMI 2.0 ומעלה, כמו גם 4K. בנוסף לכל אלה, רסיברים חדשים יותר גם משפרים את איכות התמונה ממקורות בעלי רזולוציה נמוכה (כמו שידורי טלוויזיה בערוצים החופשיים בארץ למשל), וגם מאפשרים לכבות את הטלוויזיה ולהמשיך לנגן מוסיקה ממקורות נפרדים (כמו סטרימרים) כל עוד הגדרת את ה-PASSTHROUGH כמו שצריך.
בהתאם למספר הרמקולים שלך (אם יש לך רק ארבעה או חמישה, או שאתה מתכנן להוסיף רמקולים) וגודל הסלון שלך, תצטרך להחליט כמה ערוצים הרסיבר צריך לתמוך (גם בשביל שדרוג עתידי), וכמה כוח הוא צריך. רסיברים בארץ זה עסק יקר (ביחס למקומות אחרים), כנראה גם בגלל מיסוי נשכני. אבל כיום יש את מרנץ ודנון (שהם מאוד דומים זה לזה), וכמובן את ימאהה שהיא יותר יקרה וגם עדיף איתה לקחת את הדגמים היותר גבוהים.

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #35 

22/02/2022 15:15  
TheGabay כתב:
היי

אני כרגע בבעיה דומה לשלך: טלוויזיה lg c1 רסיבר pioneer vsx-930 עם ARC בלבד כך שאו שאני מתפשר על תמונה או על סאונד.

מעוניין לדעת אם רכשת את המתאם sharc? אם כן איך זה עובד?

וראיתי גם מפצלים סינים בעליאקספרס האם יצא לך לשמוע/להיתקל בהם?
...
לא. בינתיים לא עשיתי שום שינוי בכל מה שקשור לאודיו. מהרהר לי מזה כמה חודשים אם להוסיף סאב וופר. אם זה יקרה, מתישהו אח"כ אחשוב שוב על המשך...

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #36 

26/02/2022 3:48  
mulderfox כתב:
בהחלט הייתי ממליץ להחליף את הרסיבר. חיבור אופטי הוא סבבה אבל הוא לא תומך בפורמטים מתקדמים (DTS-HD, DTS:X, DOLBY ATMOS) כי התעשייה עברה ל-HDMI מתקדם מזמן. מעבר לכך, צליל רב ערוצי מעל 6 ערוצים (5.1) בהחלט דורש HDMI 2.0 ומעלה, כמו גם 4K. בנוסף לכל אלה, רסיברים חדשים יותר גם משפרים את איכות התמונה ממקורות בעלי רזולוציה נמוכה (כמו שידורי טלוויזיה בערוצים החופשיים בארץ למשל), וגם מאפשרים לכבות את הטלוויזיה ולהמשיך לנגן מוסיקה ממקורות נפרדים (כמו סטרימרים) כל עוד הגדרת את ה-PASSTHROUGH כמו שצריך.
בהתאם למספר הרמקולים שלך (אם יש לך רק ארבעה או חמישה, או שאתה מתכנן להוסיף רמקולים) וגודל הסלון שלך, תצטרך להחליט כמה ערוצים הרסיבר צריך לתמוך (גם בשביל שדרוג עתידי), וכמה כוח הוא צריך. רסיברים בארץ זה עסק יקר (ביחס למקומות אחרים), כנראה גם בגלל מיסוי נשכני. אבל כיום יש את מרנץ ודנון (שהם מאוד דומים זה לזה), וכמובן את ימאהה שהיא יותר יקרה וגם עדיף איתה לקחת את הדגמים היותר גבוהים.
...
התעשייה עברה כי תפקידה לעבור, אחרת איך היא תמכור? אני, תפקידי לשקול אם יש יחס סביר בין השקעה לבין תמורה, ובינתיים דעתי היא שלגמרי לא. זה שהוציאו תקנים אחרי 5.1 כך שיהיה 7.1 או 5.2 או 7.2 או 9.2 או 11.4 - לא בהכרח מעניין אותי.
- אני לא רואה צורך בשיפור איכות התמונה, יש מעבדים לזה בתוך ה-C1 ומבחינתי הם עושים עבודה מצוינת.
- לא מפריע לי במיוחד שהטלוויזיה דולקת כדי להעביר את האודיו. כשאני מאזין למוזיקה אני מכבה את המסך בלבד (הטלוויזיה כן דולקת) ושולט על ניגון המוזיקה דרך הנייד.
- מספר הערוצים הוא השיקול האחרון לשדרוג, מבחינתי. הרסיבר הנוכחי שלנו, ימאהה RX-V3800, תומך בתשעה ערוצים. אנו משתמשים בחמישה, וגם אם נוסיף סאבוופר הוא ממש מספק.
- צודק בהחלט שרסיבר זה עסק יקר, וזו הסיבה העיקרית לכך שאני לא משדרג בינתיים. אם זה היה עניין של אלף ש"ח כנראה הייתי עושה זאת כי יהיה לי נחמד לראות את הלד של Dolby True HD נדלק סוף סוף, אבל ברמת הרסיברים שאני רוצה זה יהיה באזור 10-15K ופה התמורה לכסף נמוכה בצורה מגוחכת.

mulderfox
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #37 

26/02/2022 9:27  
odedee כתב:
התעשייה עברה כי תפקידה לעבור, אחרת איך היא תמכור? אני, תפקידי לשקול אם יש יחס סביר בין השקעה לבין תמורה, ובינתיים דעתי היא שלגמרי לא. זה שהוציאו תקנים אחרי 5.1 כך שיהיה 7.1 או 5.2 או 7.2 או 9.2 או 11.4 - לא בהכרח מעניין אותי.
- אני לא רואה צורך בשיפור איכות התמונה, יש מעבדים לזה בתוך ה-C1 ומבחינתי הם עושים עבודה מצוינת.
- לא מפריע לי במיוחד שהטלוויזיה דולקת כדי להעביר את האודיו. כשאני מאזין למוזיקה אני מכבה את המסך בלבד (הטלוויזיה כן דולקת) ושולט על ניגון המוזיקה דרך הנייד.
- מספר הערוצים הוא השיקול האחרון לשדרוג, מבחינתי. הרסיבר הנוכחי שלנו, ימאהה RX-V3800, תומך בתשעה ערוצים. אנו משתמשים בחמישה, וגם אם נוסיף סאבוופר הוא ממש מספק.
- צודק בהחלט שרסיבר זה עסק יקר, וזו הסיבה העיקרית לכך שאני לא משדרג בינתיים. אם זה היה עניין של אלף ש"ח כנראה הייתי עושה זאת כי יהיה לי נחמד לראות את הלד של Dolby True HD נדלק סוף סוף, אבל ברמת הרסיברים שאני רוצה זה יהיה באזור 10-15K ופה התמורה לכסף נמוכה בצורה מגוחכת.
...
מה גודל הסלון שלך? ובכמה רמקולים אתה משתמש כרגע? סתם לצורך הויזואליזציה. אצלי זה סלון קטנטן ואני עם תצורת 5.1.2 אבל אם האישה הייתה מאפשרת הייתי גם שם 5.1.4 :D

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #38 

בערך 4X5, עם חמישה רמקולים ללא סאב.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”