נבידיה שילד לקולנוע ביתי, תוכנה: שימוש ונוחות

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
avirez (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נבידיה שילד לקולנוע ביתי, תוכנה: שימוש ונוחות

נושא שלא נקרא #1 

היי,
היום עובד עם HTPC וכרטיס מסך חזק (השאלה זמנית מחבר) שמריץ סדרות ממהחשב (מקור מטורנטים) וסרטים באיכות מאוד גבוה (4K HDR ATMOS גודל כ60GB). משתמש בMPCBE וMADVR. אין לי כיום שום שימו בשירותי סטירמינג.
הכל עובד מצוין, תמונה וצליל. כל קובץ/סרט/סדרה מנוגן בקלות. מסך LG OLED איכותי ומערכת 5.1.2 שמצדיקה את איכות הקבצים.

רגע לפני שאני מחזיר את הכרטיס לחבר וקונה כרטיס דומה, אני עדיין שוקל גם את הנבידיה שילד פרו כאופציה. דווקא כמה מהחברים פה שצופים בתוכן דומה עברו מHTPC לשילד והם כנראה לא היו עושים את זה אם זו לא היתה החלטה מוצלחת.

כמה דברים בצד התוכנה שרציתי לשמוע מנסיונכם. קודם כל, אני מבין שקודי זה הנגן שמותקן על השילד:
1) כתוביות, היום בMPCBE אני יכול לשלוט על בהירות/גוון הכתוביות. זה משמעותי בסרטי HDR שם הכתוביות בוהקות מדי בחדר חשוך. כמה שליטה יש בשילד על הכתוביות?
2)MPCBE אוכל כל סרט ופורמט. מנסיון קצר (מדי?) בPLEX על הטלוויזיה, היו כמה סרטים שלא זיהה בכלל. האם על השילד אתם מצליחים לנגן כל דבר ללא בעיות?
3) מתכנן לחבר את השילד לרסיבר ומהרסיבר לטלוויזיה, האם נתקלתם בבעיות אודיו ATMOS שלא עבד טוב בתצורה הזו?
4)AI UPSCALING מ1080, האם הוא עובד גם על תוכן מקומי כמו טורנטים שיושבים בסרבר שלכם ?
5) auto switch frame rate - במחשב הגדרתי דרך MADVR, ככה שלמשל, סרט 23 פריימים לא ינוגן בטעות ב60 רק בגלל שהמסך תומך. כשלא מופעלת האופציה הזו, התמונה נראית לא טבעית. האם השילד יודע לבצע את זה בהצלחה?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

Re: נבידיה שילד לקולנוע ביתי, תוכנה: שימוש ונוחות

נושא שלא נקרא #2 

אני לא יודע לענות לך על הכל אבל לגבי תוכנה - אתה ממש לא מוגבל לקודי עם השילד. תוכל להתקין כל אפליקציה שזמינה לאנדרואיד tv
אני משתמש בקודי וב mrmc ולא נתקלתי במשהו שלא התנגן. גם אטמוס עובד מצוין

yuvalsap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

02/11/2020 17:13  
avirez כתב:
היי,
היום עובד עם HTPC וכרטיס מסך חזק (השאלה זמנית מחבר) שמריץ סדרות ממהחשב (מקור מטורנטים) וסרטים באיכות מאוד גבוה (4K HDR ATMOS גודל כ60GB). משתמש בMPCBE וMADVR. אין לי כיום שום שימו בשירותי סטירמינג.
הכל עובד מצוין, תמונה וצליל. כל קובץ/סרט/סדרה מנוגן בקלות. מסך LG OLED איכותי ומערכת 5.1.2 שמצדיקה את איכות הקבצים.

רגע לפני שאני מחזיר את הכרטיס לחבר וקונה כרטיס דומה, אני עדיין שוקל גם את הנבידיה שילד פרו כאופציה. דווקא כמה מהחברים פה שצופים בתוכן דומה עברו מHTPC לשילד והם כנראה לא היו עושים את זה אם זו לא היתה החלטה מוצלחת.

