שידורי כדורגל בOLED LG CX ושאלות בכלל- שאלה לפני רכישה

פורום מסכי OLED בחסות LG
NivToledano (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

שידורי כדורגל בOLED LG CX ושאלות בכלל- שאלה לפני רכישה

נושא שלא נקרא #1 

לחברי האתר שלום.

מחפש טלויזיה מומלצת לשידורי כדורגל + ערוצים רגילים + PS5 ואת חוות דעתכם.

מקריאה רחבה פה בפורום ראיתי הרבה המלצות לטובה [ כמובן שיש שלילה גם]על האולד CX של חברת LG ולצאת מהקבעון של סוני .

ראיתי הרבה ביקורות לחיוב ושלילה גם ביוטיוב ובאתרים על כל הנושא לכן פונה פה לאנשים שיש להם בבית .

יש לי כמה שאלות - נכון לשנת 2021 האם האולד הצליח להתגבר על המכשול של שידורי כדורגל בלי תמונה מרוחה וכל מיני רעידות והפרעות פעםה הקודמת שרציתי לרכוש אולד C7 ושמו לי משחק כדורגל התמונה הרגישה לי לא טוב משהו לא זרם חלק ושיחקתי עם כל ההגדרות שהיו האם במעבדים החדשים של LG משהו השתפר ?.

כיום רואה כדורגל על מסך טלוזיה סוני XF9005 - במונדיאל של רוסיה היתה איכות מטורפת בשידורי ערוץ 5 היא עושה לי כאבים בעיניים ושיחקתי עם מלא הגדרות עד שכיביתי עד כל הבהירות והפיצרים של התמונה - האם לעבור למסך אולד של חברת LG ממסך כמו שיש לי יהווה שדרוג ראוי עבורי במשחקי כדורגל או שחבל על הכסף ולחכות לטכנולוגיה הבאה מיני לד והדגמים החדשים יותר של האולד.
.
האם HDMI 2.1 בLG הוא מלא תומך בכל רוחב הפס כי ראיתי בכמה אתרים שזה לא באמת HDMI 2.1 בכל רוחב הפס?

או שאם כבר להשקיע באולד ללכת על SONY A8H שהיא כמו שאומרים אתרים רבים האפסקייל שלה ומעבד תמונה יותר טוב מהLG . ומתומחרת ממה שיצא לי לבדוק 500 שקל יותר מהCX אבל הבעיה העיקרית שאין לה HDMI 2.1.

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

Re: שידורי כדורגל בOLED LG CX ושאלות בכלל- שאלה לפני רכישה

נושא שלא נקרא #2 

לגבי HDMI 2.1 הוא אכן ממומש עם רוחב פס של 40GBS ולא 48 כמו בתקן, בפועל זה אומר שמגיעים עד ל4K ב-120HZ עם 10 (יכול להיות 8 ) ביט עומק צבע ולא 12 כמו בתקן.
בהתחשב בכך שה-PS5 מוציא רק 32GBS והפאנל עצמו של המסך תומך רק ב-10 ביט אין לזה משמעות.
אם אתה תרצה לחבר PS6 בעתיד או סדרה 3000 של RTX שיכולים לנצל את מלוא רוחב הפס אז לא תוכל לרוץ בקונפיגורציה הזו, מה שכן, לא תוכל כי גם ככה הפאנל לא מסוגל להגיע לרמת דיוק כזו של צבעים (ולדעתי אין בשוק למשתמשי קצה פאנל שכן יכול - 8k זה סיפור אחר)
שורה תחתונה, יש מגבלה אבל היא רק תיאורטית ואין לה משמעות מעשית.
לגבי ה A8H אם רוב השימוש הוא צפיה בסרטים בחדר חשוך ואתה יותר אוהב את עיבוד התמונה (כדאי לגשת ולהשוות) אז לך עליה,
אם גיימינג חשוב לך ובמיוחד משחקים שנהנים מקצב גבוה (FPS ומירוצים) אז כנראה שעדיף לך ה-LG

לגבי כדורגל ניתן לאחרים לענות, אני לא יודע
נערך לאחרונה על ידי sagioto ב 18/03/2021 8:03, נערך פעם 1 בסך הכל.

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

דווקא בגלל שאתה מדגיש כדורגל אני לא רואה סיבה להעדיף OLED. היתרונות של OLED באים לידי ביטוי בעיקר בסצנות חשוכות בסרטים (/משחקים/סדרות) ובחדר חשוך. לא רלוונטי בכלל בספורט.

אמרת שכן יהיה שימוש כללי ו-PS5, ואולי שם היתרונות של OLED כן יצוצו, אבל אני לא חושב שזה שווה את זה אם זה לא השימוש העיקרי. ואם השימוש יהיה בחדר מואר אז עוד יותר לא רלוונטי.

