איפה לשמוע רמקולים, עם מי להתייעץ, והמלצות על רמקולים

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
BobbinSegev (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 0

איפה לשמוע רמקולים, עם מי להתייעץ, והמלצות על רמקולים

נושא שלא נקרא #1 

היי לכולם,
אני מקווה שבחודשים הקרובים, אוכל להגשים סוף סוף את החלום שלי מאז שהייתי נער - מע' קולנוע ביתי, שתעשה עבודה מצויינת גם עם מוזיקה.
בקצרה: טלוויזיה ראויה לשמה כבר יש (LG B7 OLED בגודל 65"), כל השאר חסר - רסיבר והרמקולים. המערכת תהיה לא יותר מ-5.1, אין לי מקום (ותקציב) ליותר מזה ואחרי ששמעתי כמה רצפתיים, אני תוהה האם אני באמת חייב גם סאבוופר, בהתחשב בזה שיש לאלה ששמעתי low end די מרשים ובזה שהסלון שלי לא גדול במיוחד, 3.7 על 2.5 מ' בערך.

אני גר לא רחוק מחיפה, אז ביקרתי כבר ב-2 חנויות באיזור חיפה, בהן שמעתי Focal והבנתי שהם פחות לטעמי, הסאונד לא מספיק בעל נוכחות ופאנצ'י. לאור זאת אהבתי בהחלט יותר את Klipsch (רצפתיים, RP-6000F) על הגבוהים המפורטים, הסאונד הנוכח-מאד והבמה המצויינת, אבל אז ניסיתי לשמוע מולם את Kef LS50, והבנתי שיש כמה דברים שבהחלט חסרים לקליפש (הסאונד של אלה מדהים לגודל שלהם). ביקשתי מהמוכר לשמוע רמקולים שיש להם סאונד כמו של ה-Kef רק ברצפתי, ואז הוא הכיר לי את Triangle. בהתחלה השמיע את ה-Theta המדפיים לטעימה, ולא האמנתי שמדפיים נשמעים ככה. ביקשתי לשמוע רצפתי שבערך משתווה לזה, ושמעתי את ה-Antal 40th Anniversary שלהם, שלמרות שהוא חרג בהחלט מכמה שרציתי להוציא על זה, הבנתי שבשביל לשמוע כמו שצריך, אני חייב להתרושש יותר...

יש לי תחושה שאולי אולי אני מפספס עוד משהו, אולי יצרן שייתן לי יותר bang for buck בסאונד שאני מחפש, ושבכל מקרה אולי כדאי שאשמע עוד כדי להגיע להחלטה מושכלת יותר. אז אשמח להמלצות - איפה נהניתם לשמוע רמקולים? איפה היו בעלי מקצוע שאהבתם את הגישה והייעוץ שנתנו לכם? אין בעיה עם אחזור המרכז, ברור לי שרוב החנויות שם. :)

בנוסף, אם מישהו כאן התחבר למה שאהבתי ויכול להמליץ מנסיונו על יצרנים אחרים שבעיניו מצויינים ומאוזנים כמו ה-Triangle (ובערך באותה רמת מחיר כמוהם, בתקווה לא הרבה יותר, ואם יש פחות - מה טוב) - אשמח מאד.

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: איפה לשמוע רמקולים, עם מי להתייעץ, והמלצות על רמקולים

נושא שלא נקרא #2 

אף אחד?

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אם אהבת את קליפש ולא את פוקל, אז אתה כנראה אוהב צליל לא מאוזן עם דגש על באס וטרבל, שמתאים למוסיקה באיכות ירודה כמו DANCE וים תיכוני. לפחות כך אתה לא צריך להשקיע הרבה ברסיבר. שים לב כמה גרוע אחד הרמקולים הכי נמכרים ומשבחים שלהם נמד:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.12138/

נראה שהם לא השקיעו דקה אחת בתכנון הרמקול הזה. הקליפש גם מאד נציל ולכן הוא תמיד ישמע חזק יותר בהשוואה לכל רמקול אחד - זה נותן תחושה מטעה של איכות, אבל לאחר חצי שעה האוזן מתעייפת מהצליל הלא טבעי והשופרים שגורמים לקול האנושי להשמע כמו שאתה שם ידיים על הפה כדי למקד את הקול לכיוון מסויים.

