DSE בQ90T

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
skinnyq (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

DSE בQ90T

נושא שלא נקרא #1 

היי,
רכשתי לפני כמספר ימים Q90T בגודל 65".
מאוד מרוצה מהטלויוזיה ומאיכות התמונה. באמת, אין שום תלונות באספקט הזה.
מה שכן, הרצתי בyoutube בדיקות של DSE - שחקן ההוקי ובעיקר מצלמה שעושה panning מהיר על שמים כחולים ובהחלט רואים את הGrid של הFALD. גם בבדיקות Gray Uniformity רואים את זה.
בינתיים אין לי ממיר אז מתכנים שראיתי ביוטיוב ומשחקי כדורגל רואים את זה מעט במסירות גובה כשהמצלמה זזה מהר.

השאלה שלי היא האם זה שווה החלפה?
האם יש בכלל פאנל של Q90T שלא אראה זה בכלל?
אשמח לתשובה בעיקר מבעלי נסיון עם הדגם הזה ספציפית.
האם זה קשור לזה שהמתקינים באמת הופכים את הטלוויזיה על הפנים שלה?
אני גם קצת מפחד שאם בסוף אלך על החלפה או שאקבל מסך שהDSE שלו אפילו יותר מורגש או שאלקטרוניקס פרו יתנו לי מסך מחודש\משומש ולא חדש לחלוטין.

שלא לדבר על החוויה הלא נעימה עם המתקינים שדיי רימו אותי וגרמו לי לקנות זרוע ב600 שקל כי אמרו שהמתקן צמוד קיר הרגיל הוא כבמרחק 1.5 ס"מ מהקיר ולא מאפשר לחבר כבלי HDMI כשמותקן, למרות שאחרי זה חבר הראה לי שהמתקן הוא בעצם 3 ס"מ וגם מאפשר הרמה של הטלוויזיה כדי להכניס יד. גם לגבי זה לא בטוח אם כדאי לי לבקש שיקחו את הזרוע ויחזירו לי את הכסף.

כרגע אני עוד ב14 ימים מקבלת המסך אז תמיד יש את האופציה של ביטול.
הDSE הוא לא סוף העולם אבל שילמתי הרבה כסף על הטלוויזיה ואם אפשר לקבל פאנל נקי לחלוטין אני חושב שזה שווה את זה. השאלה אם זה בכלל אפשרי.

HAI18
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: DSE בQ90T

נושא שלא נקרא #2 

מצטער שאין לי תשובה בשבילך אבל אולי אתה תוכל לעזור לי כי גם אני רכשתי Q90T ועומד לקבל אותה מחר.
דווקא הדעה שלך יכולה לעזור לי אבל תנסה לנטרל לרגע את החוויה שלילית שעברת.
אותי מעניין איך היא מתפקדת בשידורי ספורט ? אפשר לראות משחק כדורגל בכיף ?
האם הGrid של הFALD נראה באופן קבוע כשרואים משחק כדורגל או שזה מופיע רק במצבים מסויימים?
אני מנסה להבין אם הטענות של חלק מאלה שיש להם את הטלוויזיה הזאת נובעות מגישה פרפקציוניסטית
או שזה באמת בעיה מהותית.

skinnyq (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

ֲ@HAI18
לא יכול להגיד בוודאות, ראיתי כחצי שעה ממשחקי FIFA World Cup בyoutube. הייתי אומר שרק כשהמצלמה זזה מהר ניתן לראות את זה ואני שם לב בצילום מגבוה של מסירות לרחוק. מה שרואים זה סוג של שארית של פסים אנכיים כאלה.
מצד שני, חברה שלי לא שמה לב לזה בכלל.
אני פשוט לא יודע אם שווה להתחיל בתהליך של לרדוף אחרי הפאנל הנקי ביותר אם בסוף יסתבר שהוא בכלל לא קיים.
האם יש כאן בעלים של Q90T שמריץ את הבדיקה הזו:
https://www.youtube.com/watch?v=Vs84_xCJPbc

ובמיוחד זו:
https://www.youtube.com/watch?v=zRGUkxrwdeU
שלא רואה זכר לפסים של מערך הFALD?