כמה דברים בצד התוכנה שרציתי לשמוע מנסיונכם. קודם כל, אני מבין שקודי זה הנגן שמותקן על השילד:
1) כתוביות, היום בMPCBE אני יכול לשלוט על בהירות/גוון הכתוביות. זה משמעותי בסרטי HDR שם הכתוביות בוהקות מדי בחדר חשוך. כמה שליטה יש בשילד על הכתוביות?
2)MPCBE אוכל כל סרט ופורמט. מנסיון קצר (מדי?) בPLEX על הטלוויזיה, היו כמה סרטים שלא זיהה בכלל. האם על השילד אתם מצליחים לנגן כל דבר ללא בעיות?
3) מתכנן לחבר את השילד לרסיבר ומהרסיבר לטלוויזיה, האם נתקלתם בבעיות אודיו ATMOS שלא עבד טוב בתצורה הזו?
4)AI UPSCALING מ1080, האם הוא עובד גם על תוכן מקומי כמו טורנטים שיושבים בסרבר שלכם ?
5) auto switch frame rate - במחשב הגדרתי דרך MADVR, ככה שלמשל, סרט 23 פריימים לא ינוגן בטעות ב60 רק בגלל שהמסך תומך. כשלא מופעלת האופציה הזו, התמונה נראית לא טבעית. האם השילד יודע לבצע את זה בהצלחה?
...
יש לי שילד חדש מהחודש האחרון אז אני לא יודע לענות לך על הכל..אענה על מה שאני יודע:
1. בהגדרות בקודי אפשר לשחק הרבה עם הכתוביות..לא בדקתי אם אפשר לשחק עם הגוון..לא סגור על זה
2. גם אני מוריד כמעט רק סרטי 4K HDR ATMOS TRUE HD ששוקלים 50-60 גיגה...הוא אוכל אותם בלי מלח בין אם בקודי ובין אם ב plex.אין שום הבדל. הקודי זיהה כל סוג קובץ שנתתי לו בין אם MKV או BDMV, אני לא בטוח אם ה plex מזהה BDMV.. צריך לבדוק את זה.
3. אין לי רסיבר..אצלי השילד מחובר ישירות לסאונד בר JBL 9.1 ומשם לטלויזיה..אין שום בעיה עם הסאונד.
4. לא סגור על זה
5. יתקנו אותי מנוסים יותר אבל נדמה לי שזה אפשרי בשילד דרך אפליקציה בטוח, ואולי גם דרך ההגדרות של השילד

eyosha
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 105 פעמים
קיבל תודות: 102 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

השילד אוכל הכל, בטח החדש שתומך גם ב DV
לגבי כתוביות לא נתקלתי בבעיה, צריך לבדוק איזה הגדרות יש בקודי/MRMC/PLEX/Jellyfin או כל תוכנה אחרת שתבחר.
השילד מהיר יותר ועובד מצוין לא כבד כמו windows
העניין היחיד זה חיבורים, למשל במחשב אתה יכול חבר כמה דיסקים חיצוניים. בשילד יש פחות חיבוריות אבל עדיין יש 2 לדעתי.
על מחשב אתה יכול להתקין תוכנות הורדה מתקדמות יותר, שרת Plex/Jellyfin/Emby ולצפות בתכנים מכל מקום, בשילד אם הוא עובר ל standby mode נניח לאחר חצי שעה של חוסר שימוש לא יהיה לך סרבר שיוכל להזרים לך תוכן, ב windows זה פשוט סרביס שרץ ברקע
כנגן אני מעדיף את השילד בהרבה, אבל לניהול הורדות הזרמת תוכן מחשב עדיף, תחשוב מה הצרכים שלך

אלעד

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

היי,

אני משתמש בשילד פרו כבר כמה חודשים בערך ואוסיף פה רק את סעיף 5 שכן באמצעות אפליקציה והמדריך הבא מיו-טיוב (2 חלקים), תוכל לטפל בהבדלי ה- fps וקצבי רענון התמונה בין כל המכשירים שלך.

שאלה ברשותכם - האם יש הבדל משמעותי בין קבצי ה- HEVC של 50-60GB לעומת ה"רגילים" של 15-20GB?
הורדתי כמה כדי להבין באמת האם האיכות שווה את נפח האחסון הזה ואת האמת...לא מצאתי הבדלים מטורפים בכלל. רק בסרט של סוניק החדש ששם חלק מהקטעים היו בהירים קצת יותר ב- HEVC לעומת ה- MKV הרגיל. יש לי שילד פרו וטלוויזית LG8600 בת שנה.
מה שכן ראיתי הבדל הוא בפס-הקול, הקבצים הגדולים תומכים במגוון רחב של שפות בסרט כולל DTS\DD.

תודה לעוזרים!

HD4K
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #6 

מאיפה ניתן להזמין SHIELD PRO?

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני הזמנתי מ Newegg ב 849 ש"ח ואמור לקבל אותו היום.

