רוצה OLED, מוטרד מהשתקפויות בסלון מואר

פורום מסכי OLED בחסות LG
DubelBoom (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

רוצה OLED, מוטרד מהשתקפויות בסלון מואר

נושא שלא נקרא #1 

אהלן
כרגע אנחנו עם פלזמה מזדקנת מאד, פנסוניק 60UT50. הוחלט שהיא תוחלף בקרוב (חודש +-).
החלום הוא כמובן C1 77". התקציב מאפשר, אבל אני מוטרד מעניין ההשתקפויות.
הפנסוניק היום ממוקמת ככה שהיא מול פס אור אחד שמגיע מהדלת, וזה מאד מפריע. תמיד רואים אותו.

הטלוויזיה החדשה תהיה תלויה על קיר אחר, ככה שיש חלונות מכל הכיוונים שלה - שניים מצידיה, כל הקיר לידה, וכל הקיר מולה (כלומר מאחורינו הצופים). אמנם החלונות פונים מזרחה ככה שחוץ משעות הבוקר (שהטלוויזיה לא בשימוש) אין משם שמש ישירה, אבל זה כן החוצה. על כל החלונות יש וילונות אבל הם חצי שקופים, וגם להשאיר אותם תמיד סגורים מאבד את הפואנטה של חלון :P
ואם זה לא מספיק, הרבה מהצפייה תהיה מזווית בזווית יחסית לטלוויזיה, לא לגמרי ממולה.

אני מתלבט אם לקנות את הC1? למישהו יש ניסיון איתה בחדר שמואר מ75% מהכיוונים? האפשרות השנייה היא לד של LG/סוני/סמסונג (בסדר עדיפויות הזה, מבחינת ממשק+שירות).

בקצרה הדרישות לטלוויזיה: הC1 עומדת בכולן חוץ מהחדר המואר :(
1. 75-77"
2. שתתאים לחדר מואר עם הרבה חלונות ועם זויות צפיה טובות
3. מחיר דומה (תמיד נשמח לנמוך יותר :D ) לC1 77"
4. אפליקציה של סלקום מובנית תהיה בונוס משמעותי (להבנתי זה חסר בסמסונג?). במידה וזה סוני, עדיף שיהיה לה Google TV ולא Android TV.
5. אין צורך בפיצ'רים של גיימינג. השימושים הם קצת סלקום, הרבה נטפליקס, ולעיתים סדרות וסרטים שמורידים מהאינטרנט אם אין אותם בנטפליקס. אנחנו לא פריקים של איכות תמונה, אבל כן יודעים להעריך את הOLED. היא מדהימה. אבל הפנסוניק מאד קשה בסדרות חשוכות במהלך היום - פשוט בלתי אפשרי לראות. מעדיף לראות בTCL בפחות מ1000 שקל שיש לי בחדר...
6. איכות הסאונד לא רלוונטית, תתחבר עם eARC לרסיבר.

המון תודה :)

EranDagan
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

Re: רוצה OLED, מוטרד מהשתקפויות בסלון מואר

נושא שלא נקרא #2 

אין לי הרבה לתרום, כיוון שגם אני בערך באותה סירה - אבל ממה שראיתי בחיפושים בחודש+- האחרון, ה-C1 לא מתנהגת משהו בחדר מואר כמו שאתה מתאר.
ממה שראיתי דווקא המינילד של סמסונג יוצאת אחלה בחדרים מוארים, אמרו לי משהו שקשור לציפוי נגד השתקפות, אבל אני לא יודע... אגב, בסמסונג הוסיפו לפני כמה חודשים אפליקציה מובנית של סלקום טיוי, עובדת אחלה.

tamir89
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אצלי בבית יש B7 בגודל 55 אינץ.

הסלון אצלי מאוד מואר, באופן כזה שיש חלון ענק עם תריסים חשמליים לאורך כל הקיר שמשמאל לטלוויזיה וממנו מגיע רוב האור לסלון (חלון זה פונה לכיוון צפון-מערב). בנוסף, קיימים עוד 2 חלונות בגודל סטנדרטי בחלק העורפי של הסלון, כלומר בקיר שממול לטלוויזיה (חלונות אלו לכיוון דרום).

