עדכון מערכת ה- Infotainment במאזדה

אודיו, וידאו, מולטימדיה, SPL, EMMA, ניווט, מידע מבוסס מיקום וכל גאדג'ט לרכב.
Benp
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: מי מוכן להתקין לי בתשלום?

נושא שלא נקרא #1051 

@dr0r תודה חבר

יש לי גירסא 56.00.230. ויש לי אייפון 😬
מה האופציות שלי?

אם זה חוסך הרבה אני יכול להביא את הפלאפון הישן שלי שהוא אנדרואיד

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 251 פעמים

נושא שלא נקרא #1052 

@Benp

תמיכה ב-iPhone יש רק בעזרת הקיט הרשמי. אם תקנה אותו לבד באמזון ותשלם למישהו שיתקין לך, זה קצת ייצא יותר זול מאשר במוסך, אבל לא תהיה לך אחריות.
יש אפשרות להתקין בקלות ובחינם את Android Auto בעזרת MZD AIO. זה עובד טוב, כולל מסך המגע שחסום בגירסה הרשמית והוראות ניווט ב-HUD, אבל זה רלוונטי רק כאשר המכשיר שלך הוא Android...

Benp
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #1053 

@dr0r תודה רבה יא גיבור!

נראה שיש לך המון ידע אז עוד שאלה:
זאת המערכת שצריך להזמין? https://www.amazon.com/Mazda-CarPlay-Re ... B07KRPSRKH
כי נראה שאני יכול להזמין אותה במשהו כמו 250$ כולל מיסים ונגיד עוד 350 שקל התקנה אז זה יוצא 2000 שקל פחות שזה המון. לא? אני מפספס משהו?

ואיזה אחריות נפגמת? על המולטימדיה בלבד? כמה שנים האחריות הזו בכלל?

שוקל האם שווה לקחת טלפון אנדרואיד ישן לשים בו סים ולהוריד פשוט Android auto..

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1054 

@Benp

כן, זה הקיט. כולל משלוח ומע״מ זה ייצא 780 ₪, פלוס עמלת שחרור מהמכס. אם תוסיף על זה את עלות התקנה, זה כבר מתקרב למחיר ההתקנה במוסך - למשל מוסך שי-לי גובה על הכל 1400 ₪: https://shayli.co.il/apple-car-play-israel

באחריות התכוונתי לאחריות על ההתקנה. אדם פרטי שתשלם לו לא ירצה לקחת אחריות באופן טבעי.

כן, להשתמש בטלפון הישן יהיה הכי זול, אבל פחות נוח.

Benp
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #1055 

@dr0r מלך!

לא ידעתי שבכלל אפשרי להתקין את זה בעלות של 1400 שקל. חשבתי שזה מינימום 3000.
אז באמת זה יוצא פחות או יותר המחיר כמו להזמין לבד.
מעולה! פתרת לי את הבעיה. אני אתקין אצל שי-לי ככל הנראה.

תודה רבה!!

Benp
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #1056 

מכיר במקרה גם מוסך שמתקין באזור תל אביב במחיר טוב?

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1057 

@Benp

גם את המחיר הזה פשוט מצאתי באינטרנט. אתה יכול להתקשר למוסך החביב עליך ולשאול. גם אם רשמית הם לוקחים יותר, אני מעריך שהם יעדיפו לעשות לך מחיר מאשר שתיסע למוסך אחר. שי-לי גם עשו בזמנו מבצע ב-1350 ₪ לחברי cars forum, אז יש להם שולי רווח.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

