להתרגל ל-LED אחרי OLED?

פורום מסכי OLED בחסות LG
Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

להתרגל ל-LED אחרי OLED?

נושא שלא נקרא #1 

היי,
רוצה להוסיף ל-CX 77 שבסלון עוד מסך קטן יותר, 55", לשימוש בחדר שינה. בהתחלה רציתי לקחת C1 ואז מצאתי בשתי אלפיות למטה XH95...
ביליתי 10 חודשים עם XH95 בסלון ואני מאוד אוהב את המסך הזה.
עם זאת, התרגלתי ליחס הניגודיות של OLED והתמונה העדיפה.
האם אני אסתדר עם שני המסכים בטכנולוגיות שונות או שזה יפגע בחווייה?
החדר שינה מוחשך כמעט לחלוטין ויש שליטה כמעט מלאה על כמות האור, מבחינת תנאים מושלם ל-OLED. מבחינת תקציב, בהתחשב ברכישת ה-CX 77, קצת פחות מושלם.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

Re: להתרגל ל-LED אחרי OLED?

נושא שלא נקרא #2 

הכל תלוי בתקציב - אם הוא מתאים ל55C1 אז תרכוש אותו - אם לא אז גם XH95 הוא סבבה של מסך.
זה ממש לא ביג דיל אם יהיה לך מסך LED איכותי בחדר שינה לצד OLED בסלון.

roidan1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כאשר רכשתי את oled לסלון הבנתי שבחדר שינה לא כדאי לרדת ברמת האיכות וכדאי לרכוש נוספת בגודל של 55 (קיבלתי לגיטימציה מאישתי כאשר ראתה את האיכות)
תחכה לבלק פריידי בסוף החודש דרך ח.י יהיו מחירים ממש טובים כך עשיתי בשנה שעברה ממש בימים האחרונים של החודש.
אם תקנה led אתה בטווח הארוך תצטער לטעמי

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני עם CX 77 בסלון. עד לא מזמן גם עם 55 C8 בחדר שינה.
בגלל מעבר דירה, נאלצתי לשים טלויזיה קטנה יותר בחדר שינה, קניתי LED פשוטה, חשבתי שיהיה בסדר, בכל זאת חדר שינה כבר כמה אני צופה שם.

מקלל כל רגע שקניתי את המסך הזה
בלילה, בחושך מוחלט זה פשוט נורא, כל עוד המסך מלא זה עוד נסבל. ברגע שיש שוליים שחורים ורואים את התאורה האחורית זולגת בשבילי זה הורס לגמריי.
קניתי מסך entry level מתוך מחשבה שאין צורך להשקיע בחדר שינה. אולי עם מסך LED בסדרה גבוהה יותר תהיה תוצאה טובה יותר.

כבר מתכנן על האולד 48" שתכנס לי בול.

מסקנה: אל תתפשר!

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

XH95 שירת אותי האמנה בנעליו בגודל 65" כמעט שנה בסלון החל מהכי מואר ועד חושך מוחלט. הוא לא מלך החושך, אפילו מבין מסכי ה-LED, אבל אין לו את הפאקים של מסכי LED בסיסיים כמו שתיארת.
השחור של הXH95 לחלוטין מספיק לי. הבעיה שעם XH95 התמונה מצויינת, אבל עם OLED CX התמונה פנטסטית. ואנחנו כבני אדם מתאכזבים מאוד בקלות.

shai19862
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

דווקא בחדר שינה נראה כי היתרון של אולד יבוא לידי ביטוי באופן הברור והבולט ביותר ולכן אם התקציב מאפשר לא הייתי חושב פעמיים והולך רק על אולד.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

09/11/2021 19:19  
shai19862 כתב:
דווקא בחדר שינה נראה כי היתרון של אולד יבוא לידי ביטוי באופן הברור והבולט ביותר ולכן אם התקציב מאפשר לא הייתי חושב פעמיים והולך רק על אולד.
...
מבחינת הארה אין הבדל בין הסלון לחדר השינה, שניהם עם אפשרות הצללה כמעט מוחלטת גם בשעות היום.

דווקא אני במחשבה אחרת - ש-OLED עדיף בסלון על מסך גדול שבו אפשר להינות מהפרטים, מהאימרסיה, מהתמונה הטבעית והמרשימה.

