שרשור תגובות: היום האחרון לפעילות Synology לחודש מאי - ויש פרסים!

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Synology (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

שרשור תגובות: היום האחרון לפעילות Synology לחודש מאי - ויש פרסים!

נושא שלא נקרא #1 

https://htmag.co.il/article50282.html

הזדרזו לכתוב פוסט ותוכלו לזכות!

תמונה

denis29
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

Re: שרשור תגובות: פעילות Synology לחודש מאי - ויש פרסים!

נושא שלא נקרא #2 

1. ברשותי Synology DS220+ ובו 2 כונני 8TB

2. הוא משמש לשיתוף קבצים, בין 4 מחשבים בבית.
3. השימוש העיקרי, הוא שיתוף קבצי מדיה (סדרות, סרטים, אנימה ועוד)
4. לא היה לי מקום מרוכז לכל המדיה בבית, ה NAS, זה בדיוק מה שחיפשתי, לפני כן, הייתי צריך לפחות 2 מחשבים פעילים, כדי לצפות בסרט,
שימוש ב דיסק קשיח חיצוני זה, או אחר, לא הכי פרקטי. על הדרך הNAS חוסך לי בחשבון החשמל . לפני כן הורדתי את התוכן, דרך המחשב
הראשי שלי, וNAS עושה את אותה העבודה, ובלי לאמץ את המחשב, כך ש, אני יכול גם לשחק במחשב ו להשתמש בביצועים שלו לשימושים אחרים. בנוסף אני מגבה עליו מידע חשוב, וגם ל ענן.

אם אני יכול להוסיף משהו, אז. לפני רכישה קימת קניתי DS218+ אבל המעבד היותר ישן שלו, והוא מזמן בשוק. אז חיקיתי לDS220+,
כמובן ש בדקתי, יצרנים אחרים, בינם QNAP, אבל זה שמים וארץ, מבחינת ממשק, באמת ש Synology לדעתי, הם מספר אחד, במיוחד התמיכה
בדגמים היותר ישנים, באמת מכובד מעוד, מצד היצרן. עולי המחיר לא קטן, אבל אתם משלמים פה על חומרה + תוכנה, כמו נגיד מחשב של Apple, אפשר לבנות לבד איזה DIY ב מארז ITX וכו וכו, אבל אני העדפתי לקחת מוצר מוכן, בלי יותר מידי כאבי ראש. ואני באמת מרוצה ממנו מעוד, לא הייתי אומר שאני מנצל, את כל היכולות שלו בבית, אבל אלה שכן, עובדים ב 100% לרצוני הרב.

מבחנת תשתית האינטרנט בבית, יש לי פרטנר פייבר 1000/100 בשימוש בראוטר שלהם, ומספר סביצים לחיבור בציוד בכבל רשת.
למרות הממשק שיש לו, הייתי שמח לשליטה יותר טובה ברשת שלי בבית, וכן עולי גם קליטת WIFI לאוזרים הרחוקים יותר של הבית, בלי לקנות ציוד נוסף כמו פתרון MASH. בסופו של דבר, הייתי שמח לקבל rt2600ac במתנה, לאור זה שאני מעוד מרוצה ממוצר ה NAS שלהם, סביר להניך שרואטר אם מערכת הפעלה דומה, זה יהיה שילוב מושלם :)

תמונה:
Synology-DS220plus-photos-04.jpg
" ... We can do nothing but to see the times go by in the path which God has chosen ... "

VIPERAIN
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

Before
שלום, אני עידו ואני מכור לצפייה בסרטים וסדרות.
לפני שהעולם הכיר את המושג בינג׳ צפיתי בכל the office חמש פעמים ברציפות.
הייתה לי תוכנה שמתריאה לי כל פעם שיוצא פרק מתוך עשרות הסדרות שהייתי רואה והייתי הולך ומוריד.
הייתי רואה הכל דרך ה kodi. כידוע למי שהשתמש או משתמש בקודי, אין דרך פשוטה לשתף מסד נתונים, מה שאומר שאם יש לך שני סטרימרים צריך לקנפג את שניהם, ואין דרך לראות בראשון איזה פרקים לדוגמא צפית בשני. (בעבר חיפשתי ומצאתי דרך עם שיתוף db אבל נראה לי מסובך ולא שווה את זה).
כמו כן המדיה היא מקומית רק ברשת שלי ולא הייתי יכול לשתף אף אחד.
והכי חשוב.. הייתי מוגבל מאוד במקום. לראוטר שלי היה יציאת usb אחת שחיברתי ל hdd של 5tb והייתי צריך למחוק כל פעם קבצים ישנים.

