QNAP 228A לא מתריע על דיסק תקול

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

QNAP 228A לא מתריע על דיסק תקול

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,

התקנתי ללקוח לפני קצת מעל לשנה NAS QNAP 228A עם 2 דיסקים 4TB WD RED במערך RAID 1 לצורך שיתוף קבצים ברשת קטנה של 5 משתמשים וכאמצעי גיבוי לאימג'ים של המחשבים.
הכל עבד נהדר עד לפני כ-3 חודשים, ואז ה NAS נהיה איטי, וכל כמה שבועות/ימים היה צריך לאתחל אותו והוא היה חוזר למהירות רגילה.
עדכנתי עדכוני תוכנה ל NAS ונכנסתי להגדרות כדי לבדוק את מצב הדיסקים, והם נראו בסדר במסך הסטטוס.
נמאס לי מהחזרה של האיטיות שלא נפתרה ע"י העדכונים, והחלפתי את הנאס לנאס של ASUSTOR.
ברגע שה ASUSTOR סיים את ההתקנה - מיד קיבלתי התראה של צפצוף ומנורה אדומה שאחד הדיסקים תקולים. ניתקתי אותו ולקחתי אותו אלי לבדיקה.
ראשית חיברתי את הדיסק התקול למחשב - והוא נתן הודעות שגיאה ב SMART.
בחיבור של הדיסק התקול בלבד ל 228A ולאחר עדכון תוכנה אחרון, הוא מראה שמצב הדיסק טוב. רק בדיקה מהירה יזומה הראתה שיש בעיה בדיסק - והוא עדיין מראה מצב GOOD במסך הסטטוס. (מצורפת תמונה).
פניתי לתמיכה של QNAP באתר בחו"ל, וקיבלתי תשובה שזה יכול לקרות לפעמים כי ה SMART לא מזוהה נכון ושלא אחזיר את הדיסק לעבודה עם ה QNAP.....נו באמת.....איזו מין תשובה מפגרת...
איך אני עכשיו אוכל לסמוך על ה NAS הזה שיתריע בעת תקלה בדיסק ?
אחרי הכל מדובר בדיסק קשיח WD RED שמיועד למטרות האלה עם קושחה שבנויה ואמורה להיות הכי מוכרת עם מערכות NAS.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

Re: QNAP 228A לא מתריע על דיסק תקול

נושא שלא נקרא #2 

היי,

אישית אני לא חושב שמערכות כמו ששמת אצל לקוח כזה הן מתאימות.
בחרת בנאס עם מעבד חלש וללא יכולת הרחבת זיכרון.
זה רמת כניסה למשתמש בייתי ויכול להתאים למשימות בייתיות פשוטות, אבל לדעתי היית צריך לכתחילה לקחת משהו קצת יותר חזק.
לגבי האיטיות, ניסית לבדוק מה גורם לאיטיות?
צריכת זיכרון באותו זמן?
אולי כיבוי שירות מיותר היה פותר את זה.
מן הסתם שאתחול יפתור בעיה עד שיתחיל שוב התהליך או העומס הרגיל של העובדים.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

הנאס הזה שימש לשיתוף קבצים קטנים ובקושי ניגשו אליו.מדובר בתיקיית שיתוף של מסמכי WORD ו PDF שנפתחים אחת לכמה דקות ע"י 2 תחנות בלבד.ובנוסף בלילה גיבוי אימאג' של 5 תחנות. ממש דרישות בסיסיות ביותר. לא התקנתי אף תוסף לNAS ואפילו ביטלתי גיבויים פנימיים של ה NAS. הייתי צריך FILE SERVER הכי פשוט בעולם.
המכשיר הזה עבד שנה בלי שום בעיה או צורך באתחול/עדכון. אני משער שהדיסק התקול גרם לבעיה
הנקודה העיקרית והמטרידה היא מדוע לא הייתה התרעה לגבי הדיסק התקול אפילו לאחר בדיקה קצרה של הדיסק בתפריט ה NAS שנתנה הודעת שגיאה.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

אוקיי, נשמע שלא צריך מכשיר חזק בשביל כמות כזו אבל בכל זאת הייתי הולך יותר בטוח.
מה שכן, היה מעניין לדעת מה הגורם לאיטיות ואם זה התבטא רק בגישה לקבצים, או כל פעולה אחרת כי ככה היה אפשר לפתור את זה.

לנקודה העיקרית והמטרידה, לפי התמונה לא נראה בכלל שבדקת את הדיסק (שורה אחרונה not tested), אז הוא מסתמך על ה-smart המדווח לו.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

10/02/2021 16:58  
boubi כתב:
אוקיי, נשמע שלא צריך מכשיר חזק בשביל כמות כזו אבל בכל זאת הייתי הולך יותר בטוח.
מה שכן, היה מעניין לדעת מה הגורם לאיטיות ואם זה התבטא רק בגישה לקבצים, או כל פעולה אחרת כי ככה היה אפשר לפתור את זה.

לנקודה העיקרית והמטרידה, לפי התמונה לא נראה בכלל שבדקת את הדיסק (שורה אחרונה not tested), אז הוא מסתמך על ה-smart המדווח לו.
...
אני מצרף 3 תמונות, אחת של מסך סטטוס לאחר תוצאות בדיקה מהירה ראשונה, אחת של תוצאות בדיקה שניה, והשלישית של סטטוס לאחר הבדיקה השניה. שים לב שלאחר הבדיקה השניה שתוצאותיה זהות לראשונה, הוא רושם אזהרה כי אינו יכול לקרוא את מצב ה SMART של הדיסק. מאוד מוזר כי זה דיסק כבן 3 שנים ו NAS כזה היה אמור מזמן לזהות באופן מושלם את הדיסק.
10.02.2021-000018.png
10.02.2021-000020.png

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

יש לך אזהרה גם מהסיבה של תאימות דיסק.
לדעתי זו הבעיה שהוא לא קורא את הנתונים בהתאם.
אולי האסוס תומך בדיסק הזה.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

10/02/2021 23:46  
boubi כתב:
יש לך אזהרה גם מהסיבה של תאימות דיסק.
לדעתי זו הבעיה שהוא לא קורא את הנתונים בהתאם.
אולי האסוס תומך בדיסק הזה.
...
לאחר בדיקה מלאה של BAD BLOCK הNAS מתריע שהדיסק תקול וכן מזהה את ה SMART ואף נדלקה נורת התראה אדומה. לא יודע אם זה כשל ב NAS או בדיסק.
כרגע מניח אותו בצד ואנסה אותו עם דיסקים אחרים בעתיד.
תודה
12.02.2021-000023.png

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”