חיבור מחשב וסטרימר למערכת קולנוע בייתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
ereizman (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

חיבור מחשב וסטרימר למערכת קולנוע בייתי

נושא שלא נקרא #1 

יש לי רסיבר ימאהה דגם RX 373 עם 4 כניסות HDMI IN וכניסת HDMI OUT .
עד עכשיו חיברתי אליו סטרימר MIBOX של שיאומי וממנו חיברתי את כניסת ה HDMI OUT לכניסת HDMI ARC בטלויזיית הסמסונג החכמה שלי.
(דגם QE65Q60AAU)
עכשיו אני רוצה גם לחבר מחשב שמתפקד אצלי על תקן מדיה סנטר.
האם הדרך המיטבית היא לחבר אותו גם לאחת מכניסות ה HDMI IN ואז להגדיר את יציאת הקול במחשב לרסיבר קולנוע בייתי או שעדיף לחבר את המחשב ישירות לטלויזייה ?

shmuela1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 63 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

Re: חיבור מחשב וסטרימר למערכת קולנוע בייתי

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי הכי טוב לחבר לאחת מכניסות ה HDMI IN ברסיבר

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מבחינת נוחות - כדאי לחבר דרך הרסיבר כי אתה כבר עובד דרכו ואז גם ניתן לשמוע מוזיקה בלי להדליק טלוויזיה.
מבחינת איכות - אם אין לך eArc אלא ARC בלבד אז חיבור ישיר לרסיבר יאפשר לך לנגן פסקול ברוחב פס מלא.
מבחינת DTS גם כדאי דרך הרסיבר כי הסמסונג לא תומך.

ereizman (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #4 

05/12/2021 16:16  
Alon_Solo כתב:
מבחינת נוחות - כדאי לחבר דרך הרסיבר כי אתה כבר עובד דרכו ואז גם ניתן לשמוע מוזיקה בלי להדליק טלוויזיה.
מבחינת איכות - אם אין לך eArc אלא ARC בלבד אז חיבור ישיר לרסיבר יאפשר לך לנגן פסקול ברוחב פס מלא.
מבחינת DTS גם כדאי דרך הרסיבר כי הסמסונג לא תומך.
...
תודה על תגובתך.

חיברתי דרך הרסיבר ואכן כך אני "מרויח" את זה שאני מקבל DTS, במיוחד משמעותי בהופעות חיות שאני צופה בהם דרך המחשב.
יש לי פונקציית eArc בסמסונג כך שגם מהבחינה הזו אני מסודר.
איפה הבעיה?
הבעיה היא שאם אני עובר למצב HDMI 1 בו אני צופה בסטרימר וחוזר למצב HDMI 4 בו אני צופה במחשב הגדרת יציאת הקול במחשב משתנה לי לרמקולים של המחשב והוא לא מוצא את יציאת הסמסונג .
במצב הזה אני צריך להפעיל את: פתור הבעיות" במחשב מה שכנראה עושה ריענון ואז הוא שוב מוצא את יציאת הקול של הסמסונג אני בוחר אותה ואז זה מסתדר.
קראתי בפורום של ימאהה וישנה בעיה ידועה ברסיבר הזה RX 373 במעברים בין HDMI ים.
הפתרון שחשבתי הוא בגלל שאין לי יציאה אופטית במחשב לקנות כרטיס קול עם יציאה אופטית ולהתחבר בנוסף ל HDMI בעזרת כבל אופטי מהמחשב לרסיבר . להערכתי זה יכול לפתור את הבעיה, מה דעתך ?

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הבעיה שלך משמעת בעיה של מחשב לא פחות מרסיבר.
הרי יש לך מספר סוגי output לסאונד וה HDMI הוא רק אחד מהן. כנראה הניתוק של היציאה גורם למחשב לקפוץ ליציאה זמינה אחרת.
הייתי מתחיל מלהגדיר את הHDMI כdefault ואם לא עוזר אז עושה disable על כל יתר היציאות שהמחשב לא יוכל לקפוץ.
מניח שיש דרך יותר חכמה לעשות את זה אבל מעולם לא חיפשתי כי לא הייתה לי הבעיה הזאת. אתה אבל יכול לחפש איך לעשות force ליציאת HDMI בoutput של sound

atothem
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

זה לא בעיה במחשב, זה הגדרה ברסיבר.
היה לי את זה ברסיבר של פיוניר. באופן רנדומלי לחלוטין כשהייתי עובר בין המקורות ברסיבר המחשב היה ממש מאבד את הדרייברים של האודיו והייתי צריך להתקין אותם מחדש או לעשות ריסטרט, זו הייתה תקופה מתסכלת. בסוף מצאתי פיתרון אחרי שיטוט אינסופי בפורומים.
כנס להגדרות של הרסיבר, לחלק של חיבורי ה-hdmi ושחק שם עם ההגדרות של השליטה, מה שקרה זה שהרסיבר התייחס למחשב כאל חיבור חדש וניסה לגרום לו להכיר אותו על ידי התקנת דרייברים מתאימים ואז איבד אודיו לגמרי, אני כבר לא זוכר בדיוק מה עשיתי ואיפה מצאתי את הפיתרון, אבל הגורם היה הרסיבר

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”