HdrPro
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

חברים,
אחרי 4 טלוויזיות שהחליפו לי( q95t) אני יכול להגיד בוודאות שבכולן יש את זה בצורה כזו או אחרת,
בטלוויזיה הראשונה זה היה ממש חמור עד כדי כך שלא הצלחתי לראות כדורגל כמו שצריך (חושד במוביל שהרים אותה על הגב במקום בידיות בצדדים וזה מה שהחמיר את המצב, כי המתקינים היו בסדר גמור ולא הניחו את המסך על הפנים)
בשאר זה היה פחות,
אם זה שם וזה לא מפריע ממליץ לא להחליף כי יש מצב שתקבלו טלוויזיה זהה אם לא גרועה יותר.
אם זה מפריע לכם ממש תתעקשו על החלפה, קחו בחשבון שיהיה לכם קשה כי הם אומרים שככה זה בדגם הזה.
גם ברביעית שקיבלתי יש את זה אבל זה עדין ולא מפריע כמו בראשונות לכן אני נשאר איתה.

Slidead
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 54 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני גם מקבל את ה Q95T מחר ומתלבט אם בכלל כדאי להריץ את הבדיקה... לדעתי, זה יוצר גישה פרפקציוניסטית ולא באמת בעיה מהותית במסך. מה שכן, ברגע שבודקים ורואים את זה, קשה לשחרר.

לגבי המתקן, לא הבנתי בדיוק מה קרה לך עם אלקטרוניקס פרו? אני מתלבט אם ללכת על ה No Gap או הרגיל. מה דעתך?

oranfu
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #6 

אני גם אשמח לשמוע לגבי המרחק מהקיר בהתקנה הרגילה.
מה המרחק?
האם יש גישה לחיבורי ה-HDMI\USB כשזה מותקן על הקיר בהתקן הרגיל (בלי תוספת מחיר)?

skinnyq (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

לגבי המתקן, אלקטרוניקס פרו מספקים התקנה חינם עם מתקן צמוד קיר שנקרא SIH 450E. יש לי אותו פה לידי בקופסה.
לגבי החוויה השלילית שהייתה לי, המתקינים פה היו מתואמים מאוד בינהם והפצירו בתוקף כי המרחק המקסימלי שלו מהקיר הוא 1.5 ס"מ ועל כן אין שום סיכוי להיות מסוגל לגשת לחיבורים שבצד הטלוויזיה. כמו כן, שאלתי אותם אם יש להם ספייסרים שניתן באמצעותם להרחיק את המתקן מהקיר, כמובן שענו שלא.

לאחר ששכנעו אותי שלא אוכל לגשת לחיבורי HDMI, לצערי נאלצתי לקנות זרוע NBP6 מהמתקינים שעלתה כש600 שקל.
בכל מקרה, כל מי שיחפש את המתקן 450E צמוד הקיר, יגלה להפתעתו כי המרחק הוא בכלל 3 ס"מ, שזה הרבה יותר סביר ונגיש ולא רק זה אפשר גם להרים את הטלוויזיה מלמטה כפי שהמתקן מאפשר ולגשת בלי בעיה.
סה"כ פשוט גנבים ואני באמת מבואס מזה כי אין לי באמת הרבה תועלת מזרוע. רק זה הרס לי את חווית הקנייה.
משלמים 6k+ על טלוויזיה ואז חולבים אותך לעוד אלפיה כמעט עם זרוע+הרחבת אחריות.

לגבי הDSE, אני לא יודע מה לעשות באמת. מרגיש שאחרי שראיתי את זה אני לא יכול לא לראות את זה.
כפי שאמרתי, בכדורגל אני רואה את זה במסירות ארוכות כשהמצלמה זזה מהר.
באמת מפחיד להחליף ולקבל אחת עוד פחות טובה אבל אני לא יודע אם אוכל לא לשים לב לזה אחרי שהרצתי את הבדיקות,
חלון ההחזרה שלי נסגר עוד שבוע ולא החלטתי עדיין מה הלאה.
בגלל זה מאוד מעניין אותי אם יש מישהו עם Q90T שהריץ את הבדיקות הנ"ל ולא ראה שום Grid.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

05/12/2020 20:33  
skinnyq כתב:
לגבי המתקן, אלקטרוניקס פרו מספקים התקנה חינם עם מתקן צמוד קיר שנקרא SIH 450E. יש לי אותו פה לידי בקופסה.
לגבי החוויה השלילית שהייתה לי, המתקינים פה היו מתואמים מאוד בינהם והפצירו בתוקף כי המרחק המקסימלי שלו מהקיר הוא 1.5 ס"מ ועל כן אין שום סיכוי להיות מסוגל לגשת לחיבורים שבצד הטלוויזיה. כמו כן, שאלתי אותם אם יש להם ספייסרים שניתן באמצעותם להרחיק את המתקן מהקיר, כמובן שענו שלא.

