HDMI-CEC בטלוויזיות LG

פורום מסכי OLED בחסות LG
ohecht (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

HDMI-CEC בטלוויזיות LG

נושא שלא נקרא #1 

יש לי טלוויזיה של LG רגילה בת כמה שנים. דבר מאוד מעצבן בה היא שה-HDMI-CEC עובד רק עבור הדלקה, כלומר אני יכול להדליק מכשיר שמחובר לטלויזיה והטלויזיה גם נדלקת (לדוגמא שידור מה-Google Assistannt ל-Chromecast מדליק את הטלוויזיה).
בכיבוי במקום שאוכל גם לכבות את המכשיר המחובר והטלוויזיה תכבה, חייבים לכבות את הטלוויזיה קודם ורק אז המכשיר המחובר נכבה גם. מה שמכריח אותי להיות תמיד עם 2 שלטים ובלי אפשרות לכבות את הטלוויזיה עם הGoogle Assistant.

אני שוקל להחליף את הטלווזייה ב-OLED ורציתי לדעת האם עדיין ההתנהגות של טלוויזיות LG היא כזאת (Deal Breaker מבחינתי).
תודה

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: HDMI-CEC בטלוויזיות LG

נושא שלא נקרא #2 

נשמע כמו הגדרות CEC במכשיר ולא ב-TV.
אבל בעיקרון, כן, אפשר לכבות את הטלוויזיה עם CEC.

rafib65
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: רפי ב
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כל הנושא של CEC הוא די בעייתי, יש הרבה שירשורים בפורומים בנושא.
התקן לא ממש סגור ולכן בהרבה מקרים העניין צולע מכיון שאין תאימות מלאה ולדעתי לא תוכל לקבל התחייבות ש CEC עובד על שלא תבדוק עם הציוד שלך.

סתם בתור דוגמא - אצלי בבית LG עם רסיבר ימהאה עובד יחסית טוב, לפעמים יש בעיה בהדלקה ואז צריך לכבות/להדליק/להתפלל... בסוף חוזר איכשהוא לעבודה.
אצל ההורים שלי יש סטאפ דומה אבל עם דגמים אחרים של LG וימהאה, אחרי כמה ימים של עצבים נשברנו מעניין ה CEC והם חזרו למצב של ריבוי שלטים ויציאה אופטית...

ObiWanAloni
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

גם לי נשמע כמו ענין של הגדרות.. נסה לתת יותר פרטים. מה המכשיר שאתה מנסה לכבות דרכו, איך ה CEC מוגדר בו ובטלויזיה.
לחילופין, פנה לתמיכה של ח.י. אני פניתי אליהם עם בעיה שיש עם ה CEC ו XBOX SERIES X, ומאז אני בקשר עם טכנאי מהמעבדה בישראל שמעדכן אותי בטיפול בנושא מול המעבדה הרשמית של LG.
(לעוד פרטים מוזמן לראות את התגובה שלי בפורום קהילה של LG - https://lgcommunity.us.com/discussion/1 ... x-series-x)

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

רק אומר שאצלי יש C8 וה-CEC עם סטרימר של yes עובד טוב. נדלקים ביחד, נכבים ביחד, השלט של הטלוויזיה אפילו שולט בסטרימר (כפתורי החצים/OK).

כפי שאחרים אמרו, זה תמיד איזשהו הימור. או שהמכשירים יודעים לדבר באותה שפה, או שלא. זה מאוד מאכזב שזה ככה אבל זה המצב, ואי אפשר להאשים אף אחד מהיצרנים ספציפית.

ohecht (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

לא קיבלתי הודעה במייל שיש תגובות חדשות, מזל שבדיוק אתמול עלה הסבר באתר למה.

אני לא מעוניין להשתמש בשלט של הטלויזיה בכלל, לא להדליק אותה ולא לשלוט בשום דבר אחר אלא רק עם השלט של ה-device שמחובר אליה (או google assistant במקרה שלי). אצלי יש אפשרות של Auto power sync ובפירוש כתוב
And your SIMPLINK devices will be turned off when you turn off your TV
...

כפי שניתן לראות גם בתמונה פה

רציתי לדעת אם בטלוייזיות oled עדכניות מופיע אותו דבר והאם מישהו מצליח לכבות את הטלויזיה מהשלט של משהו שמחובר אליה ולא רק ממנה

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

26/12/2020 10:32  
ohecht כתב:
אני לא מעוניין להשתמש בשלט של הטלויזיה בכלל, לא להדליק אותה ולא לשלוט בשום דבר אחר אלא רק עם השלט של ה-device שמחובר אליה (או google assistant במקרה שלי). אצלי יש אפשרות של Auto power sync ובפירוש כתוב
And your SIMPLINK devices will be turned off when you turn off your TV
...

כפי שניתן לראות גם בתמונה פה

רציתי לדעת אם בטלוייזיות oled עדכניות מופיע אותו דבר והאם מישהו מצליח לכבות את הטלויזיה מהשלט של משהו שמחובר אליה ולא רק ממנה
...
עובד ככה אצלי. הטלוויזיה C8, מכשירי AndroidTV של yes+. אחרי שהפעלתי את זה בהגדרות של יס+ זה עובד בכל הכיוונים. אפילו הכפתורים בשלט של הטלוויזיה עובדים על יס+!

לצערי זה עובד גם כשלא רוצים, למשל:
1. מדליק את הטלוויזיה (במטרה לראות נטפליקס באפליקציה מובנית של הטלוויזיה), מה שהיה פתוח פעם אחרונה הוא יס+ אז הטלוויזיה מדליקה אותו
2. פותח את נטפליקס, מתחיל לצפות. יס+ נשאר דלוק, אבל לא עושה כלום..
3. עובר זמן, יס+ מחליט לכבות את עצמו כי הוא לא עושה כלום (זה timeout שאני בכוונה הפעלתי מסיבות אחרות)
4. יס+ נכבה... ומכבה את הטלוויזיה ביחד איתו, למרות שהטלוויזיה בכלל באמצע נטפליקס ולא הייתה מכוונת ליס+

זה כבר קרה לי פעמיים או שלוש, אחרי זה ביטלתי את הכיבוי המסונכרן. אבל בעיקרון זה עובד כמו שזה אמור! ובמקרה שלך זאת לא תהיה בעיה.

ohecht (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

מעולה, בדיוק מה שרציתי. תודה רבה!

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

29/12/2020 4:13  
ohecht כתב:
מעולה, בדיוק מה שרציתי. תודה רבה!
...
חשוב לציין שזה אף פעם לא מובטח עד שלא תנסה עם המכשירים הספציפיים שלך, כי לצערנו אין סטנדרט יחיד וברור ל-CEC. אבל אני מחזיק אצבעות בשבילך!

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”