אני כן אציין שאני לא רואה כדורגל בעצמי ואולי אני טועה כאן. אם מישהו אחר יגיד ההיפך ממני, כנראה שהוא צודק ואני טועה.

אבל אם הייתי חייב להחליט בשבילך הייתי אומר ככה:

אם אתה מתכוון לצפות בסרטים/סדרות/משחקים בחושך רק לעתים רחוקות, חד משמעית תוותר על OLED. זה פשוט לא מתאים למטרה שלך. זה כמו לקנות מקדחה כשאתה צריך מברגה - אולי יעבוד, אולי אפילו יעבוד טוב, אבל זה לא הכלי הנכון.

אם אתה כן מתכוון להשתמש בטלוויזיה למטרה הזאת, עדיין תחשוב פעמיים. כאמור אני לא חושב ש-OLED נותן חווית צפייה יותר טובה מטכנולוגיות אחרות כיום בכדורגל ספציפית. מכיוון שזו המטרה העיקרית, אולי כדאי (וגם כלכלי) לקנות בהתאם לזה ולהתפשר קצת על השימושים האחרים. זה לא כאילו הם ייראו זוועה אם לא יהיה OLED, סה״כ שחורים טיפה בהירים. ואני מדגיש שזה רלוונטי רק אם יש חושך בחדר, אם החדר מואר אז זה לא מורגש.

וכמו שאמרו לפני, הכי טוב יהיה לראות את הטלוויזיה בעצמך לפני הקנייה ולראות אם העיניים שלך אוהבות את זה. אולי לאחרים יהיו טיפים איך ואיפה לעשות את זה.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

17/03/2021 11:51  
NivToledano כתב:

או שאם כבר להשקיע באולד ללכת על SONY A8H
שהיא כמו שאומרים אתרים רבים האפסקייל שלה ומעבד תמונה יותר טוב מהLG .
...

אני עם SONY AG9 ,
ההפרש גדול במחיר יחסית ל LG
אבל אני לא מתחרט לרגע - עיבוד תמונה ותנועה הכי טובים שיש בשוק
מי שרגיש לזה , ואני מבין שאתה מהרגישים , אז לדעתי שווה להשקיע ולקבל "ראש שקט"
ה OLED של סוני פשוט קסם

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

ד"א עוד לא יצא לי לראות כדורגל עליה אבל ב-CX יש מצב כדורגל (גם סאונד) כלומר נתנו אישזהו פיתרון לכדורגל, אני מניח שאתה יכול לחפש בגוגל מה אנשים ושבים על זה אבל הכי מומלץ לסור לחנות ולראות

elic1973
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מחר מתקינים לי את ה-GX 65, אתן לך חוות דעת על כדורגל.

ronik56
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

יצא לי לראות משחק אחד מאז ההתקנה של ה-CX, אבל מהר מאוד ביטלתי אותו (לא חושב שהחזקתי אפילו עד שריקת הפתיחה. גג דקה אחריה). הצבעים נראו מאוד מרוחים ומגעילים, כאילו עשו סתם פילטר contrast מוגזם. הדשא היה כמעט בצבע אחיד (כלומר נמחקו הפסים של ה-5 מ' לאורך המגרש), השחקנים היו בלי תווי פנים כמעט. נראה ממש רע.
מצד שני עם מצב eco או רגיל זה היה נראה מעולה, טבעי בהרבה. הייתי יותר משחק עם הגדרות תנועה (TruMotion) בהגדרות שיהיו לטעמך- אישית לא ראיתי מריחות.
קח בחשבון גם שזה One HD, לא 4K אז יכול להיות שמצב כדורגל עם איכות גבוהה יותר פחות מועד לאבד פרטים.

בכל מקרה לקנות OLED בשביל לראות כדורגל זה בערך כמו לקנות פרארי כדי לנסוע הלוך חזור לעבודה מרמת גן לתל אביב. אתה לא צריך רכב של 7 ספרות בשביל לעמוד בפקק שעה ואתה לא צריך מסך OLED בשביל לראות כדורגל. אם כבר QLED יהיה עדיף בגלל הבהירות שיכולה לעזור אם רואים עם תאורה חזקה (סרטים וסדרות יותר סביר לראות בחושך, כדורגל קצת פחות).