After
אני משתמש יותר משנתיים בsynology 418play כאשר התקנתי בו 16gb ram (לפי האתר התמיכה עד 4gb נראה לי.. אבל אני עובד עם 16gb ועובד מעולה) וכל רביעיית bays מאוכלסים ב10tb של western digital
השימוש העיקרי שלי בNAS הוא ליצירת שירות סטרימינג לי ולחברים/משפחה שלי.
כיום יש בשירות משהו כמו 500 סרטים ו70 סדרות
כל התוכנות והשירותים מותקנים על הnas:
plex - תוכנת מדיה סנטר חינמית שמייחצנת את המדיה לעולם. תומכת בכל הפטלפרומות האפשריות (מסטרימרים ועד טלוויזיות חכמות)
Radarr - הורדה אוטומטית של סרטים
Sonarr - הורדה אוטומטית של סדרות
Bazarr -הורדה אוטומטית של כתוביות
Jackett - הוספת מקורות של מדיה
Ombi - לאפשר למשתמשים להמליץ על תוכן חדש

Bad Idea
כשהתחלתי את דרכי בNAS היה לי שני הארד דיסקים,
5tb הוקצה לסרטים
8tb הוקצה לסדרות.
כמובן שחשבתי שלי זה לא יקרה והייתי בלי שום הגנה או raid ולאחר בערך שנה ההארד דיסק של הסרטים שבק חיים ואיבדתי הכל. למזלי היה לradarr את המידע של הסרטים אז היה די קל להתחיל לאסוף את כולם שוב..
שורה תחתונה.. תעבדו בraid! או יותר נכון ב SHR של synology שבקלות נותן לכם אופציה להוסיף הארד דיסקים. אני לדוגמא הייתי עם 3 הארדיסקים של 10tb שהביאו לי 18tb ובקלות הוספתי עוד אחד לפני שבועיים ואחרי יומיים עבודה יש לי 27tb של מקום

Good Idea
כשחיפשתי לקנות דיסקים ראיתי שיש הארד דיסקים מיועדים ל nas וקניתי אחד שהיה ממש יקר. את השלושה האחרים כבר חיברתי על ידי קנית external hard drive והוצאת הדיסק מתוכו. קוראים לפעולה Shucking וכל עוד הולכים על הארד דיסק איכותי של western digital הסיכון נמוך ויכול לחסוך המון כסף ( לפעמים הארד דיסק חיצוני יותר זול מלקנות רק את ההארד דיסק הפנימי שבתוכו) ממליץ בחום. נכון שזה לכאורה לא הארד דיסק שנועד לעבוד 24.7 אבל אצלי כל החיצוניים עבדו 24.7 וגם אם יקרוס .. יש raid :)

לסיכום
אני מאוד מאושר מההחלטה דאז לקנות nas. אם הייתי יכול לחזור בזמן כנראה הייתי קונה את הדגמים עם יכולת הרחבה כי גם 27tb מגביל בסוף.
וכמו שרשמתי, השימוש העיקרי הוא media streaming local/remote אז אשמח לראוטר שיוכל לשפר את תעבורת הרשת.
תודה רבה :)
IMG_20210502_171130.jpg

דודיפלצת
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

שלום לכולם!
אז ה-NAS שלי הוא WD My Cloud EX2 Ultra בנפח 8TB שקניתי בעקבות דיל שפורסם בפורום HT Deals.
חוץ מלשמש מושב נוח מאוד ל-Starscream, הוא משמש לגיבוי של מסמכים, תמונות, סרטים וכל מיני דברים שטוב שיהיו מגובים.
אני גם משתמש ב-Transmission שמותקן עליו וזה באמת מה ששינה את חיי כי פשוט יכולתי לוותר על ה-Desktop שהיה לי לפני כן ותפס המון מקום וגם עשה המון רעש.
חד משמעית, אחד המוצרים הכי שימושיים שהיו לי אי פעם.
תוקם לאלתר קטגורית אודיו חד-ערוצי!

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לי יש NAS של Synology - דגם DS720+ (הפלוס היה אמור להיות מימין למספר...)

יש לי בו שני דיסקים של 8 טרה כל אחד (כרגע שלושת רבעי פנוי) ב-SHR raid 1. הם מכילים את התמונות המשפחתיות שלנו מעשרים השנה האחרונות, את ה-CDs שלנו (אני עדיין שומר גם את הדיסקים, למרות שבשנים האחרונות אנחנו כבר קונים מוזיקה רק דיגיטלית), את סרטי הקולנוע שאנחנו אוהבים לצפות בהם ומסמכים של הבית - הכנסות והוצאות, מסלולי טיולים בחו"ל, ענייני ועד בית וכו'.

השימוש העיקרי שלנו הוא למולטימדיה. רץ על ה-NAS שרת Plex, שמגיש את התכנים (בעיקר סרטים, סדרות טלוויזיה ומוזיקה, ולפעמים תמונות) לטלוויזיה בסלון, לאפל טי וי, לטאבלטים, ללפטופים ולטלפונים הניידים.

לפני ה-NAS היה לי Raspberry pi 4, שאליו חיברתי דיסק 2.5 טרה שעליו, ללא שום גיבוי, היו קובצי המולטימדיה, והוא היה מחובר לרשת והגיש קבצים לקליינטס השונים. כל הזמן חששתי מתקלה בדיסק, או גרוע מזאת - מתוכנת כופר שתצפין לי אותם. מדי פעם הייתי מגבה חלקית (מפאת חוסר מקום), בעיקר את התמונות המשפחתיות, לדיסק חיצוני.
עכשיו אני רגוע שה-raid שומר אותי מתקלת דיסק. לגבי תוכנת כופר, ניהול ההרשאות מאוד מוריד לי את הלחץ כי אני פשוט לא נותן הרשאות כתיבה לפולדרים הקריטיים, עם התמונות - המשתמשים יכולים רק לקרוא משם. את ההעלאה מהמחשבים ל-NAS אני מאפשר רק לאזור public אחד שהוא R/W ומשם אני מעביר קבצים למקומם דרך ממשק file station של סינולוג'י, מבלי למפות בשום שלב את הפולדרים האלה כדיסק במחשב שלי - לכן שום תוכנת כופר לא יכולה לכתוב שם.