יש חנות מתמחה בחיפה, אבל הבעיה שאתה הולך לשמוע, אתה לא באמת שומע, אלא אתה עובר שטיפת מוח מהמוכר שיש לו אינטרס. תעבור על ביקורות הרמקולים בפורום ששמתי לעיל שכולל מדידות וחוות דעת משתמשים. כמובן חשוב להתאים את הרמקולים לגודל החדר. אני מכיר חנויות טובות בעיקר במרכז. אתה יכול לגשת לפיוז בתל אביב או ל TM AUDIO בהרצליה שמוכר ציוד מיבוא מקבילי זול יותר.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

06/10/2021 20:43  
ildonaldo כתב:
אם אהבת את קליפש ולא את פוקל, אז אתה כנראה אוהב צליל לא מאוזן עם דגש על באס וטרבל, שמתאים למוסיקה באיכות ירודה כמו DANCE וים תיכוני. לפחות כך אתה לא צריך להשקיע הרבה ברסיבר. שים לב כמה גרוע אחד הרמקולים הכי נמכרים ומשבחים שלהם נמד:
...
פותח השרשור אמר במפורש שאחרי הקליפש שמע עוד רמקולים שהבהירו לו שגם הוא לא בול לטעמו. צריך ללכת לשמוע עוד חברות ודגמים. Whaferdale EVO זוכה להמון תשבוחות למשל, אבל זה מיותר לתת שמות, צריך לשמוע לבד.
06/10/2021 20:43  
ildonaldo כתב:
נראה שהם לא השקיעו דקה אחת בתכנון הרמקול הזה. הקליפש גם מאד נציל ולכן הוא תמיד ישמע חזק יותר בהשוואה לכל רמקול אחד - זה נותן תחושה מטעה של איכות, אבל לאחר חצי שעה האוזן מתעייפת מהצליל הלא טבעי והשופרים שגורמים לקול האנושי להשמע כמו שאתה שם ידיים על הפה כדי למקד את הקול לכיוון מסויים.
יש חנות מתמחה בחיפה, אבל הבעיה שאתה הולך לשמוע, אתה לא באמת שומע, אלא אתה עובר שטיפת מוח מהמוכר שיש לו אינטרס. תעבור על ביקורות הרמקולים בפורום ששמתי לעיל שכולל מדידות וחוות דעת משתמשים. כמובן חשוב להתאים את הרמקולים לגודל החדר. אני מכיר חנויות טובות בעיקר במרכז. אתה יכול לגשת לפיוז בתל אביב או ל TM AUDIO בהרצליה שמוכר ציוד מיבוא מקבילי זול יותר.
...
זו באמת בעיה, כי יש גם לפעמים השפעה של המוכר וגם סביר שלא טורחים להשוות עוצמות, מה שהופך רמקולים שמנגנים חזק יותר להשמע טוב יותר. כמו כן גם זה לא החלל ולא הציוד שיש בבית.
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@ildonaldo
מדוע אתה פוסל בקלות ציוד של אחרים, טעם של אחרים (אני גם שונא קליפש, אבל הוא אוהב קליפש - לך איתו עם הטעם, למה לזלזל בזה? זה שאתה אוהב תגובת תדר יותר מאוזנת והוא אוהב SMILEY CURVE אומר שהוא טועה? וג'אנרים של מוזיקה גם נחותים עכשיו? אין שום דבר נחות בדאנס ולא בים תיכוני, למרות שאת שניהם אני לא נוטה לשמוע. איך אתה יכול לקרוא לג'אנר שהוא באיכות ירודה? אתה קובע איזה ג'אנר נחות ואיזה עליון? live and let live.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

06/10/2021 23:19  
Avi_Dagan כתב:
Whaferdale EVO זוכה להמון תשבוחות למשל, אבל זה מיותר לתת שמות, צריך לשמוע לבד.
...
יש לי Wharfdale EVO 4.1 כבר חודשיים. כל כמה זמן אני מצליח לשפר את הסאונד באמצעות EQ ולדייק את המיקום שלהם ואני מאמין שאני עוד רחוק מהיכולות המקסימליות שלהם. רמקול פשוט נהדר בכלל ובמיוחד עבור המחיר.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

