לא 1 באפריל - סמסונג צפויה לרכוש פאנלי wrgb oled מ lg

פורום מסכי OLED בחסות LG
sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

לא 1 באפריל - סמסונג צפויה לרכוש פאנלי wrgb oled מ lg

נושא שלא נקרא #1 

נראה שה qdoled מאכזבים מבחינת בהירות ויקרים מדי בשביל להוות תחרות לפאנלים של lg
יהיה ליין מאוד מעניין לסמסונג ב2022

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

Re: לא 1 באפריל - סמסונג צפויה לרכוש פאנלי wrgb oled מ lg

נושא שלא נקרא #2 

אם סמסונג ישווקו OLED עם פאנל של LGD זה יהיה לגמרי צפוי. הם החברה הכי חנטריש ומה שהם משכנעים אותך היום הם עושים ההפך תוך כמה שנים.
פעם שכנעו ש3D זה הדבר ואז שזה מיותר.
פעם שכנעו אותך שקעור זה הדבר ועכשיו שזה מיותר.
כנ״ל evolution kit, כנ״ל מצלמה ובטח שכחתי דבר או שנים.
הדבר האחרון שהם ניסו לשכנע אותנו שOLED זה לא טוב ואם שנה הבאה החליל שלהם ינגן אחרת זה יהיה הכי צפוי בעולם

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

אני לא חושב שזה אותו דבר.
הם ניסו לשכנע, ואז כל הטכנולוגיות האלה מתו כי אנשים לא קנו מספיק.
סמסונג השיקו ב-2013 טלוויזיות RGB OLED, אבל היא הייתה יקרה מדי ובעצם הייתה כשלון חרוץ. מאז הם עברו לעניין ה-QLED, והתחילו במסע ההכפשות נגד ה-OLED של LGD. ופה נראה שהם עושים פרסה ומחליטים ללכת עם הזרם כמו כולם, וגם להתחיל לייצר טלוויזיות WRGB OLED.

תכלס, אני דיי מתבעס לשמוע את זה שהם מוותרים, לפחות בינתיים, על עניין ה-QNED. הטכנולוגיה נשמעה לי כמו השלב הבא וכשדרוג משמעותי ל-WRGB OLED.
ובתוכניות שלי תכננתי לשדרג את ה-B7 כאשר ייצא משהו מעניין כגון ה-QNED או שהמיקרולד יהפוך להיות זמין במחירים וגדלים סבירים.
אבל נראה שהמצב כרגע דיי תקוע מבחינת כל הטכנולוגיות החדשות האלה, ואנחנו נאלץ להמשיך ולהסתפק במה ש-LGD מייצרת לכל הפחות עוד מספר שנים.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתם מסינים שכרגע זה רק שמועות - נכון?

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

אין הודעה רשמית אבל מדובר במקורות רציניים. מסכים שצריך להתייחס לזה בתור אפשרות סבירה ולא עובדה מוגמרת

bilbog
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

Gravity cannot be held responsible for people falling in love

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

@Huber
כן, אבל אני לא חושב שהבעיה שיש לסמסונג עם פאנלי ה-QNED אלה שמועות, אחרת כבר היינו שומעים משהו על מוצרים עתידיים שישתמשו בטכנולוגיה הזו.
ההודעה שלי הייתה פחות על עניין הפרסה שסמסונג כביכול הולכת לעשות, ויותר על העניין שאנחנו ככל הנראה הולכים להתקע עם פחות או יותר אותה טכנולוגיה, בלי מתחרים ראויים לעוד מספר שנים.
זה טוב שיש מבחר, אבל עם ספק יחיד של פאנלי OLED, אין באמת תחרות אמיתית.
עם LCD יש המון יצרנים שונים בשוק, ותמיד יש תחרות. אבל עם OLED כולם תלויים ב-LGD.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

TheCoolest - זה לא בעיה של יצרנים, זה בעיה של טכנולוגיות. המיני לד היה אמור לשפר את המצב בטלוויזיות מבוססות LCD. אני עוד לא שולל שזה כך כי עוד לא ראיתי ביקורות על ספינות הדגל של סמסונג שמבוססות על זה.

מה שכן המיקרו לד בטוח יהיה קפיצת מדרגה אמתית ולדעתי זה יכנס למיינסטרים תוך 2-3 שנים בערך (המיני לד היה אמור להיות שלב ביניים).

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

לצערי לא נראה לי שנראה מיקרולד במחירים סבירים בעוד 2-3 שנים, אבל אני מקווה שאני טועה.