ה-NAS ממש חדש אצלנו - קניתי אותו בתחילת מרץ 2021. אחרי כמה ימים הייתה הפסקת חשמל, כשהחשמל חזר קיבלתי מייל מה-NAS שניתוק מהמתח בצורה לא מסודרת עלול לגרום לאובדן מידע, ומיד קניתי UPS וחיברתי אליו גם את ה-NAS וגם את הראוטרים. ביום שישי הייתה שוב הפסקת חשמל... ה-UPS צפצף שהחשמל נפל אבל כל הרשת המשיכה לעבוד, וקיבלתי מייל מה-NAS שהוא מוזן כעת מסוללות. אני סוף סוף מרגיש מוגן :)

לפני ה-NAS שרת ה-PLEX שלי רץ על ה-raspberry pi, שהוא חלש ולא מאפשר transcoding. אז יכולנו לראות סרטים ב-direct play בלבד, על הטלוויזיה. עכשיו שהשרת רץ על ה-NAS הוא מסוגל לנצל את המעבד שלו ולעשות transcoding כך שאפשר לראות סרטים גם בטאבלטים ובטלפונים - כולל כשאנחנו מחוץ לבית, דרך רשת הסלולר, כשה-wizard של EZ-internet עושה את כל הקינפוג בראוטר. החיים דבש!
NAS.jpg

avibarilan
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Avi Bar Ilan
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

היי

1. לי יש 2 מכשירי NAS של סינולוג'י: DS920+ וגם DS216+ שנמצא בבית של ההורים שלי (באופן זמני גם DS918+ של חבר שאני מגדיר לו)
2. מה שאני עושה על ה NAS שלי זה בעיקר שיתוף קבצים בין המחשבים בבית, גיבוי המידע החשוב והתמונות גם לענן וגם למכשר ה NAS המרוחק. בנוסף אני גם משתמש ב PLEX שמותקן על ה DS920+ וגם PIHOLE שמותקן על גבי דוקר
3. השימוש הכי גבוה שלי ב NAS הוא בעיקר ה PLEX. אני ואישתי אוהבים מאוד סרטים וסדרות ובכל ערב אנחנו יושבים לראות סרט או סדרה דרך הפלקס.
4. החיים שלי לפני ואחרי ה NAS הם באמת שונים לחלוטין. לפני שהיה לי NAS (מדובר על המון שנים), הייתי צריך להוריד סרטים ישירות למחשב ולחבר את המחשב לטלויזיה על מנת לראות סרט, הבדל של שמים וארץ על פני השימוש בפלקס היום על NAS. בנוסף, בגלל הנפח הרב שיש לי על ה NAS אני לא צריך למחוק סרטים שכבר ראיתי על מנת שלא למלא את הכונן קשיח במחשב (שהיה אז נפח לא מאוד גדול כמו היום)
5. לקראת המעבר מגוגל פוטוס שהולך להות בתשלום בקרוב מאוד, אני מתכנן להכין את ה NAS עם סינולוג'י פוטוס לכל המשפחה כולל ההורים שלי, של אישתי, אחותי, כולם. לכולם יהיה יוזר וכולם יסנכרנו את התמנות שלהם את ה NAS ולא לגוגל - זה בתכנון.
20210503_190744.jpg

Hago
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

הי,
ראשית התוודות קצרה: יש לי התמכרות לאחסון מכל סוג, אז ה- NAS מסתדר לי בול עם ה- OCD :-)
החיים לפני ה- NAS ואחריו
בעידן האבן
טרם עידן ה- NAS, היה לי מחשב ישן שמחובר לרשת והכל היה עליו. לכן תמיד הייתי בחרדות למשמע קולות מוזרים מהדיסקים הקשיחים.

לאחר רכישת ה- NAS
בעקבות השיחות כאן, התחדשתי לאחרונה ב- DS920 פלוס, וזה פלוס גדול מאד!
הוספתי לו 2 דיסקים 14 טרה של WD RED, שקניתי מאמזון בהמלצת זיו, ויש לי מקום להכל. המחשב הישן כמובן עף לפח.

ה- NAS ממוקם בתוך ארון תקשורת עם הראוטר, אז קצת צפוף והוא צריך לשבת על הצד, אבל טפו טפו, עושה את העבודה.