אני חייב לומר שעניין ההשתקפויות לי אישית זה פחות משהו שאני שם לב אליו.
מה שיותר מפריע זה הבהירות הנמוכה של הטלוויזיה (וטלוויזיות OLED בכלל), אולם גם זה פחות בעייתי עבורי כי רוב הצפייה שלי היא בין כה וכה בשעות הערב. כאשר הצפייה שלי היא בשעות הבוקר או הצהריים (בעיקר בסופי השבוע) עניין הבהירות מפריע בעיקר בצפייה של סרטים/סדרות באיכות גבוהה. כמובן שניתן לפתור את זה ע"י סגירת החלונות והתריסים.

DubelBoom (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

@tamir89 תודה, האמת שאני רואה שבאמת לC1 יש ציון טוב מבחינת השתקפויות והקושי הוא עם הבהירות. נשמע לי שהשתקפויות יותר קריטיות במקרה שלי, כי זה לא קרני שמש ישירות על הטלוויזיה כי החלונות מופנים לכיוונים נוחים מההיבט הזה.

@EranDagan תודה על העדכון לגבי סלקום. עכשיו רק האחריות הגרועה ביחס לLG ולסמסונג אין יותר מידי חסרונות מבחינת הדברים מסביב :lol:

יש פה מישהו עם היכרות עם הפנסוניק העתיקה שלי? יודע להשוות את הבהירות שלה מול הC1? אני לא מצליח למצוא מידע באינטרנט, היא עוד לפני שהיו חוקרים לגורמים כל פרט בטלוויזיות...

cabasse1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

חבר אתה קונה מסך לפי דעות וסקרים והם קונים לך את המסך? או שאתה יוצא לראות במו עינך מה קורה? לך בדוק השטח ותצא עם תובנות ומסקנות. עם סקרים ותוצאות לא הולכים לקנות. זה רק לכייון ולמה אתה לא בודק עוד חברות אולי להם יש מה להציע?
בהצלחה.

roidan1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #6 

אני הייתי שנים עם פלזמה בסלון ST60 של פנסוניק , היא הוחלפה ב NANO ואח"כ ב OLED
מבחינת השתקפויות במידה ויש מקור אור בצד הסלון זה עשוי להפריע (תלוי בזווית ראיה) אבל זה "נסבל" והכי הרבה סוגרים מעט את התריס
מבחינת איכות אתה לא תגיע בשום מסך לאיכות של OLED ובלב שלם תלך על רק OLED "החיסרון" של ההשתקפות מתגמד למול האיכות המטורפת אין לי מילה אחרת של המסך

DubelBoom (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

26/10/2021 6:31  
cabasse1 כתב:
חבר אתה קונה מסך לפי דעות וסקרים והם קונים לך את המסך? או שאתה יוצא לראות במו עינך מה קורה? לך בדוק השטח ותצא עם תובנות ומסקנות. עם סקרים ותוצאות לא הולכים לקנות. זה רק לכייון ולמה אתה לא בודק עוד חברות אולי להם יש מה להציע?
בהצלחה.
...
כמובן שאני אלך לראות, אבל בחנויות אין את תנאי התאורה שיש אצלי בסלון. אני רוצה לשמוע חוויות של אנשים אמיתיים, בלי אינטרס למכור לי, עם מצב דומה לשלי. יש פה הרבה אנשים שמשתמשים במסך שיכולים לחוות את דעתם, בעיניי זה שווה הרבה.

ואני בודק עוד חברות, הסתכלתי על הסוני A80J וגם על הQNED90. יש סיבה שהC1 הכי פופולרית, ואני מנסה להבין האם היא תתאים לסלון שלי.
מסמסונג ד''א ירדתי, הבנתי שיש איתם די הרבה בלגן - פאנלים שונים בין מדינות, יבואן עם שירות מאכזב וכו.