היות ובחדר השינה המסך יהיה 55" והמרחק הוא לא קטן (כ-2 מטר ומעלה) המסך עצמו לא יהיה מספיק גדול בשביל לספק חווייה קולנועית, הלחם והחמאה של OLED. אז חשבתי שדווקא עדיף מסך LED טוב שייתן אחידות טובה (XH95 שלי היה אחיד מאוד) ושיהיה פשוט כיף לצפות מדי פעם במיטה. חשבתי אפילו שיהיה נחמד להיות עם XH95 בחדר שינה וכך אם בא לי פתאום HDR עם בהירות מפוצצת קרניות אני יכול לעבור לחדר שינה היות והסוני מציגה HDR בצורה הרבה יותר אטרקטיבית (אמרתי אטקרטיבית, לא מדוייקת).

בכל אופן עוד בערך שעה באים להתקין לי XH95 55 :lol:

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

טעות ! OLED מושלם ביחוד לחדר שינה.
המסך עדיין לא הותקן. תבטל ותחליף ל OLED אפילו בסיסית כמו 55A1.
מחירה הוא כ 4,000 ש"ח עם קצת עודף.

https://www.lg.com/il/tv/lg-oled55a1pva

זה עדיף בנסיבות שלך.

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

10/11/2021 9:19  
Yuvalfrr כתב:
מבחינת הארה אין הבדל בין הסלון לחדר השינה, שניהם עם אפשרות הצללה כמעט מוחלטת גם בשעות היום.

דווקא אני במחשבה אחרת - ש-OLED עדיף בסלון על מסך גדול שבו אפשר להינות מהפרטים, מהאימרסיה, מהתמונה הטבעית והמרשימה.

היות ובחדר השינה המסך יהיה 55" והמרחק הוא לא קטן (כ-2 מטר ומעלה) המסך עצמו לא יהיה מספיק גדול בשביל לספק חווייה קולנועית, הלחם והחמאה של OLED. אז חשבתי שדווקא עדיף מסך LED טוב שייתן אחידות טובה (XH95 שלי היה אחיד מאוד) ושיהיה פשוט כיף לצפות מדי פעם במיטה. חשבתי אפילו שיהיה נחמד להיות עם XH95 בחדר שינה וכך אם בא לי פתאום HDR עם בהירות מפוצצת קרניות אני יכול לעבור לחדר שינה היות והסוני מציגה HDR בצורה הרבה יותר אטרקטיבית (אמרתי אטקרטיבית, לא מדוייקת).

...
תתחדש ותהנה

shai19862
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

Yuvalfrr כתב:

...
אחלה
תתחדש ותהנה!

Ben-nadav
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

Yuvalfrr כתב:

...
1. בדיעבד היית רוכש את הסוני אחרי שאתה כבר כמה ימים התנסית איתה בחדר שינה או בוחר בOLED?
2. בכמה רכשת את הסוני 55 מנסה להבין אם המחיר בו היא מוצעת כעת באתרים הוא מבצע אמיתי.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

17/11/2021 21:50  
Ben-nadav כתב:
1. בדיעבד היית רוכש את הסוני אחרי שאתה כבר כמה ימים התנסית איתה בחדר שינה או בוחר בOLED?
2. בכמה רכשת את הסוני 55 מנסה להבין אם המחיר בו היא מוצעת כעת באתרים הוא מבצע אמיתי.
...
הסוני הפתיעה אותי מאוד לטובה. עם זאת שהכרתי אותה בגודל 65 אינץ' במשך 10 חודשים וידעתי כמה היא נפלאה, הייתי מאוד מודאג מההבדל בקונטרסט בין ה-CX בסלון לבין ה-XH95 בחדר שינה. קצת התבדיתי, קיבלתי תזכורת שעם כל הפינוק שב-OLED גם מסך LED מהסקלה הגבוהה נותן תמונה שתספק את רוב העיניים הממוצעות.
עם זאת...בעקבות תכנונים חדשים בדירה ושדרוג הסאונד בחדר שינה התפתיתי והזמנתי LG C1 ב-65" לחדר שינה. ה-XH95 עובדת בקושי שבוע. אצטרך למכור אותה בהפסד. אם אתה שואל כי אתה מעוניין בגודל הזה (55)...אתה מוזמן לפנות בפרטי אני יכול מסור אותה במחיר שווה. אני לא זוכר את המחיר המדוייק, הוא היה קרוב ל-4,000. אם אינני טועה 3,800 או 3,900. משהו באזור הזה.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”