mazda cx5 2019

נושא שלא נקרא #1058 

היי,
אני חבר חדש כאן, נרשמתי אחרי שקראתי בעיון את כל השרשור הזה.
אולי גם ישאל שאלות בנושא מערכות סטריאו אבל זה כבר דיון אחר :)
ברשותי מזדה CX5 מתחילת 2019 ,
גרסת המערכת 59.00.544
כנראה יש שם את ה HUB הישן.
ויש גם את ה IGO לניווט (שאף פעם אני לא משתמש) אבל זה מראה את שמות הרחובות שהרדיו מנגן....
במכונית מותקנת גם קופסת אנרואיד שהותקנה ע"י קוברה (בעת הרכישה) שעובדת לא רע...קצת איטית אבל מתפקדת טוב...
שאני רוצה לעבור לאנרואיד החיצוני אני לוחץ על לחצן הנייווט ליד ידית היהלוכים ואז אני יכול לבחור WAZE
או תוכנות נוספות שהוספתי , בעצם אפשר להוסיף כמעט כל תכנה שרצה על אנרואיד (צריך ססמת מנהל).
הדבר היחידי שהטלפון שלי נותן זה הוטספוט (לא רציתי להמשיך לשלם על סים שהיה חינם מספר חודשים)
חוץ מההוט ספוט (שמופעל לפני הנהיגה) אין לי צורך לגעת במכשיר הסלולרי והשיחות עובדות רגיל דרך הבלוטות...
יש לי מספר שאלות:
1. האם כדאי להוסיף Android Auto במוסך מורשה (בעלות לפי מה שכתוב כאן סביב 1400 ש"ח) שלהבנתי הם מעדכנים גרסה ומחליפים את ה HUB ,
2. והאם אחרי העדכון קופסת האנרואיד החיצונית תמשיך לעבוד ?
3. האם ה WAZE עובד יותר טוב דרך ANDROID AUTO ?
4. יש לי S20 אולטרה (אנדרואיד 10) ומותקנת שם כבר אפלקציית ANDROID AUTO , האם ה waze רץ על הטלפון (ויש שיקוף מסך) או רץ על המערכת במזדה ?
5. האם צריכים ללחוץ משהו בטלפון או לחבר כבל לטלפון על מנת ש ANDROID AUTO יעבוד ?
תודה לעונים ! :)

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: mazda cx5 2019

נושא שלא נקרא #1059 

@arix

1. בטוח שיש לך את ה-hub הישן, כי החדש דורש גירסת תוכנה 70 ומעלה.
2. Android auto הרבה יותר טוב מאשר ההתקנה הדפוקה של קוברה, שלא ברור למה מאזדה מתעקשים לדחוף אותה ללקוחות. הדרך בה Android Auto עובד היא שהטלפון משתלט על המסך, וגם לאפליקציות כ-Maps, Waze או Spotify יש תצוגה ייעודית לרכב (המופעלת מהטלפון, כך שיש עדכונים רציפים).
3. בתור משתמש Android יש לך 2 אופציות. אחת היא ההתקנה הרשמית, ב-1400 ₪ כאמור, והשנייה היא התקנת MZD AIO בחינם. AIO קצת פחות יציב, אולם מעבר למחיר ההתקנה מאפשרת להמשיך להשתמש במסך המגע (אפילו בזמן נסיעה), וכן ישנה תמיכה ב-HUD. העניין הוא שבגלל שגירת התוכנה שלך מעל 59.00.502 תצטרך לפתוח את המערכת בחיבור סריאלי לפני ההתקנה - מה שדורש את פירוק הדשבורד.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #1060 

@dr0r
תודה רבה על התשובה,
מכיוון שהמכונית באחריות עדיף לי לשלם 1400 ש"ח במוסך מורשה של מזדה, אני מניח שהמחיר כולל החלפת HUB.
האם צריך לחבר כבל לטלפון שזה יעבוד טוב או שזה עובד טוב גם בהוט ספוט (הגרסה הרשמית)?
האם האדרואיד של קוברה ימשיך לעבוד ? כי זה קשור לחמרה שמחליפה מסכים מכניסה אחרת בתצוגת מזדה , במכשיר שקוברה מתקינים ( eglober ) התקנתי שם עוד דברים חוץ מ waze כגון אפלקציות של גלי צהל,דפדפן, יוטיוב שלא מפעיל בנהיגה כמובן אם כי אפשר אבל לפעמים נחמד לראות יוטיוב שמחכים באוטו ולא נוהגים למשל...

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1061 

@arix

זה שההתקנה של קוברה מאפשרת הפעלת YouTube ודפדפן היא שערוריה, ובספק גדול אם חוקית. אבל זה מה שקורה כשמתקינים מערכת הפעלה לא קשורה.
ב-Android Auto אתה לא מקבל את חווית המשתמש של Waze או Spotify מהטלפון, אלא מסך יעודי לנהיגה עם מינימום מגע, ושליטה בעזרת ידית הניווט וכן שליטה קולית.
ההתקנה הרשמית לא כוללת את Android Auto Wireless, מאזדה לא הכניסו את זה לגירסה שלהם. זה כלול רק ב-AIO. אני לא יודע אם ההתקנה הרשמית יכולה לעבוד במקביל ל-after market של קוברה. כשקניתי את הרכב האחרון הציעו לי לבחור בין השניים (ולקחתי את AA/CP). בכל מקרה, הניסיון שלי עם של קוברה די מפוקפק - ברכב הקודם (מ-2014) עדכון ה-firmware ל-59 גרם למצלמה האחורית שלהם להפסיק לעבוד, והם היו צריכים להחליף לה את המעבד. למה דלק מוטורס היו צריכים להתקין מצלמה אחורית ב-after market במקום המקורית לא ברור לי.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #1062 

