נבידיה שילד לקולנוע ביתי, תוכנה: שימוש ונוחות

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

Re: נבידיה שילד לקולנוע ביתי, תוכנה: שימוש ונוחות

נושא שלא נקרא #16 

1. תלוי בנגן. בקודי יש אפשרות מוגבלת (בחירה מבין כמה צבעים אפשריים), יש נגנים עם יותר אפשרויות. אני אישית הסתפקתי בגוון אפור של קודי.
2. ממה שניסיתי, קודי על NVIDIA SHIELD אוכל הכול חוץ מ-dolby vision. אם יש לך סרט dolby vision תצטרך לנגן אותו עם נגן אחר (השילד תומך בזה, קודי לא).
3. אני עובד בתצורה כזאת, אבל הרסיבר שלי לא תומך ב-Atmos אז אני לא יודע לומר לגבי זה. פורמטים מתקדמים אחרים כמו DTS-HD ו-TrueHD עובדים טוב.
4. כן, כל עוד התוכן מוזרם לשילד בתור 1080p (כלומר, אם יש לך מכשיר שמזרים לשילד, אתה צריך לוודא שהוא לא עושה upscaling בעצמו).
5. יש אפשרות כזאת בקודי. עובדת אצלי טוב.

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

08/12/2020 15:47  
Dannino כתב:
שאלה ברשותכם - האם יש הבדל משמעותי בין קבצי ה- HEVC של 50-60GB לעומת ה"רגילים" של 15-20GB?
הורדתי כמה כדי להבין באמת האם האיכות שווה את נפח האחסון הזה ואת האמת...לא מצאתי הבדלים מטורפים בכלל. רק בסרט של סוניק החדש ששם חלק מהקטעים היו בהירים קצת יותר ב- HEVC לעומת ה- MKV הרגיל. יש לי שילד פרו וטלוויזית LG8600 בת שנה.
מה שכן ראיתי הבדל הוא בפס-הקול, הקבצים הגדולים תומכים במגוון רחב של שפות בסרט כולל DTS\DD.

תודה לעוזרים!
...
בחלק קטן מאוד מהסרטים אני רואה הבדלים, ברובם לא... ככל שהסרט יותר עמוס גרפית ככה זה יהיה יותר משמעותי (מגוון צבעים, סרט אקשן עם הרבה תנועה אל מול סרט דרמה שיהיה יחסית דומם וכו').
בכל מקרה כמו שציינת בקבצים הגדולים יותר לרוב משאירים את רוב פסי הקול, ובפרט משאירים את המתקדמים והלא דחוסים כמו DTS-HD ו-TrueHD. אם יש לך רסיבר או סאונד בר מתקדם זה יכול להיות משמעותי.

HD4K
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #18 

איך אתם מחברים את השילד?
יש לי סאונד בר LG SL9Y.
מה הדרך הטובה ביותר לחבר אותו?
שילד ישר לטלויזיה ואת הסאונד בר לטלוויזיה דרך ARC?
או שילד לסאונד בר עם HDMI ואז הסאונד בר לטלויזיה דרך ARC?
לא מצליח להוציא DOLBY ATMOS בסאונד בר. יש חיווי שיודעים שזה מנגן?

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

בגדול הרוב מחברים את השילד לסאונד-בר ואז הסאונד-בר יוצא לטלוויזיה ב- ARC. אני לא יודע מה ההבדל אם שילד טלוויזיה ואז ב- ARC לסאונד-בר חזרה. אבל יגידו פה הבחרים מה מהם יותר עדיף ולמה. אני גם אשמח לדעת.
האם הסאונד-בר תומך אטמוס? צריך להסתכל בהגדרות מה הוא מקבל ומה הוא יודע להוציא. כנ"ל לגבי השילד - אתה יכול לקבוע לו בדיוק אילו פרומטים הוא יוציא ויתמוך.

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”