הפעילות עם ה- NAS
הבית כולו מרושת חוטית ואלחוטית, ולכן כל מחשב בבית יכול לשלוף מה- NAS הכל. בנוסף, הגדרתי ספריות ספציפיות במחשבים, שה- NAS יגבה אחת לחודש.
הדברים שהכי חשובים לי זה התמונות והסרטים של המשפחה, שמתעדים השלבים שעברנו עד כה בחיים. רק בשביל זה היה לי שווה להוסיף NAS. עכשיו יש שקט תעשייתי, כי הכל מגובה.
בנוסף, מתועדים גם מסמכים, אולם אלו כמובן תופסים מקום מועט יחסית.

השימוש בתדירות הכי גבוהה
גיבוי ואיחזור מידע לפי הצורך. בכל אירוע יום הולדת לילדים אני שולף ישירות מה- NAS סרטונים שמתעדים את בן המשפחה שחוגג יום הולדת, מה שמפתיע את כולם.

כדי לא לבזבז מקום יקר ב- NAS, או לשחוק את הדיסקים שלו יתר על המידה, כל הסרטים שמוזרמים בבית מצוים על מחשב אחר, שמחובר גם כן לרשת.
מטרות לעתיד:
  • חיבור המצלמות ל- NAS והיפטרות מה- NVR, במידה ויתסדר
  • חיבור אל ספק לגיבוי במקרה של הפסקת חשמל
תמונה של ה- NAS
תמונה של הכלה
תמונה של הכלה

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

יופי של סיפורים, תמשיכו 👍

ESiXtRIM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש לי NAS יחסית ישן, זהו ה DS716+ של Synology. הקשיש מגיע כמעט לגיל 5 שנים ועדיין בועט!

לפני ה NAS היה לי מארז גדול עם יותר מידי כוננים קשיחים, הוא היה זרוק בפינה רחוקה בחדר זניח בבית בגלל כל הרעשים שהוא עשה, אבל המחשב שירת אותי טוב. הוא היה נגיש עבור כל הסטרימרים בבית ואני הייתי מאחסן עליו כל מיני פרוייקטים שעבדתי עליהם. מערכת ההפעלה היתה Windows ולכן היה צריך מידי פעם לעדכן אותו, לאתחל כאשר דברים הפסיקו לעבוד משום מה וכדומה.

כאן בפורום אני הכרתי לראשונה את תחום מוצרי ה NAS והתלבטתי בזמנו בין QNAP ל Synology, בגלל שראיתי שיש להרבה מהחברים בפורום Synology, העדפתי להיות אחד מהעדר על מנת שאם יהיו שאלות, יהיו חברים שיוכלו לעזור. הלכתי על NAS עם 2 מפרצים כי אני מאלו שצופה ומוחק, לא באמת שומר דברים לצפיה חוזרת.
ההפעלה של ה NAS היתה מאוד פשוטה, ממשק אינטואיטיבי וחנות אפליקציות עשירה, חויה בדיוק כפי שצריך להיות.

מה אני עושה עם ה NAS?

Antivirus Essential
תמיד טוב שיש אנטיוירוס מעל ה NAS, במיוחד כאשר יש ילדים מתבגרים שהחלו לאחסן לבד דברים מעל ה NAS, אז שכבת הגנה נוספת טוב שיש.

אגב ילדים מתבגרים, יש לי קבוצה ב NAS של משתמשים מוגבלים לילדים, שם הגדרתי לילדים גישה כל אחד רק ל Volume שלו, הגבלתי את האפליקציות בהן הילדים יכולים להשתמש ויש להם גם Quota.

הגדרתי גם גישה מרחוק ל NAS עם QuickConnect, אני ממליץ לכל אחד להשתמש בזה, כי כך אפשר לתת Nick קצר מאוד למכשיר שלכם, זה נקרא QuickConnect ID ורק את ה Nick הזה לתת לאפליקציות השונות בטלפון כמו DS file, DS get, DS cam, DS audio, ללא צורך בפתיחת פורטים בנתב או להשתמש בשירותים צד ג עבור גישה קבועה.

Download Station
אני מניח שכולנו משתמשים בזה. אני הרכבתי מאתר טורנטים פרטי פיד RSS אותו הזנתי ל Download Station וככה ההורדות נעשות בצורה אוטומטית.

Audio Station
נכון, שירותי סטרימינג היום מאוד זולים, אבל יש לי כמה אלבומים עם ערך נוסטלגי וה Audio Station עושה עבודה מצוינת בהנגשת אודיו דרך אפליקצית ה DS audio.

Active Backup for Google Workspace
זהו ממשק נוח מאוד לגיבוי ה Google Drive שלי וכונני רשת, כאשר תוכנית הגיבוי נעשית בצורה מאוד ידידותית וויזואלית. סביר להניח שה NAS יקרוס לפני גוגל, אבל זה נותן שקט נפשי כאשר אתה יודע שהחומר שלך מגובה עם באמצעי אחסון פרטי שלך.

Surveillance Station
חברת Synology מעניקה 2 רשיונות חינם עם כל NAS, תשתמשו בהם! מצלמת רשת זה עניין לא יקר ואני משתמש בזה עבור צפיה באירועים אם יש בבית. הממשק של ה Surveillance Station ממש טוב, קל לנהל את ההקלטות, לקבוע הגדרות הקלטה מתקדמות למשל עם GPS וזה הרבה יותר נוח וידידותי וגמיש מהתוכנה של חברות יעודיות של DVR כמו Dahua, Annke, Hiseeu, TEYES, Junsun. שאפו ל Synology, זוהי אחת האפליקציות הכי טובות שלהם.

