מעוניין לקנות מערכת קולנוע ביתית (הכל מהכל), מחפש המלצות

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
sprunknwn (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

מעוניין לקנות מערכת קולנוע ביתית (הכל מהכל), מחפש המלצות

נושא שלא נקרא #1 

ערב טוב לכולם ושבוע טוב.
לקראת הבלאק פריידיי הבא עלינו לטובה, החלטתי להתחדש עם מערכת קולנוע ביתית הכוללת -
- רסיבר
- שני רמקולים רצפתיים
- סאב
- 4 רמקולים לווייניים
- פטיפון

מה שרשמתי אלה דברים שאני חושב שצריך אבל אם יש לכם המלצות נוספות, אחרות, אשמח לשמוע.
סלון של 3x6, מיועד לצפיה בסרטים/שמיעת מוזיקה, הרוב מהמחשק (יהיו גם תקליטים ובלוריי מה PS בשלב מסוים) אבל הרוב יהיה מהמחשב.
אני בן אדם של באס אבל אני אוהב שהוא נקי, לא מוגזם, ושהטרבל יהיה גם ברור וחד.
לא אודיופיל בשום קנה מידה אבל כן בעל אוזן עם יכולת למצוא את הפגמים הכי קטנים (מחלקם מצליח להתעלם).

תודה מראש לכל מי שייקח מזמנו לענות!

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: מעוניין לקנות מערכת קולנוע ביתית (הכל מהכל), מחפש המלצות

נושא שלא נקרא #2 

הייתי מוותר על הפטיפון וקונה רמקול סנטר במקום.
רטרו זה נחמד והכל, אבל באמת שאין טעם בתקליטים ב2021 (ואני אספן), במיוחד אם אין לך כבר אוסף מקודם. אם אתה לא מתכוון לרכוש רק תקליטים מקוריים מהשנים שכל תהליכי ההפקה היו אנלוגיים, אז אתה בעיקר תקנה CD on Vinyl. הוצאות מחודשות בויניל הן לרוב יקרות, באיכות הדפסה נמוכה ומופקות ממסטרים דיגיטליים. הבונוס היחידי הוא עטיפות גדולות ומרשימות יותר (אם העטיפה יפה) ועדיין תופסות הרבה מקום ורגישות לפגמים. אם אתה לטענתך רגיש לפגמים, אז פצפוצים ורעשי רקע של תקליטים זה לא בשבילך.

לגבי המלצות, כדאי ללכת לחנויות עם מבחר ולשמוע מההיצע ולקנות מה שמוצא חן באוזניך במסגרת התקציב. לא ציינת מה התקציב, אז גם אם מישהו ירצה לתת לך כיוון ספציפי, זה יהיה קשה.
Jack of some trades, master of none

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

הוא שכח לרשום סנטר . הוא יקנה גם פטיפון וגם סנטר .מה שכן מה התקציב שלך .
Sony 1040
Monitor mass

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

31/10/2021 13:27  
עופרפולק כתב:
הוא שכח לרשום סנטר . הוא יקנה גם פטיפון וגם סנטר .מה שכן מה התקציב שלך .
...
מאחר ואתה יודע שהוא שכח לרשום סנטר, אתה בטח יודע גם מה התקציב?
היה פה דיון לא מזמן על הצורך בסנטר, אולי הוא רוצה לנסות בלי.
עוד אפשרות זה רמקולים מדפיים במקום רצפתיים שזה משהו נפוץ בקולנוע ביתי שמשולב בו גם סאב. יש לזה יתרונות וחסרונות.
Jack of some trades, master of none

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

מדפי זה סאטליטי לארג כמו בבגדים . סמול .מדיום .לארג . ואקסטרא שזה הרמקול בצורת חילזון שעולה מיליון דולר . ואין לנו צורך בזה גם אם היינו מיליונרים כי הוא לא מדבר אליי . לא לא יודע מה התקציב שלו ולכן שאלנו אותו . אם הוא רוצה בלי סנטר להתחלה ....טוב .
Sony 1040
Monitor mass