06/10/2021 23:23  
Yuvalfrr כתב:
יש לי Wharfdale EVO 4.1 כבר חודשיים. כל כמה זמן אני מצליח לשפר את הסאונד באמצעות EQ ולדייק את המיקום שלהם ואני מאמין שאני עוד רחוק מהיכולות המקסימליות שלהם. רמקול פשוט נהדר בכלל ובמיוחד עבור המחיר.
...
כן, עכשיו נזכר שאתה אחד מהקונים המרוצים. לא שמעתי אותו, אבל כל מה שקראתי מצביע על מוצר מוצלח מאוד. ראיתי גם את הפוסטים שלך בAVS, גם זורבה חובב גדול של המותג.
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

06/10/2021 23:28  
Avi_Dagan כתב:
06/10/2021 23:23  
Yuvalfrr כתב:
...
כן, עכשיו נזכר שאתה אחד מהקונים המרוצים. לא שמעתי אותו, אבל כל מה שקראתי מצביע על מוצר מוצלח מאוד. ראיתי גם את הפוסטים שלך בAVS, גם זורבה חובב גדול של המותג.
...
זורבה חמוד לאללה. בזכותו הגעתי לוורפדייל. זה הזוג השלישי שלי.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

Yuvalfrr כתב:
@ildonaldo
מדוע אתה פוסל בקלות ציוד של אחרים, טעם של אחרים (אני גם שונא קליפש, אבל הוא אוהב קליפש - לך איתו עם הטעם, למה לזלזל בזה? זה שאתה אוהב תגובת תדר יותר מאוזנת והוא אוהב SMILEY CURVE אומר שהוא טועה? וג'אנרים של מוזיקה גם נחותים עכשיו? אין שום דבר נחות בדאנס ולא בים תיכוני, למרות שאת שניהם אני לא נוטה לשמוע. איך אתה יכול לקרוא לג'אנר שהוא באיכות ירודה? אתה קובע איזה ג'אנר נחות ואיזה עליון? live and let live.
...
לא מומחה בעצמי אבל יש מספיק טענות נגד קליפש שמסבירות למה הם נשמעים טוב בהתחלה למאזין הלא מנוסה אבל בטווח ארוך אח"כ לא אוהבים. זה לא זלזול בטעם אלא אזהרה שזה שזה נשמע טוב בבדיקה הראשונית עלול להיות אשליה שתתנפץ אח"כ. שוב לא יכול לאשר את הטענות האלה בעצמי, אבל לי זה לא נשמע בכלל כמו זלזול בטעם. כדאי לדעת למה משהו נשמע לך טוב לפני שאתה מחליט לקנות אותו רק לפי שמיעה.

ושוב לא מומחה אבל מכל הבירורים שעשיתי מול מנוסים ממני בארץ ובחו"ל, אם התקציב לרמקולים יותר באזור ה-5000 (ובטח שאם פחות מזה) ולא באזור ה-10000+, רמקולים מדפיים (כמו LS50 או SVS Ultra) יתנו תמורה יותר טובה לכסף.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לדעתי עם שטח הסלון קטן וחשוב לך ה 5.1 היתי שוקל רמקול מדפי טוב עם סאב,לא לוותר על סאב.
אני מאוד מסכים עם מה שנכתב מעלי לגבי הקליפש והיתי פוסל גם את ה ls50 מהסיבה הפשוטה שהוא לא נתחל בכלל וקשה מאוד לרסיבר קולנוע להזיז אותם כמו שצריך.
קשה מאוד להתרשם מרמקולים בחניות השונות כי שינוי הגברה משנה צורה לגמרי לרמקול ולכן רמקול מסויים ישמה אחרת עם תשנה רסיבר וזה ישפיע על כלל ה 5.1 שתקבל.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

07/10/2021 7:33  
GalZohar כתב:
Yuvalfrr כתב:
@ildonaldo
...
לא מומחה בעצמי אבל יש מספיק טענות נגד קליפש שמסבירות למה הם נשמעים טוב בהתחלה למאזין הלא מנוסה אבל בטווח ארוך אח"כ לא אוהבים. זה לא זלזול בטעם אלא אזהרה שזה שזה נשמע טוב בבדיקה הראשונית עלול להיות אשליה שתתנפץ אח"כ. שוב לא יכול לאשר את הטענות האלה בעצמי, אבל לי זה לא נשמע בכלל כמו זלזול בטעם. כדאי לדעת למה משהו נשמע לך טוב לפני שאתה מחליט לקנות אותו רק לפי שמיעה.