USB Copy
במסגרת העבודה, אני מגיע כל יום עם כונן USB שאני רוצה לגבות אותו ליתר בטחון בבית. אפליקצית ה USB Copy באה בדיוק עבור זה ועושה זאת עבורי בצורה אוטומטית, יחד עם גמישות בקביעת אסטרטגית העתקה.

Docker
אני מריץ כרגע מספר דוקרים:
1. קראתי את הכתבה שהתפרסמה בזמנו בפורום על Pi-hole וזה עשה חשק. עבדתי בדיוק לפי המדריך בפורום ועכשיו (כמעט) ואין פרסומות.
2. הדוקר השני שאני מריץ הוא InfluxDB, זה עבור פרוייקטים שאני עושה בבית בתחום בחינת עומסים, מאוד נוח לעבוד איתו.
3. אני מריץ עם PHP, כחלק מהעבודה שלי עם InfluxDB.

Active Backup for Business
עבור גיבוי מכונות Hyper-V. כל נושא קביעת פרופיל הגיבוי הוא נוח בצורה גאונית.

בגלל השימוש האינטנסיבי שלי עם ה NAS, הרחבתי את הזכרון ל 4GB. אני בקלות רואה את עצמי משדרג בקרוב ל NAS מתקדם יותר של Synology, פשוט כי אני רוצה להריץ מכונות וירטואליות מבוססות Windows מעל ה NAS וצריך מכשיר מתקדם יותר מבחינת השנתון עם אפשרות ליותר RAM.

אני מסכים כי NAS הוא לא מוצר שמתאים לכל אחד, אבל אם אתם גיקים שנהנים ליצור דברים גם בבית ולא רק בעבודה, NAS יכול להיות כלי עבודה חזק ביותר ואחד החברים הטובים ביותר שלכם.

בתמונה למטה ה DS716 האמין ולצידו נתב של Xiaomi שאני אשמח מאוד להחליף בנתב תואם של Synology :)

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

שלום לכולם,
בעבר הרחוק התלהבתי ממכשיר שראיתי אצל קרובי משפחה.
קראו לו סטרימר, לחלק אחר מהאנשים שהכרתי היה HTPC.
הכל היה נראה הרבה יותר מרשים ממה שבניתי כמה שנים לפני כן בבית.
זה היה מחשב ישן עם מעבד core 2 due שכבר לא שיחקתי בו, ופשוט שמתי עליו כונן קשיח גדול עם התוכן שרציתי והוא היה מחובר למסך הטלויזיה עם כבל VGA.
אחרי החתונה, היו בבית אנשים שלא אהבו את המראה של מארז ATX עצום על השידה ליד הטלויזיה :lol: , אז פשוט קניתי TVBox זעיר שמחובר למסך ואת הנייח פשוט הזזתי למיקום פינתי בבית, מחובר רק לחשמל.
זה סיפק אותי שנים ושימש כשרת הבייתי שלי.
היום המצב כבר שונה.
יש לי מכשיר נאס פשוט מאוד – Qnap TS128A שמכיל דיסק בודד של 4TB.
הנאס הזה שיפר לי את היכולות לעומת ההתנהלות שלי לפני כן ומאפשר לי סדר, גמישות ועבודה רציפה ונוחה יותר.
אתן מספר דוגמאות לנוחות ולשימושים נוספים:

1. מאפשר גישה מרוחקת לתכנים שיש לי עליו
2. גיבוי תמונות וסרטונים ישירות ממחשב נייד / פלאפון אל הנאס
3. גיבוי אימאג'ים של ניידים
4. שרת סרטים מרכזי והורדות אוטומאטיות
5. סנכרון קבצים חשובים
6. חומת אש
7. חיבור מאובטח לבית

כדי לבצע את כל השימושים שלי הפעלתי בנאס מספר אפליקציות שקיימות בו:
1. Ddns
2. Vpn
3. Firewall
4. Docker
5. Sql+phpmyadmin

השימוש העיקרי שלי בנאס הוא הזרמה של סרטים שיושבים עליו.
כיף גדול להתחיל צפייה, לסיים בחדר או להיפך מבלי הצורך לזכור איפה עצרתי (חוץ מהמקרים שאני נרדם והסרט ממשיך לרוץ :) ) 
אני מניח שכל מי שקורא שורות אלו, מבין שללא ספק הנאס שיפר לי את ההתנהלות ותרם הרבה לנוחות שלי בתפעול היומיומי עם המדיה
הממוחשבת והוריד ממני את הדאגה ל:

1. ניראות – מוצר חבוי לעומת מראה של מחשב ליד/מתחת לטלויזיה
2. הגנה מפגיעה פיסית – לא עוד ילדים שמכבים את המחשב כי הוא נגיש
3. נגישות – מעתיק ישירות לנאס ללא חיבור דיסק חיצוני למחשב

אז לסיכום,
התחלתי את המסע עם נאס הזה, למרות שהוא עם מעבד חלש, וללא יכולת הרחבת זיכרון אני מרוצה ממנו והוא התחלה טובה כדי להתקדם ממנה הלאה לדגמים גדולים יותר המאפשרים יכולת לפחות לביצוע raid כלשהו והמשך פעילות עסקית  :wink: .
בתמונה תראואת הנאס החביב, יחד עם שאר המוצרים שרכשתי בזכות הפורום.
יש שם מודם Tplink TD-W9970
ראוטר Huawei AX3 Pro
וכמובן UPS של Aviem ששומר על כל העסק חי גם בהפסקות חשמל
IMG_20210524_150225.jpg

zivgev
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

היי כולם,

אתחיל מזה שדגם הNAS שלי הוא - DS720+ המכיל 2 כונני 8 טרה.