לאחר ששכנעו אותי שלא אוכל לגשת לחיבורי HDMI, לצערי נאלצתי לקנות זרוע NBP6 מהמתקינים שעלתה כש600 שקל.
בכל מקרה, כל מי שיחפש את המתקן 450E צמוד הקיר, יגלה להפתעתו כי המרחק הוא בכלל 3 ס"מ, שזה הרבה יותר סביר ונגיש ולא רק זה אפשר גם להרים את הטלוויזיה מלמטה כפי שהמתקן מאפשר ולגשת בלי בעיה.
סה"כ פשוט גנבים ואני באמת מבואס מזה כי אין לי באמת הרבה תועלת מזרוע. רק זה הרס לי את חווית הקנייה.
משלמים 6k+ על טלוויזיה ואז חולבים אותך לעוד אלפיה כמעט עם זרוע+הרחבת אחריות.

לגבי הDSE, אני לא יודע מה לעשות באמת. מרגיש שאחרי שראיתי את זה אני לא יכול לא לראות את זה.
כפי שאמרתי, בכדורגל אני רואה את זה במסירות ארוכות כשהמצלמה זזה מהר.
באמת מפחיד להחליף ולקבל אחת עוד פחות טובה אבל אני לא יודע אם אוכל לא לשים לב לזה אחרי שהרצתי את הבדיקות,
חלון ההחזרה שלי נסגר עוד שבוע ולא החלטתי עדיין מה הלאה.
בגלל זה מאוד מעניין אותי אם יש מישהו עם Q90T שהריץ את הבדיקות הנ"ל ולא ראה שום Grid.
...
מה ז"א אומרת שניתן להרים את הטלויזיה מלמטה? אם אתה מרים אז החלק העליון מפסיק לתפוס ואז הטלוויזיה יכולה ליפול, לא?

skinnyq (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

@yondon
לא לא, חבר שלח לי סרטון, המתקן מאפשר משיכה קדימה של הטלוויזיה כדי לגשת לחיבורים. בקיצור, הצמוד קיר בסדר גמור ונגיש והם סתם רמאים שמנסים לחלוב ממך כל שקל.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

05/12/2020 20:48  
skinnyq כתב:
@yondon
לא לא, חבר שלח לי סרטון, המתקן מאפשר משיכה קדימה של הטלוויזיה כדי לגשת לחיבורים. בקיצור, הצמוד קיר בסדר גמור ונגיש והם סתם רמאים שמנסים לחלוב ממך כל שקל.
...
מגניב. אשמח ממש לראות את הסרטון אם יש מצב.. :)

PROSURFER
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

שבוע שעבר התקינו לי Q90T בגודל 65.
ניסו למכור לי את המתקן בתשלום באותה טענה.
אמרתי להם ישר שאני רוצה את המסך כמה שיותר צמוד לקיר. הם אמרו שזה פחות מקובל בגדלים האלה אבל מה אני ילד. לגבי החיבורים הכל כבר היה מושחל מראש בקיר וגם ככה זה רק HDMI אחד שיוצא לסטרימר או לרסיבר. אגב ניתן עם יד קטנה להגיע לחיבורים יצא לי להחליף פורט כמה פעמים. בעדינות והפעלת מעט לחץ זה בהחלט אפשרי.
ההתקנה הייתה בסדר אבל לא היה לי זמן לבדוק את המסך בנוכחות שלהם. בדקנו רק שהוא לא ניזוק כי הקרטון היה חבול והמוביל סחב אותו לבד במדרגות. עידכנתי מראש את הלוגיסטיקה לגבי הקרטון והם לקחו אחריות.
בקיצר יום למחרת לאחר צפייה ממושכת זה ממה הציק לי כל עניין הלכלוך בתכנים בהירים בתזוזה.
התקשרתי פתחתי קריאה, שלחתי תמונות ומחר מגיע טכנאי. זה הנוהל אז אני זורם. ברור שאין לי כוח לזה כי המסך סה״כ מדהים ברוב התכנים שלא מבליטים את הלכלוך אבל אני בשביל המצפון שלי כשזה טרי אני חייב לנסות.
אם וכאשר יגיע מסך חדש לא אתלה אותו לפני שאבדוק בנוכחות המתקינים. מבחינתי שזה יבלוט פחות זה הכל.
כבר לא מאמין במסך נטול DSE. אעדכן בהמשך לגבי הטיפול והתוצאה. מבחינתי גרוע יותר ממה שיש לי כניראה לא יהיה.

