Nas להרצת plex server

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

Nas להרצת plex server

נושא שלא נקרא #1 

היי,

מעוניין לקבל המלצה לפתרון עם יכולת עיבוד שמספיקה להזרמת bluray 4K hdr,
כמו כן האם יש אפשרות לפתוח תיקיה מסויימת לraid אבל את שאר הדיסק לא לגבות. הרעיון לאפשר יתירות רק עבור תמונות וקבצים אישיים אבל רוב הנפל שזה סרטים וסדרות לא לגבות

יש עדיפות לפתרון עם 4 סלוטים אבל אם ההפרש במחיר משמעותי אז גם 2 יכול להיות אופציה

rafib65
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: רפי ב
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

Re: Nas להרצת plex server

נושא שלא נקרא #2 

1. לאן אתה מזרים? האם נדרש transcoding?
2. RAID זה לא גיבוי... היו על זה אינסוף דיונים בפורומים ובאינטרנט, יכול לחפש.

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

1. מזרים בתוך הרשת הביתית, ניתן להניח שהרשת לא מהווה צוואר בקבוק, לחלק מהקליינטים אני מניח שידרש טרנסקודינג

2. כן RAID זה יתירות שמאפשרת אחזור במקרה של תקלה באחד הדיסקים (ומגיע בהמון תצורות) אני מכיר רק פתרונות שעובדים על דיסק שלם, השאלה שלי אם יש בשוק משהו שנותן להחיל את מערך הRAID רק על חלק מהתיקיות, לשלוח אותי לחפש ברשת לא ממש מועיל לפורום, אם יש לך לינק רלוונטי אשמח

ראיתי שהמוצר הבא מומלץ:
האם יש לאנשים נסיון איתו? יש דגמים עדיפים?
איזה דיסקים מומלצים?

ben-home
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

rafib65
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: רפי ב
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

עבור transcoding של 4K צריך מעבד חזק יחסית.
ראה כאן

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

20/12/2020 9:04  
sagioto כתב:
היי,

מעוניין לקבל המלצה לפתרון עם יכולת עיבוד שמספיקה להזרמת bluray 4K hdr,
כמו כן האם יש אפשרות לפתוח תיקיה מסויימת לraid אבל את שאר הדיסק לא לגבות. הרעיון לאפשר יתירות רק עבור תמונות וקבצים אישיים אבל רוב הנפל שזה סרטים וסדרות לא לגבות

יש עדיפות לפתרון עם 4 סלוטים אבל אם ההפרש במחיר משמעותי אז גם 2 יכול להיות אופציה
...
השאלה החשובה פה היא איפה בדיוק הPLEX CLIENT שלך...
אם תשאל פה את רוב האנשים - לכולם יש מתווך בין הTV לNAS דוגמת NVIDIA SHIELD. אם אתה רוצה הזרמה ישירות לTV בלי מתווך לא תקבל את התוצאה שאתה רוצה...

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

כן, ראיתי בטבלה של פלקס שאין באמת מכשיר שתומך בטרנסקודינג 4K יש לי PS5 וMiBOX S אבל ציפיתי שאני לא אהיה חייב להפעיל אותם בשביל לצפות בתכנים,
כנראה אבל שבשביל לראות באיכות הכי טובה זאת פשרה שהיא סבירה.
קצת עצוב שלא מוציאים בלוריי עם תרגום לעברית והפתרון היחיד זה לקנות NAS או דיסק גדול

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אם יש לך מקום/מחשב ישן, תשקול פתרון כמו UNRAID
כל מעבד מודרני יתמודד עם transcoding כזה,
תוכל לדאוג ליתירות לחומר שמעניין אותך וכו'.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

21/12/2020 9:53  
sagioto כתב:
כן, ראיתי בטבלה של פלקס שאין באמת מכשיר שתומך בטרנסקודינג 4K יש לי PS5 וMiBOX S אבל ציפיתי שאני לא אהיה חייב להפעיל אותם בשביל לצפות בתכנים,
כנראה אבל שבשביל לראות באיכות הכי טובה זאת פשרה שהיא סבירה.
...
אין שום בעיה להזרים מהNAS לTV ישירות פשוט לא עם PLEX אלא עם DLNA דרך אפליקצית Mediaserver

Gico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

א. רצוי להימנע ככל האפשר מקידוד 4K בזמן אמת.
ב. שוב: רצוי להימנע ככל האפשר מקידוד 4K בזמן אמת.

אני עושה זאת באמצעות החזקת גרסת 1080p במקביל לגרסת ה-4K (האחסון עולה גרושים) אותה אני מנגן רק על מכשיר מתאים.
בפלקס אפשר להשתמש באופציית ה-Optimize כדי ליצור גרסה נוספת, אך יש לה מגבלות (מנסיוני לא מקודדת טוב 4K HDR),
או להשיג גרסת 1080p (הפתרון המועדף עלי).
רוב ה-NASים לא מסוגלים לקודד 4K, וקנייה של NAS מספיק חזק תעלה הון תועפות כי יהיה ב-Top של סדרת ה-NASים.
אם בכל זאת נדרש קידוד 4K מומלץ להפריד את שרת הפלקס משרת ה-NAS.