הצרכים העיקריים שלי בNAS הם:
- גיבוי תמונות וסרטונים מהסלולר (עכשיו החליף לי סופית את זה של גוגל).
- גיבוי למספר מחשבים (קבצים חשובים).
- הורדה ומרכז צפייה של סרטים לכל הסטרימרים בבית.

השימוש המרכזי שלי הוא ניהול התמונות והסרטונים המשפחתיים,
דבר ששמתי עליו דגש משמעותי בעקבות נפילה של מספר הארדיסקים פנימיים ששם היו לי כמות נכבדת של תוכן שהלכה לאיבוד (הדיסקים פשוט שבקו חיים).

בעקבות המקרה המצער הזה אין ספק שיש את החיים לפני NAS ואחרי NAS.
הסיבה לכך מאוד פשוטה, במהלך השנים האחרונות חיפשתי פתרונות שונים לגיבוי תוכן (משמירה על דיסקים חיצוניים ועד ניסיון של בניית NAS מחלקי מחשב ישנים שהיו ברשותי).
בכל פעם קרה משהו בדרך והמערכת לא עבדה כמו שרציתי שתעבוד. לבסוף אחרי שהחלטתי שעל איכות ושקט נפשי צריך קצת לשלם יותר ובעקבות המלצות רבות על המוצרים של SYNOLOGY החלטתי לנסות.
ההחלטה בבחירת הדגם נבעה מכך שרציתי מוצר שלא יתפוס כל כך מקום לכן רציתי 2 מפרצים. לזה רציתי להוסיף אפשרות להרחבה ולשדרוג בעתיד ולכן הדגם - +ds720 היה בול בשבילי.

מהרגע של פתיחת הקופסה ועד הרגע שהNAS התחיל לפעול באופן מלא היה פשוט מהנה.
הכל הלך באופן חלק בלי בעיות מיותרות. ממש תענוג.

בנוסף לכל זה הוספתי כמובן גם UPS שתומך בNAS וככה אני מכוסה לחלוטין במקרה של הפסקות חשמל. במקרה כזה כמובן הNAS אחרי דקה מבצע כיבוי מלא ובאופן מסודר.

לסיכום,
אין ספק שהספקתי כבר לא פעם ולא פעמיים להמליץ לחברים על עבודה עם NAS שכזה, פשוט שקט נפשי.
אני פשוט עם ראש שקט ונהנה מכל רגע לתחזק אותו (לא שיש כל כך הרבה אבל כמו כל מוצר בתחום הזה, צריך לבדוק אותו מידי פעם).

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אני משתמש בNAS של חברת Synology, דגם DS920+, בפנים 3 דיסקים של 2 טרה בSHR ועוד דיסק 12 טרה, מרוצה מעל הגג ומעבר.

הNAS משמש אותי לכמה דברים:
  • אחסון מידע אישי (תמונות, מסמכים, גיבוי של גוגל דרייב)
    על המחיצה המגובה של ה4 טרה אני מאחסן דברים שחשובים לי שיהיו זמינים, ומגובים, כמו תמונות משפחתיות, מסמכים, תוכניות של הבית ואפילו גיבוי של גוגל דרייב מקומי.
    את המחיצה הזאת אני מגבה לדיסק חיצוני אחת לתקופה (אם יש שינויים), ע״י שימוש באפליקציות המצוינות של Synology.
    על ה12 טרה יושב התוכן ה״זמני״ של תכני מדיה וכדומה, שלא ראיתי שום צורך לגבות, תמיד אפשר ״לרכוש״ מחדש 
  • אחסון מדיה ביתי
    יש לנו בבית 2 מסכים, עם Kodi עליהם, שמוגדר להשתמש בDB מרכזי (שגם על הNAS) שומר את נתוני הצפייה תמיד מעודכנים.
    בנוסף, מריץ שרת Jellyfin (מי אתם אנשי הPlex ???) שגם מסונכרן עם הDB של הקודי, להצגת המדיה בהתקנים ניידים (טלפון, טאבלט, מחשב נייד).
  • תחנת אוטומציה
    כאן החלק המעניין, מאחר והNAS תומך בוירטואליזציה, ניצלתי זאת לטובת שימוש בDocker לניהול האוטומציות בבית.
    • Sabnzbd – הורדות Usenet
    • Deluge – הורדות BitTorrent
    • Sonarr – מעקב אחר סדרות
    • Radarr – מעקב אחרי סרטים
    • Bazarr – הורדת תרגומים אוטומטית
    • iPerf – בדיקות מהירות
    • MariaDB – ראו סעיף אחסון מדיה ביתית
    • Portainer – ניהול Docker (פשוט כי משמעותית יותר קל לנהל דרכו שצריך לעשות עדכונים, ומצד שני אין צורך בגישת CLI לניהול. נוח ופשוט)