@dr0r
תודה שוב על התשובה.
למען הסר ספק, ההתקנה של קוברה לא מאפשרת הפעלת YouTube ודפדפן....
אני הוספתי את הנ"ל בצורה מתוכמת שזה מאין "פריצה" למערכת (מצאתי בפורום אחר איך לעשות את זה,
וגם שם לא היה פירוט לגבי מערכת יותר חדשה שהותקנה במכוניתי אבל הרעיון היה דומה)
וזה כנראה דומה שאנשים שעשו דרך ה AIO (או משהו שדומה ל AIO )
אני מספיק אחראי לא להפעיל דפדפן או יוטיוב בנהיגה...אין אף אחד חוץ ממני שנוהג ברכב.
הייתי צריך את זה לא בשביל יוטיוב או דפדפן, הייתי צריך את זה לאפליקציות אחרות של רדיו כגון גלץ וכדומה...
וגם עדכון של ה WAZE ללא צורך בלהגיע לתחנת שרות של קוברה...
לאישתי יש מזדה 2 2018 עם קוברה (מערכת ישנה יותר) ולא רציתי להתעסק בזה, שה WAZE הפסיק לעבוד וגם הפקודות הקוליות (כתובת ל WAZE ) הייתי צריך להגיע לקוברה על מנת שיעדכנו את ה WAZE והפקודות הקוליות....
להבנתי מתשובתך שלהתקנה הרשמית צריך לחבר כבל USB על מנת שזה יעבוד ?
האם במערכת של Android Auto יש אפשרות הפעלת אפלקציות רדיו כגון גלץ-גלגלץ ?
אני מרבה להשתמש בזה על מנת להאזין לתוכניות מוקלטות , אפלקצית רדיו כללית מאפשרת רק שידור חי...
אחת הסיבות העקריות שאני מעוניין לעבור ל Android Auto זה בגלל שהמערכת של קוברה מחוברת לרמקול יעודי ולא למערכת של המכונית שבה איכות השמע איכותית יותר בהרבה....

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1063 

@arix

כן, הבעיה בהתקנות הביזאריות האלה שאתה נתקעה עם סט משונה של אפליקציות, ובגלל שהמכשירים הסינים האלה מבוססים על Android מלפני 5 שנים, רוב האפליקציות מתישהו מפסיקות להתעדכן (מה שמסביר למה waze הפסיק לעבוד לך).

ב-Android Auto יש הרבה מאוד אפליקציות נתמכות. אתה יכול לראות את הרשימה הארוכה כאן. בין היתר יש שם אפליקציות לפודקאסטים. אפליקציות רדיו ישראליות עדיין לא טרחו הוסיפו תמיכה, כנראה כי רשמית Android Auto עוד לא נתמך בישראל. אם מספיק אנשים ינדנדו להם הם יוסיפו את התמיכה הזו, זה לא נורא מסובך.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #1064 

@dr0r

אכן, מכשיר אנדרואיד מיושן גרסה 5 עם 1 ג'יגה זכרון :)
ראיתי שיש ב Android Auto אפלקציה של Deezer שאני משתמש בה בבית במערכת,
כנראה העשה את הצעד בכיוון ,
תודה על היעוץ !

Elisha44
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #1065 

שלום לכולם
ברשותי CX5 2020 עם העדכונים האחרונים (קארפליי, אנדרואיד אוטו וכו) וראיתי שיש אופציה גם לניווט מקורי. אין לי צורך כל כך כי וויז משתקף יופי אבל סתם בשביל לדעת מעניין אותי אם ניתן לקנות את הכרטיס זיכרון עם מפות ישראל, ואם כן כמה זה עולה בערך

שלח תגובה

חזור אל “Infotainment - מולטימדיה וגאדג'טים לרכב”