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

יש כבר ביקורות של ה qn90a : https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled
לא נראה מרשים במיוחד
לגבי microled יש עוד זמן, גם המסכים שיצאו השנה כבר קיבלו חוות דעת ראשוניות יש להם אפקט של וילון וניתן לראות את התפרים בין הפאנלים.
וינסנט הכין לכם:

oren29at
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

כמה תובנות משלי:

1) הסמיכות שבין היציאה של LG מתחום הסמארטפונים לבין שת"פ הפאנלים LG-סאמסונג לא נראה לי מקרי. לדעתי היה פה "ניקוי שולחן" קוריאני שבמסגרתו LG השאירה את זירת הסמארטפונים תוצרת קוריאה לסמסונג, ובתמורה סמסונג קיבלה עליה את OLED כטכנולוגיה המובילה בתחום הטלוויזיות. סוג של צמצום הפסדים הדדי במקום מלחמה חסרת תוחלת שבה שני הצדדים מפסידים.

2) הזקנים מבינינו זוכרים את מלחמת הבטאמקס-VHS בתחום הוידאו לפני 40 שנה בערך. אז היה מדובר ביפנים: סוני נגד שארפ אם אני זוכר נכון (אין לי כוח לגגל). גם אז הונף דגל לבן, מצד סוני דווקא, וקלטות ה VHS השתלטו על השוק. כמה זה רע לצרכן? לא בטוח שכל כך. במקום תחרות פורמטים מקבילה נקבל פורמט אחיד והרבה יצרנים, מה שעשוי להוביל לירידת מחירים בטווח הדי קצר, ואז לתורה של הטכנולוגיה הבאה (או מלחמה טכנולוגית נוספת). OLED של 65 אינץ' ב 1000$ לא נראה כמו חלום רחוק כל כך עכשיו.

3) גם טכנולוגיית ה QLED תרוויח: סמסונג כבר מספקת אותה ליצרני סיניים שבתורם מציעים טלוויזיות QLED במחירים זולים באופן משמעותי מאלה של סמסונג. יתכן ש QLED תחליף את ה LED הרגיל כטלוויזיות "סטנדרטיות". יתכן גם ש QLED של 65 אינץ' ב 500$ מתקרב אלינו

4) המפסידים הגדולים: חובבי הטכנולוגיה הנלהבים, וחברי פורום QLED של Hometheater :-)

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

11/04/2021 22:56  
oren29at כתב:
3) גם טכנולוגיית ה QLED תרוויח: סמסונג כבר מספקת אותה ליצרני סיניים שבתורם מציעים טלוויזיות QLED במחירים זולים באופן משמעותי מאלה של סמסונג. יתכן ש QLED תחליף את ה LED הרגיל כטלוויזיות "סטנדרטיות". יתכן גם ש QLED של 65 אינץ' ב 500$ מתקרב אלינו
...
חוששני שזה דווקא ההפך. QLED זאת לא טכנולוגיה אלא שם מסחרי למסכי QD. סמסונג לא באמת מספקת כאן כלום. ההפך, היא יוצאת מעסקי יצור הפאנלים והיא כבר תקופה קונה אותם מיצרנים סיניים (ע״ע Samsung panel lottery הידוע לשמצה) ורק מצליחה, הזכות המוצג שלה, למכור אותם בפרמיה.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

גם אני חושב ש QLED זאת לא טכנולוגיה, OLED זאת טכנולוגיה,
סאמסונג מבינים יפה ש OLED היא טכנולוגיה עדיפה (הרי יש להם בפלאפונים),
הם ניסו בעבר לייצר מסכי OLED אבל הפסיקו בגלל הנפל הגדול (פיקסלים מתים) ןעלות המסך הייתה גבוהה,
גם סוני קונה פאנלים מ LG והרבה מעדיפים לקנות סוני ולא LG בגלל התוספות שיש בסוני

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

יש חברה שנקראת nanosys והיא מפתחת פילטרים לצבעים ומוכרת לחברות השונות שמלבישות על פאנלים לא מאוד משנה אם התאורה היא מינילד לד ccfl או oled ניתן להפעיל את השכבה על כל סוג של פאנל בשביל לקבל הפרדת צבעים טובה יותר. הרעיון עם qdned היה להשתמש בoled כחולים בלבד כי הם עמידים יותר ואחידים יותר ולהוסיף שכבת qd בשביל להמיר את האור של חלק מהפיקסלים לאדום וירוק. כנראה שהתוצאה הייתה לא מספיק בהירה או עדיין לא מספיק בהירה והפתרון עוד לא הבשיל למוצר מסחרי.
סקפטי לגבי הקשר לטלפונים אלו חברות ענק והקשר בין חטיבות הטלפונים לטלויזיות כנראה רופף מאוד קשה להאמין שיש קשר.
ההקבלה לפורמטים היא כנראה יותר נכונה פשוט טכנולוגיה אחת הוכיחה את עצמה והגיע לרמת מחיר מול ביצועים שלא ניתן להתמודד מולה אז השוק הולך לשם.

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

איזה יופי, עכשיו נוכל להינות מכל העולמות, גם צריבות וגם שירות גרוע.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”