@roidan1 אין לנו תריסים, רק וילונות שלא יעשו הרבה, אולי קצת יטשטשו את ההשתקפות במקום לראות העתק של מה שנמצא בחוץ.
אתה מרגיש שיפור בנושא הזה, בעיקר בבהירות, מול הפלזמה?

roidan1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #8 

יש כמובן שיפור , אני רואה בעיקר בשעות אחהצ ובלילה. אבל גם בסופש שהילדים רואים סרטים וכדומה זה סבבה לגמרי
יש לי גם בחדרים האחרים OLED והכל בסדר אין השתקפויות מטורפות שלא תוכל להסתדר איתם

בכל מקרה אחי אל תחשוב בכלל על מסך אחר אתה סתם תתאכזב. תיקח OLED עפ"י התקציב שלך

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

כל מסך שלא תיקח כנראה יסבול מהשתקפויות במצב כזה. ככל שהזכוכית יותר גדולה, זה תופס יותר ולצערי המסכים הקעורים נעלמו מהנוף למרות שממש הפחיתו את הבעיה. וילון או תריס באחד הצדדים יסייע לפתור את הבעיה.

cabasse1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

באמת מה שענה לך עופר זה באמת אפשרות שתיפתור לך את הבעיה . בהצלחה.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

לי יש CX כך שאני מאמין שיש דמיון בציפוי של המסך ואני חייב לציין שלהפתעתי ואכזבתי היא משתקפת מאוד. למזלי חוץ מאיזה חלק מהמטבח שמופיע בצד שמאל של המסך למטה לא משתקף לי הרבה, אבל בסלון מואר מאוד אני מאמין שתתכן בעיה.

DubelBoom (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #12 

תודה לכולם.
אני חושב שאני כרגע די מתלבט בין שתי אפשרויות קצת שונות, C1 77" או XH95 85".
לLG היתרונות הברורים של OLED. לסוני היתרונות של מסך גדול ובהיר יותר, אמנם דגם של שנה שעברה, אבל אני מרוויח די הרבה. המחיר שלהן דומה, אפילו יתרון קל לסוני.
המרחק ישיבה הוא קצת פחות מ3 מטר, תלוי איפה יושבים. אני צריך להסתכל בחנויות כדי להבין מה יהיה הגודל המתאים, וגם קצת לגבי איכות התמונה. מאמין שלא אמצא את הסוני בתצוגה, אבל הבנתי שהיא די דומה לX95J של השנה.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אתה מוטרד - ובצדק.
בסלון שלי יש חלונות מאוד גדולים מצד אחד, וחלון קטן בצד האחר.
אני לרוב שוכב על ספת ה "ר" לצד החלונות הגדולים, ולכן מה שנמצא בזווית שלי על המסך הוא החלון הקטן.
אני כל הזמן מוצא עצמי סוגר את התריס שלו או את הוילון שלו, כי ההשתקפות פוגעת מאוד בצפייה, בעיקר בסצנות חשוכות.
אם המצב היה הפוך, והייתי צריך לסבול את החלונות הגדולים - לא הייתי יכול להסתדר עם זה, חד משמעית.
ישיבה באמצע החדר לעומת זאת ומול המסך, כשכלום לא נמצא מאחוריי חוץ מקיר - זה תקין לגמרי ואין שום בעיה, לא באור ולא בחושך.
אולד 65 c8.
אני שוקל לרכוש 77, אבל חושש מאוד מהשתקפויות וצריבות.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

28/10/2021 16:53  
DubelBoom כתב:
תודה לכולם.
אני חושב שאני כרגע די מתלבט בין שתי אפשרויות קצת שונות, C1 77" או XH95 85".
לסוני היתרונות של מסך גדול ובהיר יותר, אמנם דגם של שנה שעברה, אבל אני מרוויח די הרבה.
...
היה לי פלזמה 60 אינטש ועכשיו יש לי OLED 77 של סוני , חשבתי שזה יהיה ענק ...

זה היה "ענק" בדיוק חצי שעה . אחרי יומיים זה נראה לי בסדר , ואחרי שבועיים זה נראה לי קטן :roll:

מה שאני מנסה להגיד - לדעתי לך עם הסוני 85 אינטש . זה אמנם נשמע "רק 8 אינטש הבדל" אבל זה עדיף !

בנוסף תקבל תמיכה ב dts שקיימת רק בסוני . יש המון סרטים בפורמט הזה (ריפים של בלו-ריי בעיקר)

לי זה מאוד רלוונטי .

דבר נוסף : אל תיהיה מודאג שזה דגם של לפני שנה . המעבד הוא X1 Ultimate (כמו אצלי ב OLED)

מנגנון החלקת תנועה הכי טוב שיש בשוק ! תיהיה רגוע .

ב ה צ ל ח ה

AlderaaN
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@DubelBoom
מה בסוף רכשת, התקנה ממי וכו'..?

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”