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אם הישיבה מהרמקולים היא 3 מטר היתי ממלית על מדפי טוב ולא רמקולים גדולים.האפשרויות לסטאפ כזה הם אינסופיים כי יש הרבה רסיברים ורמקולים טובים.

sprunknwn (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

תודה רבה חברים.
אחרי שחפרתי בכמה שרשורים קפצתי לפיוז שהומלצו והם קרובים אליי בהיותי רמת גני.
קיבלתי אחלה הסבר ויותר כיוון לגבי מה שאני רוצה.
אם הייתי צריך לחלק את השימוש במערכת הוא יהיה 70 אחוז מוזיקה ו 30 אחוז סרטים.
כן הייתי רוצה את האפקטים בסרטים אבל ממש חשוב לי האיכות סאונד בסטריאו בשמיעת מוזיקה.
עכשיו בגלל שהמיקום של הרצפתיים(או המדפיים) הולכים להיות בסביבות 2 מטר אחד מהשני, חשבתי לוותר כרגע על סנטר כדי לחסוך בעלויות.

לגבי עלויות ותקציב, חשבתי על משהו בין 15-20 אלף שח, מקווה שזה מספיק.
הרעיון הוא כזה (אשמח לדעתכם) -

- מגבר
- קדמיים רצפתיים/מדפיים
- אחוריים קטנים (לא חייב הכי איכותיים, אולי SVS מסדרה פשוטה)
- מגבר
- רסיבר
- סאב? (עדיין מתלבט)

בזמן הביקור ממש אהבתי את איך שה ELAC Vela המדפיים נשמעו עם מגבר של Musical Fidelity.
הם נשמעו לי יותר טוב מכמה מהרצפתיים ששמעתי שם של Focal, Quadral וגם B&W.

אשמח לשמוע ממכם גם לאיזה עוד חנויות אפשר לקפוץ כדי לשמוע עוד כמה סוגים/חברות.
הייתי גם בפיוצ'ר ושמעתי שם בעיקר SVS וקליפש שפחות אהבתי.

לגבי הפטיפון, האוזן שלי רגישה לסטיות מסוימות בסאונד אבל דווקא הפצפוצים והרעשי רקע של וייניל זה תענוג צרוף אבל מבין מה אתה אומר בנוגע לאספנות של תקליטים.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

יותר מעניין זה הזווית של הרמקולים מאשר המרחק ביניהם, כלומר אם הם 2 מ' אחד מהשני ואתה יושב הרבה יותר מ-2 מ' מהרמקולים אז זה נחשב "קרוב" (ויפגע לך גם בסטראו וגם בקולנוע בלי קשר לאם יש או אין לך סנטר).

בתקציב הזה סט של SVS לגמרי יכול לעבוד אם אהבת את הרמקולים שלהם, אם לא אז יש אלטרנטיבות במחירים דומים. בגדול ממליצים על רמקולי סראונד לא יקרים מצד אחד אבל לא קטנים מצד שני, כדי שיעמדו בעוצמות שהרמקולים הקדמיים מסוגלים לייצר ולא ייצרו פערים גדולים מדי בין אפקטים מקדימה לסראונד. ואם אתה הולך על SVS אז הסאב הכי טוב שנכנס לך לתקציב, רק תוודא שלא קטן מדי לחדר שלך (סיכוי נמוך שזה יקרה אבל כדאי לבדוק). אני עם pb-2000 (לא פרו), svs ultra bookshelf על סטנדים לקדימה, svs prime bookshelf לסראונד (הם טיפה רחוקים ממני אז זה בסדר ונראה לי שאפילו טוב שהם מדפיים ולא יעודיים לסראונד). מאד מרוצה. רסיבר x2700h אבל בדיעבד הייתי הולך על ה-x3700h שכמעט זהה אבל מגיע עם מערכת כיול עם יכולת מאד משופרת, למרות שהצלחתי להסתדר בצורה לא רעה גם עם ה-x2700h. בתקציבים האלה (לפחות אם אתה לא הולך על יד 2) הייתי הולך על אחד מהרסיברים הנ"ל.
נערך לאחרונה על ידי GalZohar ב 02/11/2021 16:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

sprunknwn (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

היי גל, תודה על התגובה.