UNRAID זה פתרון של Hands On. נדרש לימוד והשקעה, לא מתאים למי שמחפש להקים ולשכוח. השרת שלי הוא UNRAID.

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

20/12/2020 9:43  
sagioto כתב:
1. מזרים בתוך הרשת הביתית, ניתן להניח שהרשת לא מהווה צוואר בקבוק, לחלק מהקליינטים אני מניח שידרש טרנסקודינג

2. כן RAID זה יתירות שמאפשרת אחזור במקרה של תקלה באחד הדיסקים (ומגיע בהמון תצורות) אני מכיר רק פתרונות שעובדים על דיסק שלם, השאלה שלי אם יש בשוק משהו שנותן להחיל את מערך הRAID רק על חלק מהתיקיות, לשלוח אותי לחפש ברשת לא ממש מועיל לפורום, אם יש לך לינק רלוונטי אשמח

ראיתי שהמוצר הבא מומלץ:
איזה דיסקים מומלצים?
...
לדעתי נראה שאתה לא סגור בדיוק מה זה אומר פעולת ה- transcoding (בלי להעליב חלילה), תקן אותי אם אני טועה.
בכל מקרה, אם יש לך ציוד יחסית חדש שהכל תואם 4k *וגם* אתה רואה בתוך הרשת הביתית בלבד אז אני לא רואה פה צורך בשרת NAS חזק כל כך משום שאין סיבה לעשות transcoding.
אני שברתי המון את הראש על הנושא הזה ובכל המאמרים ולפי הטבלה עם ההמלצות של פלקס למעבדים, הכל כברירת מחדל הוא transcoding. עד שנאמר לי מבחור בפייסבוק שפשוט אפשר לבטל אותו ב- v אחד קטן והכל לפתע עבד לי חלק בלי שום בעיה.
אני הזמנתי סינולוג'י 220+ לצורך אחסון בלבד. שרת הפלקס שלי יהיה על מחשב מיני pc כדי לא להוסיף התאמצות משאבים ל- NAS.

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

22/12/2020 13:30  
Gico כתב:
UNRAID זה פתרון של Hands On. נדרש לימוד והשקעה, לא מתאים למי שמחפש להקים ולשכוח. השרת שלי הוא UNRAID.
...
הפונקציות הבסיסיות של unraid הן כמעט plug&play

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

22/12/2020 16:24  
Dannino כתב:
20/12/2020 9:43  
sagioto כתב:

ראיתי שהמוצר הבא מומלץ:
איזה דיסקים מומלצים?
...
לדעתי נראה שאתה לא סגור בדיוק מה זה אומר פעולת ה- transcoding (בלי להעליב חלילה), תקן אותי אם אני טועה.
בכל מקרה, אם יש לך ציוד יחסית חדש שהכל תואם 4k *וגם* אתה רואה בתוך הרשת הביתית בלבד אז אני לא רואה פה צורך בשרת NAS חזק כל כך משום שאין סיבה לעשות transcoding.
אני שברתי המון את הראש על הנושא הזה ובכל המאמרים ולפי הטבלה עם ההמלצות של פלקס למעבדים, הכל כברירת מחדל הוא transcoding. עד שנאמר לי מבחור בפייסבוק שפשוט אפשר לבטל אותו ב- v אחד קטן והכל לפתע עבד לי חלק בלי שום בעיה.
אני הזמנתי סינולוג'י 220+ לצורך אחסון בלבד. שרת הפלקס שלי יהיה על מחשב מיני pc כדי לא להוסיף התאמצות משאבים ל- NAS.
...
אני חושב שאם רוצים כתוביות בעברית הPLEX עושה טרנסקודינג בכח מקרה אבל אני לא בטוח...

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

23/12/2020 9:36  
gkatz כתב:
אני חושב שאם רוצים כתוביות בעברית הPLEX עושה טרנסקודינג בכח מקרה אבל אני לא בטוח...
...
גם אם יש את הכתוביות באותה תיקיה?

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

23/12/2020 9:36  
gkatz כתב:
22/12/2020 16:24  
Dannino כתב:

...
...
לדעתי ומניסיון אתה טועה כי אתמול למשל ראיתי סרט REMUX ואצלי ביטלתי את ה- transcoding ברמה גורפת (סימנתי ב- v באופצית disable transcoding בהגדרות בשרת) והסרט עבד לי חלק לגמרי. אם היה transcoding היה מקרטע ולא סוחב. יש לי מחשב ממוצע עם מעבד i5 דור 4 שאפילו ניגון רגיל של סרט 4k לא מצליח להחזיק.
יתרה מזאת, תוך כדי שהתנגן הסרט, קפצתי רגע למחשב כדי לבדוק ביצועים ואכן ראיתי שהכל תקין ברמת המעבד והזיכרון. הפרוסס של הפלקס לקחת אולי 10-20% מהמשאבים.
כשעשיתי את אותו הניסוי עם transcoding, המעבד צעק על 100 והיה פרוסס ספציפי של פלקס בשם transcoding.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”