חיווט סמוי לטלוויזיה

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 897 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

חיווט סמוי לטלוויזיה

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
אני מתחיל לתכנן קיר טלוויזיה בסלון חדש כשהמטרה היא להשחיל את כל החוטים בקיר [אני מעריך שמה שיעבור בתעלה יהיה חוט חשמל הטלוויזיה + כבל USB + שלושה חיבורי HDMI]
מצאתי בארה"ב פתרון שאהבתי, דוגמה דוגמה שניה

ההתקנה נראית פשוטה אבל בארה"ב אין קיר בטון כמו בארץ.
השאלות שלי הן:

1. האם בארץ הפתרון הזה נפוץ? אני מניח שצריך לסתת בקיר ולהכניס את התעלה וזהו?
2. האם יש פתרונות מומלצים יותר? [הקיר יעוצב מחדש וגם הריצוף יוחלף כך שאוכל להתגמש על כל פתרון]

בסוף המטרה שלי שלא יראו שום חוט טלוויזיה [כמו בתמונה המצורפת] ושכל מה שמתחבר לטלוויזיה אוכל להשחיל \ להחליף בקלות.
Image 54.png
דוגמה.jpg
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

Re: חיווט סמוי לטלוויזיה

נושא שלא נקרא #2 

בוקר טוב
אצלי הלכתי לפתרון הפשוט של חציבת תעלה גדולה (למיטב זכרוני 60X40 מ"מ) וקופסאות גוויס למעלה ולמטה.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

זה יותר פשוט ממה שאתה חושב.
תוזיז את המזנון, תוריד את המסך, סמן חור עליון וחור תחתון בקוטר 10 ס"מ שניהם, קח איזמל ופטיש ותתחיל לשבור חור עליון, חור תחתון, קצת בכיוון מלמעלה ומלמטה, תקנה צינור שרשורי גמיש "קוברה" בחנויות טמבור ותשחיל אותו מלמעלה תוציא מלמטה, אם יתמזל מזלך יילך קל, אם לא תצטרך לשבור עוד, אחרי שהשחלת, תקנה בטון לבן או דבק לקרמיקה, ועם שפכטל אתה סותם הכל חלקית, יום אחרי את מה שנשאר, על זה קליסימו מחליק וצובע וסלמתק.
או שתביא מישהו תשלם אלפייה יעשה לך את זה.
אם תיקח את זה עוד קדימה, תעשה נקודת חשמל למטה עם שישייה גוויס שקועה בקיר, בחלק עליון אין צורך בקופסא יש פשוט חור מאחורי המסך משם נכנס ויוצא הכל. ובסוף שליכט צבעוני על כל הקיר.
פה תצטרך להוסיף עוד אלף.
בהצלחה.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

28/05/2021 7:42  
Mad כתב:
בוקר טוב
אצלי הלכתי לפתרון הפשוט של חציבת תעלה גדולה (למיטב זכרוני 60X40 מ"מ) וקופסאות גוויס למעלה ולמטה.
...
בוקר, יכול לחפש תמונה ברשת שאבין איך זה נראה? עשית את זה לבד או עם איש מקצוע?
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

ממליץ לך להוסיף מראש כבל רשת קאט 6 ואולי גם סיב לאודיו מהטלוויזיה. תוספות מאוחרות לסלילה הן קשות יותר להכנסה בנפרד.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

28/05/2021 8:27  
Moshe984 כתב:
תוזיז את המזנון, תוריד את המסך, סמן חור עליון וחור תחתון בקוטר 10 ס"מ שניהם, קח איזמל ופטיש ותתחיל לשבור חור עליון, חור תחתון, קצת בכיוון מלמעלה ומלמטה, תקנה צינור שרשורי גמיש "קוברה" בחנויות טמבור ותשחיל אותו מלמעלה תוציא מלמטה, אם יתמזל מזלך יילך קל, אם לא תצטרך לשבור עוד, אחרי שהשחלת, תקנה בטון לבן או דבק לקרמיקה, ועם שפכטל אתה סותם הכל חלקית, יום אחרי את מה שנשאר, על זה קליסימו מחליק וצובע וסלמתק.
...
אתה בעצם אומר שאם אני עושה חור למעלה ולמטה יהיה אפשר להשחיל את הצינור מבלי לשבור את כל החלק שבין לבין?
כמו בסרטון שצירפתי?

אם תיקח את זה עוד קדימה, תעשה נקודת חשמל למטה עם שישייה גוויס שקועה בקיר, בחלק עליון אין צורך בקופסא יש פשוט חור מאחורי המסך משם נכנס ויוצא הכל. ובסוף שליכט צבעוני על כל הקיר.
בהצלחה.
...
כן, אני מתכנן גם לעשות נקודת חשמל בסמוך לחור של החוטים שתהיה בגובה המזנון ולא יראו אותה.
לדעתי נקודה החשמל מהקבלן מגיע בשטח בין המזנון לטלוויזיה, יהיה אפשר להוריד אותה מעט [לבטל אותה] ולהחליף בנקודת חשמל עם 6 או 8 שקועה בקיר + חיבור קווי לרשת?

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

28/05/2021 10:19  
vivi כתב:
28/05/2021 7:42  
Mad כתב:
בוקר טוב
...
בוקר, יכול לחפש תמונה ברשת שאבין איך זה נראה? עשית את זה לבד או עם איש מקצוע?
...
עשיתי לבד.
לצערי לא חושב שיש לי תמונות.
אנסה בהמשך למצוא תמונות מהרשת
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

28/05/2021 10:35  
vivi כתב:
28/05/2021 8:27  
Moshe984 כתב:
...
אתה בעצם אומר שאם אני עושה חור למעלה ולמטה יהיה אפשר להשחיל את הצינור מבלי לשבור את כל החלק שבין לבין?
כמו בסרטון שצירפתי?

בהצלחה.
...
כן, אני מתכנן גם לעשות נקודת חשמל בסמוך לחור של החוטים שתהיה בגובה המזנון ולא יראו אותה.
לדעתי נקודה החשמל מהקבלן מגיע בשטח בין המזנון לטלוויזיה, יהיה אפשר להוריד אותה מעט [לבטל אותה] ולהחליף בנקודת חשמל עם 6 או 8 שקועה בקיר + חיבור קווי לרשת?
...
בדיוק. כל מה שכתבת

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

28/05/2021 10:35  
vivi כתב:
כמו בסרטון שצירפתי?
...
כן.
הבלוקים חלולים. נוצר "פיר" בתוך הקיר.
אם אתה עושה למטה חור גדול יותר, כדי למקם שקעים, יהיה קל להכניס יד ולתפוש את הקוברה שתשחיל מהחור העליון.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

מעולה, תודה רבה חברים

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אם זה קיר בלוקים אתה לא תוכל להשתמש בפתרון הזה שצירפת (שמתאים רק לקיר גבס ללא מילוי מבודד) אלא תצטרך לחצוב את כל התעלה.
בלוק חלול רק בצד אחד (למעלה) בהנחה וזה בלוק אפור.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

29/05/2021 15:42  
avihuli כתב:
אם זה קיר בלוקים אתה לא תוכל להשתמש בפתרון הזה שצירפת (שמתאים רק לקיר גבס ללא מילוי מבודד) אלא תצטרך לחצוב את כל התעלה.
בלוק חלול רק בצד אחד (למעלה) בהנחה וזה בלוק אפור.
...
Moshe984 - כבר כתב לו קודם...
להשתמש צינור בקוברה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”