האמת שהסט של SVS ששמעתי נשמע לי מאוד שטוח, במיוחד לאחר ששמעתי את ה B&W באותה חנות וגם את ה B&W ו ה ELAC בחנות אחרת. מה שכן, הרסיבר היחידי ששמעתי איתם היה Yamaha, לא זוכר את הדגם אבל זוכר שהוא היה בסביבות 3000 שח. כן רציתי לשמוע את ה X3700 ואולי את המאראנץ 5015 אבל שניהם לא היו זמינים בתצוגה.
כן חושב שלא צריך יותר מה SVS הקטנים (לא זוכר בדיוק איזה דגם) שהיו שם.

יש מקום עם מבחר שונה של רמקולים/רסיברים שאפשר לקפוץ ולשמוע?

תודה מראש
נערך לאחרונה על ידי sprunknwn ב 02/11/2021 16:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

sprunknwn (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

אגב, על איזה אתר אתם סומכים מבחינת ביקורות?

אני יודע שמבחינת נתונים, עדיף לא להסתמך וללכת לשמוע (מה שאעשה כמה שניתן ואם יש זמינות למוצרים בתצוגות) אבל באופן כללי, ביקורות על סאונד (עשיר, עמוק, תיאורים מדוייקים) - באיזה אתר אתם משתמשים כסטנדרט?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

לא נראה לי שתצליח לשמוע באמת הבדלים בין רסיברים בתקציב דומה בתצוגה, רוב ההבדל הוא בכיול ולא מכיילים שם וזה גם לא רלוונטי כי אתה בסוף תכייל בבית שלך. בגלל זה את הרסיבר (אם מתאים לתקציב) אתה יכול בכיף לקנות על עיוור לדעתי. המאראנץ 5015 מגיע עם מערכת כיול כמו ה-x2700h, ולא כמו ה-x3700h.

רמקולים אם אתה שומע הבדלים ברורים בין רמקולים באותו מחיר אז אתה מבין יותר ממני, תבחר מה שעושה לך טוב, ה-SVS זה רק דוגמא למשהו שמתאים לתקציב שציינת ואני מרוצה ממנו וגם מכיר הרבה שמרוצים ביחס למחיר.

וחוץ מהמדידות של ASR (שממש לא נותנות את כל התמונה), אין באמת ביקורות אובייקטיביות, אתה רק יכול לקבל מושג מה פופולרי ולקוות שזה לא *** עם שיווק מוצלח. אם האוזן שלך מצליחה לברור אז זה הכי טוב. אחרת זה די להמר. מה שכן לדעתי בתקציב הזה צריך להתאמץ כדי ליפול על משהו באמת גרוע כל עוד לא ניצלו אותך עם מחיר שחיטה על מוצר זול.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

בתקציב של 20 אלף אתה יכול להקבל את הכל וגם תוצאה מצויינת אבל תכניס לשיכלול קצת מוצרי יד 2 טובים.
הסט של חבר הפורום שצייןגל זה סט טוב מאוד שהחלפת הרסיבר בו ישנה את כל הסאונד.
המלצתי היא לא לוותר על סנטר וסאב .
מדפי צריך תמיד עזרה של סאב בקולנוע.
תחלק את התקציב שלך נכון ותראה שתקבל את הכל והתוצאה תיהיה מרשימה בסטראו ובקולנוע.
דוגמה שאני היתי בוחר...
סאב טוב עד 3000 לא חייב חדש
רסיבר מרנץ/דנון כ5000 שקלים
אחוריים עד 1000 גג לא חייב חדש
סנטר טוב עד2000 שקלים לא חייב חדש
סטרימר מוסיקה עד 1000
מגבר משומש עד 4000 גג
נשאר לך 4000 לרמקולים מדפיים טובים וכאן יש מוצרים רבים טובים.
יש חנויות טובות מאוד במרכז הארץ

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

לגבי לוותר על סנטר זה תלוי שימוש.
אני אהבתי את הסרטון הזה שמסביר יפה את היתרונות והחסרונות של סנטר.

