עזרה בתכנון חדר קולנוע ביתי

הודעות מערכת, והודעות שאינן קשורות לאף פורום אחר.
bareket (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

עזרה בתכנון חדר קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #1 

מפרסם בפורום הכללי כי יש לי כמה שאלות בנושאים שונים לגבי חדר קולנוע ביתי שאני מתכנן שישמש בעיקר לסרטים והופעות חיות.
אשמח לעצות והכוונה.

1. כדאי להשקיע במקרן 4k או שמבחינת תכנים זמינים ואיכות גם Full-HD מספיק? דגם מומלץ עד 8,000 ש"ח?

2. מה ממליצים - הקרנה על מסך? קיר צבוע בצבע ייעודי (Screen Goo)? קיר צבוע בסופרקריל לבן (או אחר)?

3. חיבור המקרן עדיף עם כבל HDMI 1.3/2.0/2.1 או שאפשר להגיע לאיכות טובה בלי Delay גם עם חיבור Wireless/Bluetooth?

4. פעם היו בפורומים באתר מפרטים מומלצים למחשבי HTPC. לא מוצא יותר. מחפש מפרט מומלץ למחשב – חיבור HDMI דרך המגבר, הקרנה ב-FHD/4K. השימוש הוא להקרנת סרטים והופעות חיות בלבד. אין צורך במפרט למחשב גיימינג. תקציב עד 4,000-5,000 ש"ח. איזה מעבד/לוח אם/זיכרון/כרטיס מסך/וכו?

5. להקרנה ב-FHD/4K, שווה להשקיע בדיסקים SSD/VNME או שדיסק SATA רגיל מספיק טוב?

6. יש לי כרגע 5 רמקולים - 2 קדמיים של קנטון, סנטר של קנטון, 2 אחוריים של מישן, סאב של יאמהה. רוצה להוסיף עוד שניים לתצורת 7.1. התקרה בחדר שבו אני מתכנן את הקולנוע היא אלכסונית. כדאי להוסיף 2 רמקולים שקועים בתקרה? רמקולי מדף? דגם מומלץ לרמקולים? (עד 2,000 ש"ח).

7. לרמקולים הקדמיים יש לי כבלים ייעודיים של Monster. לאחוריים שווה להשקיע בכבל ייעודי (ויקר) או שכבל רמקולים רגיל בעובי 16-18 מספיק טוב?

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 653 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

Re: עזרה בתכנון חדר קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי
1. מקרן חדש 4K בתקציב הזה יהיה בסדר אבל הייתי נוטה ליד 2, יש מספיק תכנים.
2. מסך קבוע ביחס רחב 2.35:1 לסרטים ללא בלאק בארס ובאותו הקשר נחזור לסעיף 1, לכן חשוב מקרן עם זיכרון עדשה כדי
לקבל מסך מלא גם בתכני 16:9.
אפשר לקנות בד איכותי ולעשות מסגרת אם התקציב מוגבל
3. עדיף הכנה כמו שצריך לכבל HDMI, אם לא עברת את ה 10 מטר כבל מיצרן ראוי יעשה את העבודה - ממליץ תעלה קוברה 50 ממ להחלה והחלפה קלה.
4. אישית אני מעדיף סטרימר כגון שילד או זידו יעלו הרבה הרבה פחות עם פחות התעסקות
5. SATA יעשה את העבודה
6. שקול לשדדרג סאב, מה החלל?
7.הכבל שרשמת מספיק טוב
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

bareket (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: עזרה בתכנון חדר קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה המפורטת.

הגודל הכולל של החלל הוא 40 מ"ר עם גג משופע. מתוך זה האזור שאני מייעד לקולנוע הביתי הוא בסביבות 20 מ"ר.
יש לך המלצה למקרן בתקציב של עד 8000₪?
על איזה סאב אתה ממליץ?

שלח תגובה

חזור אל “כללי”