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

שמע, לא יודע על מה אתה מדבר. לי יש E9, שאין שום סיבה לחשוב שנותנת תמונה טובה מזו של CX, שמציגה ספורט באופן מרהיב. אני רואה המון משחקי NBA, ליגת האלופות ויש לי גם מנוי ב-NFL Game Pass ואני נהנה מכל רגע. ברמות.
לא הבנתי את הפרארי מרמת גן לתל אביב, כי גם בספורט חשוב מאד שחור מוחלט (לי לפחות). באמת לא חובה OLED כדי לצפות בכדורגל אבל אפשר גם לצפות ב-CRT טושיבה 21 אינץ' שיש לאבא שלי בסככת עבודה שלו.
אני מציע לך לעבור על ההגדרות תמונה שלך: https://www.lgwebos.co.il/?p=3448

ronik56
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

23/03/2021 19:52  
ChinggisKhan כתב:
שמע, לא יודע על מה אתה מדבר. לי יש E9, שאין שום סיבה לחשוב שנותנת תמונה טובה מזו של CX, שמציגה ספורט באופן מרהיב. אני רואה המון משחקי NBA, ליגת האלופות ויש לי גם מנוי ב-NFL Game Pass ואני נהנה מכל רגע. ברמות.
לא הבנתי את הפרארי מרמת גן לתל אביב, כי גם בספורט חשוב מאד שחור מוחלט (לי לפחות). באמת לא חובה OLED כדי לצפות בכדורגל אבל אפשר גם לצפות ב-CRT טושיבה 21 אינץ' שיש לאבא שלי בסככת עבודה שלו.
אני מציע לך לעבור על ההגדרות תמונה שלך: https://www.lgwebos.co.il/?p=3448
...
איפה נתקלת בדיוק בשחור מוחלט בספורט? הכי קרוב שעולה לי זה לוח התוצאות או הטיקר ב-NFL ו-NBA, אבל גם אז זה תלוי משחק ורשת שידור (משחק של צ'יפס צ'ארגרס יהיה כחול אדום לבן בלוח).
גיימפאס לא משדר 4K בפעם האחרונה שבדקתי. כל המגרשים מוארים למוות (הם צריכים לראות את הכדור).
ספורט נראה מעולה על OLED (כל דבר נראה מעולה. אפילו עותק של המלט של NTLIVE ב-720p (ואפילו לא אחד איכותי במיוחד ביחס ל-720) היה מעולה. אבל אין שום ערך מוסף מהותי בספורט וזה יראה די קרוב ב-QLED. אני לא רואה איפה תרוויח את הקונטראסט או את השחור, אבל לגמרי תרוויח את הבהירות עם כל הפרוז'קטורים ואור יום במשחקים.

NivToledano (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

היי חברים תודה רבה על התשובות .
אשמח אם יש פה חברים שיש להם תדגם של CX LGויוכלו לתת לי חוות דעת בנושא הכדורגל - צפיה בעיקר בערוצי 5 HD או לחכות לדגמים החדשים של סוני בלד ובאולד .
בכבוד רב
ניב

elic1973
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

ראיתי את המשחק של ישראל מול מולדובה.
בחרתי HDR בתפריט הצבעים וראיתי מצויין.
לא היו לי מריחות.
חשוב לציין שהתאורה במשחק עצמו לא הייתה להיט ובכל זאת נהנתי מהצפייה, יותר בעיה של המגרש ולא של השידור.
השידור היה בכאן11, ראיתי דרך אפליקציה של סלקום ב webos .
דגם GX 65.

סופש אראה כדורגל ישראלי ב צ'רלטון וספורט 5. אוכל לתת חוות דעת גם על האיכות משם.

בכל מקרה אל תצפה לאיכות גבוהה כי השידורים בישראל במילים עדינות לא באיכות.

elic1973
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

שוב ראיתי משחק אתמול, נהנתי מאיכות התמונה.
שוב זו דעתי האישית, ייתכן ואחרים לא יאהבו.

ObiWanAloni
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

זה לא משנה איזה טלויזיה תקנה, למיטב הבנתי, טכנולוגית העברת השידורים בארץ עדיין לא תומכת ביכולות המקסימליות של הטלויזיות בדמות ה CX.

לי יש CX, היא לא מנוצלת במלואה כשאני רואה כדורגל... נטפליקס לעומת זאת, זו חוויה אמיתית.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

12/04/2021 14:53  
ObiWanAloni כתב:
זה לא משנה איזה טלויזיה תקנה, למיטב הבנתי,

טכנולוגית העברת השידורים בארץ עדיין לא תומכת ביכולות המקסימליות של הטלויזיות בדמות ה CX.

לי יש CX, היא לא מנוצלת במלואה כשאני רואה כדורגל... נטפליקס לעומת זאת, זו חוויה אמיתית.
...
זה נכון מה אתה אומר ,

יחד עם זאת למעבדי התמונה בטלוויזיה יש השפעה על איכות התמונה הסופית

גם כאשר מדובר באיכות שידור שאינה במיטבה .

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”