קשה לי להעריך מה הכי ״פעיל״ אצלי, אבל ללא ספק צריכת המדיה (סעיף 2) היא הפעילות היותר נפוצה אצלנו בבית

לפני הNAS היה לי מחשב שפשוט עבד 24/7, תפס מקום רב, צרך חשמל. הריץ וינדווז 10 ובמקום Raid חומרתי עבד על בסיס Windows Storage Spaces, אבל דורש לא מעט התעסקות. בעיות חומרה שצצות, עדכונים שונים ומשונים, מסכים כחולים ומה לא. אבל לרוב עבד בסדר.
המעבר לNAS פשוט עשה את החיים קלים יותר, ממשק ניהול נוח, עדכונים שצריך ולא מיקרוסופט Way. ללא Overhead של מערכת הפעלה והניהול הנדרש. רמת רעש נמוכה, פחות Footprint והמון כלים מובנים.

אחד מתוצרי הלוואי של המעבר לNAS היה ריפרוש של הדיסקים שברשותי. במחשב הייתי עם 6 דיסקים של 1 טרה, שנרכשו בזמנו זה היה הVFM הנכון, היום זה כבר לא כך (למרות שהChia מערער שוב את הכל) וניצלתי את העובדה לרכוש דיסק חדש של 12 טרה, ובהמשך גם שלישיית 2 טרה לטובת המחיצה היתירה

וסיפור קצר עם קצת מוסר השכל:
כשעברתי לNAS העברתי 2 דיסקים של 1 טרה מהמחשב הקודם שפורמטו, ואליהם הועתק התוכן ה״רגיש״
חלק מהניסיון של הכתיב לי לבצע גם Off-Site העתק של כל התוכן, למקרה של נזק פיזי כמו שריפה, הצפה, גניבה וכדומה.
עכשיו, אומרים תמיד שלי זה לא יקרה, אז. לי זה קרה, ובאשמתי.
ניסיתי להסב מטען של כלי עבודה מ110 ל220, ביצעתי את העבודה על סמך דברים שמצאתי באינטרנט. מפה לשם, החלפתי רכיבים על פי המדריכים, חיברתי לשקע בחדר העבודה, במקרה השקע הצמוד לNAS. 2 שניות הכל נראה תקין ואז פיצוצון, משהו נשרף במטען ואין חשמל בבית.
החזרתי את החשמל בבית. הNAS חזר לעבוד, אבל ללא ה1 טרה שלא זוהו, ה12 טרה עבד פיקס. שום ניסיון החייאה לא עזר (אלו דיסקים בני 10 לפחות שעבדו קשה).

למזלי, גיבוי שישב אצל ההורים הציל את כל המידע הזה. ותחשבו על זה.

על Chia והקשר למחיר הדיסקים
https://il.pcmag.com/khdshvt-1/33531/hm ... khym-v-ssd

Synology (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

התחרות הוארכה בשבוע על מנת לתת לעוד אנשים זמן לקחת חלק בפעילות.

avibarilan
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Avi Bar Ilan
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

24/05/2021 22:56  
Chura כתב:
אני משתמש בNAS של חברת Synology, דגם DS920+, בפנים 3 דיסקים של 2 טרה בSHR ועוד דיסק 12 טרה, מרוצה מעל הגג ומעבר.

הNAS משמש אותי לכמה דברים:
  • אחסון מידע אישי (תמונות, מסמכים, גיבוי של גוגל דרייב)
    על המחיצה המגובה של ה4 טרה אני מאחסן דברים שחשובים לי שיהיו זמינים, ומגובים, כמו תמונות משפחתיות, מסמכים, תוכניות של הבית ואפילו גיבוי של גוגל דרייב מקומי.
    את המחיצה הזאת אני מגבה לדיסק חיצוני אחת לתקופה (אם יש שינויים), ע״י שימוש באפליקציות המצוינות של Synology.
    על ה12 טרה יושב התוכן ה״זמני״ של תכני מדיה וכדומה, שלא ראיתי שום צורך לגבות, תמיד אפשר ״לרכוש״ מחדש 
  • אחסון מדיה ביתי
    יש לנו בבית 2 מסכים, עם Kodi עליהם, שמוגדר להשתמש בDB מרכזי (שגם על הNAS) שומר את נתוני הצפייה תמיד מעודכנים.
    בנוסף, מריץ שרת Jellyfin (מי אתם אנשי הPlex ???) שגם מסונכרן עם הDB של הקודי, להצגת המדיה בהתקנים ניידים (טלפון, טאבלט, מחשב נייד).
  • תחנת אוטומציה
    כאן החלק המעניין, מאחר והNAS תומך בוירטואליזציה, ניצלתי זאת לטובת שימוש בDocker לניהול האוטומציות בבית.
    • Sabnzbd – הורדות Usenet
    • Deluge – הורדות BitTorrent
    • Sonarr – מעקב אחר סדרות
    • Radarr – מעקב אחרי סרטים
    • Bazarr – הורדת תרגומים אוטומטית
    • iPerf – בדיקות מהירות
    • MariaDB – ראו סעיף אחסון מדיה ביתית
    • Portainer – ניהול Docker (פשוט כי משמעותית יותר קל לנהל דרכו שצריך לעשות עדכונים, ומצד שני אין צורך בגישת CLI לניהול. נוח ופשוט)

