מבקש המלצה ל QNAP

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
gizzz (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

מבקש המלצה ל QNAP

נושא שלא נקרא #1 

אני מעוניין לרכוש NAS לשימושי גיבוי תמונות, הזרמת סרטים 1080P, סרטי 4K וכו.
מכוון ל QNAP (יש לי שם הנחה משמעותית).
כרגע עובד עם רשת ביתית ,סרטים במחשב.וקודי על טלויזיה חכמה.
איזה דגם הכי מומלץ??

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

Re: מבקש המלצה ל QNAP

נושא שלא נקרא #2 

אם יש לך הנחה משמעותית אין לך מי שיעזור בבחירה?
כנס לאתר של QNAP, יש NAS Seletor.
אתה צריך להגדיר לעצמך מה הנפח המקסימאלי שאתה מצפה שתגיע אליו, איזו שיטת איכסון אתה רוצה, כמה דיסקים תיצטרך, וזה יסנן לך את ה- NAS-ים העונים לדרישה.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני אישית עובד עם TS-653 Pro. זה לא דגם חדש בכלל (נמצא אצלי כבר 5 שנים) אז אני בטוח שיש דגמים יותר חדשים ממנו. מה שאני כן יכול לומר עליו זה שהוא עובד כבר 5 שנים עם אפס תקלות. אציין כאן שאני לא עושה ממש שימוש ביכולות Video transcoding שלו - אני משתף ממנו כונן רשת וצופה עם קודי או VLC על מחשב מדיה סנטר / סטרימר. בתצורה כזאת אתה לא צריך באמת כח עיבוד על ה-NAS, מספיק רק חיבור רשת במהירות ג'יגה. לעומת זאת אם אתה רוצה להשתמש באפליקציה שלהם (שמשתמשת בפונקציית ה-Transcoding כדי לחסוך ב-Data סלולרי) והולך להיות יותר ממשתמש אחד בו"ז יכול להיות שאתה צריך משהו עם מעבד קצת יותר חזק ויותר זיכרון. כנ"ל אם אתה הולך להריץ VMים על ה-NAS.

לגבי גיבוי תמונות, מסמכים וכו' - באופן טבעי זה לא דורש כח עיבוד על ה-NAS. מה שכן רצוי זה שה-NAS יהיה לפחות עם ארבעה כוננים - ב-NAS עם שני כוננים יש לך בחירה בין RAID0 (לא להשתמש בשום פנים ואופן כי מספיקשמתקלקל דיסק אחד הלך כל מה ששמרת על ה-NAS) או RAID1 (מבזבז 50% משטח האחסון). כשיש לך 4 כוננים ומעלה יש לך אפשרויות כמו RAID5 ו-RAID6, שנותנות הגנה קצת יותר טובה יחסית ליתירות.
מה שכן, ורצוי להדגיש את זה כבר עכשיו - שום NAS ושום תצורת RAID היא לא תחליף לגיבוי אמיתי. דיסקים קשיחים מתקלקלים בסופו של דבר והסיכון שיהיו תקלות בשניים תוך זמן קצר או בלי ששמת-לב הוא ממש לא אפסי (וכמובן שזה לא מגן ממצב שפרצו לך לבית פיסית ולקחו את ה-NAS...). דברים שממש חשובים לך כמו תמונות, מסמכים, כל מה שאי-אפשר פשוט להוריד מחדש אם צריך, קריטי לגבות לכונן Cloud (כמו Dropbox, Google Drive, OneDrive וכו'), ול-QNAP יש אפליקציה שיכולה לסנכרן תיקיה על ה-NAS באופן אוטומטי אז זה חוסך לך את כאב הראש (אפשר גם על דיסק USB אבל השאלה אם תוכל להקפיד על זה לאורך זמן).

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כל נאס אפילו הזול ביותר יאפשר לך גיבוי תמונות.
לגבי הזרמת סרטים, אני רואה בעיקר 720 או 1080 אז גם כאן, נאס פשוט שיש לי עומד במשימה.
לדעתי נאס שיכול להתאים לך זה אחד משני אלו:
TS-251D עם 4GB ram - תומך בחיבור 2 דיסקים
TS-451D2 עם 4GB ram - תומך בחיבור 4 דיסקים
שניהם עם אותם נתונים כמעט.
אתה רק צריך להבין כמה נפח אתה צריך ולבחור את הדגם שלך עם כמות דיסקים מתאימה, כמובן בהתאם לסוג רייד שתבחר.
ואם אתה יכול לצרף חבר מהפורום להנחה משמעותית, אני אשמח לשדרג את הנאס שלי לדגם אחר 🙂

202
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

יש פה שתי המלצות
https://www.youtube.com/watch?v=-8LUrG3Rpx0

אני הייתי הולך על ה-ts-453d-4g (הוא לא ממליץ עליו בסרטון) בשביל הפורטים של ה-2.5 ג'יגה

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”