התרשמות ראשונית משרת Asustor LOCKERSTOR AS6602T

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
XtremeSound (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

התרשמות ראשונית משרת Asustor LOCKERSTOR AS6602T

נושא שלא נקרא #1 

היי,

אז לכבוד יום הולדת 35, החלטתי להתפנק בשרת NAS הראשון שלי :)
לאחר מעט מחקר, החלטתי לקנות שרת ממותג Asustor (שייך לחברת Asus), דגם AS6602T.

דגם זה מציע:
מעבד 4 ליבות, Intel Celeron J4125.
זיכרון RAM בנפח 4 ג'יגה מסוג DDR4-2400 (מגיע עם סטיק בודד + 1 פנוי להרחבה).
שני מפרצים לדיסקים SATA3 6Gb/s; 3.5"/2.5" HDD/SSD.
שני חריצים עבור זיכרון מהיר מסוג M.2 PCIe NVMe למטרת caching או כאחסון מידע.
שני פורטים של רשת במהירות 2.5 GbE התומכים ב Link Aggregation עד 5 Gbps.
יציאת HDMI 2.0a.
תמיכה בשלט IR - לא מגיע עם המוצר.

לפרטים נוספים אודות השרת, להלן העמוד הרשמי:
https://www.asustor.com/en-gb/product?p_id=68

את השרת רכשתי מאתר Newegg במחיר של 425$.
בנוסף, רכשתי 2 דיסקים של טושיבה, דגם N300 בנפח 4 טרה במחיר של 226$ (מוגדרים כ RAID1).
סה"כ יצא הכול ביחד 770 דולר ביחד עם משלוח ומסים.

קצת תמונות: כרגע אני מייעד את השרת עבור:
- אוטומציית הורדה של סרטים וסדרות והנגשתם באמצעות Plex בצורה לוקאלית ומחוץ לבית עבור המשפחה וכו'.
- אחסון קבצים.
- אחסון תמונות וגיבוי אוטומטי מהטלפון - לאחר שישוחרר עדכון ל Photo Gallery של Asustor התומך בזיהוי פנים, אני אעביר תמונות מהענן של גוגל.
* אני מתכנן גם לבצע גיבוי לוקאלי לכונן חיצוני כל מספר שבועות.

בכל מקרה, בינתיים אני ממש מרוצה מהשרת! הוא עובד רצוף כבר יותר מחודש ללא בעיות.
איכות הבנייה טובה, הוא לא תופס מקום, לא מתחמם, די חרישי, את הדיסקים אפשר לשמוע מדי פעם אבל לא משהו רציני.
הרצתי בדיקה של העברת קבצים מממחשב ברשת קווית לשרת והגעתי למהירות מקסימלית בהתאם למגבלות של 1 ג'יגה.
אולי בעתיד אשדרג את הרשת ל 2.5 GBe.

לפני שהלכתי על Asustor, התנסיתי בממשק הניהול שיש לחברה להציע והשוויתי אל מול הפתרונות של Synology ו QNAP.
מצאתי דמיון רב בנוחות הממשק והוויזואליות של Asustor לזה של Synology - לא ברור מי העתיק ממי..
הממשק של QNAP היה הכי מקיף אך פחות נעים ופחות התחברתי.
לאותן מסקנות הגעתי גם לגבי האפליקציות למובייל שיש לחברות להציע.

בכל מקרה, אם תרצו לדעת משהו נוסף לגבי השרת, מוזמנים לשאול :)

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

Re: התרשמות ראשונית משרת Asustor LOCKERSTOR AS6602T

נושא שלא נקרא #2 

תודה על השיתוף 👍
מה חסר לך ב- NAS ולא מצאת? מה ממש אהבת?

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

היי! האמת שבינתיים הצלחתי להגדיר כל מה שאני צריך, כמו שרשמתי למעלה, אין לי שימושים מיוחדים כמו הרצת מערכת הפעלה על השרת וכו', אז סה"כ בשביל השימושים שלי ה NAS עושה בינתיים את העבודה.