קשה לי להעריך מה הכי ״פעיל״ אצלי, אבל ללא ספק צריכת המדיה (סעיף 2) היא הפעילות היותר נפוצה אצלנו בבית

לפני הNAS היה לי מחשב שפשוט עבד 24/7, תפס מקום רב, צרך חשמל. הריץ וינדווז 10 ובמקום Raid חומרתי עבד על בסיס Windows Storage Spaces, אבל דורש לא מעט התעסקות. בעיות חומרה שצצות, עדכונים שונים ומשונים, מסכים כחולים ומה לא. אבל לרוב עבד בסדר.
המעבר לNAS פשוט עשה את החיים קלים יותר, ממשק ניהול נוח, עדכונים שצריך ולא מיקרוסופט Way. ללא Overhead של מערכת הפעלה והניהול הנדרש. רמת רעש נמוכה, פחות Footprint והמון כלים מובנים.

אחד מתוצרי הלוואי של המעבר לNAS היה ריפרוש של הדיסקים שברשותי. במחשב הייתי עם 6 דיסקים של 1 טרה, שנרכשו בזמנו זה היה הVFM הנכון, היום זה כבר לא כך (למרות שהChia מערער שוב את הכל) וניצלתי את העובדה לרכוש דיסק חדש של 12 טרה, ובהמשך גם שלישיית 2 טרה לטובת המחיצה היתירה

וסיפור קצר עם קצת מוסר השכל:
כשעברתי לNAS העברתי 2 דיסקים של 1 טרה מהמחשב הקודם שפורמטו, ואליהם הועתק התוכן ה״רגיש״
חלק מהניסיון של הכתיב לי לבצע גם Off-Site העתק של כל התוכן, למקרה של נזק פיזי כמו שריפה, הצפה, גניבה וכדומה.
עכשיו, אומרים תמיד שלי זה לא יקרה, אז. לי זה קרה, ובאשמתי.
ניסיתי להסב מטען של כלי עבודה מ110 ל220, ביצעתי את העבודה על סמך דברים שמצאתי באינטרנט. מפה לשם, החלפתי רכיבים על פי המדריכים, חיברתי לשקע בחדר העבודה, במקרה השקע הצמוד לNAS. 2 שניות הכל נראה תקין ואז פיצוצון, משהו נשרף במטען ואין חשמל בבית.
החזרתי את החשמל בבית. הNAS חזר לעבוד, אבל ללא ה1 טרה שלא זוהו, ה12 טרה עבד פיקס. שום ניסיון החייאה לא עזר (אלו דיסקים בני 10 לפחות שעבדו קשה).

למזלי, גיבוי שישב אצל ההורים הציל את כל המידע הזה. ותחשבו על זה.

על Chia והקשר למחיר הדיסקים
https://il.pcmag.com/khdshvt-1/33531/hm ... khym-v-ssd
image.png
...
מדהים!

LinkTree
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

Re: שרשור תגובות: היום האחרון לפעילות Synology לחודש מאי - ויש פרסים!

נושא שלא נקרא #15 

קול!!!
1. יש לי שני NAS של Synology הראשון DS412+ והשני DS920
2. הראשון (והישן יותר) משמש לגיבויים של כל המחשבים של בני הבית (רובם מחשבי מק ככה שזה גיבוי רשת עם time machine) כמו גם גיבויים של כל התמונות והוידאו שאני מצלם
השני משמש כשרת plex ומחשב לינוקס לכל מני פיתוחים שאני עושה (רץ עליו בסיס נתונים וסביבות פיתוח כאילו ואחרות) וכמובן DS GET להורדת ISOים של לינוקס D: - היתה תקופה שהשתשמשי בnas עם מצלמות וידאו (אבטחה) אבל לאחרונה עברתי לשרות ענן של ring ככה שזה שימוש שירד מהפרק - מעבר לזה היתה תקופה שהייתי משתמש ב photo על מנת לשתף תמונות מארועים של קבוצת התאטרון שלי (עשיתי משתמשים לכל החברים)
3. הכי הרבה השימוש הוא אוטומטי לגיבויים ושימוש ב plex -
4. היכולת להחליף דיסקים בכל פעם שנגמר לי המקום, הידיעה שיש לי גיבוי לכל התמונות זה פשוט רוגע (לא לדאוג יש לי גם גיבויים בענן לכל מקרה)
5. תכלס אני אישי מאוד אוהב את הפיתרון של synology - המערכת הפעלה פשוטה וקלה לעבודה, האפליקציות לטלפון עושות עבודה מצויינת והוא פשוט עובד! כל הזמן עובד.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”