חיבור טלוויזיה לרשת קווית בקצב גיגה

פורום מסכי OLED בחסות LG
odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

חיבור טלוויזיה לרשת קווית בקצב גיגה

נושא שלא נקרא #1 

קניתי לפני כמה שבועות 65C1 ולמרות שהמסך נהדר, התאכזבתי לגלות ש-LG עדיין מרכיבים בטלוויזיה ברמת מחיר כזו כרטיס רשת של 100 מגה. שלא במפתיע לא מצאתי את הנתון הזה בשום מקום במפרטי הטלוויזיה שנמצאים ברשת, והוא גם לא מצוין בתיעוד המצומצם מאוד שמגיע עם הטלוויזיה - אבל כשמריצים בטלוויזיה אפליקציה לבדיקת מהירות רואים שהיא לא עוברת 90 מגה ביט - כאשר מחשבים על הרשת הביתית מגיעים להרבה יותר - עד המגבלה של החיבור שלנו

נכון שמאה מגה מספיק להזרמת 4K מנטפליקס וכו', אבל לא כשרוצים לצפות ב-remux מהרשת הביתית - יש הרבה מאוד סרטי 4K שיש בהם רגעים רבים שבהם הקצב עולה מעל 100 מגה ביט, ואז נכנסים ל-buffering אם צופים מהטלוויזיה.

אמנם אפשר לראות דרך סטרימר (יש לי אפל טי וי) אבל פשוט יותר - במיוחד לילדים - לתפעל את הטלוויזיה כשמדובר באפליקציה עליה. ראיתי שיש כאלה שהעבירו אותה ל-wifi שהוא מהיר יותר מ-100 מגה, אבל זה נראה לי פחות יציב מרשת קווית, וזה כמובן מפריע אם מישהו מנסה לגלוש ברשת במקביל לזה שמישהו אחר צופה בסרט.

ראיתי באתרים בחו"ל שאנשים הצליחו לחבר לטלוויזיה כרטיס רשת גיגה דרך USB, וכך התגברו על המגבלה של 100 מגה. אנשים מצאו (בדקו כל מיני קבצים של jellyfish) שהמעבד בטלוויזיה מסוגל לטפל בערך עד 170 מגה, שזה יפה מאוד, כשהרשת הקווית לא מגבילה למאה מגה.

כרטיסי הרשת האלה מיועדים למחשבים ולא לטלוויזיות, וחלקם מגיעים עם CD (!) התקנה עם כל מיני דרייברים לחלונות ולמק, מה שלא רלוונטי בכלל לטלוויזיה, אבל למרות זאת בחו"ל מצאו כל מיני כרטיסים כאלה שעובדים יפה ב-LG.

השאלה שלי היא האם מישהו יודע על כרטיס ספציפי כזה שאפשר לקנות בארץ, נניח מהרשימה ב-KSP (או כמובן כל חנות אחרת):
https://ksp.co.il/web/cat/263..487..1187..509

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: חיבור טלוויזיה לרשת קווית בקצב גיגה

נושא שלא נקרא #2 

תעבור על השרשור הזה:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=359486

עריכה:
אני לא מוצא, אבל יש גם שרשור שדנו בו במתאמי USB מתאימים. זה עניין של דריייברים שקיימים כבר בטלוויזיה. אין דרך פשוטה לדעת, אלא מניסיון. לי עובדים שני מתאמי USB של אנקר שקניתי באמזון. אלו של TP-LINK מ-KSP לא עבדו אצלי.
אמנם הטלוויזיה שלך מדגם חדש יותר משלי, אבל אין יסוד לחשוב שהסירו דרייברים ממערכת ההפעלה.