רק אוסיף (בנוסף למה שנאמר בסרטון) שלסנטר יש גם חסרון של זה שהוא עולה יותר כסף, במיוחד אם אתה רוצה מערכת שתתן תוצאה טובה גם במוזיקה (כי אם זה רק סרטים, אפשר לקנות סנטר יקר ורמקולים ימין/שמאל זולים, כשבלי סנטר תצטרך רמקולים ימין/שמאל איכותיים גם לקולנוע). חסרון נוסף זה שאתה צריך לבחור אם לשים אותו מאד נמוך או לשים את המסך מאד גבוה, ואני אישיתי לא הייתי מוותר על נוחות בצפיה במסך בגובה אידאלי בשביל שיפור כלשהו בסאונד. יש כאלה שהסאונד זה העיקר בשבילם והמסך שלהם בכלל 65" ותלוי גבוה. אז זה גם תלוי בהעדפות שלך.

לגבי סראונדים הסרטון הזה גם מסביר יפה:

בגדול צריך רמקולים שיוכלו לנגן בעצמה סבירה (לא קטנים), אבל ממש לא צריכים להיות יקרים, וסוג הרמקול צריך להתאים למרחק שבו הוא יהיה ממוקם ביחס אליך.

לגבי מחירים אומנם x3700h עלה בזמנו 5000 שח אבל מאז הייתה עליית מחירים ובעיות מלאי אז צריך לבדוק כמה רסיבר כזה יעלה היום. בכל מקרה מבחינת value for money נראה שזה רסיבר מנצח גם אם עלה לו המחיר. מגבר חיצוני מיותר לדעתי בתקציבים האלה אם אתה במרחק סביר מהרמקולים וקונה רמקולים נצילים (רמקולים לא נצילים לדעתי לא מומלץ בתקציבים שציינת בגלל הצורך בהגברה נוספת).
ממש לא הייתי קונה סנטר זול וקדמיים יקרים (ראה הסברים בסרטון). סנטר צריך להיות לפחות ברמה של רמקול ימין/שמאל אם לא יותר.

sprunknwn (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

תודה שוב על הפידבק.

הייתי שמח לקבל המלצות ספציפיות לחנויות עם מבחר שאפשר לבוא לשמוע (עדיף בגוש דן אבל מוכן להגיע לשרון גם או להדרים אם יש מבחר).

לגבי הסרטון של הסנטר, לא הבנתי משהו שם. הוא מכייל את המערכת שלו ל 5.1 שכוללת סנטר, אז מנתק אותו ומופתע שחלק מהסאונד נעלם?
ההשוואה לא אמורה להיות - 5.1 לעומת 4.1? לא נראה לי שאפשר לעשות השוואה אם רק מנתקים את הסנטר, הסאונד עדיין מכוון לרמקול סנטר ולא מחלק את הטראק לשניים הקדמיים.

sprunknwn (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

03/11/2021 8:08  
claudia5 כתב:
בתקציב של 20 אלף אתה יכול להקבל את הכל וגם תוצאה מצויינת אבל תכניס לשיכלול קצת מוצרי יד 2 טובים.
הסט של חבר הפורום שצייןגל זה סט טוב מאוד שהחלפת הרסיבר בו ישנה את כל הסאונד.
המלצתי היא לא לוותר על סנטר וסאב .
מדפי צריך תמיד עזרה של סאב בקולנוע.
תחלק את התקציב שלך נכון ותראה שתקבל את הכל והתוצאה תיהיה מרשימה בסטראו ובקולנוע.
דוגמה שאני היתי בוחר...
סאב טוב עד 3000 לא חייב חדש
רסיבר מרנץ/דנון כ5000 שקלים
אחוריים עד 1000 גג לא חייב חדש
סנטר טוב עד2000 שקלים לא חייב חדש
סטרימר מוסיקה עד 1000
מגבר משומש עד 4000 גג
נשאר לך 4000 לרמקולים מדפיים טובים וכאן יש מוצרים רבים טובים.
יש חנויות טובות מאוד במרכז הארץ
...
אם תוכל גם להפנות אותו למקומות של יד שניה, אם שווקים כלשהם, חנויות שמוכרות, פורומים וכו.
תודה!

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”