AC3 Surround?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Arthur_Morgan (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

AC3 Surround?

נושא שלא נקרא #1 

היי,
כשאני מנגן קבצי סראונד, הרסיבר מנגן באחת מאופציות הסראונד האמיתיות: Dolby DD+, DTS-HD וכו'
כשאני מנגן קובץ שהוא לא סראונד, אני מקבל את אחת מאופציות הסראונד המדומה: Dolby sur, Neautral:X וכו'

עכשיו לשאלתי
אני מנסה להפעיל קבצים שמוגדרים בתור "AC3 Surround" או "AC3 5.1"
ואני מקבל ברסיבר את האופציות שהן של סראונד מדומה לכאורה. Dolby Surround למשל.

אז מה זה אומר? שקבצי AC3 לא נפתחים בסרואנד?
או שלמרות שזה נפתח על Dolby Sur / Neautral:X ברסיבר, זה עדיין סראונד אמיתי? :מבולבל:

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

Re: AC3 Surround?

נושא שלא נקרא #2 

מה הנגן?

רוב הסיכויים שהרסיבר לא תומך בפורמט הזה אלא רק פורמטים של DD ו-DTS. קודי יודע להמיר פורמטים עם ריבוי ערוצים (ac3 או flac וכו') ל-DD ואז הרסיבר ידע לנגן את כל הערוצים. כתבתי כאן מדריך קצר איך לעשות את זה:
13/02/2021 18:51  
בור_ועם_הספר כתב:
קודם כל צריך להגדיר בקודי passthrough ובהגדרות לציין שהרסיבר יודע לנגן ac3 ו-dts

ובכל זאת, תכנים שהם 5.1 לא בפורמטים הנ"ל ינוגנו כאילו הם סטריאו.

מה שצריך לעשות בכזה מצב:
לעבור למצב expert
להגדיר מספר ערוצים 2.0 (אין מה לחשוש. passthru עדיין יישאר רב ערוצי)
במצב כזה תיפתח אופציה נוספת בתפריטי ה passthru שעליך לסמן: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding

עכשיו אם תנגן למשל FLAC שהוא במקרה 5.1, קודי ימיר אותו לדולבי ואז תוכל לשמוע רב ערוצי.
...

Arthur_Morgan (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני עם Denon 4500 ועם PLEX + Nvidia Shield, לא משתמש בקודי...

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 635 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

18/04/2021 18:01  
Arthur_Morgan כתב:
אני עם Denon 4500 ועם PLEX + Nvidia Shield, לא משתמש בקודי...
...
קורה שיש קבצים שאמורים להיות 5.1 , אבל בתכלס הם סטיראו, אז הרסיבר מדמה לרב ערוצי . זה קורה לפעמים בריפים של קבוצות לא איכותיות. אתה מוודא ב info שיש לקובץ המסוים שאכן מדובר בסראונד מלא ? זה שרשום בשם שלו לא תמיד מחייב..

דבר נוסף שאתה יכול לבדוק, כשאתה מנגן את הקובץ תנסה את האפשרויות בתפריט sound mode (בתחתית השלט), תראה אולי שיש לך אפשרות לבחור dolby digital למרות הכל.

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

18/04/2021 18:39  
mulder כתב:
קורה שיש קבצים שאמורים להיות 5.1 , אבל בתכלס הם סטיראו, אז הרסיבר מדמה לרב ערוצי . זה קורה לפעמים בריפים של קבוצות לא איכותיות.
...
לא קשור לאיכות קידוד או ריפ, אלא לפורמט. יכולים להיות ac3 5.1 או flac 5.1 באיכות מעולה רק שהרסיבר לא מכיר את הפורמט הזה. במקרים שאפשר להתקין קודי (לדוגמה) אפשר לעקוף את המגבלה ולהגדיר שהתוכנה תעשה המרה בזמן אמת לפני שליחה לרסיבר. רק מעיר שההמרה היא אחד לאחד מערוץ לערוץ ולא מיקס בין ערוצים (כלומר אין downmix או upmix)

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 635 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

19/04/2021 4:31  
בור_ועם_הספר כתב:
18/04/2021 18:39  
mulder כתב:
קורה שיש קבצים שאמורים להיות 5.1 , אבל בתכלס הם סטיראו, אז הרסיבר מדמה לרב ערוצי . זה קורה לפעמים בריפים של קבוצות לא איכותיות.
...
לא קשור לאיכות קידוד או ריפ, אלא לפורמט. יכולים להיות ac3 5.1 או flac 5.1 באיכות מעולה רק שהרסיבר לא מכיר את הפורמט הזה. במקרים שאפשר להתקין קודי (לדוגמה) אפשר לעקוף את המגבלה ולהגדיר שהתוכנה תעשה המרה בזמן אמת לפני שליחה לרסיבר. רק מעיר שההמרה היא אחד לאחד מערוץ לערוץ ולא מיקס בין ערוצים (כלומר אין downmix או upmix)
...
קשור בהחלט. כבר קרה לי שהיה רשום בכותרת 5.1 ובתכלס זה 2 ערוצים. נדיר אבל קורה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”