ושוב לא מומחה אבל מכל הבירורים שעשיתי מול מנוסים ממני בארץ ובחו"ל, אם התקציב לרמקולים יותר באזור ה-5000 (ובטח שאם פחות מזה) ולא באזור ה-10000+, רמקולים מדפיים (כמו LS50 או SVS Ultra) יתנו תמורה יותר טובה לכסף.
...
גל, זה לא תופס מה שאתה אומר לגבי קליפש ו"עייפות אזניים". יש אנשים שיכולים לשמוע קליפש 5 שעות רצוף ולהרגיש מצויין ויש כאלה שאחרי 5 דקות יפסיקו לשמוע. אתה הצעת את ה-SVS Ultra שגם אני שקלתי אותו. שמעתי אותו והוא רמקול נהדר ונשמע מצויין. אלא שכמו מה שאמרת לגבי קליפש גם לגבי ה-SVS הרבה אנשים אומרים שהוא קצת תוקפני מדי בתדר הגבוה ויכול ליצור עייפות. וה-SVS הוא כנראה הרמקול הכי מומלץ ברמת מחיר של בערך 1000 דולר. לכל רמקול יש את החולשות והחוזקות שלו. אני מעדיף הגשה מפורטת אבל חמה וחלקה, מישהו אחר מעדיף באס מודגש וטרבל מנצנץ עד אובדן שמיעה. כל עוד יש לכל אחד מאיתנו זוג אוזניים שונה לחלוטין אין כזה דבר טעם נכון, ציוד נכון, תגובת תדר נכונה, ג'אנר נכון. יש רק האם אני נהנה והמוזיקה נשמעת טוב. אם המטרה העליונה היא דיוק ולא הנאה אתה כבר נכנס לתחום אודיופילי והבחור לא שם.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

הזוי

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

בחיפה המבחר קטן,חנויות טובות אבל מבחר לא מספק,רק במרכז הארץ יש הכל,תקשיב רק עם אוזניך,ועם מה שאתה שלם,אל תתן לדילרים לשטוף לך תמוח.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

לא טענתי שזה הרמקול הכי טוב במחיר (לא מתיימר להיות יכול לעשות השוואות כאלה), הבאתי אותו בתור דוגמא למדפי במחיר שממנו ומטה למיטב הבנתי אין טעם לחפש רצפתיים. ושוב זה לא מנסיון אישי (כי אין) אלא מידע שאספתי ממקורות שונים ובלתי תלויים שמבינים יותר ממני.

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

וואו. תודה לך ildonaldo שלא קראת את הפוסט שלי עד הסוף, הנחת הנחות וגרמת לאחרים להגן עליי כאן - ובסופו של דבר, העלית בטירוף את החשיפה והעניין בפוסט שלי ובשרשור. בלעדיך כנראה הפוסט היה צולל שוב לתהום הנשייה, אחרי ששכב כאן כמעט שבוע ללא תגובות כאבן שאין לה הופכין. מזל שהקפצתי אותו! 😉
כפי שכבר כתבו לך, בפוסט שלי עצמו כתבתי שכבר ראיתי את האור ובאותה חנות ששמעתי את ה-Triangle, הבנתי שטעיתי לגבי הקליפש.
יש עניין כזה שנקרא טעם אישי, בסאונד כמו במוזיקה, ואין שום קשר ביניהם. אני מבין שאתה איש פוקל, אני פשוט פחות אהבתי אותם, גם כששמעתי רמקולי עילית שלהם. לצאת מזה למסקנות לגבי הטעם המוזיקלי והאישיות שלי... זה כבר שלך. רק אגיד שאתה כ"כ טועה.
תודה לכל האחרים שהגיבו, אבל אף אחד לא עזר ספציפית בדברים שביקשתי - המלצות ספציפיות על חנויות (במרכז!) לשמוע בהן רמקולים?
בנוסף, אם אהבתי את הסאונד של Triangle (סבבה, ildonaldo?), למישהו יש נסיון אישי איתם? מכירים רמקולים אחרים עם סאונד דומה?
לבסוף גם נזכרתי ששמעתי בפיוז רמקולים של Elac ובהחלט אהבתי, אם כי לדעתי גם הם יכולים להיות עם גבוהים מעייפים. מי שמכירים, מה אתם אומרים?

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”