skinnyq (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

06/12/2020 10:34  
PROSURFER כתב:
אמרתי להם ישר שאני רוצה את המסך כמה שיותר צמוד לקיר. הם אמרו שזה פחות מקובל בגדלים האלה אבל מה אני ילד. לגבי החיבורים הכל כבר היה מושחל מראש בקיר וגם ככה זה רק HDMI אחד שיוצא לסטרימר או לרסיבר. אגב ניתן עם יד קטנה להגיע לחיבורים יצא לי להחליף פורט כמה פעמים. בעדינות והפעלת מעט לחץ זה בהחלט אפשרי.
ההתקנה הייתה בסדר אבל לא היה לי זמן לבדוק את המסך בנוכחות שלהם. בדקנו רק שהוא לא ניזוק כי הקרטון היה חבול והמוביל סחב אותו לבד במדרגות. עידכנתי מראש את הלוגיסטיקה לגבי הקרטון והם לקחו אחריות.
בקיצר יום למחרת לאחר צפייה ממושכת זה ממה הציק לי כל עניין הלכלוך בתכנים בהירים בתזוזה.
התקשרתי פתחתי קריאה, שלחתי תמונות ומחר מגיע טכנאי. זה הנוהל אז אני זורם. ברור שאין לי כוח לזה כי המסך סה״כ מדהים ברוב התכנים שלא מבליטים את הלכלוך אבל אני בשביל המצפון שלי כשזה טרי אני חייב לנסות.
אם וכאשר יגיע מסך חדש לא אתלה אותו לפני שאבדוק בנוכחות המתקינים. מבחינתי שזה יבלוט פחות זה הכל.
כבר לא מאמין במסך נטול DSE. אעדכן בהמשך לגבי הטיפול והתוצאה. מבחינתי גרוע יותר ממה שיש לי כניראה לא יהיה.
...
אשמח אם תעדכן מה אמר הטכנאי. שוקל לפתוח קריאה גם אבל באמת לא יודע אם יש מסכים טובים יותר משמעותית.
תוכל לשלוח את התמונות שצילמת? אפשר בפרטי אם מעדיף. רוצה לדעת אם יותר גרוע משלי.
כפי שאמרת, שם לב לזה רק בתכנים בהירים בתזוזה.

itay_m86
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #13 

האם בטלוויזיית OLED, למשל SONY A8, יכולה לקרות תופעה כזאת?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #14 

לא, אבל ב-OLED יכולים להיות פגמים אחרים. אין מסך מושלם.

PROSURFER
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

06/12/2020 11:17  
skinnyq כתב:
06/12/2020 10:34  
PROSURFER כתב:
...
אשמח אם תעדכן מה אמר הטכנאי. שוקל לפתוח קריאה גם אבל באמת לא יודע אם יש מסכים טובים יותר משמעותית.
תוכל לשלוח את התמונות שצילמת? אפשר בפרטי אם מעדיף. רוצה לדעת אם יותר גרוע משלי.
כפי שאמרת, שם לב לזה רק בתכנים בהירים בתזוזה.
...
הטכנאי מגיע מחר בבוקר. לדעתי זה די פורמלי.
הוא בטח יראה את מה שהם כבר מכירים.
לגבי כמה גרוע תשמע בתכנים לא בהירים עם תזוזה זה לא מורגש. עבור מי שרואה הרבה ספורט לא רק כדורגל אלה גם ספורט אקסטרים וגלישה כמוני זה בולט לעין בתזוזה.
רואים מטריצה של אור בבדיקות. קווים לאורך ולרוחב שיוצרים כתמים כהים. בספורט רואים פסים שזזים תוך כדי תנועה בחלקים הבהירים.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”