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

07/05/2021 11:13  
ChinggisKhan כתב:
תעבור על השרשור הזה:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=359486

עריכה:
אני לא מוצא, אבל יש גם שרשור שדנו בו במתאמי USB מתאימים. זה עניין של דריייברים שקיימים כבר בטלוויזיה. אין דרך פשוטה לדעת, אלא מניסיון. לי עובדים שני מתאמי USB של אנקר שקניתי באמזון. אלו של TP-LINK מ-KSP לא עבדו אצלי.
אמנם הטלוויזיה שלך מדגם חדש יותר משלי, אבל אין יסוד לחשוב שהסירו דרייברים ממערכת ההפעלה.
...
תודה (Y)

אתה יכול לתת מק"ט מדויק של אנקר? זה באמת השם שראיתי בזמנו כשחיפשתי, אבל לא מצאתי מוצרים שלהם בארץ. אפשר אולי לרכוש משהו בארץ (למשל Dlink שכתוב שתואם גם לינוקס), לבדוק ואם לא מתאים להחזיר עם 5% קנס, או במקרה הגרוע להישאר עם כרטיס רשת מיותר. זה לא נורא יקר...

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

אני קניתי את זה:
https://www.amazon.com/gp/product/B00NOP70EC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

כתוב שיש דגם חדש יותר. לא יודע להגיד בוודאות שיעבוד. אני מניח שקראו אנשים שרכשו בארץ מתאמים דומים ויוכלו להמליץ עליהם.

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

קח בחשבון ש ה USB הוא 2.0 (לפחות ב CX, לא בדקתי לגבי C1) אז אתה מוגבל למהירות של USB 2.0. אם כך הדברים גם ב C1 אתה תצליח להגיע ל~300.

אגב ב CX כל המתאמים שניסיתי עבדו, לעומת זאת ב NANO90, שום מתאם לא עבד.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

היתרון לשימוש ברשת דרך usb הוא שולי עד בלתי קיים ובלתי מורגש למול רשת קווית דרך הכרטיס המובנה,
מצבי הקצה שבהם יהיה לזה איזה יתרון, מצומצמים עד לא קיימים לדעתי,
היתרון האמיתי של שימוש בממשק כזה הוא כשהחלופה היא רשת אלחוטית, חלשה או לא יציבה אז יש יתרון אמיתי ל השימוש בתווך קווי, בכל שאר המתארים זו השקעת אנרגיה בלי ערך מוסף ממשי

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

07/05/2021 12:33  
Shasoosh כתב:
קח בחשבון ש ה USB הוא 2.0 (לפחות ב CX, לא בדקתי לגבי C1) אז אתה מוגבל למהירות של USB 2.0. אם כך הדברים גם ב C1 אתה תצליח להגיע ל~300.

אגב ב CX כל המתאמים שניסיתי עבדו, לעומת זאת ב NANO90, שום מתאם לא עבד.
...
אני חושב שגם ב-C1 זה USB-2, ואתה צודק לגבי 300 ומשהו מגה "בלבד" אבל כאמור הטלוויזיה ממילא לא מסוגלת לעבד יותר מ-170 מגה כנראה, ודי לא צריך יותר מזה מבחינת ה-remux.

אתה זוכר אולי איזה מתאמים בדקת? ב-KSP יש כאלה של belkin, tp-link, dlink, linksys, stlab, edimax, gold touch, asus... הייתי מעדיף לא להמר סתם :)

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

07/05/2021 12:50  
Borderline1 כתב:
היתרון לשימוש ברשת דרך usb הוא שולי עד בלתי קיים ובלתי מורגש למול רשת קווית דרך הכרטיס המובנה,
מצבי הקצה שבהם יהיה לזה איזה יתרון, מצומצמים עד לא קיימים לדעתי,
היתרון האמיתי של שימוש בממשק כזה הוא כשהחלופה היא רשת אלחוטית, חלשה או לא יציבה אז יש יתרון אמיתי ל השימוש בתווך קווי, בכל שאר המתארים זו השקעת אנרגיה בלי ערך מוסף ממשי
...
כאמור, כשצופים ב-remux מוזרם משרת ביתי, בכלל אי אפשר לצפות ב-4K ברשת הקווית של מאה מגה. עוצר כל מספר שניות.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

ומה קצב הנתונים בסצנריו שאתה מתאר?
אני לא בטוח שצוואר הבקבוק שלך הוא ממשק הרשת הקווית, מה גם שלכאורה בחיבור אלחוטי זה לא אמור היה לקרות לאור הקצב הגבוה יותר שנדמה לי שתיארת