לקח לי זמן למצוא ולהתנסות באפליקציות שונות כדי להגדיר אוטומציה של הורדת סרטים וסדרות.
בסוף הלכתי על SickChill לסדרות, Radarr ו Bazarr לסרטים + תרגומים, ו Jackett לסורסים של ביטורנט.

אהבתי שלתוכנה של Asustor יש פיירוול מובנה, ככה נחסמו אוטמטית כבר 5 כתובות אייפי שונות שניסו לגשת לשרת. (אני משתמש ב ddns של Asustor כדי לגשת לשרת מרחוק).

נראה ש Asus משקיעים בעדכונים, יוצאים כל חודשיים בערך, השרת שלי גם הספיק להתעדכן כבר פעם אחת.

התנסיתי קצת עם Portainer שמאפשר התקנה של מלא קונטיינרים מהאינטרנט, זה נחמד. הממשק של Asustor הוא נוח עם כל מיני פיצ'רים של Customization מבחינת נראות וטאצ' אישי.

דברים פחות טובים:

כרגע חסר לי באפליקצייה הרשמית של Photo Gallery 3 אופציה לזיהוי פנים כדי שאוכל להעביר את הספרייה מגוגל תמונות לשרת.

לקח לי זמן להגדיר אופציה של unrar לקבצי ביטורנט דרך SickChill, הייתי צריך להתחבר ב ssh לשרת ולבצע שם התקנה ידנית של המודול.

בגדול, נראה לי שלא יזיקו כמה שדרוגים לאפליקציות הבית של Asustor לנייד, הן די דלות בפיצ'רים, בינתיים אבל עושות את העבודה.

לוקח לשרת כמה דקות טובות לעלות מ Cold Boot (בדרך כלל אני לא מכבה אותו). האופצייה לשינה אוטומטית בשעות הלילה - אני לא בטוח שזה עובד, צריך לבדוק את הנושא.

לא הצלחתי להגדיר סרטיפיקט אבטחה של Let's Encrypt לשרת - יש לי הרגשה שזה נחסם ברמת הספק אינטרנט שלי או משהו.

הממשק ניהול דרך דפדפן לא מותאם כל כך לנייד - בלפטופ או במחשב אין בעיה.

זה מה שעולה לי לררש בינתיים :)

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

יש אפשרות של צפייה בוידאו מרשת הביתית כולל תרגום בעברית?
מה לגבי שליטה בהורדות מרחוק?

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

לגבי שליטה בהורדות מרחוק -
יש ל Asustor אפליקציית בית בשם Download Center והמקבילה שלה לנייד בשם AiDownload.
אפשר לשלוט דרכה בהורדות מהנייד, להוסיף קבצי טורנט וכו, כמו גם להגדיר חוקי הורדות לפי מילים מסורסים של RSS ועוד.
אני החלטתי להשתמש ב qBittorrent על השרת ואפליקציה לאנדרואיד בשם qBittorrent Remote שמאפשרת לעבור בין שליטה לוקאלית ל remote.
ככה היה יותר נוח להגדיר את qBittorent כקליינט הורדות ב Radarr וכו'.

לגבי צפייה בוידאו מהרשת הביתית -
יש ל Asustor אפליקציית בית בשם LooksGood והמקבילה שלה לנייד בשם AiVideos.
יצא לי קצת להתעסק איתה, היא דומה ל Plex אך פחות טובה ממנה ולכן אני משתמש בפלקס להזרמת תכנים ברשת הביתית ומחוצה לה (תשתית סיבים).
רוב התכנים שאני מוריד הם 1080p, טרם התנסיתי עם הזרמת 4K. לגבי תרגום, הגדרתי ל Bazarr להוריד תרגום בעברית ואנגלית לסרטים וסדרות.
לא ראיתי שום בעיה בניגון תכנים. ניגנתי בהצלחה תכנים דרך VLC בנייד ב DLNA, עשיתי גם טסט של הזרמת סרט לטלוויזיה מחוץ לבית + הזרמה במקביל לנייד, עבד חלק.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”