Ba6Ra6K
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

13/12/2020 8:59  
HD4K כתב:
מאיפה ניתן להזמין SHIELD PRO?
...
https://www.newegg.com/global/il-en/bla ... klink=true

HD4K
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #9 

מה לגבי המתח?
עובד בישראל עם מתאם רגיל או שצריך ממיר מתח?

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

08/12/2020 15:47  
Dannino כתב:
היי,

אני משתמש בשילד פרו כבר כמה חודשים בערך ואוסיף פה רק את סעיף 5 שכן באמצעות אפליקציה והמדריך הבא מיו-טיוב (2 חלקים), תוכל לטפל בהבדלי ה- fps וקצבי רענון התמונה בין כל המכשירים שלך.

שאלה ברשותכם - האם יש הבדל משמעותי בין קבצי ה- HEVC של 50-60GB לעומת ה"רגילים" של 15-20GB?
הורדתי כמה כדי להבין באמת האם האיכות שווה את נפח האחסון הזה ואת האמת...לא מצאתי הבדלים מטורפים בכלל. רק בסרט של סוניק החדש ששם חלק מהקטעים היו בהירים קצת יותר ב- HEVC לעומת ה- MKV הרגיל. יש לי שילד פרו וטלוויזית LG8600 בת שנה.
מה שכן ראיתי הבדל הוא בפס-הקול, הקבצים הגדולים תומכים במגוון רחב של שפות בסרט כולל DTS\DD.

תודה לעוזרים!
...
מישהו...משהו?...

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

13/12/2020 11:32  
HD4K כתב:
מה לגבי המתח?
עובד בישראל עם מתאם רגיל או שצריך ממיר מתח?
...
עובד רגיל

User___name
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #12 

המכשיר SHIELD PRO יכול לשמש כנגן עצמאי של סרטי 4K גדולים מהרד דיסק חיצוני ללא חיבור לרשת?
או שהמטרה שלו זה להזרים ברשת סרטים ממחשב מרוחק?

מחפש נגן עצמאי שינגן סרטים בלבד ללא חובת חיבור לרשת מאחר והראוטר נמצא רחוק מאוד.

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

14/12/2020 8:32  
User___name כתב:
המכשיר SHIELD PRO יכול לשמש כנגן עצמאי של סרטי 4K גדולים מהרד דיסק חיצוני ללא חיבור לרשת?
או שהמטרה שלו זה להזרים ברשת סרטים ממחשב מרוחק?

מחפש נגן עצמאי שינגן סרטים בלבד ללא חובת חיבור לרשת מאחר והראוטר נמצא רחוק מאוד.
...
לשאלותיך - כן ובוודאי שכן. אסביר.
השילד פרו יכול לשמש כנגן עצמאי כאשר אתה מחבר אליו דיסק חיצוני עם סרטים בתוכו, כפי בציינת. לכך כמובן אתה חייב את הפרו ולא הרגיל.
המטרה שלו היא כשמו כן הוא - "להזרים מדיה" לא משנה אם זה ע"י חיבור פיזי של כונן או ע"ג הרשת - זה השימוש הנפוץ ביותר כיום מן הסתם.

אני רכשתי לפני כמה חודשים גם את הפרו כי יש לי כונן של 2 טרה ובו נמצאים מלא סרטי 4k שהורדתי וכך הייתי עובד. עד שחבר מהעבודה אמר לי שככה לא עובדים היום ויש שיטות יותר נוחות וטובות מאשר להוריד סרט > לחבר את הדיסק > להעתיק את הסרט > לחבר את הדיסק לסטרימר וכך הלאה. זה היה "בסדר" כמה שנים טובות אחורה.
היום אתה יכול להשתשמש בפלקס או קודי (שמנגן מהרשת מבלי להעמיד שרת כמו הפלקס) ולהפסיק לעבוד הדיסק החיצוני. זה הרבה יותר נוח.

אם הראוטר שלך ממש רחוק אתה יכול לרכוש את השנאי שהוא מתאם חשמל-רשת ובעצם להעביר את המידע ברשת ע"ג רשת החשמל אצלך בבית (מה שפותר הרבה לאלה שיש להם ממ"ד).
https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c ... 7%9e%d7%9c

בהצלחה

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

גרסת קודי הרשמית ל PC לא מנגנת קבצי HDR. האם על השילד מנגן קבצי HDR ו/או DV?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

יש לי שילד רגיל גרסת 2017 והוא מנגן HDR דרך קודי בהזרמה מכונן רשת בלי בעיה. כמובן שאפשר גם לחבר אליו כונן חיצוני דרך USB

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”