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

07/05/2021 12:55  
Borderline1 כתב:
ומה קצב הנתונים בסצנריו שאתה מתאר?
אני לא בטוח שצוואר הבקבוק שלך הוא ממשק הרשת הקווית, מה גם שלכאורה בחיבור אלחוטי זה לא אמור היה לקרות לאור הקצב הגבוה יותר שנדמה לי שתיארת
...
הממוצע הוא כנראה באזור 50 מגה ביט לשנייה, אבל יש כנראה הרבה רגעים שבהם עוברים את ה-100. בסרטוני jellyfish בקצבים של 100/120/140/160 לא רואים עצירה כשצופים ברשת האלחוטית, בעוד שבקווית (של הטלוויזיה) זה נתקע כל כמה שניות. אפל טי וי שיושב על אותה רשת (גיגה) מזרים את כל הסרטונים האלה חלק לגמרי. לאור זה שאפל טי וי עובד יפה אני מסיק שאין שום בעיה באף חלק של הרשת. לאור זה שהטלוויזיה מציגה ללא עצירות כשהיא מחוברת לרשת האלחוטית אני מסיק שאין לה בעיית עיבוד. לאור זה שהיא כן מגמגמת בחיבור לרשת הקווית, נראה לי שברור שלמרות שהרשת הקווית תקינה, והעיבוד של הטלוויזיה חזק מספיק, החוליה החלשה היא החיבור לרשת הקווית, שמוגבל רק ל-100mbps.

אתה רואה הסבר אחר?

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

אני רואה שהרשת האלחוטית שלך כנראה מספיקה לצרכים
מאחר ולהבנתי האפל טי וי מעביר את המידע למסך על hdmi והעיבוד נעשה בו ולא במסך, זו עלולה להיות גם בעיית כוח עיבוד במסך, למרות שלא סביר אם האלחוטי תקין
בקיצור יש לך אלחוטי תקין, תהיה מאושר, יש לך אפל טי וי שיכולות העיבוד שלו לדעתי, עולות על אלו של המסך, תשתמש בו, אתה מרגיש שאתה חייב לצפות רק באמצעות המסך, זו בחירה לגיטימית אבל לא כורח המציאות שלך, שוב, לדעתי בלבד,

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

אי אפשר להשוות את נפח המידע באפל טיוי לרימוקס מלא.
אני גם משתמש במתאם כזה שפתר לי את בעית הפיקים ברימוקסים ונותן לי יציבות.

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

07/05/2021 15:53  
Borderline1 כתב:
אני רואה שהרשת האלחוטית שלך כנראה מספיקה לצרכים
מאחר ולהבנתי האפל טי וי מעביר את המידע למסך על hdmi והעיבוד נעשה בו ולא במסך, זו עלולה להיות גם בעיית כוח עיבוד במסך, למרות שלא סביר אם האלחוטי תקין
בקיצור יש לך אלחוטי תקין, תהיה מאושר, יש לך אפל טי וי שיכולות העיבוד שלו לדעתי, עולות על אלו של המסך, תשתמש בו, אתה מרגיש שאתה חייב לצפות רק באמצעות המסך, זו בחירה לגיטימית אבל לא כורח המציאות שלך, שוב, לדעתי בלבד,
...
אתה צודק, אפשר להשתמש באפל טי וי, אבל כמו שכתבתי קודם זה מאוד מסבך לילדים את תפעול הטלוויזיה, לכן אני מעדיף שהכל ירוץ עליה. הסברתי קודם שאני מעדיף רשת קווית, גם כי הביצועים שלה יותר עקביים וגם כי ככה אין פגיעה בגלישה אלחוטית - למשל, אפשר לצפות בנטפליקס על טאבלט מבלי לגרום להפרעות הדדיות למי שצופה במקביל בטלוויזיה, בהזרמה מהבית.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

לא יודע איזה ראוטר יש לך, אבל ממליץ לך לקרוא קצת על MU-MIMO

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

כל dongle שמשתמש ב-RTL8153 אמור לעבוד.
לא יודע עד כמה קל\קשה לבדוק את הצ'יפסט, אבל אצלי זה עובד על B7.
קניתי דונגל בכמה דולרים באיביי לפני הרבה שנים.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”